atarionline.pl Rick Dangerous - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime1 Jul 2015 zmieniony
     
    mi chodzi o to że nie zawsze więcej znaczy lepiej, czy koniecznie bloki muszą być tak nawalone dithering'em ? Nie wiem może to przez ten żółty (nie wiem czy to dokładnie żółty bo jestem dalton) Konkretnie chodzi o to że są tam zbyt mocno różniące sie od siebie kolory co stwarza wrażnie bardzo dużej ziarnistości. W wersji na amigę nie widziałem aby ktoś tam siłę wrzucał tam żółty...
    Pierwszy poziom pod względem dobranych barw jest zajebisty, drugi już odbiega od tego poziomu.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Jul 2015
     
    Na telewizorze kineskopowym nie widac minusów kiepskiego ditheringu czy doboru kolorów, np. preview Fuzzball z C64 wygląda prawie jak gra z Amigi. Dopiero granie pod emulatorem lub na ostrym LCD pokazuje minusy, ale nie tak te gry miały byc wyświetlane.
    • 3:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime1 Jul 2015 zmieniony
     
    no własnie ja atari podłączam do LCD (na szczęście jest tam opcja 4/3) i wszystko widać jak na dłoni nie mam miejsca na CRT :( Ja nawet nie mam miejsca aby wystawić mój cały sprzęt i spoczywa na półkach w szafie i jedynie zasilacze zostawiam za biurkiem :) Kiedyś może przerobie jedno z pomieszczeń w piwnicy na potrzeby retro sprzętu ale trzeba bedzie zamontować ocieplenie, płytki itd itd :)
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Jul 2015 zmieniony
     
    To tak jakby szryt szryt szryt na adapterze płytowym kłuło. Taka specyfika i czasy.
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime1 Jul 2015
     
    @vega - ale przecież w Bomb Jake nie ma scrolla pionowego ekranu...
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime4 Nov 2016
     
    ...czy ktos cos wie na ten temat? Czy Rick D. powstanie na Atari?
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Nov 2016
     
    Moze bedzie niespodzianką na Sv ,trza mieć nadzieję...
    • 8:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime4 Nov 2016
     
    Prace są w toku. Na SV raczej nie ma szans. :)
    • 9:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime23 Nov 2017
     
    Trzymam kciuki! :)
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Nov 2017
     
    @Rastan: szkoda :(
    • 11:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime23 Nov 2017
     
    Czy to, że Rastan pisał rok temu ma jakieś znaczenie?
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Nov 2017
     
    @anonymous: dobre pytanie ;) nie zauwazylem daty ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime5 Feb 2018
     
    Witam. Dawno nie było żadnego info na temat RICK DANGEROUS na Atarynę. Projekt ma szansę na finisz?
    • 14:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Feb 2018
     
    Podobno premiera ma być skorelowana z emisją 3 części Avengersów ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime5 Feb 2018
     
    Ja słyszałem, że bardziej idą pod premierę Indiana Jones V. To te same klimaty :)
    • 16:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Feb 2018
     
    A poważnie... Coś wiadomo? ;-)
    • 17:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Feb 2018
     
    Poważnie to niestety nic.
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Feb 2018
     
    ja wiem ,to tak jak z DUKE NUKE fOREVER ,dłubali,dłubali a lata leciały ,generacje sprzętów się zmieniały tak samo jak silniki graficzne itp aż po latach wypuścili grę niby ,ładna ,niby zabawną ,która nie mogła się zdecydować w której jest epoce i oczywiście nie spełniła pokładanych w niej nadziei .
    W tym wypadku jest troszkę lepiej ,grafika , sprzęt tak się nie zmienia ludzie się pamięci boja ... i pewno nikt inny nie podejmie się napisania od nowa Ricka który już jest napisany .
    Jedyna możliwość to napisać jakąś petycje do twórców ,zapytać czego chcą w zamian ... no sam nie wiem ...
    • 19:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime6 Feb 2018
     
    IMHO Duke Nukem Forever nie byl taki zly ;)
    Tak czy inaczej wciaz mam nadzieje ze projekt Ricka na A8 nie zostanie zarzucony. Chlopaki maja pewnie duzo na glowie i moze mniej czasu na kodzenie ale zawsze jest nadzieja :)
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Feb 2018
     
    Zly nie byl ,ale za sprawa niekonczacego sie dewelopingu oczekiwania graczy oczekiwania przerosly produkt.
    • 21: CommentAuthorsis101
    • CommentTime6 Feb 2018
     
    Zostawcie Konopa w spokoju. Ja mam nadzieję, że jak to wyjdzie to będzie dało się na tych jego doświadczeniach zrobić nie tylko rika 2 ale i inne tego typu gry.
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Feb 2018
     
    niech odda nam już tę grę ,to go zostawimy ;-).

