atarionline.pl PRO(C) Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBas
    • CommentTime16 Jun 2014
     
    Kaz proszę o wysyłkę na adres podany w przelewie który został wysłany dzisiaj.
    • 2: CommentAuthornodez
    • CommentTime16 Jun 2014
     
    kasa poszla adres w tytule przelewu
    • 3: CommentAuthorsnicklin
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    Hi All,

    I am the person who translated Pro(c) Atari into English.

    Please note that the front cover was not translated into English. This is because I was asked not to translate it as it had been printed in colour already. The German and English versions had to keep the same cover.

    There are one or two mistakes that I made, but hopefully I will learn from them.

    I tried not to use too much complicated English as there will be Americans reading it. (only joking!).

    It is difficult to translate, especially when a lot of it is very German and culturally may not be the same in England or Poland.

    I hope that you enjoy the magazine.

    Kind regards,
    Steve

    p.s. Augsabe = Issue / Edition, correct!
    • 4: CommentAuthorsnicklin
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    p.p.s. Sorry if I have misunderstood what has been said here, Google Translate from Polish to English isn't great!
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    Snicling - good job! I enjoyed the magazine and your translation is clear for me.

    Pirx - pieniazki dotarly, dziekuje.
    Nodez, Bas, Faust - pieniazki dotarly, dziekuje, przesylki do Was poszly.
    • 6: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime17 Jun 2014
     
    Przelew poszedł, adres w tytule przelewu. Dzięki. Pozdrawiam.
    • 7: CommentAuthornodez
    • CommentTime24 Jun 2014
     
    magazyn dotarl , wielkie dzieki :)
    • 8: CommentAuthorBas
    • CommentTime24 Jun 2014
     
    Czasopismo odebrałem, dzięki Kaz.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jun 2014
     
    Proszę bardzo.
    • 10: CommentAuthorfaust
    • CommentTime24 Jun 2014
     
    Do mnie też dotarło - co prawda na dopiero na pocztę, ale jutro odbiorę. Dzięki Kaz.
    • 11: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime25 Jun 2014
     
    Kaz, zarejestrowałeś :) moją wpłatę?
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jun 2014
     
    Tak, zarejestrowalem. Poczta wyjdzie w pierwszym wolnym terminie :)
    • 13: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime29 Jun 2014
     
    OK, czekam.
    • 14: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime29 Jul 2014
     
    Czy ktoś będzie ściągał numer drugi magazynu?
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    mam niemiecka wersje ale na angielskie tlumaczenie tez bym sie zapisal
    • 16: CommentAuthorstryker
    • CommentTime30 Jul 2014 zmieniony
     
    www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=12306
    Trza bylo czytac konkurencyjne forum....
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    Nie kazdy czyta konkurencyjne forum, poza tym przy pierwszym numerze Kaz zorganizował zbiorczy zakup :)
    • 18: CommentAuthorstryker
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    Faktycznie.... 2 polskie fora o Atari i trudno bylo tam zagladnac....jak ktos leniwy to ma problem .
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    moze i sa 2 polskie fora o atari ale tamten post jest w kategorii "balagan"... trzeba nie miec zycia zeby tam zagladac :D
    • 20: CommentAuthormariuszbox
    • CommentTime30 Jul 2014 zmieniony
     
    Konkurencyjne - to brzmi jakoś pejoratywnie. Tak, tak konkurencja możne być także zdrowa, ale czy nie lepiej napisać np. zaprzyjaźnione, po sąsiedzku itp.? Leniwy, nie leniwy Stryker. Czytuje regularnie AA i jakoś umknął mi ten topic a skorzystałbym. P.S. Kaz, dzięki za pierwszy numer.
    • 21:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    Ja wolę określenie zaprzyjaźnione :)
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    Podsumowujac akcje wspolnego zakupu: zostaly mi tylko gazetki dla Xeena i Voya :). Gazetki tych, ktorzy nie odebrali, zostaly rozdysponowane chetnym, miedzy innymi Sikorowi i Vascovi. Akcje uznaje za zamknieta, bo z Xeenem i Voyem to jakos na KWAS-ie sie dogadamy :)

