atarionline.pl Altirra + MADs - debugowanie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordan
    • CommentTime6 Sep 2013 zmieniony
     
    Mam skonfigurowny taki pakiecik: Eclipse+Mads+Altirra.
    I pytanie z pogranicza programowania czy można jakoś w konsoli emulatora w trybie debugowania widzieć pełne rozpisanie np. mva - w konsoli widać wtedy tylko lda i przeskok do kolejnego rozkazu. Nie jest to jakieś straszne, ale mimo wszystko lepiej mi by się analizowało :)
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime6 Sep 2013
     
    MVA itp. to makrorozkazy XASM-a i MADS-a, makrorozkaz zawiera w sobie kilka rozkazów asm6502

    nie istnieje w asemlerze 6502 kod dla MVA
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Sep 2013
     
    nic nie stoi na przeszkodzie zaszyć w disasemblerze taki mechanizm :)
    • 4: CommentAuthordan
    • CommentTime7 Sep 2013
     
    @tebe - oczywiście jest to dla mnie jasne, że jest to macro.

    moje pytanie brzmi, czy można jakość ustawić Altirra, aby w consoli podawał pełne lda sta a nie tylko lda - tak jak to teraz robi na załączonym obrazku :)
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Sep 2013 zmieniony
     
    aktualnie nie, autor musiałby poprawić disassembler tak aby wybierał którą formę przyjąć

    w końcu ktoś może zapisać lda sta, ktoś inny mwa, decyzja musi zostać podjęta na podstawie listingu źródłowego

    aktualnie możesz w oknie Disassembly wskazać linię z rozkazem, prawym klawiszem myszki wybrać Go To Source, załaduje źródło i ustawi kursor w linii w której występuje ten rozkaz, niezależnie czy to zwykły czy makrorozkaz

    aktualna postać disassemblera jest uniwersalna niezależna od składni jakiegoś asemblera

    makrorozkazy można zrealizować za pomocą makr (.MACRO), ktoś napisze sobie MWA jako LOAD_WORD i będzie narzekał że po disassemblacji ma MWA zamiast LOAD_WORD

    temat mocno naciągany
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Sep 2013
     
    No.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Jan 2020
     
    A tak a propos debugowania w emulatorze Altira, kolega Jonathan Halliday właśnie nakręcił i wrzucił taki oto filmik: