atarionline.pl Retro Na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime27 Sep 2018
     
    Wejść będzie tak 300 do 800 dziennie. Nieraz 1000 jak jakiś bardzo retro artykuł. Wiecie pisanie o retro to raczej nie przysparza wielu odwiedzin. Gdybyśmy nowe gry opisywali czy Minecrafty albo Fornity jakieś. Ale komu by się chciało o tych badziewiach pisać, na pewno nie mi. Myślimy, żeby jakiegoś speca od SEO wynająć jednorazowo i zobaczyć czy coś się więcej ruszy. Mi wystarczą miłe słowa w komentarzach, które padają i mała ale wierna baza czytelników jest. Klimacik się nieraz robi jak za młodu...

    Dobra do rzeczy, dwa artykuły się pojawiły, mniej retro, ale kto chce to niech zerknie, a kto nie chce niech idzie na piwo.

    RECENZJA DE BLOB (platformer z Wii całkiem nowatorski)by Repip

    ->link<-

    Oraz GRACZ CZYTA - SAGA CORMYRU - czyli wrażenia , takze Repipa, z lektury cyklu ksiązek opartych na Forgotten Realms.

    ->link<-

    Ja w pocie czoła pisze nowe Gramy Na Gazie (Larek już montuje) i powiem Wam, że będzie gruuubo i na bogato!

    Do przeczytania!
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Sep 2018
     
    wow 300-800 to poważne staty już są, mi się udawało na moich stronach najwyżej 10. Brawo
    • 3:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime30 Sep 2018
     
    Witam serdecznie w niedzielne południe i zapraszam do uprzyjemnienia sobie tego pięknego dzionka z lekturą retrowpisów na Retro Na Gazie!

    Mamy dla was dwa fajne artykuły:

    1. RETROROZMAITOŚCI | WRZESIEŃ 2018

    ->link<-

    Czyli Repipowy wybór najfajniejszych wiadomości ze świata Retro z miesiąca września tego roku. W nim między innymi wiele premier fajowych gier (Portal na C64, Major Blinks na Atari, Trap Runner na Amigę czy Micro Mages na NES'a), dalsze informacje o minikonsolach atakujących rynek, czy zajawki filmowe. Zapraszam do lektuy.

    2. WYWIAD | Wojtek "BOCIANU" Bociański - TWÓRCA HITU PAC-MAD

    ->link<-

    Tutaj przepytaliśmy niejakiego Bocianu, autora gry, która bardzo nam się spodobała czyli małoatarowskiego Pac-Mada i innych mniejszych produkcji.

    Polubiłem tego jegomościa, więc wypytaliśmy go o jego ulubione gry z przeszłości i teraźniejszości, dlaczego wrócił do programowania na Atari, jakich języków czy narzędzi używa i jak przebiegało tworzenie Pac-Mada i innych gier.

    Zapraszam do lektury, komentowania naszych artykułów oraz zadawania pytań naszemu dzisiejszemu gościowi - Bocianu!

    Pozdrawiam.
  1.  
    ZAPRASZAMY NA KOLEJNY KONKURS DLA CZYTELNIKÓW
    tym razem:

    NA NAJLEPSZĄ RECENZJĘ GRY LOGICZNEJ NA WSZELKIE RETRO
    SPRZĘTY

    Atari, Commodore, Amiga, Atari ST, Konsole 8/16 bit, Plejstejszyny i inne

    ->link<-

    Do wygrania między innymi:

    New Adventures of Laura na Atari XL/XE
    2 x Cartridge z grami na Commodore 64
    Licencjonowana Koszulka Nintendo z Marianem (XL)
    Wonderbook PS3 + Dwie gry
    Symulator Farmy 2015 :-)
    Guitar Hero Nintendo DS + mini gitarka

    Oczywiście najfajniej jest przeczytać swoją dobrą recką w internetach!

    Zapraszam wszystkich do udziału!
  2.  
    Witamy serdecznie. Dzisiaj mamy wraz z Larkiem dla Was nie lada prezent i smaczne, pożywne i obfite danie, które mam nadzieję będzie Wam smakować.

