atarionline.pl prince of persia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime16 Jun 2018

ogólnie to syf i degeneracja, czemu ja jestem na a8? nie wiem...
    • 2: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime16 Jun 2018

narka
    • 3:

CommentAuthoranonymus
    • CommentTime16 Jun 2018

Nie dzwoń, nie pisz. Nara
    • 4:

CommentAuthorYosh
    • CommentTime17 Jun 2018

Tiaaaa, bez 1MB sie nie obejdzie :)

->link<-
    • 5:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime19 Jun 2018 zmieniony

Nie obędzie się , Nes wiele kwestii załatwia od strzału tzn sprzętowo ,a na przykład ilością sprite/ów miażdży ...

Na A8 więcej pisania i większe zużycie pamięci ...
    Akurat siedzę i dłubię , sama animacja to 67 klatek z czego i tak część obciąłem i jak na razie dałem sobie spokój ,ruszę z tym po SV tzn sama animacja pierwszej planszy by nie było że robię grę ...

A dla pocieszenia powiem że jest cały pierwszy etap Princa ;-) :
    • 6: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime19 Jun 2018

Mecz oglądali?

Bo tak sobie myślę że my Polacy, Atarowcy
    To tylko jak do pokuty to strach u D..y
    Tysiąc razy było że się da a wyszło jak zawsze .
    Atarowcy nic się nie stałooooo.

Pozdro dla wszystkich wspierających projekt
    Odwagi i bezczelnej ignorancji oraz tupetu niewiedzy że się nie da.
    Jeszcze nie przegraliśmy.
    Może wyjdziemy z tej D..y

Jeszcze dwa mecze😂

Jeszcze wierzę w projekt PoP😍

Ktoś jeszcze🤔?
    • 7:

CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Jun 2018

Ha przeszłoby się Princea na Atari!

Wersje na inne 8 bitowe mikrokomputery całkiem dobre, ja bym takimi na Atari nie pogardził :-)
    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Jun 2018

IRATA4:

Nes wiele kwestii załatwia od strzału tzn sprzętowo ,a na przykład ilością sprite/ów miażdży

Spectrum też? A ty czytałeś ten wątek w ogóle? Apple II - 128KB. Wersja oryginalna tzn ze wszystkimi sprite'ami. Działa.

A akurat w PoP gdzie masz te wszystkie sprite'y?
  1.  
    Kaz sprzedaje Apple IIc - na takim komputerze Mechner napisał Prince of Persia :)
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Jun 2018

• 11:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime20 Jun 2018

@ wieczor
    Chodzi o to że na Atari potrzeba więcej Ramu ...
    ogień ,kolce ,lecące płyty , postać , przeciwnicy,mysz ,szkielet,gilotyny (występują w kilku sztukach ) wszystko na Nesie to sprite
    • 12:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime20 Jun 2018 zmieniony

wiem jak powstało , mówimy teraz o wersji z Nes/a

• 13:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime20 Jun 2018 zmieniony

nie upchniesz tyle animacji,grafiki do pamięci stockowego ATARI , nie wiem jak to się udało na Apple 2 ...
  2.  
    Dżizas nie na Apple II bo Apple II miało 16k RAMu stockowo. Mechner napisał PoP na Apple IIc (128k RAMu, procek 65c02) - czyli udało się na Apple 2 drugiej generacji (1984 i nowsze) z 128k RAM, ale jakbyś przeczytał co napisałem parę stron wcześniej - gra się doczytuje, zajmuje dwie strony dyskietki etc. wszystko już w tym wątku BYŁO napisane jak zostało to zrobione na A2. Na Apple II nie ma spritów, wszystko leci programowo - procek nie jest szybszy, pamięci też jakoś mega dużo - 130xe ma tyle samo. Kwestia przyjęcia natomiast jednej rzeczy: tylu klatkowe duszki o tak dużym rozmiarze jak w PoP, do tego w kolorze - i tutaj ciężko będzie przeskoczyć prosty fakt - na A2 7 kolorów dowolnie na ekranie.
    • 15: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Jun 2018

Po pierwsze nikt nie upycha wszystkiego do pamięci. Gra nie jest przeznaczona na magnetofon i doczytuje różne części z dysku.

Po drugie niekoniecznie stockowego - na Apple wymagane jest 128 kilo RAM.

Po trzecie na Apple nie ma spriteów. To trochę zmienia sytuację, bo główny bohater może być zrobiony na łączonych spriteach i mieć inne kolory niż otoczenie. Atari ma jeszcze parę dodatkowych mechanizmów, które sprawę mogą uprościć.
  3.  
    plus - jest tylko jeden przeciwnik na planszy :)
    • 17: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Jun 2018

NES ma jakieś 64 duchy 8x8 piksli, większe trzeba składać z tych 8x8

Atari dla dwóch 4-kolorowych ma na ekranie 60 :D (240 / 8 = 30)
    ;) co z tego że każdy kolejny na innej pozycji Y, ale jest
  4.  
    duszki na NESie mogą mieć 8x8 albo 8x16 - wymóg tilesów 8x8 jest tylko do tła. Limitem za to jest 8 sprite'ów na scanline i jedna paleta (4 kolory = czyli 3 kolory plus transparentność sprite'a) na sprite.

Poprawcie mnie jeżeli się mylę - na Atari sprite może mieć "dowolną" wysokość? Z dwóch można zrobić jeden trzykolorowy?
    • 19: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Jun 2018

256 bajtów wysokości, 3 kolory + transparentny (brak koloru), nakładając dwa na siebie i ustawiając odpowiedni bit w GTIACTL przeprowadzana jest operacja ORA na bitach duchów, co ogranicza też zakres kombinacji kolorów
  5.  
    tebe - pisałeś o Atari teraz?
    • 21: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Jun 2018 zmieniony

tak, Atari XE/XL, ANTIC + GTIA

dla PIORYTETU = 0 możliwa jest operacja DUCH ORA PLAYFIELD

korzysta z tego gra Mario Bros z lat 80-tych, Mario i Luigi są zrealizowani przez połączenie bitmapy i duchów