atarionline.pl Retro Na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    Witajcie kochani.

    Zapraszam do lektury:

    MEGARECENZJA: LAURA (ATARI)

    ->link<-

    Dawno obiecana recenzja, przesunięta z powodu mojego zimowego snu :-)

    Życzę przyjemnej lektury oraz jeżeli Wam się spodoba i bylibyście na tyle uprzejmi - zostawcie jakiś ślad po sobie chociaż w postaci komentarzy, żeby ludzie widzieli jaka siła jest w Atari!

    No i zawsze to jakaś motywacja do kolejnych recenzji.

    Pozdrawiam wszystkich.
    • 2: CommentAuthorAdin
    • CommentTime10 Mar 2018 zmieniony
     
    Juz zostawiam komentarz, mnie urzekła przyjemnie szata graficzna i czytelność. Trochę długo się wczytywała, warto zwrócić też uwagę na dopasowanie pod smartphony, to obecnie bardzo duży procent ruchu w Internecie. Sam prowadzę stronę na której można kupować poe orbs, PoE Currency, Exalted orbs i około 30-45% mojego ruchu na stronie to telefony komórkowe. Swoją drogą polecam najlepszy PoE Shop z PoE orbs czyli Odealo ->link<-
  1.  
    Witam serdecznie!

    Przygotowana dla Was specjalnie:

    RELACJA - RETRONIZACJA - First Edition

    ->link<-

    Oj działo się tam!Fajnie było.

    Zapraszam do przeczytania i życzę miłej lektury!

    Pozdrawiam wszystkich miłośników Atari i nie tylko.
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 May 2018
     
    Świetna relacja. Dzięki.
    • 5:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 May 2018
     
    Witam serdecznie kochani Atarowcy.

    Z okazji 3 urodzin Retro Na Gazie zapraszam do udziału w naszym:

    KONKURSIE NA RECENZJĘ DOWOLNEJ GRY 8-BIT
    oraz na przeczytanie wpisu z okazji urodzin naszej skromnej strony.

    ->link<-

    Zasady konkursu znajdziecie w linku, ja powiem tylko, że jak na hobbystyczną stronę bez zamożnych sponsorów ufundowaliśmy dla Was bardzo ciekawe nagrody!

    A za co? Za napisanie recenzji dowolnej 8-bitowej gry na dowolny 8-bitowy mikrokomputer.(Atari jest najlepsze to wiemy hehe).Przesłanie jej do nas na adres mailowy:

    centrala@retronagazie.eu

    i zajęcie jednego z pierwszych trzech miejsc w tym KONKURSIE!

    Tylko tyle, i aż tyle. Przeczytanie dobrej recenzji to jakżeby inaczej - dobra rozrywka!

    Mam także skromna nadzieję, że dzięki temu konkursowi rozrośnie się także baza 8-bitowych i atrowskich recenzji w polskich internetach. Od siebie dodam, że sam także wezmę się ostro do pracy, żeby ją poszerzyć bo bardzo się napaliłem znowu na retrorecki po wczorajszym SACP!

    NAGRODY:

    1. Hicior LAURA na Atari XL/XE (Wydanie Angielskie) CARTRIDGE/BOX - pachnąca nowością w folii!

    2. Hicior RETRO CITY RAMPAGE DX (BOX/CD) na WIN / PC-DOS / MAC /LINUX - nówka nie śmigana!

    3. Cartridge na C64: Zestaw gier - Super Games / program Visible Solar System lub gra Jack Attack - do wyboru dla laureata 3 miejsca.

    Jeżeli macie jakieś pytania to pytajcie.

    Pozdrawiam i miłego giercowania życzę na Atarynie! Time Pilot jest miooooodny!

    Pozdrawiam
    RetroBorsuk
    www.retronagazie.eu
    • 6:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime28 May 2018
     
    Witam serdecznie kochani!

    BORSUK I RETRO NA GAZIE PRZEDSTAWIA: :-)

    Nie wiem jak to się stało, ale Recenzja przerodziła się w Mega Recenzję, co się będziemy szczypać ;-).

