atarionline.pl Henry's House - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPetenokor
    • CommentTime15 Oct 2010
     
    I think it's one of the much popular games on Atari. In my childhood I liked it very much. And my granfather and grandmother were impressed by graphic and idea :) The whole our family liked it. We play it a lot of times. We have complete all the levels I just don't rememvber if I did it by myself too. But I know exactly that I did it on emulator. That's a shame that game has no end - after the last level you just begin the first...

    Do you like this game? What can you say about it?

    Here's the walkthrough I found on YouTube:

    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Oct 2010
     
    Game have 16-bit version: ->link<- but lost all charm.
    • 3: CommentAuthorPetenokor
    • CommentTime15 Oct 2010
     
    s2325

    Heh, never knew... What console it for? Is it much more different?
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Oct 2010
     
    It's not console but computer - Commodore Amiga. It's much more different because of different developer and platform.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2010
     

    Petenokor:

    Do you like this game? What can you say about it?


    I can say I liked this game and played a lot until I discovered (or got info) that you can type "CPM" on title screen to get immortality (well... unlimited number of lives).
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Nov 2010
     
    PC remake ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2010
     
    Wyglada bardziej jak konwersja niz remake :)
    • 8:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime7 Nov 2010
     
    ten remake wygląda tragicznie.
    znacznie gorzej niż oryginał.
    • 9: CommentAuthorOdarpi
    • CommentTime8 Nov 2010
     
    Jaka paleta na emulatorze dałaby efekt najbardziej zbliżony do tego z filmiku powyżej?
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Nov 2010
     
    Nie trzeba Kaza, tylko uwaznie czytac, co autor filmiku napisal w komentarzach. Uzyc emulatora AtariWin800 2.8 lub nowszego i palety Default.act.

    Nie zapominajcie, ze kodeki wideo moga znieksztalcac kolory.
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Dec 2010
     
    Pograłem dziś dłużej w tą amigową wersję i fizyką+zachowaniem całkiem udanie udaje wersję z Atari XE. Drugi plus to kolorowa, nawet ładna grafika. Z minusów to okropna muzyka na czołówce i same dźwięki podczas gry. Jak przeskoczyć wiewiórkę w ogrodzie nie wiem,za nią jest ostatni przedmiot. Ta wersja od 8 bitowej różni się tym, że możemy wybrać sobie etap, ale nie wszystkie są od razu dostępne.
    • 12: CommentAuthorsecon
    • CommentTime6 Dec 2010
     
    Witam
    Sory że się wtrącę ale juz kiedyś pisałem na innym forum odnośnie tej gry. Chodziło mi o wytłumaczenie czemu ta gra w wersji na XL,XE jest taka ładna multikolorowa podczas gdy zdecydowana większość ma raptem 3 kolory plus tło. Czy to było jakoś trudne w programowaniu że programiści nie robili tego często? To samo ma Ninja, czy Mr. Robot też są tak fajnie kolorowe.
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Dec 2010 zmieniony
     
    Jak się ma statyczne plansze, to można je projektować "pod hardware" - czyli tak, aby duchów było dużo i duże (np. szczotka do zębów która myje sztuczną szczękę), oraz żeby na każdym podeście były inne kolory. (można też zmieniać kolory w trakcie wyświetlania linii). Tak mi się wydaje, że w HH każda plansza jest wspomagana przez spory dodatek kodu maszynowego (taki tryb "g2f") . Bo sama gra to banał w sterowaniu.

    Co innego w grach ze scrollem, tutaj znacznie trudniej, ale też nie ma bata że się nie da. Jest to dość trudne, głównie czasochłonne i wymaga pójścia na kompromis.
    • 14:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime12 Jul 2018
     
    Złota łopata, ale szukałem czegoś o HH.

    @jhusak
    bajecznie kolorowe jest jeszcze "Timeslip" - ze scrollem bo to szczelanka. Właściwie scrolle to są trzy :)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2019 zmieniony
     
    konwersja o której mowa w postach 6,7 to nie ta sama gra :)