atarionline.pl Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    To ja jestem znowu na liście, bo coś mnie zniknęło :/
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Sep 2016
     
    @mgr_inz_rafal: już mnie wystraszyłeś że listę wcięło :D Wieczór sprawdził wszystko w ćwierć sekundy po Twoim poście ;) Mówi że wszystko działa :)
  2.  
    Z tego co doczytałem, to lista zniknęła jakiś czas temu.

    I ja chyba byłem wpisany właśnie na tej sprzed zniknięcia, a potem już zapomniałem się dopisac.
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Sep 2016 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal: no fakt, wcięło :) nie wszyscy dopisali się ponownie :( lista na FB też jest nieco inna od tej na stronie, więc nie wiem dokładnie ile osób się spodziewać. Anyway większa sala na pewno będzie zaletą, nawet jeśli frekwencja by nie dopisała (sumując obie listy wychodzi ponad 200 osób).
    • 5: CommentAuthornosty
    • CommentTime22 Sep 2016
     
    Chyba w tym roku jest większy rozrzut krajów, z których spodziewamy się gości?
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Sep 2016 zmieniony
     
    @nosty: dokładnie tak :) (m.in. Izrael, Argentyna, Turcja, Fryzja). nawet prace na compo potrafią zaskakiwać - nie wiedziałem że na platformę "X" w tym kraju były/są grupy ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Sep 2016
     
    Aktualizacja newsów oraz zapowiedzi prac na stronie SV2k16.
  3.  
    Nawet Fryzja? Niesamowite...
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Sep 2016
     
    Fryzja jest czescia Holandii, Danii, Niemiec. I istnieje jezyk fryzyjski. Wiec kto wie - moze to jacys Atarowcy-separatysci? :D
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Sep 2016 zmieniony
     
    Jeśli chodzi o tegoroczne SV to czynionych jest szereg starań, aby skrócić czas pomiędzy poszczególnymi częściami programu imprezy do bezwzględnego minimum. W tym:

    1. Płynne przeprowadzenie compo, rozpoczęcie w późnych godzinach popołudniowych - dlatego prace są na bieżąco sprawdzane i katalogowane.

    2. Koncert (wkrótce podam info o kogo chodzi) odbędzie się w klubie ok. 500 metrów od party-place.

    3. Prezentacja dem w sali kinowej również jak najbliżej party-place.

    4. Modern Voting - kolega Jakub Husak postanowił pomóc nam w sprawnym przeprowadzeniu liczenia głosów (co powinno ucieszyć zwłaszcza Grzybsona oraz Wieczora). Głosowanie odbywać się będzie za pośrednictwem telefonu komórkowego, każdy z uczestników otrzyma swoje indywidualne ID. A samo głosowanie będzie wyglądać mniej więcej tak:



    Jest to prosty systemik ankietkowy, który w dalszym ciągu jest opracowywany. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że na party mogą być również retro komórkowcy, dlatego tradycyjne votki również zostaną wydrukowane.

    5. Możliwość płatności za wejściówkę/koszulkę przelewem.

    Wszystkie te punty mają jeden ZASADNICZY cel - zaoszczędzić na czasie, aby zrealizować wszystkie punkty programu. Niestety, nigdy nie udało mi się zrealizować planu w 100%. Teraz jest na to duża szansa. I kto wie, może otworzy to drogę do kolejnej edycji w przyszłości.

    Niedługo podam szczegóły odnośnie poszczególnych punktów - rozmowy trwają.
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Sep 2016 zmieniony
     
    Zaktualizowano "Zapowiedzi" prac na stronie SV2k16. Dzisiaj doszło czwarte demo na Atari 2600 oraz trzecie intro 96 kb na Atari ST.
    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    no to nie będzie można już oddawać prac na dane kompo podczas trwania tego kompo ? ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    @xeen: spokojnie :) takie "poprawki" można wprowadzać live :D (prawda Kuba?) :D
    • 14: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Sep 2016 zmieniony
     
    NIE. I jeszcze raz NIE.

