atarionline.pl Zmiany / usprawnienia na AOL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoroswaldb
    • CommentTime26 Jan 2020
     
    Aaaaa, to ja myślałem, że nas są setki tysięcy..
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime27 Jan 2020
     
    oooo, krome oszczega!
  1.  
    Przeca wyraźnie stoi, że "Niezabezpieczona" :)
    • 4: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime14 Apr 2020
     
    Na jakim zadupiu w serwerowni stoi AOL, że to tak często rzuca 503 albo gubi sesje?

    Przecież komentarze trzeba pisać w notatniku obok jak się nie chce po parę razy pisać tego samego?!

    Pieniądze płacone są uczciwie (nie małe jak na taki hosting) a działa to jak ostatnia bieda...
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Apr 2020 zmieniony
     
    ZOOM/WARSZTATY

    EDIT: a dobra zrobię to po swojemu, co będę dysputował z innymi... ;) Proces decyzyjny jest zbyt długi jak na ilość mojego czasu ;)

    @pirx QR na głównej specjalnie dla Ciebie :-*

    Jak nie będzie warsztatów to będzie można zniknąć tego QR. Jak się pojawią nowe warsztaty czy KWAS online to możne go pojawić.

    Ogólnie pojawienie się tego QR na stronie powinno mówić, że coś się tego dnia dzieje via ZOOM ;)
    • 6: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime21 Apr 2020 zmieniony
     
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    Jako, że 16 lat stuknęło a nowego AOL nie ma to mam taką propozycję:

    Nowy AOL wykonać w takiej technologii w jakiej Carrion ma swój portal ->link<-

    Materiały z obecnego AOL dostępne przez mechanizm WayBack do odczytu (oczywiście z nowoczesnym layoutem). Na upartego także do modyfikacji i komentowania.

    Do ogarnięcia pozostanie wtedy podsystem Biblioteczka Atarowca i Forum Atarum i baza gier/programów.

    Forum nie mam zamiaru dotykać, do zmigrowania (ew. napisania) tego kawałka softu trzeba o wiele bardziej dokładnej i cierpliwej osoby niż ja na obecnym etapie mojego życia :D

    ----------------------------

    Pisanie AOL od nowa wywietrzało mi z głowy wraz z porzuceniem przeze mnie pomysłu migracji artykułów.

    ----------------------------

    Proszę o sugestie, propozycje, krytykę to może jak stuknie AOL 18-stka to wejdzie w dorosłość w nowych ciuchach ;)

    Osoby które zawaliły pisanie nowego AOL już parę razy proszę o niewysuwania takiej propozycji by pisać od zera ;) innym wolno wysuwać takie pomysły o ile są gotowi siąść do pracy :D

    Proszę także o ponowne deklaracje współpracy, dołączenia lub utworzenia zespołu ew. ktoś nie musi programować ale chciałby być PM takiego zespołu bo dobrze ogarnia ludzi, robotę oraz jest wysoce komunikatywnym sawantem ;)

    Potrzeby szacuję na:
    1 PM
    1 grafik
    2+ programistów

    Jeżeli programistów było by więcej niż 2 to dodatkowi ludzie do wykonania mogliby wsiąść autonomiczne sprawy jak biblioteczka, forum lub baz plików.

    2 Programistów do ogarniania WP i napisania do niego odpowiednich wtyczek spinających "podsystemy" do prezentacji na główniej.

    ---------------------------

    Ciekaw jestem czy się da uzbierać minimum 4 ludzi? No ew. @Kaz mógłby obsadzić PM i grafikę ;)

    Ja się zgłaszam do spięcia WayBack z np. WP za pomocą wtyczki, tak by można było szukać po archiwach, dostać losowy art na główną etc.
    • 8: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    Ja jak zwykle spoko, jak będą jakieś konkrety to oczywiście, tylko nie czuje się kompetentny w dyskusji czy strona powinna mieć bazę danych , czy jednak nie, czy używać delphi itd..
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    Gdzie składać aplikacje? :D
    • 10: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    @astrofor to chociaż się zadeklaruj jakimi technologiami dysponujesz, by było wiadomo w czym można wybierać.

    @Kaz a na kogo chcesz aplikować? Rzuć tu na forum czy na PM startujesz, na grafika czy na oba ;)

    Jak się wyłoni Master of Disaster to skorzysta z twojej oferty albo będziesz jedynym aplikującym na dane stanowisko i wygrasz z automatu.

    Ja mogę rzeźbić w PHP/HTML5 i okolice, frameworka czy platformy się zawsze mogę douczyć ;)

    Jak nie będzie propozycji rozwiązań tech. to ja zadecyduję w czym i jak robić tak by było to wykonalne w 2 osoby programujące + grafik w ciągu max roku.

