atarionline.pl Niedokończone gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Feb 2016
     
    Tak. Jest CONGRATULATIONS!
    • 2: CommentAuthorbolo
    • CommentTime15 Mar 2016
     
    Cauldron

    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Mar 2016
     
    Mikie już zdechł czy też jeszcze dogorywa ?
    ->link<-
    macie jakieś świeższe info ?
    • 4: CommentAuthorbolo
    • CommentTime28 May 2016
     
    Maya The Bee projekt inspirowany znana u nas kreskowka

    • 5: CommentAuthorbolo
    • CommentTime28 May 2016
     
    Zelda - test silnika graficznego

    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 May 2016
     
    @bolo: to jest wątek o niedokończonych, a nie niezaczętych :)
    • 7: CommentAuthorbolo
    • CommentTime25 Jul 2016 zmieniony
     
    Odnosnie niedokonczonych znalazlem instrukcje z gry "Zmierzch" ktora nigdy nie zostala ukonczona przez L.K. Avalon. Zmierzch wywolywal tyle emocji ze nikt do konca nie wiedzial jaki ma byc to rodzaj gry; komnatowka,przygodowka,rpg itp. Ja po przeczytaniu instrukcji wnioskowalbym ze gra miala byc "zrobiona" w stylu Mozgprocesora, takie sa moje osobiste odczucia po przeczytaniu poczatkowej instrukcji a raczej zajawki z L.K Avalon ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Jul 2016
     
    ... też tak wnioskuje ,kurcze pamiętam jak szukałem tej gry w różnych punktach które tak do 1996r miały w swojej ofercie jakieś ostatki na Atari /C64,niestety na próżno .
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Jul 2016 zmieniony
     

    @Miker co się dzieje z tą grą ?
    No kurcze... bardzo fajna zajawka.
    @TDC
    Przydał by się osobny katalog z niedokończonymi projektami.
    • 10: CommentAuthorbolo
    • CommentTime28 Jul 2016 zmieniony
     
    "Lulu" pisalem o niej kiedys , gdyby to wyszlo w tamtych latach zapewne murowany hit, muzyka miazdzy:))(nie jeden z naszych tworcow muzy na A8 przyzna mi racje) A to byly glebokie lata 80 - te

    • 11:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 Jul 2016
     
    @IRATA4: Ano nic się nie dzieje. Vega "wziął i zniknął". I na razie to by było na tyle...
    • 12: CommentAuthorbolo
    • CommentTime24 Aug 2016
     
    Odnosnie pierwszego postu, znalazlem filmik z niedokonczonej polskiej gry "Locket" poniewaz troche osob skarzylo mi sie ze nie dzialal im prawidlowo plik Locket.xex
    Jak ktos napisal byly to chyba proby stworzenia amibtnej wersji gry Castlevania na Atarynke


    • 13: CommentAuthorbolo
    • CommentTime7 Sep 2016
     
    PERLY SZEHEREZADY - kolejny polski projekt gry niedokonczonej
    • 14: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime7 Sep 2016
     
    Fajna giera ta Szecherezada i muza do niej, mogłaby lecieć w trakcie.
    • 15: CommentAuthorbolo
    • CommentTime25 Oct 2016
     
    Robocop - jakies proby stworzenia tej gry na atari, porzucony projekt.

    • 16:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime25 Oct 2016
     
    Raczej fejk zrobiony pod kątem giełdy i "upykania" nieco grosza za "rarytas". Może tEDDYbOAR by wiedział co nieco w temacie?
    • 17: CommentAuthorw1k
    • CommentTime13 Nov 2016
     
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Feb 2017
     
    jakim cudem ten drugi etap...?
    zaglądał ktoś w kod tej gry ?
    • 19: CommentAuthorsis101
    • CommentTime18 Feb 2017
     
    wydaje mi się, że to jakieś błędy. Jak dochodziłem tu to też różna kaszana się działa.
    Fajna sprawa by była taką gierkę dokończyć nawet w formie uproszczonej.
    • 20: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime18 Feb 2017
     