    A przy okazji, skoro mowa o drugim numerze, to zacytuje wpis z fb:

    Markus wydał drugi numer pisma PRO(c) Atari, ponownie z moją grafiką na okładce. Jest to kompilacja mojej czarno-białej grafiki z gry "Kolony 2106", w formie plakatowej i z dodatkowym napisem. Dla porównania wersja kolorowa (taka jest na okładce pisma) oraz czarno-biała, która mnie osobiscie bardziej się podoba, i do której napis, moim zdaniem, ma więcej sensu:




    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime30 Jul 2014
     
    Wiec rozumiem, ze zbiorczego zakupu numeru 2 w wersji ang nie planujesz. W sumie to Ci sie nawet nie dziwie :)
    • 24: CommentAuthornodez
    • CommentTime31 Jul 2014
     
    szkoda ale tez mnie to nie dziwi
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    Markus wydal niedawno 3 numer pisma:



    Mozna zamawiac niemiecka wersje. Wersja angielska jest wciaz w trakcie produkcji, glownie tlumaczenia.

    A ponizej PDF z informacjami o tasmach, ktore sa dostepne do biezacego numeru, limitowana edycja 50 sztuk. Ceny: kazda tasma 10 euro, a przesylka 6,50 euro (kwota niezalezna od tego ile tasm czy z pismem). Mozna zamawiac od razu dwie wersje, niemiecka i angielska.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    Acha, informacja jest tez tutaj: ->link<-
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jan 2016
     
    Steve Nicklin wrzucil recenzje numeru 6 i 7:



    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Trwają prace nad 14-tym numerem magazynu Pro(c) Atari, więc dla przypomnienia informuję o ostatnim wcześniejszym, który jest dostępny, a jest w nim co czytać, bo ma 104 strony:

    ->link<-



    A w nim:

    Markus:

    In 2017 it was a bit silent, but WE ARE BACK...

    Due a new orientation you do not need to check if you buy german or english version, as we do only in english from now on.

    On amazing 104 pages we start with a great cover artwork by theone and only and sure mighty KAZ followed by a lot of to read:

    Time For A Quickie
    Perplexity
    Sikor's Atari-Party
    Achilles
    DungeonLord
    Spelunker
    Rain Of Terror
    Spare Change
    Boulderdash – Turn your sceens into a game
    Diamondz 2
    TRBB's epic article on Rambit
    His Dark Majesty Quest II + Editor
    Space Harrier
    Trolls and Tribulations
    Atari 5200
    Pac-Man Old – Pac-Man New
    A.B.B.U.C. Software Contest 2018
    The Way Of The Exploding Fist
    Time Pilot
    Cover-Disk (+ more reading content on the disc images)
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2019 zmieniony
     
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2019 zmieniony
     
    A przy okazji porządkowania prasy, okazało się, że zostało mi kilka nadmiarowych egzemplarzy Pro(c)Atari, stan idealny, nie czytane :D.

    Moge się wymienić za inne pisma Atari, mogą też być inne propozycje, byle było to coś związanego z Atari. W ostateczności przyjmę też ofertę zakupu, jeżeli ktoś nie ma nic na wymianę, a mimo to chciałby kupić.