    Najnowszy długaśny odcinek Gramy na Gazie oraz grube czytadło do niego!

    GRAMY NA GAZIE | STAR RAIDERS II / THE LAST STARFIGHTER - Video (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

    ->link<-

    W filmie miedzy innymi przejście obu gier, nasze wrażenia z tych wspaniałych produkcji, zarys genezy gier, wspomnienia o pierwszym Star Raiders, filmie i automacie Last Starfighter i skasowanej prawdziwej kontynuacji. Trochę o konwersjach na inne systemy. Naprawdę świetne i widowiskowe to produkcje i jedne z najlepszych na Atari XL/XE.

    Dodatkowo we wpisie macie rozwinięcie wszystkich powyższych tematów: czyli geneza, film, automat, konwersje, pierwowzór, skasowana edycja plus jako bonus:
    opowiadanie sf, ścieżkę dźwiękową z filmu oraz recenzję Star Raiders II i The Last Starfighter.

    Myślę, że powinniście być ukontentowani :-).

    Zapraszam do seansu filmu, przy którym natrudził się mój kompan Larek oraz do lektury bardzo obszernego wpisu.Jeżeli wam się spodoba proszę o pozostawienie komentarzy co zachęci nas do dalszych wpisów i filmów. Film znajdziecie również na kanale Larka - larkadiusz. Polecam i Pozdrawiam.
  3.  
    Witam serdecznie. Dzisiaj przedstawiamy ostatnią konsolę Atari czyli lubianego Jaguara. Przygotowaliśmy go na dwa głosy - z perspektywy uradowanego kolekcjonera czyli nowego80Retro i jego entuzjastycznego podejścia - specjalnie przygotował dla was nawet fajny filmik.

    Drugi punkt widzenia, krytyczny to moja perspektywa - zawiedzionego gracza. Mało exclusivów, gry z 16-bitów, niedopieszczona przez develeporów konsola i rozczarowująca graczy.

    Zapraszam do lektury i przedstawienia Waszej opinii na temat Atari Jaguara.

    ->link<-

    Wiem, że niektórzy moga mieć odmienne zadanie, ale po to jest ten wpis żeby wzbudzić dyskusje.

    Pozdrawiam
  4.  
    Zmieniamy czas i przeskakujemy na nowsza konsolę Xboxa oraz na grzbiet Smoka. Najprawdziwszego, zionącego ogniem i innymi wyziewami niczym z karabinu. Zapraszam do przeczytania recenzji w wykonaniu repipa. Dotyczy ona jednej z częsci najlepszych smoczych strzelanin czyli:

    RECENZJA | PANZER DRAGOON ORTA

    ->link<-

    Miłej lektury!
    • 8:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime12 Oct 2018
     
    Możesz przecież napisać jako niezalogowany Irata.
    • 9:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime12 Oct 2018
     
    Specjalnie na jesienny weekend nadszedł czas wielkich bitew!

    Zapraszamy do kolejnego odcinka Gramy Na Gazie, w którym dwie wielkie armie złożone z fantastycznych stworów, mitologicznych bestii i mężnych wojaków zmierzą się w wielkiej i emocjonującej bitwie w klasycznej grze ARCHON. Rozgrywka oczywiście na Atari XEGS, zaś sama gra jest bardzo podobna na wielu platformach. Commodore 64, ZX Spectrum.

    Sprawdźcie czy czarodziej Larek skopał mi tyłek!

    Dodatkowo z okazji premiery nowego odcinka naszego retro cyklu przygotowaliśmy dla was obszerny wpis a w nim:

    recenzja Archon: The Light and The Dark, opowiadanko fantasy, opisanie konwersji, minirecenzje Archon II Adept oraz Archon Ultra, inne Archony, ciekawostki, wrażenia z gry, świetne arty fantasy, klimatyczne retro okładki.

    Gramy Na Gazie | Archon - Video (recenzja, przejście gry, kontynuacje, ciekawostki).

    ->link<-

    Zapraszam wszystkich miłośników retro do oglądania i przeczytania i podzielenia się z nami waszymi opiniami czy to na temat filmu, wpisu jak i gier z serii Archon, w które zagrywaliście się w młodości.

    Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

    oczywiście film dostępny jest także na kanale mojego przyjaciela Larka na YOUTUBE - o nazwie larkadiusz.

    Polecam i pozdrawiam! Miłego wieczoru od Larka i Borsuka oraz RnG!
  5.  
    A czemu tylko Larek ciągle gra? ;-)
    • 11:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime13 Oct 2018
     
    Coś tam programuje po cichu, ale w tajemnicy trzyma.
    • 12:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime15 Oct 2018
     
    Takie pytanko chłopy. Czy w ogóle ktoś czyta nasze wypociny na temat Atari na Retro Na Gazie? Czy tylko larek, sikor i adolfinio? :-).

    A jeżeli ktoś czyta to drugie pytanko. Czy pisać takie teksty behemoty o jednej grze / serii jak Archon na przykład z dużą ilością informacji i recenzją. Czy może lepiej pitu pitu szybkie recenzje bez rozwodzenia się? Trzy recki po 500 słów i dobranoc? Bo się zastanawiam. Pozdrawiam
    • 13:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime15 Oct 2018
     
    Czyta.

    Czy lepszy będzie długi tekst, czy pitu-pitu to bardziej zależy od danego tytułu. Ale trzeba przyznać, że twoja strona bardzo się wyróżnia (na plus) na tle innych właśnie ze względu na bardzo rozbudowane recenzje.

    Recki 500 słów i dobranoc może zostaw na potrzeby recenzentów konkursowych i innych takich ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Oct 2018
     
    Czytam , pisz normalnie,takie na 500 słów to w TS/sie w rubryce CO NOWEGO było ,nie każdy kto czyta musi się podpisywać ,czy musi ???
    • 15:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime15 Oct 2018
     
    No jasne, ze nie musi. Spoko, to beda i behemoty i w Norze bedecwrzucal krotsze jak Major Blinks czy Baby Berks. Fajnie chopy, jest energia znowu.
    • 16:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime15 Oct 2018
     
    Aha mozna komentiwac niezalogowanym tylko musze taki koment wtedy potwierdzić w disquisie. Mozna i z facebooka koment zostawic na stronie jakby kto chcial.Dobra to kutro siadam do Gorfa na Atari!
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Oct 2018
     
    Pisz pisz Borsuk, fajnie by było widzieć jak strona rozkwita
    • 18: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime16 Oct 2018 zmieniony
     
    czyta czyta... pisz jak najwięcej, a im dokładniej o czymś w danym artykule to lepiej
    • 19:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime16 Oct 2018
     
    Czyta czyta. I nawet komentuje. Pisać więcej ;)
  6.  
    A ja nie czytam. Skanuję i czasem tylko skupię się na jakimś paragrafie. No miał być feedback... :)

    Generalnie nie dlatego, że teksty są słabe czy coś, po prostu aż takim zaciętym teoretykiem gier nie jestem. Lubię czasem chwilę połupać ale osobiście mam gdzieś historię, ciekawostki, inne platformy, itp.

    Za każdym razem jednak podziwiam za chęci i trud włożony w research i wygenerowanie tak długiego artykułu.

    Za to miło ogląda się filmiki.
    • 21:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime16 Oct 2018
     
    ja też czytam!
    nawet mam już rng w 12 najczęściej odwiedzanych stronach ;)
    • 22:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime16 Oct 2018 zmieniony
     
    Dziękuje za miłe słowa to zawsze jakies paliwo i w sumie jedyne oprócz miłości do retro gier - do dalszej pracy.

    A takie pytanko do Urborga, czy jeszcze grasz i opisujesz gry? Bo widzę, że na Atari Online ostatnie recki to są z 2011 roku. Szkoda. Urborgu jeżelu zechciałbyś gościnnie wystąpić u nas to zapraszam.

    Przy okazji, jeżeli ktokolwiek zechciałby opisać, zrecenzować jalieś ulubione hry na Atari wszelakie to nasza skrzynka stoi otworem centrala@retronagazie.eu. Zapraszam. Recenzji na Atari dosyć mało sie pojawia w polskim necie ostatnio.
    • 23: CommentAuthortbxx
    • CommentTime16 Oct 2018
     
    Aż sprawdziłem "u nas" jest aż 28 recenzji gier na różne Atari, czyli nie za wiele :/

    Odnośnie RnG - bardziej lubię pisać niż czytać ;) Z "Waszych" recenzji miło zapamiętałem "Sonic Adventure"

    Pozdrawiam
    • 24: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime16 Oct 2018
     
    @RetroBorsuk jeśli w przyszłości będę miał w końcu trochę więcej czasu to chętnie coś skrobnę
    • 25:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime17 Oct 2018
     
    Tym razem napierniczamy z pokładowych dział wszystko co się rusza i ucieka nawet na drzewa.
    Nowy minicykl (zobaczymy czy się przyjmie i czy będzie wena na niego)

    o

    SHMUPACH - CZYLI WSZELAKICH STRZELNINACH

    SPUSToszenie | Geneza Shmupów + parę recenzji freewarowych strzelanin

    ->link<-

    Zapraszam do lektury, opinii o swoich ulubionych shmupach oraz ewentualnie jeżeli ktoś chętny do opisania swoich najlepszych strzelanin.
    • 26:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime19 Oct 2018
     
    Dobry wieczór!

    W piątkową noc przygotowaliśmy dla was wpis i film pełen uciech!

    Na weekend zaatakowaliśmy gruuubo, przede wszystkim:

    GRAMY NA GAZIE | GORF - Video (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

    ->link<-

    a w nim:

    - oczywiście najnowszy odcinek Gramy Na Gazie poświęcony tej klasycznej strzelance, nagrany w terenie w Pixel Retro Shopie we Wrocławiu. Pozdrawiamy Tytusa!

    - opowiadanie sci-fi o Inwazji GORFa na Wrocław, trochę na kwasie!

    - Recenzje GORF'a (Atari, Commodora, Automaty Arcade)

    - Konwersje Gorfa (Amiga, Jaguar, Colecovision i inne)

    - Wrażenia z Pixel Retro Shopu oraz miniwrażenia z KWASu

    - świetne arty scifi Adama Burna oraz okładki GORFa

    - w przyszłości: pobijanie rekordów w trzy wersje GORFa (automaty, Atari, Commodore)

    Zapraszamy do pasjonującego seansu oraz lektury! A także do odwiedzenia kanału Larka - larkadiusz, gdzie znajdziecie wszystkie odcinki GnG i nie tylko!

    Najlepszego na weekend życzą Larek i Borsuk!
    • 27:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime21 Oct 2018
     
    Aktualizacja wpisu. Pojawily sie rekordy do pobicia jakby ktoś chciał się pobawić.
    • 28:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime23 Oct 2018
     
    Dzisiaj specjalnie dla wielbicieli Przyjaciółek recenzja jednej z najnwoszych platformówek na ten świetny komputer.

    TRAP RUNNER czerpiący garściami z Giany SSisters czy Mario Bros.

    RECENZJA | TRAP RUNNER (Amiga)

    ->link<-

    przygotowana przez naszego nowego zgreda - WojTa

    Zapraszam do lektury i podzielenia sięz nami zarówno opiniami na temat samej gry (jeżeli ktosgrał) oraz na temat recenzji.

    Pozdrawiam
    • 29: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime24 Oct 2018 zmieniony
     
    domagam sie nowych odcinkow Gramy na Gazie! ;-)

    *wyciaga widly*
    • 30:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime24 Oct 2018
     
    Ostatnio były dwa pod rząd Archon i Gorf. Teraz bedziemy coś na Retronizacji kręcić. Pozdrawiam
    • 31:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime24 Oct 2018
     
    Borsuk, do kiedy trwa konkurs na recenzję gry logicznej?
    • 32:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime24 Oct 2018
     
    Do 1.11.2018, ale ja głosuję na przedłużenie tego terminu.
    • 33:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime24 Oct 2018
     
    Do 1 listopad, ale przedłużę bo mam 2 prace ino.
    • 34:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime26 Oct 2018
     
    Dzisiaj przenosimy się do Japonii i zapraszamy na przegląd najlepszej serii o ninjach czyli TENCHU.

    Kto nie grał niech żałuje i niech się zaczytuje we wpisie Rolanda Ninjy, który spędził pośród shinobi kilkanaście lat!

    Przegląd | Seria Tenchu - Ninja Atakuje Nocą

    ->link<-

    Gwiazdka w czoło i miecz w gardło!

    Pozdrawiam
    • 35:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime30 Oct 2018
     
    Zaczął się Halloweenowy tydzień (nie znoszę tej nazwy) czyli skomercjalizowane Święto Zmarłych - w związku z powyższym atakujemy artykułami w klimatach horroru.

    Na pierwszy ogień poleci bardzo udana recenzja autorstwa Mroka dotycząca wielkiego klasyka gatunku survival horrorów czyli Resident Evil.

    Kto grał, ten wie, że fajny to był szpil, a kto nie to niech nadrabia zaległości i da się wystraszyć zombiakom czy psom obdartym ze skóry. Ja w tym czasie zapraszam do lektury!

    RECENZJA| RESIDENT EVIL DIRECTOR'S CUT

    ->link<-

    Przygotowujemy także dla wszystkich miłośników retrogiercowania oraz horrorów i straszydeł wszelakich ogromny wpis o najrózniejszych strasznych grach czy produkcjach z potworami wszelakimi. Od 8-bitów do Plejstejszyn i PC! Do przeczytania!
    • 36:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime31 Oct 2018
     
    Dzisiaj mamy dla was bardzo smakowity i wielgachny retrogrowy obiad!

    Z okazji zbliżającego się właśnie Święta Zmarłych, przemianowanego przez zachodnią kulturę na bardziej rozrywkowe i złowrogie Halloween, postanowiliśmy przypomnieć wam ulubione przez naszą redakcję gry oparte na szeroko pojętym horrorze.

    Przemaglowaliśmy więc temat gier horrorów oraz gier ze straszydłami i zaprezentowaliśmy w obszernym wpisie nasze ulubione gry w tych klimatach z młodości

    MAGIEL| GRA NA HALLOWEEN

    ->link<-

    We wpisie misz masz gatunkowy: survival horrory, przygodówki point n click, action adventury, bijatyki, run'n guny, platformówki i wiele innych.

    Oczywiście także przedstawiamy hity na wiele platform: od automatów arcade, poprzez platformy 8-bit - głównie Atari XL/XE oraz Commodore 64 i inne, przez systemy 16-bitowe z naciskiem na Amigę, Atari ST, SNESa czy Megadrive oraz erę PSX,PS2 i nawet komputerów PC.

    Wszystko w trochę zwariowany sposób przedstawione przez naszych zgredów.

    Zapraszam do obszernej i mam nadzieję satysfakcjonującej lektury i podzielenia się z nami wrażeniami zarówno na temat waszych ulubionych gier straszaków (lub z portoworamI) jak i na temat samego wpisu.

    Miłego czytania.
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Nov 2018
     
    Na Halloween jeszcze mógłby być MediEvil Resurrection ,jest to w zasadzie taki ulepszony remake pierwsze części ,niby to samo ale przedstawione trochę inaczej,wyraźnej poprawie uległa grafika do czego przyczyniła się przesiadka na PSP,tak to jest mobilna wersja , można sobie na cmentarzu pyknąć nocą ..., polepszeniu uległa grafika .
    Widziałem że był wątek Ghost'n Goblins/a ,warto wspomnieć o Maximo Ghost to Glory który wyszedł jako exclusiv dla Playstation 2 ,a jest on duchowym spadkobiercą duchów i goblinów .
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Nov 2018
     
    z ośmiu bitów to jest tego masa , najlepsze jak dla mnie :





    Atari niestety wypada blado :


    no na siłę


    No i niestety gra której po prostu nienawidzę a jest nią :
    • 39:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime1 Nov 2018
     
    Hej Irata4 widocznie nie czytałeś całości (tam są 3 strony) gdyż Maximo 1 i 2, GnG wszystkie części i Ghost Chaser są w nim umieszczone. Jeżeli milibyśmy umieścić wszystkie znane gry horrorowe to tekt mialby z 20 000 słów, a nie 10 tysi jak teraz.