    Ja miałem wersję, w której w momencie ucieczki z klatki na tym 2 etapie tło robiło się całkiem ciemne i widoczny był tylko nasz bohater :-)

    Ile ja się nakombinowałem w nadziej, że będzie kolejny etap :-)
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Feb 2017
     
    Myślę ze w grafice Atari spokojnie mozna by zrobic Another World bez wiekszych cięć.
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Feb 2017 zmieniony
     
    Mam na myśli silniki napędzające gry takie jak Math Busters , Zarka ->link<- , czy nawet
    ,Spokojnie można by przenieśc historię na Malucha jednakże animacje za dużo pamięci by zżarły a bez nich gra traci dusze bo w tym wypadku na grywalność wpływał klimat tworzony przez historię i animacje .,Jak ktoś się podejmie napisania od nowa gry to mogę zrobić te wszystkie animacje od nowa w podobnym stylu by plagiatu nie robić chamskiego .Podałem takie tytuły ponieważ w w bardziej zaawansowanych dynamika leci na łeb.
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    przeszedł ktoś Ghost Chaser/a ?
    Zbieram wszystkie klucze ,chodzę w kółko po domu , wychodzę na zewnątrz ,wracam , strzelam gdzie się da i nic ...
    • 24: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    IRATA4 : no tak, na youtubie jest Ghost Chaser Playthrough , obejrzałem jak wyglada koniec i faktycznie jest dość specyficzny, więc przypomniałem sobie że za dzieciaka to przeszedłem. Może masz złą wersję?
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Nie, dzięki już odkryłem, jak się wszystko pozbiera to tzeba wskoczyć w kominek,no na to nie wpadłem,czytelność grafiki mnie lekko poradziła, ale gra mimo to jest klimatyczna, grywalna i fajna, dziś będę walczył dalej.Dzieki
    • 26:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Za dzieciaka w latach '80 nie było problemem ukończenie Ghost Chasera i wymyślenie kominka - po prostu się bodaj otwierał?
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Za dzieciaka nie znałem tej gry,odkryłem nieco później, ale jakoś tak wyglądała na niedopracowana i odpuściłem.Tak otwiera się i trzeba zaskoczyć.
    • 28:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    No co Ty, była/jest mega dopracowana :O
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Tak,tyle że trzeba dać jej szansę, pierwsze wrażenie było słabe, Olie's folies czy Nuclear Nick były ładniejsze.
    • 30:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Szokujesz! ;-) Ollie's Follies ładniejsze? Jakieś platformy i nic więcej...
    Przecież to Ghost Chaser jest o wiele ciekawszy, ładniejszy i bardziej skomplikowany: dom w którym straszy, różne pomieszczenia, wejście z zewnątrz w pierwszej planszy...
    • 31: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime19 Apr 2019 zmieniony
     
    Ghost Chaser to jedna z moich ulubionych gier z dzieciństwa. Fajny klimat i smaczki(obserwująca cię twarz z portretu). No i do tego, uwaga!...ma zakończenie :)
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019 zmieniony
     
    Kurcze, napisałem jakie mam teraz odczucia, grafika jest bardzo umowna(ostatnie 7miesiecy katowalem Ps4 i Ps3), trzeba się wczuć, a gra naprawdę jest super.Olie's Folies znam z dzieciństwa i często wracam, grafika jest czytelniejsza.Bardzo lubię te wszystkie gry pseudo 2,5D na Atari,szkoda że takich tytułów jest raptem kilka.
    • 33:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Napisałeś ładniejsza, a nie czytelniejsza, stąd konsternacja.

