atarionline.pl Kim był Krzysztof "Krzyś" Kubeczko? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime6 Apr 2015 zmieniony
     
    Wlasnie przegladalem stare numery Top Secret i zobaczylem jego listy, dowiedzialem sie ze nie zyje(niech spoczywa w spokoju), to byla jakas kultowa postac w atarowskim swiecie?. Bo widze ze dzielnie bronil naszego maluszka przed commodorowcami. Znacie ta postac?? Malo informacji o nim w sieci.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Apr 2015
     
    • 3: CommentAuthorbolo
    • CommentTime6 Apr 2015
     
    Dzieki widze ze byl kultowa postacia naszego srodowiska, ale te wierszyki czy hasla commodorowcow typu "Krzyś Kubeczko na przerwach zwykle stoi z boku, wstydzi się przyznać, że ma Atari." to byly zalosne. Widac ze pod koniec swietnosci malego atari 1995/1996 chlopak walczyl aby nie zapomniano o naszym maluchu.
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime12 Apr 2015
     
    Dzisiaj mamy 16. rocznicę jego śmierci.
    • 5: CommentAuthorbolo
    • CommentTime13 Apr 2015 zmieniony
     
    Przegapilem, troche mi glupio, ale i tak Krzysiek doczekal sie juz miana legendarnego Atarowca
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Powstaje film dokumentalny o Krzysiu Kubeczko.
    • 7: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    i kręci go Kaz ?
    • 8:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Można zapukać z zapytaniem do tego gościa:
    ->link<-

    Myślałem, że nick to przypadek, okazało się, że nie. Ciekawe, że Krzysztof do dnia dzisiejszego jest dla niektórych inspiracją.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    Cierpliwości, niezawodna "Szafa z grami" jest na tropie i w swoim czasie pokaże godny uwagi filmik o KK. :)
    BTW. W kwietniu minęło równe 20 lat od tragedii. :(
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2019 zmieniony
     
    Na szczęście nie kręcę tego ja, więc nie będzie narzekań na jakość nagrania :D :P

    Tak, to Łukasz Unter kręci. To znaczy pomagają mu też inni, jak Borg, który dzisiaj nagrał to, co ja chciałem przekazać o Qbku.

    Ta historia warta jest opowiedzenia.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Krzyś Kubeczko to mój ziomek z Top Secret :-),choć gościa osobiście nigdy nie poznałem, to zawsze czytając jego teksty wiedziałem że nie jestem jedyną osobą która tak bardzo lubi Atari i czeka na nowe gry,nawet czasem przeszło mi przez myśl że ów Krzyś może być zmyśloną postacią ,mimo to jego teksty dawały mi sił by z "wami" walczyć Commodorowskie dupki .
    • 12: CommentAuthoras...
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    Krzysia Qbek-a Kuczka poznałem, via Orneta 95/96..
    On już wtedy, z premedytacją był "lamerem",

    -to był wspaniały człowiek, taki Rulesowy, zakochany w scenie Atari.
    i wg. mnie z premedytacja robił to co robił.

    TS, i Kaczor-a kupowałem głównie dla listów Qbka.

    Mam trochę swapperskich dyskuuff z Qbkiem,

    p.s.
    "co to jest swapper."
    Stamp back, suko! I klej wodny Rules!
    Texture Rules.
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    Dodam, że do Qbka zwracano się nawet per "Wasza Lamerskość" ;) więc był świadom swoich braków na niwie programistyczno-artystycznej i pogodził się z tym. Nie przeszkadzało mu to bynajmniej być zagorzałym atarowcem aż do samego końca.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2021 zmieniony
     
    Przypomnę odcinek "Środowiska Prasowego" o piśmie "Lamerton" Qbka, bo chciałbym tu także wrzucić ciekawe komentarze Dracona.



    Dracon:

    (2:21:02) Nie chodziło tu o sławnego Gizmo-Magic z środkowej Polski, a o pewnego znajomego Phoenixa vel Astrala. To był taki skromny student, który montował niektórym fajną i niedrogą przeróbkę Tygrys Turbo w stacji dysków (np. u mnie i PHXa). Nie brał udziału w ataroscenie. Kaz słusznie wydedukował, brawo. :)


    Dracon:

    (9:59) Tak uważało raczej 90% ludzi, w tym nawet Borek z "Top Secretu" i ja (zanim go poznałem osobiście). Qbk był jednak niepowtarzalny i niepodrabialny. :)


    Dracon:

    (2:42:01)
    "Niewinne wizerunki atarowców" - zapodaję jak odgaduję: 1. Kuchara 2. Mik(s)er 3. Zajec 4. Kaktus 5. Hermes ("sandały ze skrzydłami, dzięki którym przemieszczał się z miejsca na miejsce") 6. ??? 7. Qbek 8. Jaskier (?) 9. Raven 10. Darth 11. Mayonez 12. Axe 13. Slaves 14. Cobra 15. Greg (w slangu KK "Kozioł") 16. Profesor Miodek 17. Koper 18. Mors ;)

