atarionline.pl Retro Na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Feb 2016
     
    Spokojnie, nie zamierzałem działać w takim pośpiechu :)
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime13 Feb 2016
     
    To co, do końca weekendu... TEGO? :)
    • 3:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime22 Feb 2016
     
    Witam ponownie Kochani Atarowcy - jest niewymownie!

    ->link<-

    Ulubione 8-Bitowe Hity - Duchy, Gobliny i Gremliny a w nich:

    Klasyk w dwóch wcieleniach:

    C64: Ghosts'n Goblins 1986 (Elite) oraz 2015 (Nostalgia)

    Atari i C64: Hobgoblin w dwóch wcieleniach

    Atari i C64: Gremliny ROZRABIAJĄ!

    Wszystkim zainteresowanym życzę miłej lektury i zostawcie chociaż ślad po sobie.

    Pamiętajcie, że Retromania trwa :-)

    Przy okazji w następnym odcinku przymierzam się do zrecenzowania atarowskiego:

    Ghastly Night - polećcie mi jeszcze jakieś w miarę ciekawe klony Ghosts'n Goblins na ataryne, których mogę nie znać?

    Tylko proszę nie Domain of Undead - bo to za młodu trzasnąłem na jednej blaszce i wystarczy hehe.

    Pozdrawiam
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Feb 2016
     
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Feb 2016
     
    @Goonies76: "Hobgoblin 2" przed chwila sie u mnie skompilowal :-) duzo lepszy od H1
    • 6:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime22 Feb 2016
     
    Jedynka i tak daje radę XXL w stosunku do wersji na Komcia hehe. Kapitalna robotę robisz chłopie! Śledzę Twoje poczynania od dawien dawna i ogrywam Twoje gry KNIGHT LORE!!!

    Może dasz się namówić na jakiś wywiadzik w przyszłości?

    Szenko - ale to preview - mi chodzi o pełne gry z możliwością skończenia.

    Jeszcze jedno pytanie - bo przygotowuje się pod Komnatówki.

    czy Misję da sieukończyć? Czy nie? Bo szkoda mi czasu tracić jeśli nie.

    W Komnatówkach wiadomo: Draconus, Blinky, Crumble Crisis, i popatrzę to coś jeszcze wymyśle. Jakieś propozycje macie z nowszych komnatówek?

    WAZNIEJSZE - KLONY GNG NA ATARI (PEŁNE GRY)? PROPOZYCJE?
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Feb 2016 zmieniony
     
    Misję da się skończyć, można znaleźć w sieci filmiki z przejścia - np. ten:



    Na małe Atari nie znajdziesz zbyt wiele klonów G'nG, jest jeszcze demo "Ghostly Goblins" i to chyba koniec. Dyskusja o grach tego typu pod poniższym adresem: ->link<-
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Feb 2016 zmieniony
     
    Prócz Misji dodatkowo można spróbować przejść:



    Minusy takie:
    - nie wiem jak usuwać miny, a korytarze bywają za niskie by przeskoczyć
    - pojemniki z przeciwnikami tutaj są chwytem poniżej pasa - od razu wysysają energię, a nie można ich zestrzelić
    - co ekran przeciwnicy się odradzają
    - skakanie jest delikatnie dziwne
    - ktoś zakosił Fredowi dzbanek
  1.  
    Witam serdecznie kochani RetroManiacy!

    Specjalnie dla Was:

    8 BIT PARTY VOL 3 - RELACJA

    ->link<-

    Okiem nowicjuszy z Retro Na Gazie!

    Dzięki chłopy, że jesteście!

    Zapraszam do lektury i podzielenia się swoimi wrażeniami, wszak myśmy szybko opuścili lokal!

    Pozdrawiam
    • 10:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    Witajcie ponownie.

    Uruchamiamy nowy cykl pogaduch RETROMAGIEL

    W 1 odcinku:

    RETROKOLEKCJE - SPORT DLA BOGATYCH, DZIWNYCH CZY KOMBINUJĄCYCH?

    ->link<-

    Zapraszam do lektury i wspólnej rozkminy!
    • 11:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime3 Apr 2016
     
    Witajcie!

