atarionline.pl Atarowe i nieatarowe newsy scenowe - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime25 May 2020 zmieniony
     
    jok, miło mi to czytać. myślałem, że piszę sam dla siebie :)
    zatem odgrzebuję temat ;)

    na outline 2020 w wersji covidewej, czyli outline było parę akcentów atarowskich.
    wystawiono pare interek na małe i duże Atari











    ->link<-

    ->link<-



    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime25 May 2020 zmieniony
     
    na tymże party na uwagę zasługuje znakomita grafika Faceta na c64

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime26 May 2020
     
    fajne
    • 4: CommentAuthorjok
    • CommentTime26 May 2020
     
    super!
    tzn. 'newsy', żę żyją :)
    - fajny ten efekt odbicia w logo, reszta to nie dla mnie :D
    - tzn nie znam sie na tyle - nie rozumiem czemu to fajne poza tym, że małe ;)
    (szykowałem się na outline też - szkoda, że w tym roku tylko online)
    tu mega imho 'małe' demo


    oczko się facetowi ciut 'rozpłynęło', i nóżki ludek rachityczne itd.
    ale ładne - paletę c64 opanował świetnie.
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    w miniony weekend we Wrocławiu odbyło się party Decrunch, gdzie pojawiło się parę atarowych akcentów. Jedno interko w kategorii wild, zwycięska praca w kategorii procedural gfx na XL/XE (gratulacje Svoy!), moja grupa wystawiła też łącznie 6 produkcji w "segmencie" 256B też na XL/XE/ - udało się zorganizować wg mnie fajny konkurs w tej kategorii i swietnie się bawilismy przy kodowaniu.

    Plan był taki aby zrobić combined 256 ze sceną ZX spectrum, ale ostatecznie ZX miało swoja osobna kategorię nad czym po cichu ubolewamy :)


    Prace z party są tutaj:

    ->link<-

    Ostatnio mamy sporo radochy z tymi prodkami 256B, zapraszamy wszystkich do zabawy w tej kategorii na SV. Wiadomo, że z czasem bywa różnie ,ale akurat ta kategoria jest o tyle wdzięczna że prodkę można zakodowac w parę dni / może i parę godzin (choć bywa i tak że parę tygodni kombinuje się jak przyoszczędzić jakiś bajcik ;) ).
    • 6: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    Xeen, myślałem że to trafi na główną - nowe 256b są wyjatkowo dobre i nie powinno to przejść bez echa.

    Strach pomyśleć co Agenda zrobi następnym razem... ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Sep 2020 zmieniony
     
    na party Function pojawił się atarowski akcent z grupy Lamers - interko promujące nowe wydania Atari Fana - takie akcenty zawsze cieszą, dzięki!

    Do tego warto obejrzeć produkcje z innych platform - bardzo dobre prace na c64, fajne ćwiartki na PC, dobre demko na PC które wygrało.

    Polecam obejrzenie!

    ->link<-




    demko Memento Mori na c64 ma fenomenalną grafikę
    • 8: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime22 Sep 2020
     
    @Xeen, dzięki za wspomnienie i dobre słowo :)
    Magazyn ma się pojawić w tym miesiącu, szczegóły na atarifan.xyz.
    • 9:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Oct 2020
     
    interko do abbuca #142 by Arsenic

    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Oct 2020
     
    nie wiem jak wy,ale ja UWIELBIAM interka do ABBUCA,mam chyba wszystkie :D.
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Nov 2020
     
    hejka, spieszę donieść, że Agenda wystawiła intro 128b na odbywającym się w ten weekend party demosplash
    ->link<-
    pojawiła się też bardzo fajna prodka na Commodore PET, do której muzykę robił nasz Zlew:
    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Nov 2020
     
    Haha! Zupełnie jak mój track scroll z 1996 :D
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Nov 2020
     
    Alex - pokaż! :D
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Nov 2020
     
    @ Alex
    nie pokazuj ! ;)
    • 15: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime23 Nov 2020
     
    No proszę, Cloud Computing na małym atari, i co nie da się?...
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Nov 2020
     
    :) dzięki szeryf za komentarz na pouet
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2020
     
    Zgrabne. Takie proste efekty, małożerne, a tak rzadko wykorzystywane jako efekty w grach, szkoda.