    @Konop
    Apelujemy daj jakieś info , uruchom odliczanie , cokolwiek ...
    • 23: CommentAuthortebe
    • CommentTime8 Feb 2018
     
    nawet gdyby Konop wydał 'game maker' dla Ricka, co jest wątpliwe uwzględniając stopień optymalizacji, to poziom abstrakcji w jakim lubuje się Konop wypaliłby Tobie ostatnie zwoje komórkowe ;)

    niby dostałem źródła do Weroniki, ale nie potrafię przeprowadzić jej detekcji tak tam jest namieszane, za cienki jestem :)
    • 24:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Feb 2018
     
    ale nie potrafię przeprowadzić jej detekcji tak tam jest namieszane, za cienki jestem :)

    Nic nowego, nie dziwi mnie. :D
    Stanley/USG dostał kiedyś od Konopa jakieś procki na wektory i też "odpadł" po analizie. :P
    • 25: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Jun 2018
     
    my tu gadu gadu a dziewczyny w Ornecie od rana grają w Ricka na Colecovision (gra powstawała ponad 3 lata)
    ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Dec 2018
     
    Co roku pojawia się pytanie "kiedy będzie Rick na Atari", to postanowiłem to pytanie zadań samym autorom konwersji, Rastanowi i Konopowi:

    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Dec 2018 zmieniony
     
    ... kto ma magnetofon ręka w górę ?
    no dobra ,parę osób ma , kto ma sprawny w 100% ręka w górę ?
    ok

    a teraz wyobraźcie sobie wgrywanie niebezpiecznego Ricka ... he ,he
    ... kto ma Load Error ?,komu się taśma wkręciła ? kto stracił cierpliwość ?

    Przez te magnetofony to wyginiemy jak dinozaury !

    LUDZIE MAMY 21 WIEK :-) ,niech wyjdzie obojętnie na jakim nośniku który potrafi odczytać Atari , może być nawet karta SD lub Compact Flash ... niech tylko się ukarze .A jak nie to zróbcie zajawkę kolejnej super gry :-) , co by niedowiarkom pokazać że Atari potrafi ,Rick wygląda Świetnie :-).POZDRO
    • 28:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime16 Dec 2018 zmieniony
     
    @IRATA4: no, ale jaki klimat podczas wczytywania z magnetofonu. te przyjemne mruczenie podczas wgrywania. ten strach, że się nie wgra, że jak ktoś tyrpnie stołem, albo zapali światło może to już powodować komplikacje. te momenty oczekiwania, a później "konsumowania" gry.
    to jest prawdziwy retro klimat. :) oczywiście dla retro fanatyków. :)
    nie dajmy zginąć kasetom.
    • 29: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    nieee, jesteśmy zakładnikami własnych przekonań, ambicji

    następny etap, Rick w 256 bajtach ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2018 zmieniony
     
    He he, jak tacy jesteście zwolennicy postępu, to proponuję od zrobienia postępów w logicznym myśleniu: jeżeli gra będzie działać z magnetofonem, to będzie też działać na stacji dysków, carcie, karcie SD i co tam Wam się marzy :)

    Jakość się nie obniży, bo akurat w tym przypadku nośnik nie ma wielkiego znaczenia, o czym mówi Rastan - esencją tej gry nie są np. graficzne wodotryski tylko grywalność.

    PS. A Ciebie Irata nie rozumiem - po co Ty się zajmujesz retro, skoro mamy XXI wiek? Odpal sobie gierki na emulatorze. Ale skoro XXI wiek, to po co w ogóle emulować cokolwiek, masz świetne PS4 i inne takie.
    • 31: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    Czekam na gierkę z wypiekami na twarzy jak małolat. Mam nadzieję, że kiedyś się doczekam. Fajnie, że twórcy postawili sobie wymagania co do finalnej wersji gry. Mogę im tylko życzyć więcej czasu na tworzenie Ricka i więcej motywacji.
    • 32:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    heh, Rastan mistrz ironii :)
    No ale co racja to racja - nie ma panteonu bez magnetofonu ;)

    Bardzo sympatyczny wywiad, przy okazji można zobaczyć jak wyglądają słynni ludzie. Podziwiam za wiedzę i podejście, takie na luzie i bez spiny ale fachowe i merytoryczne.
    • 33:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    Wywiad bardzo sympatyczny, niech każdy robi tak jak lubi.