    Zapraszam do lektury:

    Jedna z moich ulubionych gier w fachowej konwersji na Atarynę:

    MEGA RECENZJA TIME PILOT (2018) Atari

    ->link<-

    Proszę także o podzielenie się opiniami na temat gry, konwersji czy samej recenzji w komentarzach na Retro Na Gazie - zawsze to jakieś paliwo do kolejnych atarowskich recenzji. Że nie piszę tych wypocin tylko dla siebie :-).

    Pozdrawiam i zapraszam także do pobijania rekordu w PILOCIE CZASU!

    PS. Jesteśmy pierwsi w internetach z recenzja czy nie ? ;-)
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 May 2018 zmieniony
     
    Potężna recenzja :) Dwie uwagi:

    RetroBorsuk w recenzji:

    Pomimo kilku drobnych niedociągnięć, jest to zdecydowanie najlepsza wersja tej gry dostępna na małobitowe platformy.

    Podpięty w artykule filmik pomija wersje Time Pilota na niektóre platformy ośmiobitowe. Na C16, C64, BBC Micro praktycznie ta sama rozgrywka jest dostępna pod nazwą "Space Pilot", a na TRS-80 CoCo istnieje klon nazwany "Fury". Dla spokoju ducha proponuję sprawdzić te wersje ;)

    RetroBorsuk w recenzji:

    Cała historia przedstawiona w nowej edycji omawianego tytułu jest w 100% wierna oryginałowi. (...) W ostatnim, najtrudniejszym etapie – rok 2001 – zmierzymy się z bezpośrednim atakiem kosmitów i ich latających spodków.

    Rok 2001 nie kojarzy się już futurystycznie, więc akcję ostatniego levelu przesunięto w wersji na A8 do przodu (bodajże 2077).
    • 8:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime28 May 2018
     
    1. Dziękuje za info co do Space Pilot'a. Tak mi coś świtało w głowie, że może być pod inną nazwą na Komodę, ale zaufałem filmikowi z Let's Compare.

    Sprawdziłem filmiki - BBC MICRO i C64 są to porządne wersje, ale i tak mniej wierne i mniej dynamiczne od atarowskiej. Wersja na TSR-80 także nie stanie w konkury. Spokój zachowany, ale wdopiskach dam info o tych wersjach.

    2. Heh, no zobacz. Tyle partii rozegranych i nie zauważyłem tego 2077. Adrenalina i emocje przysłoniły wzrok czy coś?

    Dziękuje i Pozdrawiam
    • 9:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime28 May 2018
     
    Zedytowane i podziękowane Adamie pod wpisem! Fajnie, że ktoś to czyta chociaż ;-). Pozdrawiam
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime28 May 2018
     
    To ja dziękuję i życzę wielu kolejnych udanych (i udokumentowanych recenzją) przygód z nowymi produkcjami na małe Atari :)
    • 11:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime31 May 2018
     
    Majowe Retrorozmaitości:

    ->link<-

    Pozdrawiam
    • 12:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime3 Jun 2018
     
    Kolejna Konkursowa Recenzja

    Nadesłana przez nowego80Retro

    Wielki atarowski hit - symulator okrętu podwodnego:

    SILENT SERVICE

    ->link<-

    Kilka słów wstępu + VIDEORECENZJA!

    Zapraszam do lektury, seansu i podzielenia się wrażeniami.

    Pozdrawiam
    • 13:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime5 Jun 2018
     
    Witam serdecznie.

    Zapraszam na:

    RELACJA - SILESIAN AMIGA CLASSIC PARTY MAJ 2018

    Nie martwcie się Atarowcy - jest co czytać dla Was.

    CAŁA STRONA O ATARI

    oraz

    POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO ATARI!

    ->link<-

    Zapraszam do lektury i podzielenia się opiniami z imprezy czy na temat relacji na RnG!

    Mam nadzieję, że w trakcie czytania będziecie się tak samo dobrze bawić jak ja w trakcie pisania.