    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Nov 2020
     
    @Kaz ... generalnie rzadko fajne efekty są wykorzystywane w grach,chyba tylko w grach Gorgha.
    Gdyby niektóre efekty z dem umieścić mądrze w grach,nie w sensie wrzucenia na siłę tylko by były nierozłącznie powiązane z rozgrywką bądź grafiką/tłem to naprawdę mogło by pokazać przewagę Atari na poletku 8BIT,przypomina mi się tutaj (chyba)twój świetny pomysł z cieniowaniem tła w Rescue Expedition .
    Z takich efekciarskich gier to przychodzi mi do głowy Guard,Extiraptor,Gówno spadające w dół,Bump Pong,Disc Hopper,Eidolon,Kolonis Rif/Fractalus,Ballblazer,Trust i w sumie to chyba wszystko... nie każda z tych gier jest grywalna,ale każda robi wrażenie
    ... zastanawiałem się kiedyś czy dałoby się w grze na Atari odpowiednio preparując grafikę paralaksy uzyskać efekt z końcówki demka "Near" 0d 3:25,teraz jestem przekonany że by się dało,można by to wykorzystać jako np efekt lotu pod ziemią w jakiejś strzelance,lecimy sobie nad planetą ala Extiraptor a w którymś etapie zlatujemy pod ziemię ... albo bijatyka z takim tłem he,he,he nawet jakbyśmy sterowali ładnie animowanym dużym cieniem co mogło by usprawiedliwić oświetlenie znajdujące się za postaciami i wykorzystać sprity....
    ... ale do takich projektów to trzeba dobrego kodera.
    Ostatnio przyszło mi coś do głowy coś co można by wykorzystać w strzelance,sam tego nie zrobię a może ktoś wykorzysta pomysł,ja muszę do końca doprowadzić swój projekt,co też czynię.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Nov 2020
     
    Yoomp.
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Nov 2020
     
    ...no tak i od strzała HIT,albo połączenie różnych efektów(przeźroczystości itp) plus fajna woda animowana w Crownland.
    • 21: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime1 Jan 2021
     
    Fajne demko na pycy:
    ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2021
     
    DiHalt 2021, kolega Svoy w 256 bajtach:

    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Jan 2021 zmieniony
     
    A to nie Gorgh? ;),no dobra Svoy zrobil demko o medytacji Gorgha he,he.(by nie było niedomówień).

    Ps.Pisałem stojąc w korku,więc tak wyszło,ale już widzę że parę osób szpilę musi wbić HA,HA,HA żenua.
    • 24:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime22 Jan 2021
     
    A nie Gorgh? ;),no dobra Svoy zrobil demkobo Gorgh he,he.

    czy tylko ja nie rozumem tego narzecza?
    • 25:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Jan 2021
     
    Chyba zamiast "demkobo" powinno być "demko o" - a chodzi o to, że Gorgh zdaje się intensywnie medytuje ;)
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Jan 2021
     
    bardzo fajna pracka Svoya, pochwalę się, że na Foreverze 2019 uczyłem chłopaków medytować :)
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Jan 2021
     
    domyśliłem się :D.
    • 28: CommentAuthorphilipo
    • CommentTime26 Jan 2021 zmieniony
     
    "Jakiś czas temu świat obiegła wiadomość, że UNESCO doceniło fińską i niemiecką Demoscenę wpisując je na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. To pierwszy przypadek w historii. Czym jest ta, być może najbardziej niszowa dziedzina komputerowej sztuki? Jaki ma związek z grami? Kim są ludzie tworzący scenę i jaki to ma związek z łamaniem zabezpieczeń? O tym rozmawiamy z Łukaszem Szałankiewiczem - Artystą dźwiękowym, muzykiem. Zajmuje się zagadnieniem audio w mediach interaktywnych w poznańskim Collegium Da Vinci na Wydziale Informatyki i Komunikacji Wizualnej. To też jeden z najstarszych stażem aktywista Demosceny w Polsce."

    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 May 2021
     
    PPS zawitał na demoscenie
    ->link<-
    • 30:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime4 May 2021 zmieniony
     
    a kto to jest?

    A żeby nie zadawać tylko jałowych pytań, to nie wiem czy było, ale znalazłem link do nowego scenowego zina, gdzie nawet Dely coś napisał: ->link<-
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 May 2021
     
    PPS to pomysłodawca New Year Disk
    • 32: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime1 Sep 2021 zmieniony
     
    Jak zwykle świetne ćwiartki Agendy z ostatniego Xenium:

    Hypnotizing/gorgh


    blasma/xeen


    I na razie bez YT:
    pterophyllum altum/xeen & svoy

    ->link<-

    Wiggle/Koala
    ->link<-

    Mój osobisty faworyt to Wiggle Koali.


    Zachęcam do obejrzenia innych prac z party, m.in. pomysłowe dalthonizm/joker:
    • 33: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Oct 2021
     
    poleca się uwadze nasze nowe intro 256b
    ->link<-
    • 34:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime10 Oct 2021
     
    @szeryf Dalthonizm jest git. Jak widać można zrobić fajne demo w hiresie i bez sprajtów.

