atarionline.pl Szukam filmu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime24 Jan 2015
     
    Witam
    Szukam filmu, który oglądałem w latach 90. (92-96) w polskiej tv. Bohaterem jest młody chłopak, który gra w kapeli, bodajże na gitarze, ale w wyniku wypadku (ścigała go jakaś banda i rozwalił się autem jeśli dobrze pamiętam), stracił dłonie. Ląduje w domu u kogoś (chyba kobieta, ale pewien nie jestem), który tworzy muzykę. On sam zaczyna interesować się techno, dostaje protezy, które programują i wciskają odpowiednie klawisze podczas występów. Z tego co kojarzę to przebierał się za cyborga gdy grał. W filmie gościnnie wystąpili ludzie grający na fakcie wtedy w klubach, m.in. U96. Nie jestem pewien, czy to nie jest jakaś prawdziwa historia. Kiedy oglądałem to w liceum byłem zachwycony. Szukam i nic. Pomożecie?
    • 2: CommentAuthornodez
    • CommentTime24 Jan 2015
     
    hmmm nic mi do glowy ni przychodzi
    • 3:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime24 Jan 2015
     
    odpowiedź, zdaje się, jest na atari.area
  1.  
    ->link<- o ten film chodzi??
    • 5:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime24 Jan 2015 zmieniony
     
    A może ktoś pamięta tytuł takiego filmu o super glinie (nie Robocop), pamiętam go jak przez mgłę, policjant w skórzanym mundurze (motocyklista) zostaje cyborgiem, chyba końcówka lat 80tych początek 90tych. Szukam tego filmu od 20 lat...
  2.  
    rotor :)
  3.  
    R.O.T.O.R właściwie
  4.  
    pare scen "zapożyczono":)potem w "Terminator2"
    • 9:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime24 Jan 2015
     
    @ triplex aka blasph

    Wygląda na to, że to ten film, muszę go teraz obejrzeć, ale po plakacie na 90% to ten. Niech Ci Bóg wynagrodzi w czym chcesz, nawet w nowym modelu Atari.
    • 10:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime24 Jan 2015
     
    Może być ten rotor, tylko jak przeglądam sceny to ich nie kojarzę, chociaż plakat (okładka) znajoma. Muszę obejrzeć cały film żeby być pewnym. Dzięki.
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Jan 2015
     
    o super glinie polecam film "poliziotto superpiu" albo "super cop", komedia włoska o policjancie z super zdolnościami :)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Aug 2015 zmieniony
     
    szukam od niepamiętnych czasów filmu na którym byłem z klasą w kinie 89-91(wychowawczyni nie wiedziała na co nas zabiera ),film był o gościu który w czarnym skórzanym kombinezonie jeżdził motocyklem i chyba mordował ,do kombinezonu miał doczepione tak jakby granaty lub coś z ładunkiem wybuchowym,pamiętam jak w jednej ze scen motocyklem wjeżdżał po schodach w jakiejś fabryce bądź w biurowcu ,ścigał krótko obciętą kobitkę (blondi chyba)ów kobitka w końcówce filmu ,po przegranej walce z jegomościem w momęcie w którym miał jej zadać ostateczny cios otworzyła mu szybkę od kasku i wrzuciła do środka jeden z ładunków .
    • 13: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime13 Jul 2016
     
    @IRATA4
    To raczej nie to, ale z motocyklistą to mi się kojarzy "Prywatne Śledztwo" (spoiler)
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Jul 2016
     
    nie to ,ale nie znam,obejrzę.
    • 15: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime14 Jul 2016
     
    A może coś z tego? (Znalazłem szukając tak)
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Jul 2016
     
    dzięki ,przejrzę i dam znać ,ja już szukałem na inne sposoby (index off itp)no i nie znalazłem a film był w kinie,pamięć płata figle ,pamiętam jak szukałem starego filmu o Ninja którego fabułę zapamiętałem dobrze jednakże po obejrzeniu okazało się iż niektóre sceny zapamiętałem zupełnie inaczej np inną bronią zabito głównego złego i inne zakończenie...cenzura??? w każdym razie szukając po tytule szukałem "Zabójczy/Śmiertelny Cios Ninja " przejrzałem wszystkie filmy o Ninja i nic a prawdziwy tytuł brzmiał "Prośba o Śmierć" .
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jul 2016
     
    Nightmare Beach -podobne jeżeli główny zły ginie od granatu wrzuconego w kask to może być to,klimat przypomina mi także Stone Cold .W filmie którego szukam główny Bad Guy był ubrany w czarny kombinezon ,pamiętam że z przodu miał do kombinezonu przymocowane takie niby granaty ,jeździł crossem/enduro na samym końcu walczył z jakimiś ludźmi i gdy troszkę "osłabł" to taka krótko obstrzyżona(na jeża) farbowana blondynka odpięła jeden z ładunków i wrzuciła mu w kask po czym zamknęła szybkę .
    No kuźwa przejrzałem już tyle filmów i nic ,tytuł kojarzyłem jakoś Psycho moto czy cuś ale idąc tym śladem na nic podobnego nie natrafiłem ,gość miał dziwny ryj - Azjata ??? no nie wiem i chyba już tego filmu nie znajdę .
    Film widziałem w dawnym łódzkim kinie "Roma" na filmie byliśmy z wycieczką klasową film z okresu 85-95 dałem dużą rezerwę myślę że jest on 89/92 roku
    • 18:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime20 Jul 2016 zmieniony
     
    Może "Rent-a-Cop" z 1987. Tu końcówka filmu, w 6:20 jest akcja z kaskiem. Aczkolwiek nie wszystkie detale się zgadzają.

    Poza powyższym, jedyny film z granatem w kasku jaki znam to "Dobermann", ale tu już nie zgadza się żaden detal.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Jan 2017
     
    "Rent-a-Cop" z 1987. dzięki , to to :-)
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    @krótki
    Może pomogl byś mi odnaleźć piosenkę ktorej jakieś 20 lat szukam ?,juz nawet nagrody proponowalem na forum rozpoznajemy i nic .
    • 21:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime26 Jan 2017
     
    A to tylko ja jeden w tym wątku uczestniczę? Pisz co wiesz o piosence, zanuć do MP3, może ktoś będzie wiedział.

    I polecam skorzystać z Musipedii.
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Jan 2017 zmieniony
     
    Ta ,jak widzą mój nick to uciekają ;)
    Korzystałem z Midomi .
    Kuźwa ale co niektórzy będą mieli ze mnie bekę , ale trudno ,muszę odnaleźć .

    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime27 Jan 2017
     
    Ludowe bałkańskie to nie z mojej bajki, ale potwierdzam, pośmiałem się.

    MP3 mi nie działa, wgraj go gdzieś indziej.

    Piszesz że dwie kobiety śpiewały, a był jakiś męski wiodący wokal? Jakie instrumenty były? Skrzypce? Trąbki, tuby, inne dęte? Sekcja rytmiczna bardzo eksponowana, jak nie przymierzając u Bregovicia, czy może w ogóle jej nie było?

    Z Midomi nie korzystałem, czy oni przypadkiem nie skupiają się tylko na muzyce popularnej? Na Musipedii możesz nie tylko zanucić, ale też wpisać fragment utworu z palca, w kilku różnych notacjach (szczególnie użyteczne jest "Contour search", gdzie nie trzeba znać dokładnie nut - wystarczy wiedzieć, czy kolejne dźwięki są wyższe albo niższe od poprzednich), no i mają w bazie także muzykę klasyczną. Spróbuj, może się uda.
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2017 zmieniony
     
    dwie babeczki śpiewały ,nie było męskiego wokalu ,co do instrumentów ... jakieś skrzypiące nie pamiętam za nic .
    • 25: CommentAuthorw1k
    • CommentTime31 Jan 2017
     
    in slovakia.. original slovak text from 1999.. i looking for this computer movie..


    DANE NA UVER..
    Je to film o jednom programatorovy, ktory si vsetko kupuje cez kreditky. Kupi si 80mb disk za 5000 koruiek. Mysli si, ze sa bude mat dobre, lebo tak trochu podvadza, ale raz pride do obchodu a tam mu povedia, ze jeho kreditka ma neplatne cislo. Pojde si to niekde vybavit a tam mu povedia ze vsetky jeho kreditky su neplatne. A tak sa pomali stava zobrakom. Preda veskere vybavenie bytu za 700 dolarov. Ostane mu iba pocitac na ktorom programuje a dufa ze sa mu podari dokoncit jeho majstrovkse dielo. Nieco ako profesionalna databanka. Ale nedari sa mu. Doma nieje co jest a jeho mala dcera v obchode ukradne cokoladu. Dozvie sa o tom otec. Fyzicky napadne policajta a policia si ho prevezme do predbezneho zadrzania. Tam si ho preveria a zistia ako na tom je. Ze nema staly plat a nema sa ako postarat o svoju dceru. Nema peniaze, aby sa mohol dostat von na kauciu. A tak sa dostane do vazenia.

