atarionline.pl Poprawki ASAP - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 May 2013 zmieniony
     
    ->link<-

    1. Wygląda na to, że Android 4.1.2 i 4.2 mają problemy z dźwiękiem 8-bitowym (dzięki Mr. Bacardi, blurp, falcon030, wolfen). Zmieniłem na 16-bitowy.

    2. Podczas przewijania przesuwa się suwak i nie ma komunikatu o zawieszeniu (dzięki Grzeniu).

    3. Gdy Android raportuje, że nie ma karty SD, startuję w katalogu głównym (dzięki Monsoft).

    Proszę o testowanie. :)
    • 2: CommentAuthornothin
    • CommentTime11 May 2013 zmieniony
     
    wygląda na to, że od czasu winmobile, nie ma NIKOGO, kto na ten aktualnie czczony "SUPER" system umie zaprogramować z sercem.

    i tyle nt. syfu zielonego gówna.
    gówna, widzę, co się dzieje nt. emulacji amigi na andka dziś: wmawiają, że trzeba mieć 4.x.x.x.x.x.x.x.x, bo inaczej kipa, i ta sama jazda jest nawet z playerami?
    a kto PLAYERA skompiluje pod 2.3.xxx.x.x.x.x.x.x.x.?
    player chyba nie wymaga 4rdzeni a już się zaczyna wmawianie, bo koder nie UMIe?

    pozdrawiam userów winmobile, wiemy, co mamy, i wiemy, że mamy i playery(gsplayer+plugin) i inne playery, i emulkę, która wystarcza i HARD buttony.

    i zwyczajowo, kto mnie zna, zrozumie to zdanie:
    tak, piłem dziś(i nie, nie jestem jeszcze alkoholikiem, to formuła wyrażająca desperacką najebkę).

    służę pomocą KAZDEMU, kto ma DOWOLNE urządzenie z windows mobile(i ew. winCE), które TAK BARDZO kasa zabić chciała, by generować NOWĄ kasę,pomogę każdemu posiadaczowi dowolnej maszyny z windows mobile(imho, na dziś NAJLEPSZYCH urządzeń do MULTIEMULACJI czegokolwiek poza konsolami(które nas, 8-16bit emumaniaków, jak ja NIE interesują)) w zakresie:
    - emulacji jako takiej 8-16 bit,
    - playerów plików muzycznych maszyn 8-16 bit.

    mój mail:
    xoen@interia.pl
    odpowiem na każdy mail, dlatego, że, ja to kocham, móc móc.
    a winmo potrafił mi to dać, tylko jakoś... beje to zabiły.

    i rok temu pytałem: gdzie jest POKLIK i nikt mi nie odpowiedział, więc zapytam tu ponownie:

    gdzie jest Poklik?

    Jeśli komuś nie odpowiada forma mojego posta, proszę prosto do Kaz'a bić, Kaz, gdy chciałem dzielić się wiedzą, jak odgrywać formaty z 8-16, po moijej próbie podzielenia się wiedzą, zdaje się rozumieć temat.

    p.s.: maszyny z winmo to urządzenia dwojakiej natury:
    - z modułem phona,
    - bez modułu phona.
    oba te odłąmy mają NAJLEPSZE emulatory 8-16 bit, jakie zrobiono i mają to, czego dzisiejszy SYF andkowy nie ma, bo są BEJE:
    hardbuttony i SOFT.

    ostatnio ukradil mi rower.
    odtąd nie mam siły iść w moje magiczne miejsce, gdzie siadam sobie z palmTOPEM, i slucham muzy z atarca, c64, amy, czy pogrywam na emulce 65xe, czy c64, czy CZYMKOLWIEK na moim PDA w spokojnym lesie, siedzę w klatce z betonu.
    ale nadal, wiem, że jeśli będę gdziekolwiek, winmo maszynka mnie nie zawiedzie.
    tylko już sił brak.