    Przy czym w Ghost Chaser dla mnie jest i ładniejsza i nadal czytelna tak czy siak :D
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    Ukończyłem , po wejściu w przejście ukryte za obrazem i zejściu kominem na dół , nieczytelność grafiki drastycznie wzrasta,już ogólnie nie wiadomo gdzie się znajdujemy ,zakończenie też że tak powiem z czapy ,jak dla mnie to nawet jak na 84 rok za duża umowność ,w takim Donkey Kong wiadomo co się dzieje , tutaj zakończenie wyskakuje nagle , duch w klatce i otwierają się skarby ... można by chociaż tego ducha jakoś zagonić czy co , dziwne też że duch dał się od tak zamknąć w klatce i nie przenika przez pręty , no ale może to klatka Faraday/a ... ale tego nie wiemy ;-) .
    • 35: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    No tak i w dodatku bohater gry jest najbardziej straumatyzowaną postacią ever w grach komputerowych. Trzęsie się ze strachu nawet jak spadnie na niego kropla wody. Ciekawe co czuje podczas sikania. Moim zdaniem duch zamkną się sam w klatce, bo już nie mógł ogarnąć tego żałosnego typa, a miał z nim do czynienia prawie w każdej planszy.
    • 36:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Hint: Nawiedzony dom - to są wszystko duchy. Ech...
    • 37:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    A commodorowcy mają DOKOŃCZONE Super Mario, zawsze cholery przed nami ;-)

    • 38: CommentAuthortebe
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    z technologią VSP (Variable Screen Position), przed uruchomieniem na swojej C64 sprawdź czy jest kompatybilna z tą technologią ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2019
     


    Na Atari będzie od razu trzecia część .

    W tej wersji z C64 układ dźwiękowy (SID)nieźle dał radę,sama gra czasem nieźle korbi ;-) .
    • 40:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    A będzie? Na razie wygląda to... Widać jak wygląda ;-)
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    no co jak wygląda ?
    przecież na statycznym screenie wygląda lepiej . ;-)
    • 42:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Tymczasem za miedzą... Dostali uderzenie od "typowego Nintendo" :-/
    ->link<-
    • 43: CommentAuthortebe
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    ufff, ale mamy szczęście że nie mamy Super Mario ... ;)
    • 44: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    ciekawa sprawa z tym Nintendon't, ja obstawiam, że podadzą ZeroPaige do sądu
    • 45:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    A nie mówiłem - "momentami jakby trochę zwalniała a gra technicznie bardzo skomplikowana nie jest, i ciekaw jestem jak na to zareaguje Nintendo ,Nieźle SID sobie poradził z dźwiękiem który brzmi jak oryginał ,no ale w końcu syntezator ." i zareagowali he,he.
    Brawo NINTENDO !
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Pamiętam jak swego czasu była akcja z Terminatorem na Atari , albo celowy zabieg zwrócenia uwagi .
    • 47:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    32 lata temu Armin Gessert wiedział, że jedyny sposób to interpretacja pomysłu typu Giana Sisters. Tyle lat później i nadal Nintendo szczerzy kły zupełnie bez sensu w 2019...
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    oni na tym zarabiają , mają ciągle prawa do postaci ,ogólnie przecież gra przełomowa ,nie dziwię się NINTENDO nic a nic ,natomiast dziwię się że autor wersji tej z C64 się nie zastanowił bo przecież pracy włożył niemało by skopiować czyjąś grę ,....a może zastanowił się , kto miał skopiować skopiował a Nintendo musiało pokazać że czuwa - przecież kary ani sprawy nie będzie .
    Ja bym pierw uderzył do Nintendo,zapytał czy była by możliwość prezentacji itp , może pomogli by oficjalnie wydać .


    Na ubiegłorocznej Grawitacji rozmawiałem z pewnym zdolnym koderem który zrobił ciekawą grę zręcznościowo-logiczną o pociągach na komputery Pc, Nintendo zainteresowało się jego tytułem i miał zostać wydany na Switha ,nie wiem jak zakończyła się ta historia. W każdym razie kontakt z Nintendo nie jest niemożliwy .
    • 49:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    "oni na tym zarabiają , mają ciągle prawa do postaci ,ogólnie przecież gra przełomowa ,nie dziwię się NINTENDO nic a nic"

    Lepiej napisz co boskie Nintendo traci na tym, że ktoś hobbystycznie zrobił świetną wersję na C64???
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    ... nic nie tracą, pokazują w ten sposób że pamiętają o prawach do własnych postaci, to chyba normalne nie?