atarionline.pl Integrator - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2010
     
    Larek, Fly ma taki przypadek, ze w "Integratorze" nie moze skleic wiecej niz 4 obrazki XEX. A przeciez teoretycznie powinno dac sie zrobic 99... Moglbys sprawdzic czy to jakis blad?
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Oct 2010 zmieniony
     
    Można, można. Grafiki muszą jednak mieć w swoim kodzie fragmenty odpowiedzialne za "wyjście" z obrazka. Łatwo to sprawdzić - wystarczy uruchomić pojedynczy plik XEX. Jeżeli po naciśnięciu dowolnego klawisza wyjdziemy do SELF TESTU, to znaczy, że obrazek jest OK. Jeśli wciskanie klawiszy nic nie da, to znaczy, że z obrazka nie da się wyjść, więc Integrator go nie połączy, bo po co? W pliku z grafikami, które mi przysłałeś, tylko te o numerze 1,2 i 3 umożliwiają wyjście. 4,5 i 6 już nie. Widocznie nie spełniają "standardów" i G2F uznał, że nie można ich opuścić (cała moc procesora idzie w obsługę obrazka i nie ma czasu na obsługę klawiatury), a co za tym idzie w ich kodzie nie ma odpowiednich instrukcji, które Integrator podmienia. Tebe wielokrotnie tłumaczył dlaczego tak się dzieje. I tyle. To nie błąd Integratora. Integrator jedynie skleja obrazki, które pozwalają na przejście dalej, a nie te, które reagują tylko na klawisz RESET ;)

    Poniżej przykład z 5 grafikami. Więcej nie miałem pod ręką :)
    (obrazki zmieniają się same, nie trzeba wciskać klawiszy)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2010
     
    A tak, to znana sprawa. Wystarczy chyba, zeby w pierwszym wierszu nie bylo zmian DLI i czasu powinno wystarczyc.
    • 4:
       
      CommentAuthorFly
    • CommentTime30 Oct 2010 zmieniony
     
    Hmmm....
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Oct 2010
     
    Fly - zrozumiales po polsku o co chodzi?
    • 6:
       
      CommentAuthorFly
    • CommentTime30 Oct 2010 zmieniony
     
    Nie wszystko. Ale mnie wystarczy 33%. hihihi

    Dziekuje....
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 May 2011
     
    Czy Integrator stracil kompatybilnosc z nowym G2F?

    Probowalem uzyc Integratora 3.01 do sklejenia 3 plikow: 2 prostych obrazkow z G2F + program.
    Kazdy z obrazkow wychodzi ESC do selftesta.

    Efekt, jesli wybralem przejscie po nacisnieciu klawisza jest taki, ze z programu 1 przeskakuje mi od razu do 3.

    Jesli wybiore przejscie po uplywie czasu 5s to wogole nie opuszcza pierwszego obrazka. Mozna czekac w nieskonczonosc :P

    Jakas pomoc? thx!
    • 8: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime25 May 2011
     
    Nosty,
    jeżeli miałbyś problem z załadowaniem pliku g2f z nowej
    wersji do starej - to tutaj solucja ( od Tebe )

    - zapisać pliki MIC (albo MCH bo zawiera informację o inwersie), PMG i COL, potem takie pliki wczytać kolejno

    jeśli chodzi o informację o inwersie to po zapisaniu pliku ASM otrzymamy m.in. plik SCR, wystarczy zmienić mu rozszerzenie na INV i wczytać do G2F (samego pliku INV G2F nie zapisuje)
    • 9:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 May 2011 zmieniony
     
    Jeżeli plik xex wygenerowany przez G2F zawiera sekwencję:
    _lp	lda skctl ;wait to press any key; here you can put any own routine
    and #$04
    bne _lp

    to podmiana robiona przez Integratora powinna skutkować prawidłowym działaniem, chyba że TeBe np. zmienił komórkę, w której system odmierza czas. W starym G2F była to $0004. Jeśli to zostało zmienone, to faktycznie może nie działać wyjście czasowe.

    Zapisz obrazki w G2F jako .asm i rzuć okiem na powyższy kod (czy jest) i na deklarację zmiennych (czy jest tam komórka $0004).

    Możesz też przesłać mi pliki obrazków w formacie G2F, to zerknę, co się dzieje.
    Ja kilka dni temu łączyłem obrazek z programem z wyjściem "na klawisz" i wszystko działało.
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime25 May 2011
     
    nic takiego nie uległo zmianie w kodzie aby nie działała wymieniona przez larka pętla _LP, jedynym wytłumaczeniem może być użycie zmian w pierwszym wierszu obrazka (tryb DLI) albo próba połączenia obrazka innego niż tryb DLI
    • 11: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 May 2011 zmieniony
     
    Oba obrazki zawieraja sekwencje ktora podales (w pliku asm). W deklaracjach (plik *.h) nie znalazlem komorki $0004.
    Ale przechodzenie po 5 sekundach w zasadzie mnie nie interesuje (napisalem o tym tylko zeby zasygnalizowac blad).

    Natomiast przy przechodzeniu klawiszem, tak jak napisalem przechodzi mi od razu z obrazka nr. 1 do programu nr. 3, pomijajac obrazek nr. 2!

    Niestety moglem przetestowac tylko na emulatorze.

    Obrazki są bardzo proste. Nie powinny sprawiac problemow.