    jeśli będzie JEDEN mail, gdzie ktoś mi powie, zrób art nt. playerów dla maszynki z winmo/wince, zrobię;
    bo to po prostu działa, i nie potrzebujemy nowych maszyn, underclocked xscale da radę(stare hpeki 1940,1930, wm03, wm06, aximy, nawigacje, dają radę i mogą więcej, niż ten zielony syf, patrząc na soft).
    i mamy soft.

    android to żart, żart za ciężką kasę, która udaje progress.
    ja wiem, że to już mamy od wielu lat, tylko NOWA kasa płynie...

    p.s. kupię amy1.2k, przed chwilą z zgrozą zobaczyłem, że NIKT na allesyfdrogo nie sprzedaje już...wyrzucili na śmietnik, ludzie, widać...paru trzyma, może..z przerażeniem słuchałem takie teksty od klientów, że atarce mieli i wywalali na śmietnik, boże..czemu...ma ktoś amy zbędne? a atari, miałby ktoś na sprzedaż dla biedaka idioty?
  1.  

    nothin:

    i tyle nt. syfu zielonego gówna
    Hmm... To jakiś pomysł na grę :)
    • 4: CommentAuthorBluki
    • CommentTime11 May 2013
     
    Był taki thriller SF "Zielona pożywka"...
    ->link<-
    • 5: CommentAuthornothin
    • CommentTime11 May 2013 zmieniony
     
    tak, panowie z zlotow, kopcie mnie, najlepiej w twarz.
    ale na żywo, co powiecie?
    zabawny post napisałem, fajna zabawa?
    a ilu myślicie PROSTYXH ludzi się zniechęca i wywala te atarce, jak moi klienci przez takich, jak wy?

    Czy to forum jest dla 20 cwaniaków, prostą odpoweidź poproszę, bo to już jest smieszne.

    w całym internecie jest parcie na andka 4.x.xx.x.x.x.x.x.x.x.x.x.xx.x.x.x.x.


    ale...na 112 mhz winmo sprzed 10 LAT playery działają.
    coś mi może ktoś nadal będzie prykał z was?

    fajne macie androidowe gówna?
    • 6:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 May 2013
     
    Czad balanga! Bluki, dzięki za tego linka - akurat szukałem jakiegoś fajnego filmu na dzisiejszy wieczór i ten zapowiada się znakomicie.
    • 7: CommentAuthornothin
    • CommentTime11 May 2013 zmieniony
     
    Kaz, proszę o wymazanie mojego posta, skoro mamy takie tu towarzystwo, proszę o natychmiastowe usunięcie konta, jeśli mój post ma być powodem zabawy DWÓCH panów.

    bo jest jeszcze cos takiego, jak real, ludzie, tzw, nie gówno, które zabija wszelkie sentymety.
    i ja tu to widzę i wiem, dlaczego widzę co dzień 5 osób, liżących DUPY.

    Dobranoc, więcej mnie tu nie ma, poza TYPOWYMI komentarzami, zabijajcie sentymenty dalej, 5 panów.

    powtarzam pytanie i adres mailowy:
    kupię amigę i atari, za grosze, skoro przeciętny cwaniak/pobieracz/solitaire stąd niszczący taki site ma 10, to proszę o mail.

    atak na moją osobę jasno mówi mi, że 10 rządzi, reszta, czyli TYSIACE, którzy dali rOCZNE pensje są dla tych GNOI śmieszni, FU.
    mój ojciec dał, mój stryj dał i takie gnoje mi będą pitolić tu teraz?
    BOLI?

    daj jeden z drugim ROCZNE pensje za maszyny, jak w latach 80tych, cwaniaki, i potem mi tu żarty robić, gnoje.
    niszczycie i zniechęcanie całe środowisko i lizał tyłka wam nikt nie będzie, bo to nie ta era, panowie.
    Kaz widzę, też ma dość.

    natcyhmiast żądam interwencji osoby, która prowadzi ten site.
    DOSYĆ gnojom.

    nie umiecie poprawnie napisać aplikacji na andka 4.x.x.xx.x.x.x.x.x.
    , ale FAJNIE JEST, wszyscy mają być SZCZĘSLIWI, bo SE jeden kompilator zapodał, niczym gość od nowej emulki amigi na zielony syf...żarty.

    won.

    potem mi napiszą, ROBBO sie przejadł, taaa...no..nie grałem ale ja tu jestem FAJNY.

    może reklamujcie na andka river raid, w nowej wersji czyli co to było? rzeczne czołganie w tv na andka?
    • 8:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime11 May 2013 zmieniony
     
    To nie żadna zabawa ani żarty - przekąski są już gotowe i właśnie zasiadam do seansu. Podziękowania dla Blukiego też były jak najbardziej szczere, bez choćby najmniejszej nuty ironii.