    Miło też się dowiedzieć, że nie tylko ja tak mam że grzebanie kilku projektów równolegle jest mniej męczone na dłuższą metę.
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    @ Kaz
    właśnie nie lubię emulatorów , to nie to samo ,magnetofony już w dawnych czasach były kiepskie i dla tych co za dużo wydać nie mogli,to po co te wszystkie przeróbki ,turba itp,chyba nie po to by się uwsteczniać , jasne , gry wychodziły na kasetach do samego końca i nie mam nic przeciwko by wychodziły nadal , ale jednak wolał bym kupić wersje na cartridge gdyż jest trwalsza,wygodniejsza itp,magnetofony już ledwo zipią i nie katował bym swojego nową grą gdyż nie chciałbym jej zniszczyć , ja mam taki problem że nie przestałem użytkować ATARI NIGDY i przez ten czas straciłem cierpliwość do bubla jakim jest XCa12 -chyba mam do tego prawo,tak samo jak nie rozumiem całego tego zachłystywania się retro gdyż to całe retro w moim domu było od ZAWSZE ,włączając w to komputery jak i konsole które sukcesywnie nabywałem , przy czym zawsze -odkąd stałem się niezależny finansowo(wcześniej też próbowałem)chciałem być w miarę na czasie,czytałem i czytam prasę związaną z grami ,a teraz w zasadzie jeżeli idzie o rozrywkę to przesiadłem się na konsole omijając te wydane przez Microsoft(bo nie lubię)komputery do gier i dem to tylko te z lat 80/90 ,PC ta mam do internetu i do pracy a nie bawię się na tym na czym pracuje . Jestem graczem i starzeje się podobnie jak gry na których się wychowałem , gry się zmieniają,zmieniam się ja i wiem co mi bardziej odpowiada w danym momencie ,gry są dla mnie formą sztuki , przekazu który dobrze poprowadzony ma siłę większą niż film czy książka , gdybym całe życie miał napierdzielać na Atari i zawiesić się na nim albo na jakimś innym 8Bit, to bym już w wariatkowie siedział .POZDRO.
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    Druga sprawa jest taka że ten cały "szał"na retro niebawem minie , młode pokolenie nie zawiesi się na nim na długo , to przejściowe zainteresowanie z jednej strony a z rewersu chęć zarobku na nostalgii na ludziach nam podobnych , już teraz każdy narzeka jakie to drogie a będzie jeszcze droższe , komputery te co miały się sprzedać zostały już sprzedane a jeszcze pewno "kilka"się sprzeda i rynek się wykończy ,moda na retro zgaśnie , większość osób nie będzie już zainteresowana gdyż ceny już teraz są niezdrowe ,produkty niepewne i nietrwałe , ci co kupowali masowo nastawieni na zarobek będą te komputery puszczać taniej gdyż te zaczną padać,one nie są wieczne a ci co nabyli bo były im pisane zaq skarby nie oddadzą ... Taka jest kolej rzeczy , za kilka lat komputery te będą miały jedynie płytę główną oryginalną ,wiec przerabiając je przedłużamy ich żywot ,oczywiście mam magnetofon i nieruszone Atari które leży w szafie ale nie mam zamiaru się z tym męczyć , może dzieciom moim jak doczekam pokaże jak to kiedyś działało i zaoszczędzę na wycieczce do muzeum ,przynajmniej magnetofon może jeszcze będzie działał po wymianie gumek wszelakich i innych elementów które za kilka lat zaczną się rozpadać , jedno moje Atari już padło i już problem z dostaniem oryginalnego GTIA ,już padły propozycje o VBXE i po problemie , ale nie chce gdyż jedno przerobione mi wystarczy a na VBXE nic prawie nie ma ... zresztą to do czego na razie używam Atari8 czyli grafika i animacja to 1MB z Ultimate w zupełności mi wystarcza ...
    Najlepiej prace na kompotach ładujcie z magnetofonu ha,ha,ha
    -kurwa ,nie wgrało się ... dobra ostatnia 11 próba ...
    @Kaz
    Poza tym Rick jest jedną z ładniejszych gier o ile nie najładniejszą , gdzie ty tam widzisz słabą grafikę ?
    Słabą grafikę to ma Tarkus.
    • 36: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    dobre podsumowanie Irata, mam podobne zdanie co do staroci
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    Mam tylko nadzieję, że pomysł z OPCJONALNYM podkolorowywaniem gry na VBXE nie upadł był, bo wyglądało to nieziemsko.
    • 38: CommentAuthorurborg
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    Rick Dangerous w wersji na VBXE ładowany z magnetofonu??!! Problem w tym że na 30 minutowej taśmie (jedna strona kasety) z szybkością 600 bodów da się nagrać conajwyżej 135 KB danych. Po odliczeniu sygnału pilotującego, jakiegoś loader to program może mieścić pewnie do 128 KB danych.
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Dec 2018 zmieniony
     
