atarionline.pl Gra "SOS Saturn" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Dec 2010 zmieniony
     
    Ktos ukonczyl wyzej wymieniona gre?

    Tutaj widze filmik Solarisa z przejscia, ale filmik sie urywa (to pierwsza czesc?):



    Cosi pisal w odpowiedzi na moje pytanie ->link<- :

    Cosi:

    Dopiero na emulcu. Przeszedłbym całe, ale się zablokowałem w jednym miejscu i zniechęciłem ;)


    Grisznik tez pisal ->link<-

    Jest jeszcze gra, której ja na przykład nigdy nie przeszedłem - "SOS Saturn" - trafiłem z paroma pomysłami, a potem utknąłem i mi się znudziło. A już mając emulator, znalazłem solucję, gdzie było napisane jak przejść w 99% i chyba było tam napisane, że potem się czegoś nie da. Ktoś pamięta?


    A Dope w tym samym watku tak:

    Co do "SOS Saturn" to pamiętam, że na końcu w sali z komputerem (po użyciu przedmiotu, którego nazwy nie pamiętam, chyba dyskietki czy jakiejś karty) należało wpisać na klawiaturze SOS. Wówczas wyświetlała się końcówka.
    • 2:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Bartek Selinger wyjaśniał mi, jak przejść ten fragment, ale już nie pamiętam.
    • 3: CommentAuthorDope
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Ukończyłem na normalnym Atari naście lat temu. Przy 99% na samym końcu przy komputerze używało się jakiejś karty czy dyskietki, po czym było trzeba wklepać na klawiaturze SOS. Potem pokazywała się końcówka. Jak będę miał więcej czasu w święta to sobie odpalę na emulatorze i spróbuję przejść jeszcze raz.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    Sprobuj - a moze nawet opisz przejscie gry? Solucji tej gry chyba nigdzie w necie nie ma.
    • 5: CommentAuthorDope
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    Fair enough, zacznę dziś.
    • 6: CommentAuthorDope
    • CommentTime17 Dec 2010
     
    Jak rzekłem, tak zrobiłem
    Screen z końcówki w załączniku. :-)

    Największą bolączką gry jest ogromna ilość niepotrzebnych przedmiotów, których nie da się upuścić.
    Opis w skrócie dla niecierpliwych (czyli co trzeba zrobić by procent misji rósł).
    -------------------------
    KARTA IDENTYFIKACYJNA - trzeba użyć w klapie prowadzącej na powierzchnię (11%)
    FRAGMENT ANTENY - służy do naprawy anteny satelitarnej na powierzchni (22%)
    BOMBA - nią wysadzamy klapę w podłodze blokującą przejście. UWAGA! Nie stać na klapie bo wybuch nas zabije. Trzeba przedmiotu użyć nieco dalej. (33%)
    ZAKRĘTKA (znajduje się na pompie w jednej z lokacji) - służy do otwarcia drzwi z taką malutką wystającą rurką (nie wiem jak to inaczej nazwać :)) (44%)
    WNĘTRZNOŚCI - aby je zdobyć, należy rozwalić siedzącego na stole stworka (obok tych "drzwi z rurką") a za ich pomocą karmimy niepozornie wyglądający krzaczek dwie plansze od kraba
    MIOTACZ OGNIA - służy do zabicia kraba w planszy z granatem
    KLUCZ - otwieramy nim wielką skrzynkę z dziurką od klucza (w środku jest HASŁO) (55%)
    HASŁO - używamy na planszy z czaszką (bezpośrednio pod nią) i dostajemy KOD (66%)
    STĘŻONY KWAS SIARKOWY - do ubicia roślinki na powierzchni (na prawo od wyjścia na powierzchnię)
    -----------------
    Po wejściu w dziurę po roślince, nie ma już powrotu do podziemi, trzeba się upewnić, że mamy: WTYCZKĘ i KOD
    -----------------
    KOD - Otwiera klapę do statku (77%)
    PODZESPÓŁ - Włóż do komputera obok którego on leży (88%)
    WTYCZKA - Używamy na komputerze głównym (na samej górze statku) (99%)
    -----------------
    I teraz najlepszy myk. Stajemy obok komputera głównego i wpisujemy z klawiatury SOS.
    -----------------
    Koniec, Congratulation. ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Nov 2020 zmieniony
     
    Przegapiłem Dope Twój post z solucją, ale lepiej podziękować późno niż wcale! :D. Ktoś wspominał, że gry się nie da ukończyć, więc dobrze, że jest dowód, że się da :)

    A moje nagranie tylko pro forma, bo filmik z pierwszego posta wygasł.

    • 8: CommentAuthorDope
    • CommentTime28 Nov 2020
     
    To, że nie da się przejść, spowodowane było problemem na samym końcu z tym nieszczęsnym SOS. Część myślała, że gra jest skopana, część, że to jakieś zabezpieczenie. Nawet z instrukcji w oryginale, jaki miałem z 20 lat tem, trudno było wywnioskować, że trzeba wpisać z klawiatury SOS.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Nov 2020
     
    ... motyw z napisaniem tego SOS bardzo fajny,o ile monitorek się włączał czy coś migało przy owym komputerze,nie pamiętam jak daleko dochodziłem,na pewno wychodziłem na zewnątrz,ale nie przeszedłem,znudziły mnie ciągłe próby i brak możliwości odłożenia przedmiotów.Generalnie ciekawa gra,była by fajna jakby można było odkładać te nieszczęsne przedmioty.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Grooby kończy grę:

    • 11: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    gra miała dobrą muzykę w grze.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Mar 2022
     
    Słychać ja w moim filmiku nieco wyżej (część gry puszczam z muzyką, część z wyłączoną, żeby było słychać efekty).