    Posta możesz wymazać sam - wystarczy tylko wejść w edycję i wykasować całą treść, a potem zapisać zmiany. Po co zaraz angażować w to innych?
    • 9: CommentAuthornothin
    • CommentTime11 May 2013 zmieniony
     
    ponieważ są ludzie, którzy rzygają domniacją "speców" podczas, gdy jesteśmy USERAMI widzącymi FAIL?

    ludzie, poza winmo, nie ma na pececie normalnego emulatora Atari, czy to rozumiecie?

    emulki c64(na x86, arm) działają prosto:

    mamy menu, możemy LATWO odpalić grę;
    ja sobie zrobiłem przegląd emulek atarca na x86(na ARM jest, jak z c64, zauważmy) i padłem.

    tu nawet w żadnym nie ma normalnej metody ładowania gry+launch.

    bo...koder nie umie, czy o co biega?

    Posta możesz wymazać sam

    o nie nie, kolego, ten post ma być dopóki KAZ, autor SITE'a mi nie powie, że mam zrobić wypad.
    A widzę jasno, że go zarzynacie, podobnie, jak miłośników Atari w naszym zasranym kraju.
    Gość zrobił site dla USERÓW atari, nie dla 20 osób.


    Dobranoc, Kaz ma mój mail i rzygam tym cwaniactewm 20 ludzi, którzy nadal nie rozumieją, że nie są tu JEDYNI.
    z andka i kodowania jakości mogę się śmiać i to pojmij mi biegiem, radzę.
    playera na andka nie umiecie zrobić?
    WIELCY MOZNI, 10, 20tu, któym trzeba czapkować?
    Dobranoc, userom Atari, powtórzę: na winmo mamy playery, pięknie gra zybexa muza na winmo, underclocked do 112 mhz.
    w multitaskingu z alreaderem(ebook readerem) naraz(tak na codzień to mam, czytam i słucham i MOGĘ a tu łaska pańska, lol?).
    i tyle.
    i pogadajmy o waszych bajkach kodowania teraz na zielonym gównie.

    całe fora dobrych maszyn padały, bo spece andka za kasę promowali, i widzę, że pseudologicy nadal to robią, dosyć tego.
    robić dobry soft, albo zmienić platformę, skoro wam 4 rdzenie na play nie styka, i WYPAD.
    łaskę robicie, czapkować mamy, my, userzy? żarty.

    w materii atari, od lat nie dzieje się NIC, i dzień w dzień patrząc na ten site, w końcu mnie trafiło.
    może zróbcie coś, co po prostu będzie działać, w końcu.

    miałem PRAWO napisać ten post, i poprzedni, póki Kaz mi nie powie, że nie.
    20tu nie będzie rządzić moimi i masy ludzi wspomnieniami.. playera nie umieją zrobić, żałosne...

    btw, aimp jest niezły, jeśli chodzi o odgrywanie sapów...działa, na x86...już działa(bo, miesiącami nie działało, bo była łaska).

    żałosne środowisko.

    p.s. bej(u) to taka jednostka, która zarżnęła całe znane forum dt. winmo w w tym kraju, wszedł i setki rommakerów, cała platforma zostala w dwa tygodnie zlikwidowana na rzecz zielonej pożywki bez żadnej dyskusji - wynikowo tysiące ludzi zostało bez supportu do zmiany platfromy na toto, co nadal nie umie odtworzyć praktycznie czegokolwiek(i mało kto umie na toto programować, jak widzimy).
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 May 2013 zmieniony
     
    @nothin: wydaje mi się że nie zagłębiłeś się w zagadnienie. Player jak najbardziej chodzi pod 2.3, wiem bo sam mam i używam intensywnie. Wątek powstał, bo użytkownicy zgłosili problem właśnie pod 4.x i ten problem został rozwiązany.