    Zapraszam do lektury moich nowych 8-bitowych pierdów

    8bitowe Hity - Zombie, Ghule i Smoki

    ->link<-

    a w nich

    Ghouls'n Ghosts c64
    Ghastly Night Atari
    Dragon's Kingdom c64

    Kawa z rana i do czytania ;-)

    Pozdrawiam
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Apr 2016 zmieniony
     
    ... a "nasi"koderzy uważają iż łatwo koduje się Atari ,moim zdaniem tak nie jest ,patrząc np na takiego Dragon's Kingdom "którego napisał jeden gość i porównując go do produkcji z A8 dochodzę do wniosku że : Albo C64 posiada jakieś super narzędzia/edytory do tworzenia gier np na Pc/Amigę albo po prostu prościej się na C64 koduje a nasi programiści mają takie samozaparcie i umiejętności że po prostu nie chcą się do tego przyznać :-).
    No właśnie w tym mam(y) problem że na ATARI nie ma ŻADNEJ gry która zbliżyła by się do takiego Dragon's Kingdom (DYNAMIKA) ,no nie ma takiej gry "Nastawiałem się na typowego, bądź patrząc na screeny nawet top’owego klona G’nG, a zamiast dynamicznej gry akcji dostałem spokojną komnatówkę, gdzie głównym problemem jest umiejętne i żmudne omijanie wszelkich niedogodności… " i tak właściwie jest z każdą pozycją ...
    z jednym wyjątkiem Hobgoblin/em .
    Możecie mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje skoro wina nie leży w programowaniu Ataryny ?
    Ps.Drugi miesiąc studiuje kodowanie ,może za parę lat jakąś grę napiszę .
    Przyjrzyjcie się dokładnie tej grze tak powinna wyglądać fajna gra i nie interesuje mnie że są w niej widoczne zapożyczenia ,w większości Atarowskich gier jest taka metoda praktykowana a w niektórych nawet przegięta -Maszyna Czasu-.
    • 13:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Apr 2016
     
    NOWY MINICYKL NA RETRO NA GAZIE!

    LEGENDY SALONÓW GIER

    W pierwszym odcinku:

    KUNG-FU MASTER od IREM

    W artykule między innymi:

    automat, reklama gry, muzyczny przebój i oczywiście wynaturzenia RetroBorsuka!

    ZAPRASZAM DO LEKTURY:

    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime29 Apr 2016
     
    Kolejny RetroMagiel

    RetroGranie - rozrywka nie dla każdego?

    ->link<-

    Miłej lektury!
    • 15:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime29 Apr 2016 zmieniony
     
    Irata4: temat był już wielokrotnie wałkowany. C-64 ma sprity i mapę kolorów, a to powoduje, że gry typu Dragon's Kingdom są znacznie łatwiejsze do zrobienia i zajmują mniej pamięci. Prawdopodobnie będą też chodzić szybciej i płynniej.
    • 16:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 May 2016
     
    Witajcie ponownie Kochani Atarowcy.

    Specjalnie dla Was - kolejna Nora:

    PODRÓŻE Z DOKTOREM BORSEA'U

    a w środku recenzje atarowskich hitów:

    The Great Return of Penguins

    oraz

    Ocean Detox

    ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime15 May 2016
     
    Na rocznicę Retro Na Gazie

    Startujemy z II Edycją Retromanii

    ->link<-

    Zapraszamy do udziału w konkursie!
    • 18:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime16 May 2016
     
    Witam ponownie.

    ROCZNICA RETRO NA GAZIE WŁAŚNIE STUKNĘŁA!

    ->link<-

    Kto by pomyślał, że takie zjeby jak my wytrzymają ze sobą rok!

    Mam nadzieję, że zapału starczy nam na nastepne naście lat.

    Pozdrawiam wszystkich użytkowników Atari Online i samego ATARI!
    • 19:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime29 May 2016
     
    Legendy Salonów Gier 2

    Moon Patrol!

    ->link<-

    Zapraszam do lektury wszystkich miłośników Słonecznego i Pameli tfu Księżycowego Patrolu i wypowiedzenia się o konwersjach oraz własnych wspomnieniach!

    Miłego dnia życzę i Pozdrawiam!
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 May 2016
     
    Bardzo dobrze napisany artek. Polecam lekturę tym bardziej, że po części dotyczy niekwestionowanego hitu z naszego komputera.
    • 21:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime30 May 2016
     
    Sam opis bardzo fajny. Ale te przekleństwa, no nie wiem...
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 May 2016
     
    Bo to Retro Na Gazie ;-)
    • 23:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime31 May 2016 zmieniony
     
    Ze trzy są... Za dużo? Dobra w następnym tekście dam ino jedno przekleństwo. Jedno tu już musicie zdzierżyć...
    A przeklina głównie ten walnięty kapitan policji z Luna City... Nie znam chłopa...
    • 24:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime6 Jun 2016
     
    Witam ponownie!

    MAGLUJEMY W MAGLU KOLEJNY TEMAT:

    CZY TO JESZCZE RETRO, CZY JUŻ EMULATOR?

    ->link<-

    Każdego maniaka starszych sprzętach zapraszam do wypowiedzenia swojego zdania na ten temat.

    Pamiętajcie - RETROMANIA II EDYCJA TRWA!

    Zapraszam do lektury!
    • 25:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Jun 2016
     
    RETRO NA GAZIE ZAPRASZA NA:

    MEGARECENZJA MONTEZUMA'S REVENGE / PRELIMINARY MONTY

    ->link<-

    Zapraszam wszystkich do lektury najlepszej 8-bitowej gry wszechczasów! A jak! Mam nadzieję moi mili, że teraz geneza pączkowania Montezumy w dwa tytuły już jest dobrze opisana. Między innymi dzięki Waszym poprawkom - gdyż jest to reedycja mojej debiutanckiej recenzji Montezumy.

    Wszelkie uwagi, wspomnienia, wrażenia z obcowania z tą niezapomnianą produkcją mile widzane w komentarzach.

    Nie zapominajcie, że RetroMania II trwa!

    Miłej lektury i smacznej kawy życzy

    Borsuk i Retro Na Gazie!
    • 26:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime30 Jun 2016
     
    RETROTOPKA NAJLEPSZYCH GIER PIŁKARSKICH NA MIKROKOMPUTERY I RETROKONSOLE:

    ->link<-

    Zapraszam do lektury! W treści wiele wirtualnych piłek nożnych zarówno na starsze mikrokompy (opisane przeze mnie) i retrokonsole (jana 84).

    Atari, Amiga, Ps1,Ps2, Commodore, SMD i wiele innych sprzętów z takimi hiciorami jak:

    SWOS, PES, MICROPROSE, GOAL! KICK OFF!, LIBEROGRANDE, GOAL, CAPTAIN TSUBASA, CHAMPIONSHI PMANAGER i wiele innych niezapomnianych hitów w najdłuższej Liście Przebojów na Retro Na Gazie.

    Czekamy na opinię o Waszych ulubionych piłkach!
    • 27:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Jul 2016
     
    Witam moi mili miłośnicy mojego ukochanego komputera.

    Właśnie wróciłem z samobójczej misji w ZSRR z Kapitanem Zielonych Beretów i jego Długim Johnem!

    LEGENDY SALONÓW GIER - GREEN BERET

    ->link<-

    Zapraszam do zapoznania się z moimi wrażeniami z tej jakże niebezpiecznej misji - a w niej:

    Recenzja gry, wspomnienia szalonego Kapitana, parę akapitów o konwersjach (szkoda, że na kochanej atarynie wyszło, jak wyszło), filmik z konwersjami, plakaty zarówno reklamujące automat jak i konwersje, trochę ciekawostek, trzy grosze od szwagra masarza na temat jego ulubionej gry wszechczasów.

    PRAWDZIWY ROLLERCOASTER!

    Zapraszam do lektury i opisywania swoich wspomnień i wrażeń z przygody najszybszego nożownika w historii gier video!

    Przypominam, że RETROMANIA II zbliża się ku końcowi, a tacy zasłużeni użytkownicy dla Atari jak Larek czy Sikor mają szansę na skromne retronagrody w naszym konkursie.

    Pozdrawiam i do przeczytania!
    • 28:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Jul 2016
     
    Wersję Green Beret na Atari przemilczmy tysiącletnią ciszą.
    • 29:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Jul 2016
     
    Wspominanie o Green Beret na serwisie atarowskim jest grubym nietaktem ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Aug 2016
     
    Witajcie ponownie moi mili.

    W dzisiejszej Norze - 8 bitowe Przygody Robin Hooda
    a w nim parę ośmiobitowych wcieleń tego charytatywnego złodziejaszka i wybitnego łucznika na najpopularniejsze w Polsce sprzęty - Atari i Commodore.


    ->link<-

    W kolejnej Norze spotkamy się jeszcze z Robin Hoodem.

    Wszystkich zapalonych retrograczy zapraszam do lektury!
    • 31:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime10 Aug 2016
     
    Ja się pytam, czy my się doczekamy w końcu porządnej "robinhudowskiej" gry na małe Atari?
    • 32:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Aug 2016 zmieniony
     
    Wspominanie o Robin Hood na serwisie atarowskim jest grubym nietaktem ;)

    ----- --- - -
    A może tak konwersja z ZX-a ? :)
    • 33: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Aug 2016
     
    Bez przesady z tym nietaktem, to nie Green Beret :) Gierka jest prymitywna ale zaskakująco wciągająca i trochę się w to nawalało :) Ale może to tylko ja taki zboczony jestem?
    • 34:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime11 Aug 2016
     
    Czy ja wiem czy bez przesady?

    Atari to mój i pewnie wielu z Was pierwszy i najukochańszy komputer i podobnie jak Wy chciałbym aby wszystkie gry na niego były najlepsze i po prostu świetne.

    Sam w swoich reckach staram się w każdej grze znaleźć pozytywy i z każdą próbuje się dobrze bawić. Niestety, do niektórych pozycji potrzebny jest mocny powiew nostalgii, którego mi nie brakuje, ale:

    Pani i Panowie mam prośbę - SZANUJMY NASZE ATARI!

    Jeżeli gra jest naprawdę dobra lub świetna pokazujmy to i chwalmy się nią, mamy tyle kapitalnych produkcji na nasze maleństwo: Monty, Hero, Yoomp, Draconus, Zybex, Pingwiny, Ocean Detox... no masa świetnych gier przecież.

    Z drugiej strony jednak, jeżeli gra to ewidentny gniot - nie bójmy się tego powiedzieć! Niektórzy nie zdają sobie sprawy, że wystawiając crapom (a za takie należy uznać zarówno atarowski Green Beret czy The Adventures of Robin Hood - dobre oceny zakłamywałbym rzeczywistość oraz w ZŁYM ŚWIETLE przedstawiał nasze kochane Atari.

    Przypominam, że nie każda gra jest dobra tylko z tego faktu, ze "wyszła na ATARI" (bo chyba tak to niektórzy odbierają) i z drugiej strony - Atari nie stanie się nagle chujowe, przez to, że jakaś konwersja czy gra autorska jest beznadziejna. To tak nie działa.

    Szanujmy Atarynę dając crapom miarodajne oceny, gdyż młodszy retromaniak (np. nigdy nie posiadający ataryny)zachęcony taka oceną mógłby odpalić emulator i rzeczoną grę i dojść do niesłusznego wniosku:

    SKORO TO JEST DOBRA GRA NA ATARI - NIE CHCĘ WIDZIEĆ ŻADNEJ INNEJ :-)

    Szanujmy też AUTORÓW HITÓW, które wymieniłem między innymi wcześniej (i wielu, wielu innych), czy nowości pokroju Dimo's Quest, atarowskie Knight Lore, RGB - bo jeżeli damy dobre oceny gniotom - to jakie dać takim perełkom?

    Z poważaniem oczywiście i atarowskim umiłowaniem.

    Borsuk
    • 35:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Aug 2016 zmieniony
     
    Mnie się np bardzo podobało The Goonies na Atari (nawet pomimo szarpanki z wczytywaniem leveli z magneta w Blizzardzie). Lubiłem grać w Zorro, Bruce Lee, River Raid, Panther, Raid over Moscow, H.E.R.O. . A z nowszych oprócz całości Pelcowizny to Inside, Black Lamp, Plastron, Draconus, Mountain Bike, Ninja Commando, Joe Blade I i II, seria Spy vs Spy, Jocky Wilson's Darts Challenge, Fruit Machine, Tactic ... i pewnie jeszcze kilka innych które w tym momencie nie przychodzą mi do głowy.

    Robin Hood to crap i nawet biorąc pod uwagę wiek wygląda na grę napisaną w Basicu (piszę jak wygląda) i jest zupełnie bez polotu (dla mnie). A były gry w Basicu napisane z jajem, w które lubiłem pograć (choćby tekstówka Kabza, z której kiedyś miałem niezłą bekę i której nigdy nie skończyłem bo przeskoczyłem na Amigę 500). Na Amigę, na której poprzez emulator i sampler komendą LOAD "" wczytywałem stare kasety które miałem z ZX Spectrum (kilka gier udało mi się w ten sposób zgrać na Ami).

    Dla mnie Atari nie było pierwszym komputerem w życiu z jakim się zetknąłem. Był nim ZX Spectrum (pożyczany niestety), natomiast późniejsze Atari było moje już. Rozumiem wszystkich Atarowców, dla których to Atari było pierwsze - ja mam taki sam sentyment dla Spectrum więc rozumiem co to jest i z jakim brakiem subiektywizmu się to wiąże :)
    Z 2 strony przejście z gumiaka na Atari to był w pierwszej chwili szok jakościowy. Piękny design, świetna klawiatura, pierwsza odpalona gra Panther miała mocny powiew "salonu gier", był płynny scrolling, grywalność, świetna muzyka ...
    Z biegiem czasu jednak zaczęło mi brakować gier spectrumowskich, piksela 1x1 i w ramach niego kolorów, artworków przed grą i kilku tytułów w które lubiłem grać na Spectrum. I praktycznie niemal do dzisiejszych czasów tych tytułów na Atari nie ujrzałem. Dzisiaj mamy kilka świetnych konwersji z ZX-a które gdyby wyszły kiedyś przysporzyły by Atari sporo dodatkowego fejmu :)
    • 36:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime11 Aug 2016
     
    Dziękuje za odpowiedź The Fender!

    Co do gier, które wymieniłeś:

    Draconus (wraz z Zybexem i chyba Blinkym) znajdzie siew HITACH Z ZEPPELINA.

    The Goonies dostanie cały wpis (o filmie, grze na atari/c64 i grze na NES) gdyż jest to film mojej młodości, albo i nawet życia - posiadam go na wieeeelu nośnikach.

    Hero, Panther, River Raid opisane. Zorro nie spróbuje - nie mam cierpliwości już do tej gry - jeżeli byłby chętny zapraszam do freelancerowania. Raid over Moscow - fajny jest - jak sie wyleci z hangaru, a to graczowi młodemu potrafiło wtedy uprzykrzyć życie.

    Plastron, Joe Blady (nie przepadałem wielce ale grało sie!), Ninja Commadno, Mountain Bike - ograne przeze mnie były mocno za młodu.

    Spy vs Spy to KLASYK, ale do recki przydałby się drugi gracz.