    Pozdrawiam
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime8 Jun 2018
     
    Witamy ponownie
    Zapomniane luje - czyli bohaterowie z młodości, a w nich wielu znanych herosów z Atari i nie tylko.
    Zapraszam do lektury:

    ->link<-
  2.  
    @Retroborsuk
    Miałem napisać po recenzji TP ale piszę teraz dopiero. Ty chłopie powinieneś do jakieś retro magazynu pisać, końcówka relacji z Amiga Party to sam miód!!!!
    • 16:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime8 Jun 2018
     
    Dziękuje za miłe słowa :-).
    Bardzo się cieszę, że ktoś to czyta i jeszcze się przy tym dobrze bawi. Bardzo fajnie.

    Pozdrawiam
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jun 2018 zmieniony
     
    ...hmm w ostatnim Psx Extreme też było o bohaterach...

    A po co pisać dla kogoś, lepiej dla siebie... Tzn jakby powstała papierowa wersja Retro na Gazie.
    • 18:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime9 Jun 2018
     
    Heja IRATA4. Pewnie zbieg okoliczności, gdyż Zapomniane luje leżały u nas w edytorze kilka miechów zanim je repip graficznie obrobił...

    Zresztą na stronie PPE.PL (strona gazety PSX Extreme) - miałem kilkunastoodcinkową serię blogów - Zapomniani Bohaterowie - ale jak się zwijałem stamtąd to poprosiłem o usunięcie wszystkich wypocin. Więc mogli po prostu mieć podobny pomysł i tyle.

    Pepierowa wersja cykliczna? Hmm raczej nie. A może na iluś lecie strony, jakaś broszurka z najlepszymi tekstami według czytelników.

    IRATA4 - bo wiem ,że lubisz klimat starych pism TS, SS. Wrócił nasz rysownik (trenował ostro i zakupił lepszy sprzęt do rysowania) i uruchamiamy KOMIKS NA GAZIE

    Jeżeli miałbyś jakiś scenariusz śmieszny w głowie co do komiksu (max 2 plansze A4) na tematy okołogrowe: retro, dzisiejsze gry, stare i nowe wojenki sprzętowe - Atari vs Commodore - czy coś takiego - zapraszam do przesyłania na maila

    centrala@retronagazie.eu

    Zresztą zapraszam każdego z pomysłami na scenariusz jajcarskiego komiksu do współpracy. Wojtek to narysuje, a scenarzysta oczywiście zostanie wymieniony we wpisie.

    Pozdrawiam
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jun 2018
     
    Sam potrafię rysować :-),rysowałem do kilku brukowców , jednakże formy komiksu preferuje różne a techniki mieszane np: łączone foto z rysunkiem,grafiką itp taka stara szkoła jak ludzie jarali się fotomontażem , nie lubię komiksu sterylnego,eleganckiego na siłę jak grafa na kompo ... to takie sztuczne i często forma i jakość grafiki przewyższa treść .
    Zobacz to co podesłałem na mail , było już pokazywane ,zresztą powstało na kolanie przy jakimś głupim poście tu na AOLU typu C64 Vs A8 ... a akurat kumpel dał cynk że ma dla mnie kolejne Atari i jakoś tak wyszło ... tak z ciekawostek dodam że ów komiks robiłem jakieś cztery miesiące od mojego zaprzestania picia i niewiele jeszcze wtedy miałem ...
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jun 2018 zmieniony
     
    "Heja IRATA4. Pewnie zbieg okoliczności, ..."

    Dobra,dobra ... he,he ;-).

    Mnie to chce się śmiać jak swego czasu(jeszcze nie utożsamiałem się z IRATA4) próbowałem na łamach Psx/a napisać coś o Atari ,że jest coś takiego jak AOL,scena ,że są ludzie którzy tworzą ,robią cały czas gry na ten sprzęt i ogólnie ... to nikt nie chciał słuchać ... .

    A jak przyszła moda na retro to i dział odpowiedni się pojawiał ,miałem napisać do nich list,pochwalić się grawitacją,pokazać że jak bardzo się chcę to można zaistnieć w Credit's ach na ulubionej platformie ,i wiesz co ?? ,waham się ...
    , teraz ja na to leje a pisał będę ale do ATARI FANA :-) .
    • 21:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Jun 2018
     
    Co do PSXa to nie kupuję już gazety tej hohoho to nawet nie wiem co tam piszą, a na PPE nie jestem zalogowany to rzadko wchodzę. Nieraz z kibla jak na AOL, PPA czy na RnG nic się nie dzieje...

    Przeczytałem te komiksy. Fajne - szczególne ten pierwszy - uśmiałem się buhahaha. Jakbyś coś ciekawego spłodził i chciał opublikować, myślę, że możemy. Najpierw poczekajmy, aż nam te komiksy w ogóle wystartują i później w ramach cyklu jak najbardziej moglibyśmy. Chyba, że mi repip zablokuje.

    Bardzo podoba mi się ten pierwszy komiks z Atari i C64!

    Pozdrawiam
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Jun 2018
     
    Nazwa "retro na gazie" kojarzy mi się ze skeczem "kiełbasa z dymem na wodzie" :)
    • 23:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime11 Jun 2018
     
    KOC! Świetni. A tego skeczu nie widziałem. Bomba!
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Jun 2018
     
    Ale mnie się przypomniało ,a macie :
    • 25:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime16 Jun 2018
     
    Witam serdecznie!

    ArSoft CORPORATION i Retro Na Gazie

    prezentują:

    Na życzenie gawiedzi - nowy FILMOWY / YOUTUBOWY cykl na naszej stronie internetowej

    GRAMY NA GAZIE!

    ->link<-

    W pierwszym odcinku prezentujemy grę na podstawie naszego ulubionego (Larka i Borsuka) filmu z młodości The Goonies (Gagatki 1985) - wydaną przez Datasoft w tym samym roku.

    Oczywiście gramy na Atari, a jak!

    W filmie znajdziecie nasze wrażenia z filmu i gry, przejście gry, rożne ciekawostki i nasze ryje oczywiście :-). Pomimo, że byłem zestresowany (mój debiut buhahaha), myślę, że wyszło całkiem fajnie :-).


    Zapraszam do seansu i powspominania z nami, do lektury wpisu oraz do zostawienia komentarzy i opinii. Jeżeli Wam się spodoba będziemy kontynuować ten cykl, więc prosimy o opinie:
    co zmienić, co poprawić, jakie gry chcielibyście zobaczyć w naszym cyklu, jakie mamy dla Was ukończyć.

    Prosimy o propozycję kolejnych tytułów do ogrywania!

    Film jest dostępny jednocześnie na naszej stronie internetowej Retro Na Gazie oraz na youtubowym Kanale Larka - Larkadiusz .

    Gramy Na Gazie i zapraszamy do seansu.

    Z pozdrowieniami Borsuk i Larek!
  3.  
    Właśnie obejrzałem i co mogę powiedzieć. Rewelacyjnie się Was słuchało i oglądało:) Lepszej gry nie mogliście wybrać (The Goonies to jeden z moich ukochanych filmów z dzieciństwa:) ).
    @RetroBorsuk - z przyjemnością się Ciebie słuchało, niepotrzebna trema:)
    Dzięki za super materiał panowie!

    ps. A może następnym razem Bruce Lee ? :)
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jun 2018
     
    jak będziecie zapraszali innych graczy to piszę się na Zybex/a :-) .
    Super materiał dobrze zmontowany ,odrobina humoru by sie zdała , no ale poważni ludzie poważny materiał i w dodatku dobry :-) ,no i reklama Sony to nie w kij dmuchał ,po PS4 pewno dostaliście :-) .


    Mnie się marzy nakręcenie czegoś w tym stylu ,tyle że JIL vs C64
    • 28:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime18 Jun 2018 zmieniony
     
    Dzięki za miłe słowa. Montaż to zasługa Larka - świetnie to zrobił. Postaramy się o trochę więcej luzu, ale wiecie przy Larku to staram się fason trzymać, żeby cenzuralne to było ;-)

    Bruce Lee byłby także do zrobienia bez problemu i można grać na dwóch w coopie prawie :-).

    Za reklamę sony dostaliśmy po dualshocku 4 - zawsze coś :-)

    Jak macie jakieś fajne propozycje gier na Atari żebyśmy ogrywali / filmowali / skończyli - to dajcie cynk

    Pozdrawiam
    • 29:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Jun 2018
     
    Witam serdecznie.
    Kolejna recenzja konkursowa w naszym konkursie na najlepszą recenzję gry na mikrokomputery.
    Tym razem nowość na Commodore.

    ->link<-

    ARGUS - PSEUDO RPG/PRZYGODÓWKA

    Zapraszam do lektury oraz podzielenia sięopinią o grze czy recenzji.

    Zapraszam także do udziału w konkursie - trwa jeszcze miesiąc czasu. Na razie mamy tylko 4 nadesłane prace - wiec przy odrobinie chęci można zgarnąć Laurę czy Retro City Rampage w boxie.

    Pozdrawiam
    Borsuk
    • 30:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime28 Jun 2018 zmieniony
     
    Witam ponownie jest niewymownie.

    Tym razem dwa nowe wpisy - zachęcam do lektury i seansu wszystkich retromaniaków.


    1. NOWY MAGIEL - SAMOTNE ŻYCIE FANA NISZÓWEK

    Gdzie nasze zgredy rozmawiają na temat ciężkiego
    żywota miłośników gier nieznanych lub średnich.

    ->link<-

    2. RECENZJA VIDEO - WING COMMANDER AMIGA

    ->link<-

    Witamy w naszych szeregach nowego zgreda - Nowego80Retro - wam już pewnie znanego, który po debiucie w Recenzji Konkursowej dołącza do nas na stałe i będzie u nas prezentował (oraz na swoim kanale) video recenzję amigowych gier. Zaczął z grubej rury bo od świetnego Wing Commandera!

    Zapraszam do lektury, seansu i pozostawienia opinii.

    Przypominam, że KONKURS NA RECENZJĘ 8-BIT trwa do 31 LIPCA i ciągle jeszcze można wygrać Laurę czy Retro City Rampage w BOXACH albo cartridge na C64.

    W weekend uderzamy wraz z Larkiem z nowym odcinkiem Gramy Na Gazie - Raid Over Moscow!

    Pozdrawiam wszystkich retromiłośników!
    • 31:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime30 Jun 2018
     
    Witajcie ponownie moi mili.

    Przygotowaliśmy dwa smakowite dania:

    RETRO ROZMAITOŚCI CZERWCOWE

    ->link<-

    oraz we współpracy z Larkiem - kolejny odcinek video:

    GRAMY NA GAZIE# 2 - RAID OVER MOSCOW

    ->link<-

    W filmiku o tej fajnej wojennej grze osadzonej w czasach Zimnej Wojny znajdziecie jej gameplay, przejście całości, ciekawostki.

    Zapraszam do lektury oraz seansu i życzę miłej zabawy.
    Podzielcie się w komentarzach opiniami, jakie gry chcielibyście ujrzeć itp itd.

    Pozdrawiam
    • 32: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime30 Jun 2018
     
    Właśnie oglądam Raid over Moscow.

    Panowie jestem pod wrażeniem wstępu waszego autorstwa do gry. Ta minimalna dawka historii dodaje smaku do tej gry.
    Kto mając lat 15/16. Zwracał uwagę na takie smaczki?

    Reszta OK. Fajnie się was ogląda i słucha .

    Dobra robota.

    Dzięki
    • 33: CommentAuthorurborg
    • CommentTime30 Jun 2018
     
    Ja tylko raz grałem w Raid Over Moscow. Odbiłem się od pierwszej planszy, bo nie potrafiłem wylecieć z hangaru :P
    • 34:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime30 Jun 2018
     
    Bardzo fajnie się to ogląda!
    Czekam na kolejne gry!
    Brawo!
    • 35:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime3 Jul 2018
     
    Witam ponownie.

    KOLEJNA RECENZJA KONKURSOWA

    (Przypominam, że konkurs trwa do końca Lipca - na recenzję 8-bit i można wygrać fajne nagrody).

    Bardzo dobra gra o przygodach kota podrywacza i łobuza.

    ALLEY CAT - ATARI XL/XE

    Autorstwa Sikora, któremu dziękuje za reckę!

    ->link<-

    Zapraszam do lektury, podzielenia się opiniami o recenzji jak i o samej grze.

    Najlepszego!
  4.  
    mleko jest dolewane zawsze do misek, więc warto nie wypijać wszystkiego z miseczek bez psów i tylko tam upijać, aby nie mieć problemu z piciem mleka u psów


    To nie wiem, upijać, czy nie upijać? :)
    • 37:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime3 Jul 2018
     
    Upijać a nie wypijać do końca. O szczegóły picia, wypijania i upijania trzeba zapytać autora - Sikora :-)
    • 38:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime3 Jul 2018 zmieniony
     
    Po wypiciu do dna miska zniknie więc mleko będzie dolewane do innych misek - tych, gdzie zależy nam, aby właśnie nie było dolewane, bo są blisko psów, a te miski powinny zniknąć w pierwszej kolejności. Przecież to jasne ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime4 Jul 2018
     
    Witam ponownie.

    Zapraszam na

    RELACJĘ AMIGOWISKA #6 - napisaną przez WOJTA!

    ->link<-

    Mam nadzieję, że Wam się spodoba pomimo, że nie ma nic o Atari. No, mnie tam nie było to wiecie...

    Pozdrawiam i życzę miłej lektury.
    • 40:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime9 Jul 2018
     
    Gdzie jedziemy?

    Dla odmiany od mikrokompów mkniemy żółtą taksówką w czasy Dremcasta!

    Pamiętacie tą fajną konsolkę, która była niczym salon gier w domu?

    Kto lubił makarona - zapraszam do lektury:

    RECENZJA CRAZY TAXI

    ->link<-

    Pozdrawiam
    • 41:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime12 Jul 2018
     
    Witam ponownie.
    Tym razem gratka dla posiadaczy wielu retrosprzetów i jednego TV, aby nie przełączać ciągle kabli.

    SPRZĘT - RECENZJA VIDEO | MINIHYDRA AUTOMATYCZNY PRZEŁĄCZNIK
    SCART OD LOTHARKA

    ->link<-

    Recenzję nakręcił dobrze Wam znany Nowy80Retro.

    Zapraszam do seansu i podzielenia się opiniami.

    Pozdrawiam
    • 42:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime14 Jul 2018
     
    Witam wszystkich miłośników retrosprzętów i retrogier!

    Dzisiaj mamy dla was amigową, klimatyczną jatkę sf z Obcymi w roli głównej czyli:

    RECENZJA ALIEN BREED TOWER ASSAULT + MINI PRZEGLĄD SERII

    ->link<-

    Recenzję podesłał nam Aszu, który stał się naszym stałym współpracownikiem. Jeżeli, ktoś z Was także chciałby podesłać nam swoje teksty - zapraszam. Od siebie dodałem też mini przegląd serii.

    Zapraszam do lektury i podzielenia się z nami opiniami o: AB Tower Assault, całej kultowej serii czy o umieszczonym wpisie albo innymi retrowspominkami.

    Pozdrawiam
    • 43:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime17 Jul 2018
     
    Witam w pochmurny wakacyjny dzień i zapraszam na wielką przygodę!

    Kolejna recenzja konkursowa na naszych skromnych łamach, za którą oczywiście dziękuje!

    Tym razem bardzo ładna platformówka, z elementami action-adventure i do tego świeżutka NOWOSĆ na Commodore 64 czyli:

    SYDNEY HUNTER AND THE SACRED TRIBE

    ->link<-

    Autorem jest nasz czytelnik Wojciech WOJT_GL Jancz, który nie powiem , ale powiem - zawiesił wysoko poprzeczkę dla reszty konkursowiczów swoim udanym wpisem.

    Od siebie dodam, że Sydney'a muszę ograć, bo uwielbiam gry w klimatach Montezuma's Revenge czy Rick Dangerous.

