atarionline.pl Problem z Robbo na Atari 800XL + SIO2SD - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorsnorek
    • CommentTime10 Mar 2012
     
    Witam serdecznie wszystkich!

    Jestem nowy na forum, bo dopiero niedawno udało mi się upolować przyzwoite, błyszczące i pachnące Atari 800XL :) Ponad 20 lat temu miałem swoje Atari 65XL ze stacją CA, ale został komuś sprezentowany :( Pamiętam, też jak czekałem przez 3 miesiące (całe wakacje i jeszcze trochę) na dyskietkę z ROBBO KONSTRUKTOREM z LK AVALONu :))

    Wracając do tematu - korzystam z SIO2SD (chyba v3), Atari nie był rozbudowywany (pamięć itp.), a problem polega na tym, że nie mogę uruchomić żadnej wersji Robbo :/

    Miałem kilka plików, które działały w emulatorze na PC, ale nie działają na SIO2SD. Głównie są to ATR i XEX.

    Pobrałem również wszystkie wersje z linka Robbo (v1): ->link<-

    Co się dzieje po próbie uruchomienia? Są 3 opcje w zależności od pliku:

    1/ Plik wczytuje się, jest opcja wyboru wersji NORMAL i CHEAT, po wyborze pojawia się sieczka na ekranie i nic więcej się nie dzieje.

    2/ Plik wczytuje się, jest informacja o hakerze, a następnie gra wczytuje się "w kółko" przez wiele minut (cykl powtarza się bez końca)

    3/ Plik nie wczytuje się w ogóle.

    Czy ktoś miał podobny problem? Czy jest to wina SIO2SD, plików, a może mojego Atari 800XL?

    Co można zrobić w tej sytuacji?

    Nie będę ukrywał, że oprócz River Raid, Boulder Dash i Moon Patrol, Robbo (i konstruktor) było grą dla której postanowiłem wrócić do korzeni i zakupić znowu komputer, a nie grać na emulatorze ;))

    Z góry dziękuję za info!

    Pozdrawiam,
    Radek
    • 2: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime10 Mar 2012
     
    A trzymasz OPTION podczas włączania komputera?
    • 3: CommentAuthorsnorek
    • CommentTime10 Mar 2012 zmieniony
     
    Caruso, dzięki! :))) Teraz Robbo się wczytuje poprawnie :)))

    Co dokładniej daje wciśnięty OPTION + POWER ON?
    Bo powiem szczerze, że niewiele pamiętam po tych 20 (prawie 25) latach... :)

    Gdzie mogę poczytać jeszcze o innych "sztuczkach"?
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Mar 2012 zmieniony
     
    option - wyłączenie Basica
    • 5: CommentAuthorBluki
    • CommentTime10 Mar 2012
     

    snorek:

    Gdzie mogę poczytać jeszcze o innych "sztuczkach"?

    Na przykład tu: ->link<-
  1.  
    Kilka informacji odnośnie SIO2SD (prędkość, loader) znajdziesz w wątku, który założyłem parę dni temu, bo również nie wiedziałem o OPTION :)

    ->link<-
    • 7: CommentAuthormar_tec
    • CommentTime10 Mar 2012
     
    Gdzie, skąd, za ile, od kogo można kupić, zamówić to cudo SIO2SD? Czy można prosić o namiary? Z góry dziękuję.
    • 8: CommentAuthorBluki
    • CommentTime10 Mar 2012
     
    SIO2SD: ->link<-
    • 9: CommentAuthorsnorek
    • CommentTime11 Mar 2012 zmieniony
     
    Dzięki za info. Sytuacja juz opanowana :-)
    • 10: CommentAuthorsnorek
    • CommentTime11 Mar 2012
     
    @mgr_inz_rafal - dzięki za link ;)
    • 11: CommentAuthorjuha
    • CommentTime22 Aug 2017
     
    Witam wszystkich,
    odkopuję aby nie tworzyć nowego wątku. Mam 800XE+SIO2SD i chciałbym nagrać stworzoną w Robbo konstruktorze planszę na kartę i nie wiem jak to zrobić? Najlepiej krok po kroku dla laika.

    pzdr,
    Waldek
    ps. 30 lat temu było łatwiej ;-)
    • 12:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime22 Aug 2017
     
    Nie jest to bezpośrednia odpowiedź na Twoje pytanie, ale próbowałeś:
    ->link<-
    ?
    • 13: CommentAuthorjuha
    • CommentTime22 Aug 2017
     
    Tak, sprawdzałem. Ale chodzi mi o rozwiązanie na komputer, a nie emulator
    • 14: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Aug 2017 zmieniony
     
    ? Przecież Robbo Kreator jest na komputer (PC), a nie emulator... Na emulator / Atari jest Robbo Konstruktor. Ten pierwszy ma dostępne wszystkie elementy gry i wygenerowany zestaw uruchomisz na emulatorze lub Atari. Ten drugi jest ograniczony uruchomi się na emulatorze i Atari, ale możesz mieć problem z zapisem i jeżeli choć przez przypadek najedziesz na murek... Szczegóły i połowiczne rozwiązanie w dedykowanym wątku: ->link<- Gdyby ktoś pomógł...

    PS. Polecam też Laura Konstruktora (PC) ->link<- do gry Laura, którym utworzysz grę do uruchomienia na Atari (wymagane rozszerzenie pamięci) lub emulatorze.
    • 15: CommentAuthorjuha
    • CommentTime22 Aug 2017
     
    Właśnie chodzi o taki na atari abym mógł zapisywać stworzone plansze. O rozwiązaniach na PC i emulator wiem ale to nie to.
    • 16: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Aug 2017 zmieniony
     
    Poza zapisem stanu pamięci wszystko co uruchomisz na emulatorze powinno dać się uruchomić na Atari. SIO2SD nie obsługuje plików cas, pro, rom, etc. Więc zostają pliki atr (xfd można skonwertować na atr) i xex - pytanie tylko czy w tym konkretnym przypadku zabezpieczenie będzie blokować zapis / murki czy nie.

    Pliki Robbo Konstruktora masz tu: ->link<-

    Jednak jak już napisałem ten edytor nawet działający - opis sytuacji w których się blokuje masz w wątku o Robbo Konstruktorze - nie daje możliwości wstawienia wszystkich elementów występujących w oryginalnej grze.

    Rozumiem jednak chęć tworzenia bezpośrednio na Atari bo sam chciałbym aby ten program działał bez ograniczeń...