atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime3 Feb 2019
     
    Nic nie straciłeś. To, co widać na video, to cała "gra". Nic więcej tam nie ma. Każdy szczał po gaciach z wrażenia, jak to widział, a potem zawiedziony orientował się, że grać się w to nie da. Choć gdyby ktoś zrobił resztę gry w ten sposób, to byłoby imponujące.
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime3 Feb 2019
     
    Znajdźcie wspólne obiekty: ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Feb 2019
     
    Nowością w tym modelu była m.in. możliwość pokazywania na monitorze małych i dużych liter.


    O czym mowa? O Apple IIe z 1983 roku... :)
    Jak zwykle Apple "w awangardzie" czyli ciągłym gonieniu za rozwiązaniami znanymi z innych sprzętów od lat i prezentowania ich jako przełomowych :P

    ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Feb 2019
     
    8 bitowa planszowa gra wideo... ?
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Feb 2019
     
    Kupiłeś na spróbowanie? :)
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Feb 2019
     
    Jestem przed wypłatą ;)
    • 7: CommentAuthorpgru
    • CommentTime3 Mar 2019 zmieniony
     
    Co łączy Amigę i Atari albo co łączy SIO i USB?
    Być może to znacie ale podobno Joseph C. Decuir który pracował nad SIO, wymieniał SIO jako inspiracje do swojego wkładu w protokół USB. Za prace nad Atari i Amigą dostał specjalne członkowstwo w IEEE.

    Niestety nie mogę znaleźć wywiadu w którym wspomina o tym, że prace nad SIO zainspirowały go w pracach nad USB
    • 8:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime3 Mar 2019 zmieniony
     
    Joe Decuir:

    Amiga : The successor to the Atari 800


    Atari 800 and Amiga Hardware Presentation by the designers


    Early Atari & Amiga Computer Engineering
    • 9: CommentAuthorpgru
    • CommentTime3 Mar 2019
     
    dziękuję :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime3 Mar 2019
     
    Wkleiłem to w nawiązaniu do "Co łączy Amigę i Atari", a nie "co łączy SIO i USB?" :)
    • 11: CommentAuthorpgru
    • CommentTime3 Mar 2019
     
    Ale tytuł nawiązania jest świetny - u mnie było dość podobnie nie licząc konsoli zgodnej z Pegasusem - najpierw Atari, potem gdy przestała działać stacja dyskietek Amiga. Czyli w pewnym sensie następca Atari zgodnie z tym tutaj :-)
    • 12:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime3 Mar 2019
     
    @pgru

    Prawdziwym twórcą 8-bit Atari i Amigi był ten sam człowiek: Jay Miner, więc nie dziwota z podobieństw architektury i po części ideologii.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Mar 2019
     
    Powstała gra, w której naprawiamy stare sprzęty, w tym komputery i konsole:

    ->link<-

    Co ciekawe, autorzy proszą o podsyłanie pomysłów o które urządzenia jeszcze rozbudować rozgrywkę :)
    • 14: CommentAuthorpgru
    • CommentTime11 Mar 2019
     
    Jak znajdę do nich e-maila(mam problemy ze steamem) to podeślę problem z brakiem synchro w Elwro 800 Jr :-) Ewentualnie o dodanie Odry lub R-32 czy R-34. Np. ręczne szycie pamięci w grze ;-)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Mar 2019
     
    Amiga jest super ,nie wiem czemu ale mimo prób nie mogłem przekonać się kiedyś jak i teraz do C64 o dziwo podobnie mam z grami na Ste -tez jakieś takie nie teges ... co innego słuchanie modów i ciekawe możliwości graficzne ,dobre oprogramowanie .Jednak z tych wszystkich retrozłomów to właqśnie możliwości graficzne ,mnogość trybów ,brzmienie pokey/a małego Atari najbardziej mi podchodzą ,i ta radość przykryta marudzeniem z większości nowych produkcji ...
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Mar 2019 zmieniony
     
    Fajny "fantart" kultowego Mario Brosa (autor: Ray Frenden) ;)

    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Mar 2019
     

    pgru:

    Jak znajdę do nich e-maila(mam problemy ze steamem) to podeślę problem z brakiem synchro w Elwro 800 Jr :-) Ewentualnie o dodanie Odry lub R-32 czy R-34. Np. ręczne szycie pamięci w grze ;-)


    Fajnie! Zdaje się, że współautorów mam w znajomych na fejsie, więc w razie czego mogę pomóc.
    • 18: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    Samoloty z shooterów istnieją!!!