    A tak w ogóle to używam też Windows Mobile i paru innych mobilnych systemów np. Firefox OS, niektóre lubię a niektóre nie, ale żeby zaraz się tak fanbojsko zapalać? Szkoda życia.

    Następnym razem spróbuj zapoznać się z zagadnieniem o którym chcesz się wypowiedzieć, bo śmiesznie wychodzi.
    • 11:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime11 May 2013 zmieniony
     
    edit: nic nie pisałem.
    • 12: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime11 May 2013 zmieniony
     
    @0xF

    Zmieniles numer wersji w opisie pakietu na 3.1.5 ?
    Pytam dlatego iz wszystkie online konwertery .apk to .bar sprawdzaja czy juz nie konwertowaly danego pakietu i jesli opis jest ten sam to zapodaja juz skonwertowana wersje :(

    Zaladowalem tez do BB Z10 i niestety ten sam efekt a w telefonie jest karta SD.
    • 13: CommentAuthor0xF
    • CommentTime12 May 2013
     
    Nie zmienialem, bo to nie jest oficjalne wydanie, tylko wersja alfa.
    • 14: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime12 May 2013
     
    A mozesz dodac slowo alfa lub cos takiego co umozliwi converterowi stwierdzenie iz pakiet ktory wgrywam jest nowszy niz ten co ma w cache'u ?
    • 15: CommentAuthor0xF
    • CommentTime12 May 2013
     
    Czy jesteś pewien, że konwertujac różne apki dostajesz ten sam bar?

    Rozumiem, że konwerterow jest kilka, wszystkie mają już asap?
    • 16: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime12 May 2013
     
    Konverterow online jest w sumie 2. Do jednego ja dodalem poprzednia paczke, to juz tej mi nie przyjmnie bo zapodaje starsza. Drugi niby jakby mial juz tez ta starsza, albo po prostu nie ma zadnej zmiany w dzialaniu na BB Playbook i na BB Z10.
    • 17: CommentAuthornothin
    • CommentTime13 May 2013 zmieniony
     
    przepraszam za mój bełkot, gdyby nie inny post na tym forum, "tymczasówka" i wpis kol. wieczor, nie zdobyłbym się na przeprosiny.

    przepraszam, więcej się nie wpieprzam...ciążyło mi to przez te parę dni...bez sensu, bez powodu cały ten nonsens.
    logout, powodzenia.
    • 18: CommentAuthor0xF
    • CommentTime13 May 2013
     
    @monsoft: ->link<-
    • 19: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime14 May 2013
     
    @0xF

    Dzieki. Niestety caly czas dostaje "access denied" czyli chyba nie bedzie chodzic na Blackberry :(
    • 20: CommentAuthor0xF
    • CommentTime15 May 2013
     
    Widocznie BB twierdzi, że jest karta SD, a jej nie ma.

    Spróbuj jeszcze wersji, która zawsze startuje w katalogu głównym: ->link<-

    Nie wiem, na ile to możliwe na BB, ale na Androidzie nie musisz wybierać SAPów z wybieraczki ASAP. Możesz je otworzyć z menedżera plików i z przeglądarki internetowej.
    • 21: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime17 May 2013 zmieniony
     
    Dziala :)

    Na razie sprawdzalem na Playbooku.
    Troche londuje w dziwnym katalogu bo "/apps/sys.android.gYABgKAOw1czN6neiAT72SGO.ns/native/system/" ale jak przekopiowalem sapka do /apps/sys.android.gYABgKAOw1czN6neiAT72SGO.ns/native/system/media to poszlo bez problemu.
    Muza gra :)

    Dalo by sie zmienic ta siezke gdzie londuje na /accounts/1000/shared ? Przynajmniej w wersji ktora bedzie sie konvertowac do bar'a.