    Dziekuje za propozycje.

    Project Firestart powinien tam sie znaleźć bo to chyba pierwszy survival horror z mechaniką i narracją jak w AintDark czy REvil. Lecz nie grałem, bo nie wpadł mi za młodu w ręce. Chcielismy pisać o grach, w które graliśmy lub ukończyliśmy.

    Miecze Valdgira to raczej czyste fantasy, Domain of Undead jak najbardziej pasowałby, ale po przejściu tej gry na jednym kredycie za młodu, nie mogę już na nią patrzeć...

    Nightbreed to fajny film, ale kiepskie gry więc po co, a ta Castlevanua chyba była już u nas recenzowana. Wiadomo, że temat znacznie obszerniejszy jest.

    Zapraszam do konentowania u nas z disqusa, facebooka, albo bez rejestracji, tylko taki komentarz muszę wtedy klepnąć.

    Pozdrawiam
    • 40: CommentAuthorurborg
    • CommentTime1 Nov 2018 zmieniony
     
    Fajny, długi i ciekawie napisany artek. Do zestawienia dodałbym "Midnight Mutants" na Atari 7800.
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Nov 2018 zmieniony
     
    Swego czasu zazdroiściłem NIGHTBREED,z tego co pamiętam to oceniany był wysoko , i mam tu na myśli wersję z C64.
    Miecze Valdgira -no niby fantasy ale nie do końca , magia , szkielety ,latające duchy ...klimatycznie .

    Project Firestart miał fajną fabułę , sposobem narracji to wyprzedzał swoje czasy chyba o dekadę ,te zbliżenia na zwłoki ,ogólnie tytuł trzymał w napięciu ,Resident nie był pierwszy ,zaczęło się od Alone :-) ,poza tym prawdziwym protoplastą Resident Evil był wydany na przez NES/a "SWEET HOME" w którym swoje palce maczał Tokuro Fujiwara odpowiedzialny później za Resident Evil więc siłą rzeczy Comodorowski Project Firestart z Residentem miał niewiele wspólnego ,za jego duchowego spadkobiercę można uznać serię DEAD
    SPACE .

    Lata ogrywania różnych sprzętów zrobiły swoje ,z grami mnie nie zagniesz :-).




    Nie wiem jakim cudem udało ci się ukończyć Domain of the UNDEAD- strasznie niegrywalna ,brzydka i niedopracowana pozycja .

    Bym zapomniał , na maluszka najlepsze to :


    spadam straszyć na cmentarz ....
    • 42:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime1 Nov 2018
     
    Ależ ja Cię nie chce zaginać.

    W artykule jakbyś przeczytał jest o Alone, że był pierwszy 3D survival horror.

    O Firestarter napisałem, że sposób narracji jest podobny do sławnych następców survival horroru czyli Alone i Re. Fakt, że to sf to klimatem pasuje jako jego spadkobierca Dead Space, a nie Death Space...

    Sweet Home nie grałem, ale Maxwell Manor można rozpatrywać także jako prekursora Survival horrorów hehe.
    To powyżej to udało się kiedyś zrecenzowac i przejść. Niezły średniak. Zresztą sam komentarze pod wpisem pisałeś wtedy to powinieneś pamiętać. Szkoda, że na Atari nie ma nic lepszego w stylu GnG. Pozdrawiam
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Nov 2018 zmieniony
     
    NO szkoda,ogólnie nie ma gier creepy ale są za to crapy :-) , poprawiłem :-).
    • 44:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime2 Nov 2018
     
    Zapraszamy na najciekawsze rozmaitości ze świata retro giercowania z miesiąca października.