    Larek, jesli moge podesle Ci mailem pliki do testow.
    Zalezy mi na czasie bo przygotowuje to na Grzybsoniade.
    Dzieki za pomoc
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 May 2011
     
    Sprawa wyjaśniona!
    Starsza wersja G2F deklarowała zmienne na stronie zerowej:
    org $00

    fcnt .ds 2
    fadr .ds 2
    cloc .ds 1
    regA .ds 1
    regX .ds 1
    regY .ds 1


    Obecna wersja generuje taki kod:
    org $00

    fcnt .ds 2
    fadr .ds 2
    fhlp .ds 2
    cloc .ds 1
    regA .ds 1
    regX .ds 1
    regY .ds 1

    Jak widać zmienna "cloc" była w komórce $0004, a teraz jest w $0006!

    Tak, Integrator stracił kompatybilność z nową wersją G2F :(
    Rozwiązanie jest banalnie proste. A nawet są dwa.
    1. Albo TeBe zmieni kolejność deklaracji zmiennych (wystarczy, że zamieni kolejność użycia zmiennych "fhlp" i "cloc", co przywróci "cloc" na swoje dawne miejsce.
    2. Albo zmienię to w Integratorze.

    Rozwiązanie numer 2 będzie możliwe, jak uda mi się uruchomić Visual Basic. Po przejściu na Windows 7 64-bit mam z tym problemy, bo wygląda na to, że Microsoft zapomniał o użytkowanikach starego VB.

    Powyższy problem dotyczyłby jedynie wyjścia "czasowego". Nie wiem, co z wyjściem "na klawisz". Tu chyba nie powinno być problemów. Ale tylko "chyba"...
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 May 2011
     
    Nosty, nie ma problemu - ślij obrazki na poczta[at]arsoft[.]netstrefa[.]pl
    Zobaczę co się da zrobić.
    • 14: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 May 2011 zmieniony
     
    Sprobuje jeszcze zmienic kolejnosc deklaracji i skompilowac obrazki recznie do XEX. Wtedy moze zadziala.

    Ale to wyjasnia tylko problem z odmierzaniem czasu, a mi bardziej zalezy na opcji klikniecia.

    @Larek - wyslalem Ci pliki na maila.
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 May 2011
     
    Odpowiedź już wysłałem :)
    • 16: CommentAuthortebe
    • CommentTime25 May 2011
     
    poprawiłem kod wyjścia, obecnie reaguje na Fire#0#1, przycisk START i dowolny klawisz, wychodzi przez RTS, dodałem kod wyjścia do wszystkich trybów, tak że GED+, GED- też można zakończyć w ten sposób
    • 17: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 May 2011 zmieniony
     
    <EDITED>
    Tebe - dzieki, wyprzedziles moj post o kilka minut. Nie wiem czy po zmianach, ktore opisales ponizszy pomysl na obejscie problemu jest zasadny.
    </EDITED>

    Dzieki za pomoc larek i zdiagnozowanie problemu.
    Poradzilem sobie: w drugim obrazku, w asm wygenerowanym przez G2F, przed petlą czekającą na nacisniecie klawisza dodalem petlę czekajaca na zwolnienie klawiszy

    Tebe, moglbys to dodac do G2F jako standard. Jak sie okazalo, moj problem polegal na tym, ze mialem bardzo "lekkie" obrazki i nawet lekkie nacisniecie klawisza na emulatorze powodowalo przeskoczenie od razu przez oba. Na real Atari podobno dzialalo poprawnie.

    _lpp	lda skctl		;wait to release all keys; here you can put any own routine
    and #$04
    beq _lpp

    _lp lda skctl ;wait to press any key; here you can put any own routine
    and #$04
    bne _lp
    • 18: CommentAuthortebe
    • CommentTime25 May 2011
     
    w załączniku najnowsza wersja G2F, w zakładce SPECIAL można określić czy plik będzie uruchamiał sie przez RUN czy INI (ASM file)
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 May 2011
     
    Jak zwykle Tebe staje na wysokości zadania :) Brawo!
    • 20: CommentAuthorrudla
    • CommentTime25 May 2011
     
    @larek: if you have still problems installing VB on Win7, let me know. I may be able to help.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    Larku, jakieś nowe wersje powstaną? Bo program użyteczny, a w Win10 już nie działa.
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    Nie przewiduję kolejnych wersji.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Apr 2019 zmieniony
     
    U mnie tak jak poniżej, jakiś pomysł na rozwiązanie?
  1.  
    Kaz, idź w retro. ;-) Windows XP w wirtualce i czapka z daszkiem.
    • 25:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime9 Apr 2019 zmieniony
     
    Tu ->link<- napisano coś o Run-Time dla VB. Może trzeba spróbować?
    Jeśli nie pomoże to... ja bym zainstalował Laura Konstruktora :)
    • 26: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime10 Apr 2019 zmieniony
     
    Common Dialog (Open / Save / itp.) dla VB 6.

    Instalacja vbrun60sp6.exe raczej nic nie da, bo już te pliki mam w systemie (nowsze wersje) i ten błąd występuje.

    Zainstalowałem LK i ocx został zainstalowany:
    C:\Windows\System32\comdlg32.ocx
    Jednak jest to stara wersja i dialog jest wyświetlany nieprawidłowo.

    Nowsza wersja jest w paczce z tłumaczeniami i poprawionymi czcionkami do LK: ->link<-

    Patrząc na numer wersji jest to ta sama wersja co dołączona do Integratora (ale skompresowana), dialog jest wyświetlany poprawnie, plik trzeba wrzucić do C:\Windows\System32\

    Po podmianie tego pliku na ten z Integratora LK (i Integrator) działa prawidłowo :)
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    O, super, dzięki QTZ za przetestowanie. Zaraz sprawdzę czy Twoja metoda u mnie działa.