    :)
    • 19: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime14 Mar 2019
     
    bruno_j

    Fajne to :)
    • 20: CommentAuthoraniol
    • CommentTime14 Mar 2019
     
    I to od dawna ;)

    • 21: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime14 Mar 2019
     
    @aniol Nie liczy się, nie ma lasera na dziobie :P
    • 22: CommentAuthoraniol
    • CommentTime15 Mar 2019
     


    Tu przepalanie pojazdu z Heculesa :D
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Mar 2019
     
    ->link<-

    nie mam gdzie tego upchnąć , ale jak co to przygarnę ze dwa ...
    • 24: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime17 Mar 2019
     
    wooooooow mozna zrobic zajebistego retro telebeama !
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Mar 2019 zmieniony
     
    PONG jak Lenin - wiecznie żywy, tu jako coś do programu Blender3D:
    ->link<-


    ;)
    • 26: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime17 Mar 2019
     
    Przyuważyłem kolegę Jakuba Husaka na jednym z filmików promocyjnych firmy, dla której pracuje (a jak się okazało i ja pośrednio też od jakiegoś czasu):
    ->link<-
    W tym miejscu przemycił Atari 600 XL i kilka innych artefaktów.
    Chwilę to trwało, zanim poznałem kolegę (w realu spotkałem Jakuba dość dawno temu na jakimś spotkaniu w okolicach Politechniki Warszawskiej i potem zdaje się, że nawet z tdc'em go podwoziłem).
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Mar 2019 zmieniony
     
    Ten Magiczny Dywan to niezła jazda,dobry pomysł ,@jhusak my tu jakieś maty chcemy przerabiać ,a ty masz taki bajer ... ,można by do tego zintegrować Atari oraz dodać projektor który dodatkowo by rzucał obraz na ścianę ,w grach sterowało by się ruchem ,jak na macie ... ;-).
    Ale Kinekt był trochę tańszy,9490.00 zł to kwota niemała ,ciekaw jestem jak jest rozwiązany problem zasłaniania rzucanego obrazu przez osoby uczestniczące w rozgrywce i jak dobrze działa detekcja ,z tego co czytałem w opisie producentów to rzekłbym że rewelacja , ile sztuk udało się sprzedać ? ... no żartowałem ,takich danych nikt nie ujawni .Z takimi zdolnościami to powinniście się zgłosić do NASA ,albo z jakimś projektem wystartować do Polskiego Wojska .
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Mar 2019 zmieniony
     
    Zespół z Uniwersytetu Stanu Floryda pod nadzorem Shuyuan Ho, opracował algorytm, który rozpoznaje kłamstwa online. Internetowy wariograf wykorzystuje system inteligentnego uczenia maszynowego.Wykazał bardzo wysoką skuteczność w odróżnianiu kłamstw od prawdy.

    Ho zaprojektowała grę online, w której prawdziwa i zwodnicza komunikacja między dwiema osobami była oceniana przez program. Każdy z uczestników otrzymał losowo rolę "świętego" lub "grzesznika". Kiedy osoby te wchodziły w interakcje za pośrednictwem komputerów, technologia uczenia maszynowego analizowała ich rozmowy.