    Szkoda, że nie zrobił więcej rebusów i że nie wyszedł ostatecznie kolejny "Lejmetron" nie wyszedł, nieprawdaż??? :(


    Dracon:

    (2:36:20)
    Z tą pracą na wykopalisku to prawda, pracowaliśmy z Qbkiem i kolegami (lato-jesień 1997). Mam nawet artykuł o tym miejscu. Działo się tam, była przygoda. :)


    Dracon:

    (20:35)
    Na okładce jest nie PIn-okio a sam autor Lamertonu (z "wydłużoną" szczęką i kucykiem). "ZK" oznacza używany chętnie przez Qbka skrót "Zj*b Komputerowy". ;)
    W galerii na stronie drugiej faktycznie umieścił podobiznę Dracona (niekonsultowane, jak to bywało :P), jest tam też Konop z dema (swoją drogą ten ostatni chciał się kiedyś spotkać z KK) oraz Darth (nie Vader ale chodziło o kumpla z gdańskiej atarosceny) :). Stylistyka okładki na pewno była inspirowana czymś jeszcze, po części stylem artystycznym tzw. coverów papierowych na dyski 5.25" oraz zinów alternatywnych typu "Mać Pariadka". :)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2021 zmieniony
     
    I kontynuacja:

    Dracon:

    AtariOnline PL Nooo, jestem pod wrażeniem. Zrobiliście taką "wiwisekcję", że szok. ;) Proponuję iść za ciosem i zanalizować "Intermaga", za którym stał także KK (co się okazało dopiero po jakimś czasie). Materiału może będzie 2x tyle co tutaj. :D


    Dracon:

    Mimo wszystko wygodniej i szybciej robiło się Qbkowi na "grzybie". Komputera 16-bit nie miał (kiedyś Grey mu wcisnął (hehe) zwykłego ST-ka ale Qbk dość szybko oprzytomniał i się go pozbył ;)). Z całym szacunkiem do PrintShopa itp. softu na A8, nie było to zbyt "ergonomiczne" rozwiązanie do tworzenia kilkunastostronicowej gazetki, bogatej we własne obrazki, itp.


    MDW:

    (1:22:33) Zgadza się, na demoscenie w latach 90 był bardzo ostry podział na elitę i lamerię. Ale prawdę mówiąc nigdy mi nie przeszkadzało to, że należałem do tych drugich. I tak bardzo mi się to wszystko podobało. Przede wszystkim stuprocentowa wolność, coś czego w życiu nie ma i nigdy nie będzie. Można robić to co się lubi, jak się lubi. Nie ma szefów, klientów. Nie organizowała tego żadna uczelnia, żadne domy kultury, nie podwieszała się pod to żadna organizacja. To były inicjatywy maksymalnie oddolne. Zawsze byłem przeciwnikiem np. wysokich nagród w demoscenowych konkursach. U nas takich wielkich nagród na szczęście nigdy nie było (chociaż ze Szczecina z Satellite 2000 wróciliśmy z wygranym rowerem RMF FM, hehe). Ale na zagranicznych dużych party można bylo wygrać coś całkiem sensownego i zdarzało się, że ktoś coś robił ze względu na potencjalna nagrodę.

    A wracając do "szpanowania". Pokażcie mi jakąkolwiek subkulturę gdzie nie było podziału na elitę i pospólstwo? Wśród aktorów, fanów motoryzacji, sportowców. To są tacy sami ludzie jak scenowcy. Tylko obiekt zainteresowania jest inny. Nie demonizujmy członków demosceny.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2021
     
    I jeszcze artykuł o gdańskich wykopaliskich, o którym mowa w "Lamertonie". Podesłał Dracon.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Jan 2021
     
    Zenial podesłał ciekawostkę, pozdrowienia dla Qbka w zinie... pecetowym:

    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Feb 2021
     
    Trailer przygotowany przez Łukasza, zapowiedź długo oczekiwanego filmu o Krzysiu Kubeczko.

    • 19: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime3 Feb 2021
     
    Ładne to i wzruszające nawet ...
    • 20:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime3 Feb 2021
     
    @Kaz - gdzie marynara? ;)
    • 21: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime3 Feb 2021
     
    Co do poprzedniego filmu, nieźle się zdziwiłem bo nawet dla mnie pozdrowienia są :) No i Warlock - nasz magik od kodu. Magia, piękne czasy...
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Feb 2021
     
    Ja to pamiętam z innej strony,w latach 90 nie znałem praktycznie żadnego aktywnego atarowca,kupowałem Top Sekret w którym od czasu do czasu natrafiałem na listy Krzysztofa K. człowieka który myślał podobnie jak ja,też chciałem by na Atari wychodziły nowe gry,by było więcej recenzji i więcej miejsca poświęconego Atari XL/XE,Krzyśka chociaż nigdy nie poznałem osobiście to był moim idolem.