    @gorgh, dobra robota.
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Apr 2022
     
    Z newsów to w maju i lipcu koledzy od C64 mają swoje party w Opolu i Tucholi. Już dodałem do naszego kalendarza. A tu zapraszacz scenowy:

    • 36:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime16 Apr 2022
     
    a AmiParty nigdy nie dodajesz do kalendarza .. dziwne. Największe party Amigowe w Polsce
    • 37:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime16 Apr 2022
     
    jaki jest sens w Atarowym kalendarzu umieszczać amigowe imprezy
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Apr 2022
     
    Zamieszczam informacje co najwyżej o tych zlotach, na które zostaliśmy zaproszeni jako Atarowcy. Poza tym powinieneś wiedzieć, że w tym roku AmiParty i tak nie ma, zostało odwołane już dawno temu.
    • 39:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime17 Apr 2022
     
    jak zwykle odwracasz kota ogonem i nic nie wiesz. Amiparty jest 2x do roku , nazwa jest amigowa ale jest to party multiplatformowe. A księciunia musi ktoś zapraszać ? Mnostwo atarowcow pojawia się na tym party 2 x w roku bez specjalnych zaproszeń. Wiem wiem ... to nie wrocek ani waffka także odpada :)
    • 40:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime17 Apr 2022
     
    @pabloz1974 zaletą kalendarza Atarionline jest to że widzę tam imprezy związane z Atari bądź samym Atarionline.

    Tak więc, jeśli chcę sprawdzić datę Atarowego party to wchodzę na Atarionline, jeśli inne to wbijam n.p. na Pouet.


    Bywamy też na innych imprezach, np teraz szykuję się się na Spectrumową w przyszłym tygodniu. Nadal jednak nie widzę zasadności w umieszczaniu nieatarowych imprez w Atarowym kalendarzu.
    • 41:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime17 Apr 2022
     
    " ..Z newsów to w maju i lipcu koledzy od C64 mają swoje party w Opolu i Tucholi. Już dodałem do naszego kalendarza. A tu zapraszacz scenowy"
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Apr 2022
     
    Pabloz - z chęci czepialstwa wymyślasz już takie farmazony, że trudo o nieprześmiewczy komentarz :) Mam dodać do kalendarza nie-atarowskie party, które się nie odbędzie? :D

    Pabloz:

    jak zwykle odwracasz kota ogonem i nic nie wiesz. Amiparty jest 2x do roku , nazwa jest amigowa ale jest to party multiplatformowe.


    Kto tu odwraca kota ogonem to ja chyba wiem :). Nieco wyżej pisałeś, że to "największe party Amigowe w Polsce". Tak, ono jest amigowe, czasem się zdarzają prace na inne platformy (PC, c64), ale na pewno nie jest ono atarowskie. Jeśli chciałeś je zareklamować to czytając ciebie raczej można się zniechęcić.

    Pabloz:

    A księciunia musi ktoś zapraszać ? Mnostwo atarowcow pojawia się na tym party 2 x w roku bez specjalnych zaproszeń.


    Nie mnie zapraszać, tylko Atarowców. Koledzy z Moonshine Dragons i TeddyBear zadali sobie trud wizyty na atarowskich zlotach - choćby Lost i Silly. Przygotowali na te zloty prace demoscenowe z zaproszeniami, banery, rozmawiali z ludźmi, etc. Uważam, że to na tyle cenny wysiłek, że warto to docenić. A jeździć może gdzie kto chce - to od kalendarza AOL nie zależy :D

    Pabloz:

    to nie wrocek ani waffka także odpada :)


    Z geografii pała, skoro Tuchola i Opole to dla ciebie Warszawa czy Wrocek :D. Jak na spiskową teorię to słabo się postarałeś :)
    • 43:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime18 Apr 2022
     
    Kaz ty się powinieneś jednak leczyć :) a jeśli chodzi o ten wrocek i waffke to dobrze wiesz o co chodzi .. proszę Cię już nie odpisuj bo sie pogrążasz END
    • 44:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime18 Apr 2022
     
    Kaz ty się powinieneś jednak leczyć :) a jeśli chodzi o ten wrocek i waffke to dobrze wiesz o co chodzi .. proszę Cię już nie odpisuj bo sie pogrążasz END
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Apr 2022
     
    Nawet takie nie-wprost wycofanie się z pisania farmazonów mi odpowiada - obyś wytrzymał w postanowieniu! :D

    Nie, nie wiem o co chodzi z twoim podkreślaniem, że liczy się tylko Warszawa czy Wrocław. I szczerze, to nawet nie chcę wiedzieć.
    • 46: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime24 Apr 2022
     
    Właśnie oglądam sobie różne produkcje z Revision 2022, chyba najfajniesza produkcja: ->link<-

    (przynajmniej wg mojej subiektywności ;) )
    • 47: CommentAuthormrk
    • CommentTime24 Apr 2022
     
    Świetne! I chyba spokojnie do przeportowania na atari :)
    • 48: CommentAuthormlc
    • CommentTime28 May 2022
     
    Aktualnie trwa party C64 - Moonshine Dragons, dla ciekawych jest stream: ->link<-
    I najciekawsze - chyba widziałem tam naczelnego Bajtka oraz co najmniej jednego Atarowego zdrajcę - TDK, czy tam TDC ;)
    • 49:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime28 May 2022
     
    Po streamie patrząc to widzę KAZ-a i... Innuendo?
    • 50:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime28 May 2022
     
    @mlc dzięki że wrzuciłeś link.
    Kiedy zaczynają się kompoty?