    Zachęcam do częstszego komentowania atarowskich wypocin (sam tam cisnę atari) - z atari online cyklicznie odwiedzają nas tylko Larek, Sikor i IRATA4. Pozdrawiam chopy i nie dajmy umrzeć pamięci o Atarynie!
    • 37:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Aug 2016 zmieniony
     
    Ojesu <facepalm>! Oczywiście ... Blinky i Zybex!
    Przepraszam, że zapomniałem wymienić :)

    W Raid Over Moscow lubiłem właśnie ten wkurzający start :D Jak się dobrze "wyczuło" skuteczność startów wzrastała - a wraz z tym satysfakcja. Ale na początku oczywiście przekleństwa płynęły potokiem niczym uchodźcy do Niemiec ;)
    ----- ---- -- - -
    Pozdrawiam chopy
    czyżby ślunsko gotka ? :)
    • 38:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime11 Aug 2016
     
    Kulą w płot! Gorol! Od lat z hanysami jak brat!
    • 39:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Aug 2016
     
    ...czyli nie do końca w płot ;)

    Mnie się zawsze podobała "gotka", chociaż mieszkam w stolicy Podbeskidzia.
    • 40:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime25 Aug 2016
     
    Witajcie serdecznie Kochani.

    Dzisiaj na Retro na Gazie:

    KRÓTKA RANDKA Z LAURĄ!

    ->link<-

    Zapraszam wszystkich atarowców i miłośników świetnych gier do lektury!

    Proszę - podzielcie się z nami Waszymi opiniami na temat zmierzającego na Atari NOWEGO HITU Arka "larka" Lubaszki i jego towarzyszy!

    Będzie HIT przez duże H!
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Aug 2016
     
    Przeczytalem, fajna zapowiedz :D
    • 42:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 Sep 2016
     
    Witajcie Moi Drodzy.

    RETROMANIA III na START SZKOŁY.

    ->link<-

    Czyli kolejna edycja prostego konkursu dla komentujących.

    Fajne komentarze = gry na różne systemy.

    Na Atari też się coś znalazło nawet!

    Przez kolejnych 20 wpisów, za najlepsze komentarze na RnG można wygrać skromne nagrody.

    Do przeczytania!
    • 43:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime5 Sep 2016
     
    Witajcie Chłopy!

    Grał, który w gry Encore?

    Pierwszy Przegląd Gier ENCORE

    ->link<-

    Zapraszam do lektury i podzielenia się swoimi wspomnieniami!

    Pozdro RetroPrzodowniki!
    • 44:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2016
     
    Nowy Magiel wyszedł kiedy jestem chory:

    ->link<-

    Wznowie swoje wpisy na RnG kiedy wyzdrowieje, mam nadzieje, że szybko.

    Na razie wszystko zawieszone w próżni, w tym Hity z Zeppelina - ale Wasze materiały mam na mailu. Kto chce to może coś podesłać jeszcze o Hitach z Zeppelina czy Robin Hoodach 8 bitowych bo to będą moje pierwsze wpisy po powrocie.

    Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

    Borsuk
    • 45:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    Wiem, że nie atarowo (ale Janosik już opisany i czeka na publikację jakby co niedługo)

    LEGENDY SALONÓW GIER - SERIA METAL SLUG

    ->link<-

    Kawał automatowej klasyki z naciskiem na recenzję pierwszych trzech części. Zapraszam do lektury wszystkich miłośników automatów!
    • 46:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Nov 2016
     
    Hehe, Atarowcy to są już albo zaraz będą w drodze do Gdańska :)
    • 47:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Dec 2016 zmieniony
     
    Na Retro Na Gazie

    www.retronagazie.eu

    8 bitowe przegrody Robin Hołda i Janosika

    Zapraszam do lektury i komentowania.
    • 48: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Dec 2016
     
    Dzięki za link. Tak w ogóle w 2013 roku powstała też wersja Janosika na ZX Spectrum (inspirowana tą na małe Atari).
    • 49:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Feb 2018
     
    Witam serdecznie po przebudzeniu z półtorarocznego letargu!

    Retro Na Gazie zaprasza na relację z Silesian Amiga Classic Party w Siemianowicach Śląskich!

    ->link<-

    Proszę się nie bać Commodore, w tekście zadziwiająco dużo o Atari! W końcu to moja miłość!

    Pozdrawiam i zachęcam do lektury i wyrażenia swojej opinii.

    RetroBorsuk

    PS. Teraz w weekend ogrywam Laurę, później opóźniona recenzja. Wybacz Larek! Trzymajcie się chłopy!
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Feb 2018
     
    Dobry artek :)