atarionline.pl Potrzebny klawisz oraz gumka do Atari ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime28 Nov 2013

Witam wszystkich.
    Tak jak w temacie, potrzebuję klawisz do Atari ST ten który znajduje się pod klawiszem DELETE oraz gumkę. Niestety po gruntownym "wykąpaniu" ST i złożeniu okazał się że tych elementów brakuje. Prace były wykonywane w obecności moich synów ale oczywiście nikt nic nie wziął. Mieszkam w Tczewie, także Ci którzy mogliby pomóc (oczywiście zapłacę) i mieszkają w trójmieście lub w woj. warmińsko-mazurskim oraz powiecie Starogardzkim odbiorę osobiście. Jeżeli w innej części Polski to zostaje przesyłka. Jeżeli chodzi o odpowiedzi na forum to jedynie późnym wieczorem (taka praca). Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto posiada te części. Bardzo boli mnie widok mojego Atari ST bez klawisza.
    Pozdrawiam wszystkich
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2013

.. tak niezobowiązująco napiszę. Miałem gdzieś w "słoiku" gumki i klawisze z rozwalonej klawiatury. Pytanie tylko, kiedy się to znajdzie. Klamotów związanych z tematem mam tonę rozłożoną na dwa mieszkania, piwnicę, garaż, pawlacz ... i cholera wie gdzie to jeszcze leży. Jak się znajdzie do miesiąca czasu to się odezwę.
    • 3: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime28 Nov 2013

Ok. Będę cierpliwie czekał. Bardzo dziękuję.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Nov 2013

ok - to jeszcze jedno pytanie. Masz klawiaturę QUERTY, czy QUERTZ? - mam przed sobą Ste z QUERTY (które używam) i gdzieś względnie nie zakopaną klawiaturę QUERTZ. Pytanie tylko, czy pod DEL w obu wersjach był klawisz o tym samym "znaczeniu". Na Querty mam klawisz: "~#". To taki jak szukasz?
    • 5: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime28 Nov 2013

Mam klawiaturę QWERTY i potrzeba klawisza właśnie takiego, który napisałeś.
    • 6: CommentAuthorBas
    • CommentTime29 Nov 2013 zmieniony

pin - jakbyś przy okazji szukania w "słoiku" znalazł klawisz brakujący jak ze zdjęcia poniżej, to byłbym wdzięczny za jego podesłanie wraz z gumką i plastikowym bolcem, czyli cały komplet.
    Wszystkie koszty pokryje.

Z góry dziękuje.
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Nov 2013

Do takich detali przydałaby się właśnie drukarka 3D.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Nov 2013

dobra, poszukam tego słoika jutro .. trafiło by Was ;)-

Co do kosztów, to nie chcę nic, tylko zachowajcie te komputery dla siebie a nie, żeby zaraz na Allegro wylądowały ;)
    • 9: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime29 Nov 2013

pin - z mojej strony możesz być spokojny jestem miłośnikiem ATARI od lat szkolnych(podstawówka). Moje pierwsza atarynka jest u mnie do dziś, na SV2K13 udoskonaliłem ją o urządzenie ULTIMATE od Lotharka. Mam jeszcze kilka innych sztuk ale nie będę się rozpisywał. Także u mnie allegro nie grozi. Pozdrawiam
    • 10: CommentAuthorBas
    • CommentTime30 Nov 2013

Ja też nie mam zamiaru pozbywać się kompa a wręcz przeciwnie, dopieścić go i używać. Chce żeby wzbogacił moją sporą kolekcje.
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Dec 2013

no to okazuje się, że klawiatura, którą mam do skanibalizowania to klawiatura QWERTZ a ta, nie ma klawisza "~#". Jest tam jednak ")" i nawiasem mogę poratować. Dam jutro znać co i jak.
    • 12: CommentAuthorBas
    • CommentTime1 Dec 2013

Super że ten nawias się znalazł i moje ATARI nie będzie już szczerbate ;)
    • 13:

CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Dec 2013 zmieniony

@jesionen: mogę Cię poratować klawiszem do ST bo mam jedną klawiaturę "na części". Jednak nie wcześniej niż 18-go Grudnia.

Pozdrawiam.
    • 14: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime2 Dec 2013

Jasne poczekam. Wielkie dzięki. Daj znać co i kiedy.
    • 15: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime2 Dec 2013

Na Boże Narodzenie jak znalazł.
    • 16:

CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Dec 2013 zmieniony

@jesionen: nie ma sprawy :) jedyne o co proszę to o fotkę z pełnym "uzębieniem" Twojego STka po uzupełnieniu ubytku :)

Dzięki za odwiedziny na SV.
    • 17: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime2 Dec 2013

Nie ma sprawy GREY. Zrobię foty przed i po. Chociaż przed to już mam.
    • 18: CommentAuthorravenax28
    • CommentTime5 Dec 2013

Cześć! Ja potrzebuję 3 klawiszy: Q, / i ten "na górze apostrof na dole przecinek". Mam na wymianę inne.
    • 19: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime19 Dec 2013

@grey: witam, przypominam się w sprawie klawisza i gumki do ST, to tak w ramach małego przypomienia. Rozumiem gorączkę świąteczną i nie ponaglam ale obyś nie zapomniał. Pozdrawiam
    • 20: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime22 Jan 2014

@grey: witam aby nie zapomnieć tematu. Dalej "szczerbate" ST, mam nadzieje że nie zapomniałeś. Pozdrawiam :)
    • 21:

CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Jan 2014

Oczywiście nie zapomniałem :)
    • 22: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime23 Jan 2014

Ok to czekam cierpliwie.
    • 23:

CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Jan 2014

jesionen: z tego co pamiętam to mieszkasz w Tczewie? napisz do mnie na greymsb@poczta.fm - mój kolega dojeżdża z Tczewa do pracy, mogę mu przekazać (ale po powrocie, powiedzmy w przyszły wtorek). Pozdr.
    • 24: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime28 Jan 2014

Ok. Pozdrawiam
    • 25: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime12 Aug 2014

Grey?
    • 26:

CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Aug 2014

@jesionen: na razie musisz się zadowolić tym klawiszem z niemieckiej klawiatury :( jestem w trakcie remontu i przeprowadzki, na pewno będę wynosił rzeczy z piwnicy i odszukam angielską klawiaturę. teraz mam wszystko zawalone rzeczami w kartonach po sam sufit :(
    • 27: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime13 Aug 2014

grey@: rozumiem i czekam. Miłego remontu. Pozdrawiam
    • 28: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime19 Oct 2019

Znowu pytanie o klawisz tym razem poszukuję klawisza "3" do atari ST UK, nie numerycznej. Gdyby ktoś posiadał na zbyciu będę bardzo wdzięczny. Kontakt tu czy na meila. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
    • 29: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime20 Oct 2019

Temat do zamknięcia, klawisz zdobyty :)