atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    nie mozemy zyc w symulacji poniewaz w zadnej smulacji socjalizm nie dziala a u nas kwitnie. szach i mat.
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime16 Sep 2020 zmieniony
     
    @xxl: to jak działa symulacja zależy od "dowcipu" jej twórców. Tak naprawdę możemy sobie gdybać, że socjalizm, że nie da zasymulować kosmosu itp. ale pewności mieć nie można i tyle.
    Nawet nie wiesz, czy fizycznie pisze to teraz ja, żyjąc w symulacji, czy też moją funkcję przejął jakiś "program", jak w TRON :)

    @irata4: w skrócie, chodzi mi o to, że stawianie hipotezy, że jeśli się czegoś nie da policzyć, wymyśleć, zrobić świadczy o tym, że nie żyjemy w symulacji jest błędem.
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    Jest taka tybetańska mądrość:
    Ten, kto uważa, że świat istnieje jest głupcem, ten kto uważa, że świat nie istnieje jest jeszcze większym głupcem.
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    jesli to symulacja to naprawde biedna, nie dosc ze nie ma respawn punktow to jeszcze znajoma tak kiepsko udaje ze przkro sluchac.
    • 5: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    nie mozemy zyc w symulacji poniewaz w zadnej smulacji korwinizm nie dziala a u nas kwitnie. szach i mat.
    • 6: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime16 Sep 2020
     
    Ja bym jeszcze dodał, że to nie symulacja, bo za dużo jest "easter eggów" ;)
    • 7: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime17 Sep 2020
     
    Jak wyglądają easter eaggi w rzeczywistości? Na przykład chcesz puścić bąka a tu niespodzianka ...?
    • 8:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime17 Sep 2020
     
    @astrofor: To chyba się nazywa dylematem ograniczonego zaufania :)
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 Sep 2020 zmieniony
     
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Sep 2020
     
    • 11:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime22 Sep 2020
     
    Atari Punk Console - nie znałem tegoż, podobno cultowe na synth scenie

    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime22 Sep 2020
     
    ->link<- dokładnie 2:23 materiału przewija się w reklamie Atari 65XE :)
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Sep 2020 zmieniony
     
    Małe narzędzie internetowe stworzone przez pewnego programistę. 32x32 piksele, przy użyciu 16-kolorowej palety pico-8. Zabawne jest to, że sam obraz jest przechowywany w adresie URL, więc można go łatwo udostępnić.
    Obraz jest wyświetlany w podglądzie w mediach społecznościowych:

    ->link<-
    • 14: CommentAuthorurborg
    • CommentTime24 Sep 2020 zmieniony
     
    Taki utwór usłyszałem i początek cały czas mi się kojarzył z jakimś chiptunem.


    W końcu doszedłem skąd to skojarzenie :)
    • 15: CommentAuthortrocero77
    • CommentTime27 Sep 2020
     
    A o taki platformerek na Win się powstał:
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    przez przypadek trafiłem na ten utwór rapo-polo, fajna okładka płyty
    • 17: CommentAuthorpgru
    • CommentTime4 Oct 2020
     
    @xxl z tym można polemizować. Poza tym była kiedyś bodajże symulacja gospodarki centralnie sterowanej i to stworzona przez Polaków, za PRLu, o nazwie SYGRYDA. Wciąż szukam tego oprogramownaia :-)
    • 18:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    Szok! Commoda potrafi grać hi-fi!!! I to już 2 lata temu... :o

    ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    eee,na Atari już w 86 wkładałem kasetę Audio i miałem HI-Fi.iekawe
    Po co to komu,od Commodore się w głowie pier@#%@ . ;)
    Kto na Commodore gra ten dużo fioletu ma,a jak wiemy promieniowanie UV jest szkodliwe .
    • 20:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime11 Oct 2020
     
    Atari odpalane z Twittera
    ->link<-
    • 21: CommentAuthorEagle
    • CommentTime14 Oct 2020
     
    Atari hotels

    ->link<-
    • 22: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime14 Oct 2020 zmieniony
     
    @Atari hotels: Poleć z nami na Marsa, naszym atari wieżowcem, zwiedzając po drodzę nasze wirtualne światy... Ale na razie mamy do zaoferowania otwieracz do butelek i t-shirta z logo atari.
    • 23: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime14 Oct 2020
     
    Znalazlem cos takiego na ebay
    ->link<-
    Wyglada jakby cztery wioselka (dwie pary) byly podlaczone do drążków takich jak w kontrolerach do np zdalnie sterowanych samolotów lub dronów. Ciekawe do jakiego oprogramowania/gry mógł on być wykorzystywany.
    • 24: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime15 Oct 2020
     
    Ciekawe kiedy ktoś na A8 zrobi coś podobnego do tego HI Fi na c64
    • 25:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Oct 2020
     
    @ZuluGula: Zdaje się, że Mssiah do C64 używa wiosełek jako potencjometrów do ustawiania parametrów obwiedni itp.
    • 26: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime15 Oct 2020
     
    Tylko ze take drążki to slabo nadaja sie do precyzyjnego ustawiania wartosci potencjometrów. Mysle ze ten kontroler miał inne zastosowanie.

    Przy okazji, skoro to wyglada identycznie jak kontroler do RC, to czy na Atari nie dalo by sie napisac symulatora lotu samolotem RC 3D? Ktokolwiek latal RC, wie ze najlepiej nauczyc sie nawyków sterowania na symulatorze zanim pierwszy raz wylecimy drogim modelem. Np kiedy model leci do nas z powrotem, to sterowanie kierunkiem jest odwrócone. Widok musiał by byc z zewnątrz, mozna by dodac reakcje na wiatr itp.
    • 27:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime16 Oct 2020
     
    Archiwum Usenetu sięgające połowy lat 80. (350 mln wiadomości i znajdą się i takie z grup o Atari ;)): ->link<-
    • 28: CommentAuthorxian
    • CommentTime16 Oct 2020
     
    The Good Old 6502 Microprocessor, But 7000x Bigger!

    ->link<-
    • 29:
       
      CommentAuthorMWK
    • CommentTime17 Oct 2020 zmieniony
     
    Oglądam sobie "Retro Man Cave" a tam >> mwk1.vot.pl//img/irata_rmc.jpg
    • 30: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Oct 2020
     
    Nasz IRATA jest w wersji czwartej.
    • 31: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime17 Oct 2020
     
    Czyli tuż za podium.
    • 32: CommentAuthorVidol
    • CommentTime18 Oct 2020
     
    "Nowy" Draconus:
    ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2020
     
    ... już miałem napisać że syf na miarę Draconus 2 ...a tu wciągnęło mnie,bezsensu że labiryntu trzeba uczyć się na pamięć,zianie ogniem jest jako przedmiot i nie ma limitu,znalazłem maskę która wygląda gorzej niż w oryginale,no ale na Pc nie ma takich efektów:D.Grałbym dalej ale źle poszedłem i nie dało się wrócić,trza mapę kreślić.
    Jak znajdziecie już maskę to nie idźcie w prawo jak na górze jest limitowana czasowo gwiazdka a idąc w prawo strzałka w dół-bez morfingu nie ma powrotu.

    Ta wersja dobitnie pokazuje ile do klimatu daje dobrze zrobione(to jest w miarę) tło dźwiękowe.
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2020 zmieniony
     


    Wiedzieliście o istnieniu tego komputera ?
    bo ja nie .
    ->link<-
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Oct 2020 zmieniony
     
    "Atari planuje wprowadzić na rynek własną kryptowalutę. Debiut już niedługo"

    ->link<-

    :o
    :)
    • 36: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime20 Oct 2020 zmieniony
     
    • 37: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime21 Oct 2020 zmieniony
     
    PAP Arch Foto
    "Wystawa mikrokomputerów młodzieżowych Mikro-expo '86 w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki. Prezentacja komputerów Atari 1050 i Atari 256XT. Warszawa, 1986 r."
    Opis kompletnie z czapy (bo na zdjęciu 800XL, stacja 1050 i touchpad), ale Atari jak malowane:
    ->link<-