    Te jest domyslne miejsce gdzie na playbooku i BB Z10 aplikacje maja dostep.

    Bar'a bez problemu laduje sie przez vnBB10 (ja uzywam troche chegos innego co jest nie dostepne "na zewnatrz" BB) tak wiec bedzie chodzic na BB Playbook i pewnie na najnowszym BB Z10/Q10 (na Z10 zaraz sprawdze).

    Na BB Z10 sytuacja ma sie identycznie jak na BB Playbook.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2013
     

    nothing:

    jeśli będzie JEDEN mail, gdzie ktoś mi powie, zrób art nt. playerów dla maszynki z winmo/wince, zrobię;


    Poprosze, mail poszedl.
    A jezeli chodzi o wulgaryzmy - to poprosze o ich nie stosowanie na forum.
    • 23: CommentAuthor0xF
    • CommentTime17 May 2013
     
    @monsoft: super!

    Skąd wiesz, jaki katalog wyświetla?

    Wołam andoidowa metodę Environment.getRootDirectory() i pytanie czy na BB to ona zwraca taki katalog zamiast "/" czy raczej translacja ścieżek odbywa się później. Podejrzewam to drugie: aplikacje androidowe są "uwięzione" w podkatalogu i obawiam się, że nic na to nie poradzę.
    • 24: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime17 May 2013
     
    Bo mam dostep root'a do tych urzadzen i jestem wstanie poruszac sie po calym systemie.
    Ten root directory to jest pewnie root srodowiska jakie zostalo przyznane dla tej aplikacji (cos jak ala chroot). Teraz duzo aplikacji sie pojawia konwerowanych z Androida i duzo z nich ma dostepn do calej zawartosci pamieci QNX'a (w sumie do duzej czesci). Np ta ->link<- (http://sourceforge.net/projects/ghostcommander/) dziala bardzo dobrze.

    Ja niestety nie jestem programista wiec nie moge Ci w tej kwesti pomoc :(
    • 25:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime10 Jun 2013 zmieniony
     
    Napisałem co prawda pod newsem o ASAPie 3.1.4, ale tu też chciałem podziękować za poprawki w 3.1.5 umożliwiające słuchanie SAPów pod Androidem 4.1 (Xperia E).
    Jeden błąd(?) - po wyjęciu słuchawek z gniazda muzyka gra dalej, w przeciwieństwie do wbudowanego odtwarzacza.
    • 26: CommentAuthor0xF
    • CommentTime16 Jun 2013
     
    Proszę bardzo. :)

    Wprowadziłem pauzę przy odłączeniu słuchawek.

    Do poprawienia jeszcze:
    - nie da się wznowić po kilku sekundach pauzy
    - po skończeniu utworu przełączać na następny (teraz trzeba to robić ręcznie)
    - szybkie przełączanie utworów skutkuje czasami "Invalid file"
    • 27:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Jun 2013 zmieniony
     
    Czy zdarzajace sie pewne problemy z Androidem nie biora sie z narastajacej hegemonii Samsunga, ktory wcale nie przyklada sie do samego systemu?
    Ciekawy artykuł w języku Szekspira:
    ->link<-
    • 28:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime26 Jun 2013
     
    To kupujmy telefony innych producentów...
    • 29: CommentAuthor0xF
    • CommentTime26 Jun 2013
     
    Nie robiłem śledztwa, kto popełnił commita w Androidzie psującego 8-bitowy dźwięk. ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorAbrimaal
    • CommentTime14 Sep 2013 zmieniony
     
    Test na Sony Xperia J (Android 4.1) - od najważniejszych plusów i minusów.

    - Browser nie widzi karty SD

    + integruje się z managerem plików (FX) pozwalając otwierać pliki z karty SD

    - odczytuje czas utworu, ale gra w nieskończoność, do naciśnięcia przycisku >>, nie przechodzi automatycznie do następnego.