    ->link<-
    • 29: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Projekt podłączenia do Amigi ARM czyli Amiga ARM Accelerator Development Board:
    ->link<-

    W zasadzie to zawsze mnie ciekawiło jak działał by komp z ARM (oczywiscie z solidnym zegarem i porządnym chłodzeniem) i czy naprawdę byłby aż tak w tyle za x86.
    • 30:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Teslatari

    ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Nieżle, Missile Command w czasie jazdy :)
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    A tutaj powstaje retrogamingowy netflix:

    ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    @bruno_j - co do PC na ARMIe to się nie ma co zastanawiać, można samemu sprawdzić: ->link<-
    • 34: CommentAuthorpgru
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    Co do Tesli to szkoda, że nie ma SDK, a nie odpowiadają na e-maile. Najpierw na wielu portalach było, że szukają programistów do gier, więc chciałem zobaczyć czy uda mi się ogarnąć ich SDK i zrealizować swoje pomysły, ale nie ma jak się skontaktować.
    • 35:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Apr 2019
     
    było?
    ja nie znałem

    ->link<-
    • 36:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime13 Apr 2019
     
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Apr 2019 zmieniony
     
    ST POWER! :)

    ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    ->link<-

    Całość sprzętu z oprogramowaniem przetrwała u mnie w stanie idealnym. Całkiem niedawno okazało się ze wśród dyskietek jest też jego pierwsza autorska platformówka na Atari "Zemsta Spectrumny" .... jedyny istniejący i działający egzemplarz !!!!!

    Cena za zestaw jak z kosmosu. Ciekawe czy ktoś ma jeszcze tę gre, czy to faktycznie ostatni egzemplarz.
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019 zmieniony
     
    Chcesz sprzedać czy się pochwalić?
    Do tysiąca to myślę że by się chętny znalazł.
    • 40:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    To nie moja aukcja. Ani żadnego mojego znajomego. Jestem tylko ciekaw czy ma ktoś tę gre. U nas w bazie nie ma. Szukałem w necie i też nie znalazłem. Ot, taka ciekawostka.
    • 41:
       
      CommentAuthorduncan
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    @IRATA4 Myślę że więcej jak tysiąc. Nie spodziewałem się że ta aukcja tak się skończy
    ->link<-
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    Trzeba by zobaczyć jeszcze kto to kupił,ludzie robią różne akcje by podbić ceny,znam takie przypadki. No ale w sumie mamy wolny rynek. Tracą na tym użytkownicy,później za dawce części trzeba słono płacić, a "biznesmeni"co włączyć takowego komputera nie potrafią, zacierają dłonie jak muchy łapki przed obiadkiem, a ja na ten widok mam odruch wymiotny.
    • 43: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    No to ciekawe jest. Ludzie chcą zrobić duże pieniądze, na jakiś niedokończonych albo niegrywalnych, niewydanych grach z epoki, które ze względu na słabą jakość, lub schyłek epoki 8mio bitowców nigdy nie zostały wydane. Także pewnie będą się zjawiać jakieś magia i miecze, zemste kurkumy albo spectrumy, za bajońskie pieniądze za "jedyny zachowany autentyk", albo taniej jako nowe wydane kartridże. Moim zdanie to zaczęło się od Xenophoba, którego udało się sprzedać za kosmiczną sumę, i teraz każdy PAn Janek z Radomska myśli że jego gra napisana w latach 90tych jest perełką kolekcjonerską. Szkoda bo przez to biblioteka atari online nie powiększa się o gry ciekawostki, na które można by pewnie z 5 minut, z nutą melancholii zerknąć.
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Apr 2019
     
    No to fakt, co innego gdyby autor coś grosza dostal.
    • 45:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    • 46: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime25 Apr 2019 zmieniony
     
    Ośmiobitowy kot:

  1.  
    Zajebiste
    • 48: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Apr 2019 zmieniony
     
    Nowy kawałek Jeroena Tela
    ->link<-
    chujowy,pozdrawiam
    • 49:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 May 2019
     

    nie o Atari ,ale może w jakiś tv wbudowywano A2600???
    • 50:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime5 May 2019
     
    super ciekawa opowiastka o starych czasach w atari