    ->link<-

    [EDIT]
    A przepraszam było takie ustrojstwo: "-Powstał projekt uruchomienia w Polsce montażu komputerów 8-bitowych. Początkowo „na próbę” będzie to Atari 256 XT. Komputer ten wygląda jak Atari 800 XL, ale ma rozbudowaną do 256 KB pamięć RAM, wbudowany interpreter Basic XL, interfejsy RS232C, Centronics (możliwość przyłączenia dowolnej drukarki — przyp. red.) i ekran mieszczący 80 znaków w linii. Ma to być inteligentny terminal umożliwiający współpracę z IBM PC."
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Oct 2020
     
    wydaje mi sie ze 256XT to byla modyfikacja KAREN - dodanie pamieci i basica. mozna bylo taka usluge zamowic. okladka do logo tez pamietam miala informacje, ze dziala na atari 256XT :D
    • 39:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Nov 2020 zmieniony
     
    Praca czeka! :)
    ->link<-
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2020
     
    Praca oznacza działanie za wynagrodzeniem :) To jest raczej wolontariat, bo wynagrodzenie nie jest przewidywane :D
    • 41: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime1 Nov 2020
     
    Bocianu bryluje w mediach zagranicznych :)
    ->link<-
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Nov 2020
     
    Link warty wklejenia w wątek o FujiNet, bo ma trochę charakter instruktażowy.
    • 43: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    w utworze rapera Pono grają w pewnym momencie w Ponga :)
    • 44:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    A myśleliście kiedyś o zagadnieniu regenerowania kineskopów?

    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Bardzo ciekawe, zaniedbany temat.
    • 46: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime5 Nov 2020
     
    Jeśli ma ktoś ochotę na pogranie w emulowane Nintendo Game&Watch tu podaję link(12 maszynek)
    ->link<-
    • 47: CommentAuthorpgru
    • CommentTime5 Nov 2020
     
    Ciekawy temat z tą regeneracją. Co do produkcji kineskopów to nadal chyba się tym zajmują Chińczycy a przynajmniej są w stanie sprzedać nowe odbiorniki kolorowe kineskopowe.
    • 48:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Nov 2020 zmieniony
     


    ->link<-


    Wirtualne miasta to miejsca o często rozdrobnionej geografii, niemożliwej fizyce, oburzających założeniach i prawie nieokiełznanej wyobraźni, biorąc pod uwagę cyfrową strukturę. Ta książka, pierwszy atlas w swoim rodzaju, ma na celu ich zbadanie, mapowanie, studiowanie i świętowanie. Wyobrazić sobie, jakie byłyby one w rzeczywistości. Namalować trwały obraz ich kopuł, łuków i ścian.

    Od otwartych światów sci-fi i średniowiecznych miast fantasy po współczesne miasta i przebłyski gotyckiego horroru - autor i urbanista Konstantinos Dimopoulos oraz artystka wizualna Maria Kallikaki ożywili ponad czterdzieści miast z gier. Wspólnie, poprzez bogato ilustrowany komentarz i analizę, dokumentują głęboką i porywającą historię kultowych krajobrazów z gier.

    Wirtualne Miasta przenoszą nas do tych wyimaginowanych światów, poprzez miasta, które obejmują ponad cztery dekady historii cyfrowej w różnych gatunkach literackich i grach. Podróżuj do miast fantasy, takich jak Orgrimmar World of Warcraft i Rubacava Grim Fandango; wyobraź sobie, co może być w znanych miastach Assassin's Creed w Londynie i Nowym Orleanie Gabriela Knight'a; zalukaj na miasta przyszłości, w Final Fantasy VII Midgar i Half-Life 2 w City 17.

    Wewnątrz jest jeszcze wiele innych światów do odkrycia - każdy z nich uformowany w najgłębszych zakamarkach wyobraźni, ich ogromne piękno i złożoność zdumiewające dla artystów, projektantów gier, budowniczych świata, a przede wszystkim dla każdego, kto gra w i podziwia gry wideo.

    :)
    • 49: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Nov 2020
     
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2020
     
    W tym muzeum w Warszawie robiliśmy ostatniego albo przedostatniego KWAS-a przed pandemią. Gośćmi specjalnymi byli: Tomasz Mazur (Mirage), Wojciech Zientara (Bajtek), Paweł Kalinowski (Mirage), Robert Łapiński (Pixel). Zaproszony był też, choć nie mógł dotrzeć, Klaudiusz Dybowski (C&A). Mamy tam swoją miejscówkę na kolejne wydarzenia, jeśli to obecne szaleństwo minie.