    Mam na wymianę numery 9, 10, 11 (zdjęcia poniżej). Mogę dostarczyć na terenie Wrocławia, Krakowa, Warszawy. W pozostałe miejsca wysyłka lub przy okazji jakichś zlotów Atari.
    • 31: CommentAuthorPecet
    • CommentTime9 Aug 2019
     
    Jeżeli nie będzie chętnych na wymianę, to jestem zainteresowany kupnem.
    • 32: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime9 Aug 2019
     
    Jestem chetny na zakup :)
    Wogle da sie ta gazetke zaprenumerowac?
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Aug 2019 zmieniony
     

    Już kiedyś gdzieś to widziałem , o co w tym chodzi ?
    to jakiś projekt gry ?
    Koncept Art ?
    czy zwykłey fejk ?
    • 34: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Aug 2019
     
    Kaz z Zygą robili w młodości przymiarki do gry opartej na Zybex, stąd ten obrazek.
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Aug 2019
     
    ... no klimat jest ,widać że chłopaki liznęli troszkę hitów od Psygnosis ;-)tyle że przy takich tłach chyba Atarynka musiałaby dane doczytywać w locie .
    Ale narobili mi smaka ...
    • 36: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime9 Aug 2019
     
    320 KB dziś to minimum, spokojnie dałaby radę
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2019
     
    Gorgh - jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pamięci! Myślałem, że tylko ja już pamiętam skąd te grafiki :D

    Madrafi - gazetki już poszły, tak więc przykro mi. W razie czego można pisać do Markusa (wydawcy), może jeszcze ma jakieś wydrukowane resztki.

    Irata4 - to był koncept gry w trybie 4+ plus DLI, grafika przygotowana do bodajże dwóch poziomów gry. Fragment grafiki drugiego poziomu jest na okładce nr 3 (to duże ptaszysko).
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Aug 2019
     
    @Kaz ,czemu tego nie skończyliście :-(
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Aug 2019
     
    Koder zajął się studiami, a potem jakoś życie go wciągnęło w wir zawodowy i na Atari już nie programuje.
    • 40: CommentAuthortbxx
    • CommentTime10 Aug 2019
     
    Na szczęście grę z okładki numeru 10 udało się ukończyć ;)
    • 41: CommentAuthorEmu
    • CommentTime12 Aug 2019
     
    Gazetki są dostępne na stronie ->link<- nie trzeba karku łamać. Nawet ten nr 7, chyba bardzo rozchwytywany, pojawił się znów po angielsku.
    • 42: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime13 Aug 2019
     
    dzieki za tip :)
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Aug 2019
     
    Przecież podałem link do wydawnictwa w moim poście. I owszem, można zamawiać, ale numery niekoniecznie są dostępne. Ostatnio Markus ma spore zaległości w różnych pracach, dlatego zadałem mu przedwczoraj pytanie czy ma na składzie numery Pro(c) albo jest w stanie wydrukować nowe, jeżeli nie ma. Ja bym sugerował poczekać na odpowiedź, którą na pewno przekażę, ale oczywiście to tylko sugestia i można samemu doświadczalnie sprawdzić :)

    Już numer 13 miał roczne opóźnienie wydruku (stąd połączenie czterech numerów w jeden), a numer 14, do którego było sporo materiałów, wedle mojej wiedzy z zamkniętego forum członków redakcji, do której należę, zdaje się że się "rozszedł" (artykuły częściowo trafiły do innych miejsc, i nie widać na horyzoncie szans na jego powstanie).
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Aug 2019
     
    O, właśnie mi Markus odpisał. Tylko z numerem 7 są wciąż problemy, jest egzemplarz albo dwa (albo w ogóle już nie ma - zależnie od bieżącej sprzedaży), pozostałe są dostępne.
    • 45:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Aug 2019 zmieniony
     
    Proszę uzupełniać wiedzę:
    ->link<-
    .... np. jak się dokładnie nazywa wydawca, jaka aktualna cena z wysyłką, jakie wrażenie z dotychczasowej lektury, kiedy polska wersja, itp. :)
  1.  
    Well,

    the publisher's name of Proc Atari magazine is Markus Roesner, he is from Germany. He is well known in the german A8 scene (he published "Bitte 8Bit Magazin" and also worked on the german "Syzygy" magazine; he was active as a vendor in the 90s under the name Powersoft).

    In the beginning Proc Atari magazine was published in german and english language, but more non-german speaking Atarians bought the magazine and so it was decided after three years, that further issues of the magazine will appear in english language only.