    64KB OK, ale mam nadzieję, że gra nie ucierpi na jakości ze względu na dość szalone równanie w dół do magnetofonu. Wersja na 64KB z levelami doczytywanymi ze stacji lub wersja cartridge chyba pozwoliłyby żeby Atari dostało Ricka z taką oprawą gfx i msx na jaką zasługuje po latach ;-)

    Bo trochę strach zajrzał w oczy na myśl o ładowaniu całości gry do 64KB, aż przed oczami staje Barbarian od L.K. Avalon, gdzie cała radość z wyczekiwanego hitu... Sami wiecie ;-)
    Trzymam kciuki za autorów i niezbyt daleko idące kompromisy oraz opcjonalną wersję VBXE :-)
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Dec 2018 zmieniony
     
    Urborg .. nic nie rozumiesz. Chodzi o podkolorowanie danych wyświetlanych przez ANTIC, była taka koncepcja i były filmiki porównawcze. To jest jeden program, który na stock wyświetla to, co ma wyświetlać.. ale jak wywącha kartę to subtelnie dokłada kolorów do tego, co wyświetla ANTIC. Wyglądało to zajebiście. Zresztą coś podobnego jest zrobione w demie "Gene" Lamersów.
    • 41:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    Czekam niecierpliwie. Życzę powodzenia. Wyjdzie - przejdę!
    • 42: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Dec 2018
     

    urborg:

    Problem w tym że na 30 minutowej taśmie (jedna strona kasety) z szybkością 600 bodów da się nagrać conajwyżej 135 KB danych. Po odliczeniu sygnału pilotującego, jakiegoś loader to program może mieścić pewnie do 128 KB danych.


    Po pierwsze bez żadnego turbo da się 900, a widziałem nawet 1200 (chociaż nie wiem czy do końca stabilne - 900 w pełni). A po drugie... "Proszę włożyć kasetę numer 2" :)
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Dec 2018
     
    no i wydalo sie kto robi Ricka :-)
    • 44: CommentAuthorKonop
    • CommentTime17 Dec 2018
     
    Hej Pin

    Nie będziemy usuwali opcjonalnego podkolorowania na VBXE. Prawdę powiedziawszy wersja ANTIC'owa jest wersją downgrade w stosunku do nominalnej wersji kolorystycznej przygotowanej z myślą o VBXE. Kod obsługi oraz dane dla tego podkolorowania nie zajmują dużo miejsca w pamięci, ani specjalnie nie obciążają CPU, więc tego na pewno nie będziemy się pozbywali.
    • 45: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Dec 2018
     
    ... no to pozycja będzie mocna ;)
    • 46: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 Dec 2018
     
    nie uda się, zabraknie jednego bajta ;)
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Dec 2018
     
    eeee, wytnie się 4 pixle 2x1 gdzieś u dołu ekranu i się zmieści ;)
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Dec 2018
     
    kurcze , już myślałem że gra będzie a tu w zasadzie nie wiadomo nic ...
    Nawet zmusić chłopaków do podania przybliżonej daty nie ma jak bo przecież kasy nie wzięli ...ech .
    • 49: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    Na fali entuzjazmu PoP, którego nie lubię a którego w końcu pewnie przejdę jak wyjdzie na A8 to chętnie bym zagrał w Ricka za którym przepadam i którego skończyłem w epoce na C64 i Amidze,

    Panowie, co tam? :]
    • 50: CommentAuthorKonop
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    Prace trwają...