    Ked sa odtial vrati, zistuje ze jeho byt uz nieje jeho a zufalo hlada pocitac. Dozveda sa ze je v zalozni. Tam mu po mensej hadke povedia ze si ho uz niekdo kupil, ale podari sa mu ziskat adresu. Nakoniec ked pocitac najde, zisti ze je vlastne v Night Clube a pocitac sluzi ako databaza zakaznikov. Za pocitac chcu od neho 12000, co on vobec nema. Tak ide do zalozne a tam da dcerinu retizku. Dostane 6000. Kupi pocitac, ale disketu za ktoru mal zaplatit 6000 na ktorej je jeho rozrobeny program nekupi. Po case pride znovu dozvie sa ze diskety vyhodili. Tak ich ide hladat na smetisko. V tom pride auto a disketu mu vratia. Je vsak poskodena. Podari sa mu zohnat kopiu (uz neviem ako) a moze sa venovat robote. Spi na ulici a roby u svojej priatelky. Po zlych chvilach stravenych pri pocitaci sa mu to nakoniec podari. Pride do IBM a ukaze svoje dielo. Ten co to tam ma na starosti si chvilu program pozera a ohodnoti slovamy: Dobre, dobre!... Musel ste tomu venovat spustu casu. A on odpovie: To by ste netusil. Ten co si program pozeral chvilu rozmisla a zo stola vitiahne knihu od Microsoftu zo slovamy: Pozrite, vyslo 12000 kusov. Kus stoji 700 dolarov. Je to to iste... Myslel tym to ze to je to iste ako peniaze. A potom povie: Myslim ze ste sa omeskal o 2 tyzdne...

    Takze nas hrdina je tam kde bol... Bezdomovec. Beznadejny. Dieta ma v detskom domove. Pohada sa s priatelkov a ked odchadza, zvoni pre nho telefon, ze je to ten pan z IBM, ale on ide prec a nevnima to...

    Nakoniec ho zdvihne. Ked sa vracia, priatelka sa ho stale pita co hovoril, ale on len tupo kraca rovno za nosom. Ona na nho stale krici a pyta sa. Nakniec dojde az do potoka, tam sa obrati a povie: 100 00 dolarov rocne, tiez auto, byt a vsetky diskety co si kedy mozem priat. Mam tu pracu!!!!
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Jan 2017 zmieniony
     
    překladatel pracuje špatně;)
    .. Mi připomněl závod s časem, jak dobrý film.
    ->link<-
    • 27: CommentAuthoruser removed
    • CommentTime31 Jan 2017 zmieniony
     
    ten film jest ciekawy :-)
    ->link<-
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2017 zmieniony
     
    @kosa0
    Calkiem dobry ,kiedyś jak oglądałem Kosiarza Umysłów to marzyłem o VR ,specjalne lecialem do jedynego na miescie "salonu"gier z konsolami i jednym Pc by zanurzyć sie w swiat VR ...i zawiodlem się, po 20 minutach czułem sie fatalnie a i sama gra która testowalem najlepiej nie wygladala -piksele jak cegly... az tu po 17 latach mam VR takie jakie chciałem i to w domu ,ciekawy pomysl ,wszedl bym w to ,ale immersja :) .
    • 29: CommentAuthorw1k
    • CommentTime2 Feb 2017
     
    film je asi z 1988 roku..
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    Szukam filmu o chłopcu który ucieka z domu wraz upośledzonym bratem by nie zabrała go "opieka",niepełnosprawny chłopiec zabiera misia z którym się nie rozstaje ...
    • 31: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Apr 2020 zmieniony
     
    Zaznaczyłem tekst z twojego posta #30 od "filmu" do "bratem", prawy przycisk myszy, szukaj w Google, popraw "filmu" na "film" i dostałem to: ->link<-
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    @zbyti
    wiem o tym,komputer mam nie od wczoraj ;), to nie ten film,ten co szukam to dramat,natomiast z tym misiem mogło mi się pomylić,ten co pamiętam bliższy był do"300 Mil do Nieba".
    • 33: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Apr 2020 zmieniony
     
    @IRATA4 Ale przyznasz, że poprzedni film ci znalazłem (o tym dzieciaku co zasnął w palącym się domu) a metoda była ta sama :]
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2020
     
    znalazłeś,zgadza się,nie wiem jaką frazę wpisałeś,mnie nie znajdywało.
    • 35: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime22 Apr 2020 zmieniony
     
    Pewnie chodzi o film "Czarodziej" z 1989 ;-)
    ->link<-

    o sorry widze, że już znaleziono ;). Google to znalazły odrazu ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2020 zmieniony
     
    nie nie chodzi o Czarodzieja.Źle wam znajduje ha,ha,ha .
    Simpel też to nie jest...
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Oct 2020
     
    To i ja się podłączę do poszukiwań filmu.

    Chodzi o film z zombie - raczej z lat 80., chociaż możliwe, że i z końca lat 70. albo najpóźniej lat 90, bo jakoś wtedy to oglądałem. Akcja działa się w dużej mierze w jakimś jednym budynku, prawdopodobnie w kostnicy lub jakimś zakładzie przycmentarnym. Niestety, mam tylko obraz tego pomieszczenia, gdzie to się dzieje i prawie nic więcej. Bohaterowie trwali w tej kostnicy, czekając świtu, walcząc z zombie i chyba ostateczni ginąc. Ale zapamiętałem, że film był dobry i chciałem to po latach zweryfikować :)
    • 38: CommentAuthortbxx
    • CommentTime1 Oct 2020 zmieniony
     
    ten?
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    zerknij na tytuły z linku : ->link<-
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    Tbxx - tak, to! Dzięki :D