    The magazine has several (german, english, american, australian) contributors, but afaik KAZ is the only polish contributor and he does the cover gfx. So if you want a polish version of Proc, we need Atarians that are willing to translate the articles into polish language (afaik, none of the article writers speaks or understands polish language)...
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Aug 2019 zmieniony
     
    To ja dodam jeszcze od siebie:

    Dracon:

    komercyjny magazyn


    To wyrażenie moim zdaniem jest mylące. Komercyjny sugeruje, że redakcji się płaci, teksty są pisane na zamówienie za cash, etc. Jest wręcz przeciwnie - to inicjatywa hobbystyczna, redakcja robi wszystko za darmo, a pokrywane są koszty wydruku cyfrowego, podatku, etc. Ja bym nazwał to pismem amatorskim.

    Dracon:

    Do niektórych jego wydań okładki rysował Kaz.


    Do 13 wydań z 14 (14 już gotowa), więc słowo "niektóre" średnio pasuje. Jedyna okładka, której nie rysowałem, to okładka z Lotte (króliczka Markusa, którą chciał w ten sposób uhonorować, gdy zdechła, bo był do niej bardzo przywiązany). Dodatkowo wyjaśniam, że pierwszej okładki nie rysowałem dla magazynu, tylko Markusowi się spodobała grafika i zapytał mnie, czy może skorzystać. Potem pytał o grafików chętnych do okładek, dałem tu na AOL ogłoszenie o grafikę i teksty, że Markus szuka, ale nikt się nie zgłosił, więc sam narysowałem do kolejnych wydań.

    Dracon:

    Magazyn ma kilku autorów (niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, australijskiego).


    Moim zdaniem lepiej napisać, że redakcja została stworzona ad hoc, z chętnych do współpracy, ale jest otwarta na nowych członków. W tym świecie zawsze jest tak, że roboty dużo, a rąk do pracy za mało. Nie ma jakiegoś żelaznego składu redakcji na etatach, są aktywiści.

    Dracon:

    Brak wersji polskiej jest spowodowany tym, że nie ma współpracującego redaktora, który by pomógł wykonać tłumaczenie magazynu w tym języku.


    Moim zdaniem zbyt ostro sformułowana przyczyna - ani jedyna, ani najważniejsza. To zależy również od wolumenu sprzedaży, a ten nawet dla wersji niemieckiej był za mały. Nie chodzi tu nawet o zwrot kosztów, ale przecież każda wersja językowa wymaga odrębnego składu - godzin pracy. Tłumaczenia można by robić, ale gazetka ma wersję angielską, a w tym języku radzą sobie zarówno Polacy, jak i Niemcy. Sumując - jest problem z czasem na wydawanie gazetki nawet w języku angielskim, a co dopiero gdyby miały być inne wersje językowe.
    • 48:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Aug 2019
     
    OK, naniosłem odpowiednie poprawki.
    I o to chodzi, jak ktoś ma wiedzę i chęci to też niech uzupełnia tu czy tam. :)
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Aug 2019
     
    Mam wiedzę i miałem chęci, ale nie miałem możliwości. Jako że tam miałem konto od bardzo dawna, ale przypisane do nie istniejącego już adresu email (w domenie online.pl, która obecnie to atarionline.pl) wysłałem do adminów prośbę 30 grudnia 2017 roku o update, bo hasło nie działało. Odezwał się Dely, przekazał prośbę Krapowi, od tego czasu nic nie drgnęło, pisałem jeszcze raz, ale też nic.
    • 50:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Sep 2019
     
    @Kaz.
    Hmm, może trochę za szybko odpuściłeś sobie tę sprawę, spróbuj jeszcze raz (!)... przecież z Dely'm współpracujecie czasem, np. przy tropieniu trolli z wpisów w nowinkach.

    Niedawno w atariki uaktualniłem nieco wpis o AOL, luknij:
    ->link<-
    :)