    Zapraszam do lektury, podzielenia sięopiniami na tematy gry, recenzji, retrowspominkami czy innym fajnymi historiami na naszej stronie.
    Przypominam, że konkurs na najlepsząrecenzję na 8-bitowe mikrokomputery trwa do 31 LIPCA 2018 (termin przesyłania prac na centrala@retronagazie.eu ).

    Z pikselandii pozdrawia Borsuk!
    • 44:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Jul 2018 zmieniony
     
    Na kolejny paskudny i deszczowy wakacyjny poranek - przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników retrogiercowania - kolejny odcinek naszego wspaniałego :-) cyklu filmowego Gramy Na Gazie.

    Tym razem bierzemy się za bary, ze świetną, ale bardzo trudną platformówką z myszą Marvinem w roli głównej czyli

    kolorowe, bajkowe, hardkorowe MOUSE TRAP z 1987 roku wydane zarówno na Atarynę jak i Komodę. My oczywiście gramy na Atari, ale rozgrywka z gry jest identyczna także na Komodorku.

    Czy Larek i Borsuk podołają tak wielkiemu wyzwaniu jakim jest ukończenie tego tytułu? Czy dzięki temu powstanie pierwszy longplay tej gry w wydaniu na Atari XL/XE? Jak stopień trudności wpływa na skupienie i nerwy gracza? Jaki prezent przygotował Larek?

    Na wszystkie te pytania poznacie odpowiedzi wracając z nami wehikułem czasu do swojej młodości przy pomocy kolejnego odcinka:

    GRAMY NA GAZIE | MOUSE TRAP - VIDEO (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

    ->link<-

    Zapraszam także do przeczytania wpisu, gdzie macie przedstawioną dramatyczną genezę całej wyprawy Marvina i informacje zza kulis i dodatkowo aktualizację recenzji 8bitowej wersji gry + wrażenia z obcowania z tytułem na komputery 16 bit.

    ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO SEANSU I LEKTURY.
    Oraz do podzielenia się z nami wrażeniami zarówno z gry, filmu jak i dostarczonego wpisu.

    MIŁEJ ZABAWY W DESZCZOWY DZIEŃ ŻYCZĄ

    Larek i Borsuk

    PS. Filmik znajdziecie takze oczywiście na kanale youtube Larka - larkadiusz.
    • 45:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Jul 2018
     
    My tu z larkiem nagrywamy dla atarowców, a nikt z forumowiczów nawet nie zajrzał chlip, chlip... ;-)
    • 46:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime20 Jul 2018
     
    Zajrzał, dał suba i pisze do Larka w sprawie pliku z 44 życiami.

    Nie panikuj, otwórz piwo. Zimne :)
    • 47:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Jul 2018
     
    Zdrowie. Pij. Do dna!
    • 48:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime23 Jul 2018
     
    Witajcie serdecznie.
    Kolejna recenzja konkursowa nadesłana na nasz konkurs na Najlepszą Recenzję Gry na 8-bitowe Mikrokomputery
    (trwa do 31 lipca - można jeszcze nadsyłać prace)

    Znowu zaatakował Sikor z recenzją atarowsko-arcadowego hitu SEA WOLF II

    ->link<-

    Zapraszam do lektury i podzielenia się wrażeniami.
    • 49:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime24 Jul 2018 zmieniony
     
    Witam serdecznie.
    I kolejna recenzja konkursowa :-).

    Się chłopy rozstrzelały na koniec.

    Konkurs na Najlepszą Recenzję Gry na 8-bitowe Mikrokomputery
    (trwa do 31 lipca - można jeszcze nadsyłać prace)

    Tym razem pierwsza recenzja naszego użytkownika / czytelnika - niejakiego LukegaX

    DROID NA COMMODORE 64 - celowniczek od Mirage Software.

    ->link<-

    Zapraszam do lektury i wyrażenia opinii o grze jak i recenzji konkursowej.

    Fajna pogoda, no nie?
    • 50:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Jul 2018
     
    A gdzie link?