    + odtwarza prawidłowo zdecydowaną większość "trudnych" utworów, digi i stereo

    - wyłącza muzykę kiedy włączę inną aplikację np. Drums, często też zatrzymuje się na moment podczas obsługi urządzenia
    • 31: CommentAuthor0xF
    • CommentTime15 Sep 2013 zmieniony
     
    Dzięki za uwagi. :)

    - Browser nie widzi karty SD

    To dotyczy nowych Androidów, w których API getExternalStorageDirectory zwraca... wewnętrzny storage. Przerobiłem więc browser, aby startował w korzeniu systemu plików: ->link<- Tutaj dyskusja o tym: ->link<-
    + integruje się z managerem plików (FX) pozwalając otwierać pliki z karty SD

    Ostatnio robiłem poprawki w tym temacie, bo z używanym przeze mnie menedżerem plików nie działało.
    - odczytuje czas utworu, ale gra w nieskończoność, do naciśnięcia przycisku >>, nie przechodzi automatycznie do następnego.

    Tak, to jest do zrobienia.
    + odtwarza prawidłowo zdecydowaną większość "trudnych" utworów, digi i stereo

    Tak, w końcu jest to najnowszy odtwarzacz SAPów.
    - wyłącza muzykę kiedy włączę inną aplikację np. Drums, często też zatrzymuje się na moment podczas obsługi urządzenia

    Czy to samo dzieje się w innych odtwarzaczach muzyki?

    O tym pierwszym nic mi nie wiadomo. Czy to dotyczy aplikacji, które mają własny dźwięk?

    Co do chwilowego zatrzymania, to mógłbym spróbować zwiększyć rozmiar bufora.
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Sep 2013
     
    Ja jestem fanem Androida, ale od urządzeń firmy Samsung trzymam się z daleka - taki uraz :) Poza tym to co widziałem na galaxy przekonało mnie, że ta firma potrafi skopać wszystko - interfejs użytkownika jakiś taki dziwny, niektóry soft nie chodzi z powodu jakiegoś specyficznego zarządzania ekranem, padający głośniczek i takie tam ;)

    Z hegemonią bym nie przesadzał, jakoś tak się dziwnie utarło, że w dyskusjach z fanami iPhone'a pojawia się zawsze Samsung, jakby ktoś nie mógł zrozumieć, że Android to nie jedna firma. Ja np. lubię Sony i HTC ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorAbrimaal
    • CommentTime19 Sep 2013 zmieniony
     
    Teraz startuje tak że można wybrać kartę. Duży plus :)

    Mam na myśli aplikacje takie jak np. Real Drum, Droid Drums czy Pianist HD. Uzywając takich playerów jak Droidsound czy MODo można wyjść z nich zostawiając grającą muzykę i bębnić czy akompaniować do utworu.
    W ASAP przy wyjściu klawiszem cofania, muzyka dalej gra (to dobrze), lecz przy włączeniu Drums czy Pianist przestaje grać. Ikona ASAP jest widoczna na pasku, czyli aplikacja wciąż działa. Po wejściu do niej widoczny jest na ekranie [ STOP ], czyli niby muzyka dalej jest odtwarzana, tylko nie podawana na wyjście audio. Przy naciśnięciu >> prawidłowo włącza się następny utwór w kolejce.
    Z dźwiękami telefonu i alarmu nie ma kolizji - gra jednocześnie ASAP i alarm czy dzwonek telefonu. Przyjmijmy, że niewielu wpadnie na pomysł grania na perkusji do muzyki z Atari. Program ma przede wszystkim ją prawidłowo odtwarzać. Przy wybraniu utworu z folderu jest cisza, nawet po naciśnięciu >, trzeba kliknąć >> i << (lub odwrotnie) aby go posłuchać.
    Przydałyby się w głównym menu dwie pozycje - [Quit/Exit] - wyłączenie muzyki i zamkniecie aplikacji oraz [Save Current Folder] - żeby pamiętał przy następnym uruchomieniu gdzie skończyliśmy słuchać (lub automatyczne zapamiętanie przy wyjściu).
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Sep 2013
     
    Abrimaal - czy to Ty jestes autorem artka o 256-kolorowych grach z ZX Spectrum? Jezeli tak, prosze o kontakt.
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 May 2014 zmieniony
     