    RETRO ROZMAITOŚCI | PAŹDZIERNIK

    ->link<-

    Miłej lektury.
    • 45:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime4 Nov 2018
     
    Dalej kontynuujemy halloweenowe klimaty - tym razem nasz czytelnik LukegaX zaserwował nam dwie recenzje przygód Hrabiego Kaczuli na Commodore 64.

    RECENZJA | Count Duckula 1 i 2

    ->link<-

    Zapraszam do lektury wszystkich zainteresowanych.

    Pozdrawiam
    • 46:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime7 Nov 2018 zmieniony
     
    Witam ponownie pierwszy dzień przed moim urlopem .Jupp wreszcie złapię troszku oddechu.

    Nowy80Retro przygotował dla Was spechjalnie nowy materiał video oraz wpis na naszej witrynie, czyli:

    Sprzęt - Recenzja Video | Modowanie Atari 800XL (Rapidus, Ultimate


    ->link<-

    Zapraszam do lektury, seansu i podzielenia się opiniami. Ja Ultimate mam i jestem zadowolony. Zaś Rapidusa nie posiadam to nie mogę nic powiedzieć, oprócz tego, że Time Pilot na Rapidusie mnie zniszczył, ale i tak fajnie było.
    • 47:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime8 Nov 2018
     
    Hejka!

    Dzisiaj zapraszamy na relację z prześwietnej RETROnizacji Drugiej Edycji, na której bawiliśmy się wszyscy wybornie. Relację przygotował WojT, a w niej znajdziecie opis imprezy, zdjęcia, sympatyczny film Larka prezentujący w pigułce całe wydarzenie plus piosenkę Brothers in ATRs w wydaniu z koncertu na Retronizacji.

    Od siebie dodam, że Dziękuje Rentonowi i wszystkim tam obecnym, a moją krótką minirelację przeczytacie także w kolejnym odcinku wpisu dotyczącego Gramy Na Gazie.

    Zapraszam do lektury sprawozdania WojTa i podzielenia się z nami w komentarzach waszymi opiniami z RETROnizacji Sekond Edyszyn!

    Relacja | RETROnizacja Second Edition - Pawłowice Sląskie.

    ->link<-

    Miłej lektury!
  7.  
    Na party tym razem udałem się sam, bo mój wierny towarzysz imprezowy – Lokaty – zdecydował, że w tym czasie będzie zwiedzał maltańskie zakątki i niestety musiał zrezygnować z wyjazdu.


    Lokaty? Myślałem, że Kredyty :^)
    • 49:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    Witamy w słoneczny weekendzik!

    Dzisiaj przygotowaliśmy dla was dużo atrakcji. A wyliczankę zrobię, bo lubię:

    1. Najnowszy odcinek Gramy Na Gazie a w nim bohaterski banita ZORRO! Przechodzimy na Atari XL/XE, ale rozgrywka tożsama z wersją na Commodore 64 oraz bardzo podobna do wielu innych mikrokomputerów.

    2. Do tego oczywiście rozbudowany wpis dotyczący zarówno GnG ZORRO jak i RETROnizacji a w nim:

    3. RECENZJA ZORRO

    4. Opowiadanko z humorem dotyczące fabuły gry.

    5. MINIRELACJA Z RETRONIZACJI (w tym o turniejach, głównie SWOS na Amigę)

    6. Teledysk Brothers in ATRs i wrażenia z koncertu.

    7. Krótkie info o konwersjach Zorro na inne komputery.

    8. Wspomnienie o kontynuacji (będzie czy nie?)

    9. Oraz o literackim pierwowzorze i ekranowych wcieleniach herosa.

    Wszystko znajdziecie tutaj

    GRAMY NA GAZIE + RETRONIZACJA | ZORRO - VIDEO (recenzja, przejście gry, ciekawostki)

    ->link<-

    Zapraszamy do seansu oraz lektury.

    Jak zawsze Retro Na Gazie + ArSoft CORPORATION przygotowują wam materiałów NA BOGATO!

    Pozdrawiamy: Larek i Borsuk
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    ciekawe co z Zorro 2 ,sOnar biegał cały podjarany i teraz cisza ,żadnego info ,nic ...