atarionline.pl Symulator 6502 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime18 Aug 2011
     
    Szukam programu działającego pod Windows symulującego prosesor 6502, tak abym mógł wczytać plik binarny (lub z własnym assemblerem) i zobaczyć krok po kroku jak poszczególne instrukcje wpływają na rejestry procesora i zawartość pamięci. W sieci jest sporo linków niestety większość nie działa. Taki program przydałby mi się przy nauce assemblera i analizie prostych programów.
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime18 Aug 2011
     
    Nauka przez podglądanie - ciekawe;)
    To coś jak reverse engineering ;)
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Aug 2011
     
    Emulator Atari800win. Wchodzisz do debuggera F8 i masz co potrzeba.
    • 4:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime18 Aug 2011 zmieniony
     
    Emulator Altirra!


    "Symulatory" on-line:
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-

    Ciekawa prezentacja:
    ->link<-
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime18 Aug 2011
     
    Ja do rozkminiania plikow binarnych Atari uzywam jeszcze tego (choc tu rejestrow nie podejrzysz):
    ->link<-
    • 6: CommentAuthorrudla
    • CommentTime18 Aug 2011
     
    Kowalski 6502 simulator is perfect for trying out simple snippets of code.
    (It is complete IDE including context help on instructions)

    Unfortunately, the site is currently down. Write on my e-mail address given at ->link<-

    I will send you zip with the simulator.
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Aug 2011
     
    @nosty: jeśli chodzi o disassembler to muszę powiedzieć, że najbardziej mi się przydaje da65 - ten z pakietu cc65. Jest doskonały do dekompilacji kodu, bo umożliwia podanie pliku z opisem obszarów pamięci: czy tablica adresów (generuje etykiety w kodzie), bajtów, skoków przez rts (adres-1), czy tablica słów, itd. Bardzo polecam.
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime19 Aug 2011
     
    Dziękuję wszystkim!
    Jeżeli ktoś zna jeszcze jeakieś ciekawe programym, które mogą być pomocne to poproszę o ich wskazanie.
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Aug 2011
     
    @mono - moglbys do mnie napisac na nosty3WYTNIJ@WYTNIJgmail.com? Nie ma Twojego adresu w stopce a chcialbym zapytac o cos w kwestii cc65.
    Dzieki
    • 10:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Aug 2011
     
    to może lepiej na forum. każdy chce skorzystać z wiedzy mono :)
    • 11: CommentAuthor0xF
    • CommentTime19 Aug 2011
     
    QTZ: Warta uwagi jest też para Quick Assembler + Bug Hunter (ten drugi zwykle jest w ATRze z tym pierwszym).
    • 12: CommentAuthorpajero
    • CommentTime20 Aug 2011
     
    Fox ma racje.

    Gdyby można było w Altirrze, zrobić spowolnienie wykonywania kodu (co jest w BH) byłoby super
    Jest F11 - no ale to nie to samo.
    Nie można zsynchronizować widoku Memory z Disasemlerem :(
    W Consoli nie find text :(

    No ale już raczej nie wrócę do pary QA+BH :)
    • 13: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Aug 2014 zmieniony
     
    Dziś przypadkiem przeglądając ciekawą stronę znalazłem Virtual6502

    A tu jeszcze trochę linków...

    PS. Kowalski 6502 simulator jest chyba najlepszy, a Quick Assembler + Bug Hunter mam na kasetach ;) ale szukałem czegoś pod Windows. O ile pamiętam w jednym z Bajtków jest do przepisania Symulator w Basic-u :)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2020 zmieniony
     
    Na profilu ->link<- chyba kolega Faust napisał:

    Bajtek 2/1987 Atari... Coś tam gada... niby nic, a jednak... parę ładnych godzin spędzonych na poprawianiu błędów po OCR w Symulatorze 6502 i mamy jako taki rezultat. Oczywiście, jeszcze trochę błędów na pewno jeszcze siedzi. Jeżeli ktoś ma ochotę pomóc, proszę bardzo cas do pobrania stąd: ->link<-
    • 15: CommentAuthorKoval
    • CommentTime27 Jan 2020
     
    Ja tylko taki offtop: kiedyś w technikum mieliśmy za zadanie zaprogramować jakiś 8 bitowy procesor Intela (nie pamiętam już jaki konkretnie). Pięcioosobowe zespoły po tygodniu czy dwóch miały zaprezentować działanie tego programu. Ta prezentacja siłą rzeczy byłaby bardzo nudna i mało efektowna, bo do procesora podłączony był prosty wyświetlacz diodowy wyświetlający liczby w postaci hexów i uboga klawiatura numeryczna plus strzałki. Programowanie i wyświetlanie wyników byłoby więc bardzo żmudne, ale jeden z kolegów w tydzień napisał emulator tego procesora działający na Amidze 1200. Emulator był bardzo ładny graficznie, umożliwiał odczyt/zapis programów w asemblerze (a nie tylko szesnastkowo), wykonywanie programów krok po kroku (tj.po naciśnięciu klawisza wykonywana była tylko następna instrukcja, a emulator czekał na pozwolenie wykonania następnej) itd itp. Emulator powstał w AsmOne (taki amigowy asembler). Wszyscy mieliśmy opad szczęki;)
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime30 Jan 2020
     
    @QTZ dzięki za link do Kowalski 6502 simulator! Super sprawa :]
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jan 2020
     
    To właśnie ten wspomniany symulator 6502 z "Bajtka" zamieścił Faust.

    Koval - dzięki za anegdotę, fajna!
    • 18: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime30 Jan 2020
     
    @QTZ a może chciałbyś coś tak jak VR (Virtual Reality), do nauki w sam raz, a nie ciągle nudna semigrafika.. od 60 lat nudny zahaszowany pseudokod. Tutaj prawdziwa "maszyneria" z pochodniami i red stone :)

    ->link<-

    Pozdrawiam :)
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime4 Mar 2020
     
    Oczywiście nie może zabraknąć 8bitworkshop ->link<-

    • 20: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Apr 2020 zmieniony
     
    Chyba najlepszy sposób z jakiego do tej pory korzystałem by wdrożyć się na szybko w 6502 :]



    ->link<-