    Problemik. Dzisiaj nadszedł update systemu do 4.4.2. Po updacie asap nie moze wejsc z roota ani do sdcard (pamiec wewnetrzna) ani do sdcard1 (karta) dostajac komunikat Access denied. Inne apki nie maja klopotu - do update'u dzialalo. ASAP 3.1.6, Sony Xperia Z, system 4.4.2. Reinstalacja apki ani reboot nie pomagaja. W requested permissions apka ma full network access i read device state and identity - to nie za malo?...
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 May 2014
     
    pogrzebałem w sieci i naprawilem problem sam (troche śmieciarsko ;) ). Do manifestu trzeba dodać request o permission na READ_EXTERNAL_STORAGE (brzmi smiesznie ale dotyczy tez wewnetrznej pamieci)
    • 37: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Aug 2017 zmieniony
     
    Czy jest przewidziana opcja, aby w manifeście aplikacji podać katalog początkowy (oczywiście przed instalacją). Z kodu teoretycznie wynika, że tak:

    uri = getIntent().getData();
    if (uri == null)
    uri = Uri.parse("file:///");


    Ale aplikacja z pakietu wygenerowanego z manifestem zmodyfikowanym mimo poprawnej niby instalacji nie chce się otworzyć :/ Rebuildowana aplikacja z oryginalnym manifestem uruchamia się, ale niestety na Android 7 dostaje access denied przy próbie dostępu do "/" dlatego chciałem aby mi się otwierał na karcie SD. W <intent-filter> FileSelectora dodałem
    <data android:scheme="file" android:host="*" android:mimeType="*/*" android:path="/storage/9016-4EF8/" />


    i niestety tak zainstalowana aplikacja nie ukazuje się na liście ani nie można jej uruchomić (chociaż niby zainstalowana jest).
    • 38: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime9 Aug 2017
     
    Hm, sprawa nie jest prosta :( Z tego co wyczytałem, to obecnie nie jest możliwe podanie lokalnej ścieżki (schema file) w intent :(
    • 39: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 Aug 2017
     
    W manifeście aplikacji nie ma katalogu początkowego. Katalog początkowy znajduje się w przytoczonym kodzie: to file:///
    Dla każdego katalogu jest tworzone osobne Activity, a ścieżka katalogu jest przekazywana jako Intent. Ten kod należy interpretować następująco: pokaż żądany katalog, a jeśli nie określono żadnego, pokaż katalog główny.
    W manifeście jest intent-filter, czyli jakie wartości akceptuje Activity wybieraczki plików. Wpisując tam path mówisz tyle, że nie przyjmie ona nic poza podaną ścieżką.
    Wiem, że w nowym Androidzie brak jest dostępu do katalogu głównego. Mogę pokazać katalog Downloads, tak robię w RECOIL. Nie znam sensownej metody dostania ścieżki do karty, jeśli ktoś ma taką sprawdzoną, proszę o info.
    • 40: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 Aug 2017
     
    BTW. w styczniu 2015 wbudowałem w aplikację całą ASMA, przez co dla wielu użytkowników nie będzie potrzeby zabawy z plikami. Jest to wersja developerska, ale gdyby ktoś chciał się pobawić, proszę o info. Za kilka miesięcy może odkurzę temat ASAPa.
    • 41:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime10 Aug 2017
     
    Ja, ja chcę
    • 42:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime10 Aug 2017
     
    Ja też chcę :) A wbudowałeś w sensie podczas instalacji lub odpalenia aplikacji ściąga się aktualne archiwum czy jest wersja z dnia kompilacji?
    • 43: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 Aug 2017 zmieniony
     
    ASMA jest w paczce z aplikacją: ->link<-
    • 44:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime10 Aug 2017 zmieniony
     
    Pomysł zaszycia ASMY w odtwarzaczu jest genialny, i to działa. Brakuje mi sortowania plików, bo wszystko teraz jest wrzucone w jeden folder. Trochę szkoda też, że w obszarze powiadomień nie ma przycisków sterowania. Niemniej, dziękuję za kawał dobrej roboty
    P.s. wyszukiwanie działa tylko po tytułach
    • 45: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Aug 2017
     
    No ja akurat średnio, bo głównie słucham własnych plików, nie nie ASMA (co nie znaczy, że tylko własnej muzy :) ) - SAP lub RMT :) Pomysł dobry, ale wymaga update'u apki, przy każdym updacie archiwum ASMA?