    Przy czym jak już wspomniałem ja będę robił hybrydę, ani mi się śni aktualnie pisać od zera cokolwiek co nie będę musiał :] Taka zmiana stanowiska :]
    • 11: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime25 Apr 2020 zmieniony
     
    php, nodejs, w miare dobrze ogarniam frontend. Z php preferuje laravel, albo zlepki oparte w miare na figach, ale jak cos nie bedzie mocno egzotyczne to powinienem ogarnac.
    edit: jezeli chodzi o preferencje to mysle ze jakis headless cms i po stronie klienta react lub vue, albo svelte, ale na to raczej nie liczę
    Edit: Aol portal wiedzy wszelakiej(nie moglem sie powstrzymac)
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime25 Apr 2020
     
    @astrofor no to potrafisz to co potrzeba. Zobaczymy czy jeszcze parę osób się zgłosi bo my we dwóch to za mało by poważnie myśleć o nowym AOL.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Aug 2020
     
    Dla przypomnienia (od Zygi), bo okazało się, że mało kto wie, że AOL można oglądać nie tylko przez http, ale również https, wystarczy skorzystać z linku:

    ->link<-

    Zyga korzysta i rekomenduje używanie HTTPS Everywhere (
    ->link<- ) i od dawna ogląda tak AOL. Certyfikat jest Let's Encrypt, więcej niż wystarczający.
    • 14:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime26 Dec 2020 zmieniony
     
    .
    • 15:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    A propos właśnie HTTPS, to zauważyłem, że nie ma automatycznego przekierowania z http na s, jest ku temu jakiś powód? Można wejść tu i tu. To zdaje się jedna albo max 2 linijki kodu w htaccess.
    • 16: CommentAuthorAdam
    • CommentTime31 Jan 2021 zmieniony
     

    mav:

    To zdaje się jedna albo max 2 linijki kodu w htaccess.

    Nie, jeśli masz zahardkodowane w iluś miejscach linki HTTP.
    • 17: CommentAuthorAdam
    • CommentTime31 Jan 2021 zmieniony
     
    Dokładniej rzecz biorąc: w sierpniu Wieczór ustawił redirect w htaccess, ale błyskawicznie się z tego wycofał, bo przestało działać logowanie i nie dało się pisać na forum (z powodu wymienionego powyżej przeze mnie).
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Mar 2021 zmieniony
     
    Jak już wszem i wobec wiadomo, spłonęła serwerownia OVH. To tylko informuję, że nas to nie dotyczy, chociaż też mamy usługi w OVH, nasz kawałek internetu chwilowo przetrwał.

    ->link<-
    • 19: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime10 Mar 2021
     
    O Kurde
    A wiadomo jaki kawałek netu przestał istnieć?
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Mar 2021
     
    Tak jak w artykule w linku - OVH w Strasburgu.
  2.  
    @Belzebub,
    Zbiornik.com nie działa... Reszta jest milczeniem :-/
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    Nasz dostawca coÅ› podmienia na serwerze i chwilowo sÄ… problemy z forum, czekamy. W razie czego backup mamy.
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    Coś się też kodowanie posypało...
    • 24:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    ąćęłóńśżź
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jul 2021 zmieniony
     
    Wróciło.

    Zyga zadziałał, dopisał kodowanie UTF8, które zniknęło przy apdejcie softu :)|
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Dec 2021
     
    Tak przy okazji - właśnie nasze niszowe filmiki o Atari na kanale AtariOnline.pl przekroczyły liczbę 900 000 odsłon.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jan 2022
     
    CharlieChaplin zgłosił mi problem, że od jakiegoś czasu w Firefox automatycznie uzupełnia się mu pole "wyślij jako prywatną wiadomość do". Wygląda na to, że problem tkwi w nowszych wersjach Firefox-a, więc dzisiaj Santyago rozwiązał ten problem dodatkowym kodem, który oszukuje Firefoxa. Kroll i BCA używają FF, więc przetestowali, wszystko teraz w porządku. Dzięki ekipo za poprawkę!
    • 28:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime19 Jan 2022 zmieniony
     
    Potwierdzam, poprawione :)

    Ileż ja wysłałem prywatnych wiadomości do siebie to trudno zliczyć, ale nie wiedziałem że to błąd FF myśląc że to taki 'ficzer' :)
    Dało się to poprawiać, ale upierdliwe to było.
    • 29: CommentAuthorlzd
    • CommentTime19 Jan 2022 zmieniony
     
    Prywatne wiadomości wyświetlane są innym kolorem.

    Szkoda, że błąd został usunięty. Uczył bycia czujnym na każdym kroku. :-)
    • 30:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime19 Jan 2022
     
    Prywatne wiadomości wyświetlane są innym kolorem.
    I pamiętałem o tym do napisania kolejnego postu :-)
    • 31:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Melduję, że naprawiono generowanie linku resetu hasła wysyłanego w mailu.

    cheers!
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Dzięki Santyago! Zapomniałeś dodać, że jeszcze jeden problem rozwiązałeś - przy wylogowaniu po cofnięciu się w przeglądarce, wpisany tekst znikał, teraz jest zapamiętywany.
    • 33: CommentAuthormrk
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    To teraz prosimy o powiadomienia o postach w wątku / wzmiankach :)
    (wystawcie gdzieś repo z kodem serwisu to sam PR'a wystawię ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Kaz może Ci dać prywatny dostęp.
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    mrk - bardzo chętnie! Kodu nie wystawię, bo to nie nasz, to zwykła Vanilla, z paroma usprawnieniami zrobionymi przez użytkowników forum (np. Cosi kiedyś dorobił parę drobiazgów). Napisz do mnie maila.
    • 36:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    świeża krew :)
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Apr 2022
     
    Dzisiaj przez kilkanaście minut AOL nie działał, bo OVH robiło konserwację klastera 003. Jeszcze mogą być jakieś perturbacje, bo z tego co widziałem przed chwilą w panelu klienta, sprawa nie jest jeszcze zamknięta, ale chyba konserwacja u nas przebiegła sprawnie, bo teraz AOL działa jakby szybciej.