    Ja chwilowo problem rozwiązałem tak, że nie używam wewnętrznego file selectora - po prostu mam File Managera i ASAP podpięty pod otwieranie plików określonych typów (jak już z danego katalogu odpali jeden, to przełącza się między nimi i to działa).

    Jeśli chodzi o rozpoznanie katalogu - jakieś metody są, bo taki np. file manager plus, wyraźnie trzyma osobno wewnętrzny i zewnętrzny storage - pokazujące ten pierwszy pokazuje po prostu listę katalogów w root do których ma dostęp (Download, DCIM itp) czyli jakby był w root ale nie do końca. Może dociera przez /storage/emulated/0/ ? To jest chyba miejsce gdzie dostaje się taki widok (jeśli chodzi o storage wewnętrzny).

    Katalog z kartą się różni przez ten ID w różnych telefonach i kartach. Wyczytałem gdzieś o dostawaniu się przez /mnt/sdcard/external_sd.

    Tu jest ten temat poruszany ->link<- i jakoby są metody w Environment które mogą ścieżki zwrócić. Może pobawię się w wolnej chwili jak odkurzę swoją wiedzę na temat devu pod Androidem bo wszystko pozapominałem :)
    • 46: CommentAuthor0xF
    • CommentTime11 Aug 2017
     
    Aktualizacje ASAP wychodzą częściej, niż ASMA, więc nie widzę problemu z wbudowaniem ASMA.

    Tak, menedżery plików jakoś to wykrywają, niestety zwykle nie są otwartym oprogramowaniem.

    Na stackoverflow mnóstwo odpowiedzi z różnym kodem, komentarzami że działa na jakimś urządzeniu albo nie działa, z komentarzami po chińsku, a najpopularniejsza jest odpowiedź "nie da się".
    • 47: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime11 Aug 2017
     
    Fajny ten ASAP z ASMĄ :)

    Environment.getExternalStorageDirectory().getAbsolutePath();

    powinno załatwić sprawę.

    Ja zrobiłem to tak:

    ->link<-

    tylko tam jest jeszcze sprawdzenie czy ostatnio użyty i zapamiętany katalog istnieje.

    Jeśli dobrze kojarze getExternalStorageDirectory() powinien zwrócić katalog z podmontowaną wbudowaną pamięcią urzadzenia i kartą/kartami pamięci.
    • 48: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Aug 2017 zmieniony
     
    Znalazłem z otwartych taki: ->link<- i przynajmniej u mnie wydaje się działać poprawnie. Przycisk Home co prawda kieruje do "/" co daje oczywiście rezultat No files ale w bocznym menu (rozwijanym z hamburgera) w pierwszej sekcji widać jak wykrywa poprawnie oba storage wewnętrzny (zatytułowany jako Storage) i zewnętrzny (jako identyfikator), więc może w czymś to pomoże.

    W pliku /app/src/play/java/com/amaze/filemanager/activities/MainActivity.java jest metoda getStorageDirectories() i wygląda na to, że po prostu sprawdza różne konwencje w zależności od wersji systemu i SDK.

    Ja sprawdzałem na Xperii XA1 z 7.0, dobrze by było sprawdzić na innych urządzeniach, czy jego metody się sprawdzają. Ja za parę dni będę miał okazję sprawdzić na tablecie Lenovo (nie pamiętam jaki tam jest system ale chyba 6).
    • 49: CommentAuthor0xF
    • CommentTime11 Aug 2017
     
    Dzięki, rzucę okiem. Dowolną wersję Androida można przecież odpalić w emulatorze. :)
    • 50: CommentAuthor0xF
    • CommentTime27 Dec 2017
     
    Ten AmazeFileManager nawet się nie kompiluje:
    ->link<-
    Gdzie jest definicja BaseFile?