    Niezależnie od fizycznych możliwości zakładam SPOPPD czyli Stronnictwo Przeciw Oddawaniu Prac Po Deadlinie. Greyu, ja wiem, że chcesz mieć litość nad nieporadnymi konkursowiczami, ale co jest ważniejsze - litość nad jednym człowiekiem, czy stu kilkudziesięcioma, z oczami na zapałkach? :)

    Wprowadź poprawki "live" do votek papierowych (a tych trochę będzie myślę mimo systemu :) ). Potem się robią nieporozumienia, która praca numer 6, która numer 7. NIE :)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    Jak nowocześnie :) Glosowanie przez komórkę, płatności przelewem... :P

    A realtime.txt bedzie staroswiecki czy tylko przez komórkę? ;)
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    Jeśli uda się zorganizować sieć w końcu na party place, to można by w koncu zsynchronizować tę TT-kę z zasobem sieciowym, co by nowoczesność była syta i tradycja cała :)
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    nareszcie! id, pass i jedziesz - nie bede musial juz podpisywac votki.

    co do platnosci - masz zainstalowane IKO na telefonie? wygodne sa przelewy na numer telefonu.
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Sep 2016 zmieniony
     
    Miło mi zakomunikować, iż na tegorocznej edycji Silly Venture 2k16 wystąpi Adrien Dangha z Francji (dobry znajomy Ultrasyda, który zagrał świetny koncert w 2013 roku).

    Serwis SoundCloud:
    ->link<-



    Koncert odbędzie się w piątek 11-go listopada w godzinach wieczornych (dokładna godzina zostanie podana wkrótce). Rozmawiałem już z właścicielem klubu Miasto Aniołów, który bardzo entuzjastycznie podszedł do naszej inicjatywy. Klub dysponuje bardzo fajnym "zapleczem" audio-wizualnym, więc klimat będzie jeszcze lepszy niż podczas poprzednich koncertów w klubie Kwadratowa :)

    Klub wygląda tak:

    ->link<-

    Are You Ready? :)
    • 19:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime27 Sep 2016
     
    greymsb: Ja już przestaje czytać te nowinki bo to nie ma sensu co chwilę zbierać szczenę z podłogi :P

    Że aż tak powiem: Jesteś mega pozytywnie popi.....ony :D

    Się pytam co następne będzie?
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Sep 2016
     
    Co następne? Muszę kino dla nas zarezerwować.
    • 21:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime27 Sep 2016
     
    Z kinem czuję podstęp:)

    Będziesz nam film puszczał z brzozą w roli głównej :D
    Sorka musiałem.... możesz mnie linczować :D
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Sep 2016
     
    :D don't worry. myślę że fajnie byłoby po prostu zrobić prezentację dem na ekranie kinowym zajadając się popcornem :)
    • 23:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime27 Sep 2016
     
    No jak dema to jestem za.
    Taka NocDemożerców. Albo tam puszczać kompoty i głosowanie ... Tego jeszcze chyba nie było?
    • 24:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Sep 2016
     
    Logistycznie odpada... :) Chyba, że kiedyś SV zrobi się docelowo TAM ;)
    • 25:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime27 Sep 2016
     
    Ty nie dasz rady? "Mogę potrzymać Ci piwo"
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Sep 2016
     
    A'propos piwa...

    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Oct 2016 zmieniony
     
    Zaktualizowano dział "Zapowiedzi" prac na compo na stronie SV2k16.

    Przy okazji - PILNIE poszukiwany grafik chcący wspomóc bardzo dobre demo na Atari ST ! (320x200, 16 kolorów - paleta 512). Kontakt na [email]greymsb@poczta.fm[/email] lub [email]atari@sillyventure.eu[/email] (w temacie maila proszę wpisać GRAFIKA).
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Oct 2016 zmieniony
     
    Do Silly Venture 2k16 pozostał już nieco ponad miesiąc, dlatego najwyższy czas zaprezentować chociaż roboczy harmonogram imprezy :) Od razu zastrzegam, iż zmianom mogą ulec godziny poszczególnych wydarzeń (dotyczy zwłaszcza paneli dyskusyjnych oraz miejsca ich przeprowadzenia). Przydałby się 1 dzień więcej, ale co zrobić.

    SV2k16 odbywać się będzie w:

    1. Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku, ul. Seredyńskiego 1A
    2. Klub "Miasto Aniołów", ul. Chmielna 26
    3. ECS - Sala Audytoryjna/Kinowa, Plac Solidarności 1

    Wszystko w zasięgu "stóp" :)

    CZWARTEK - 10 listopad (godziny wieczorne - spotkanie organizacyjne)

    PIĄTEK - 11 listopad
    godz. 07:00 - oficjalne otwarcie bram (szkoła)
    godz. 11:00 - pierwsza część paneli dyskusyjnych (szkoła), w tym:

    11:00-11:30 - Cross Development przy użyciu WUDSN IDE (prowadzi JAC!)
    11:30-12:00 - wszystko co chcielibyście wiedzieć o życiu w domu wariatów, ale baliście się zapytać (prowadzi nieujawniony Silly Talker)
    12:30-13:00 - format MPP (prowadzi Zerkman/Sector One)
    13:00-13:30 - kompilator K65 - nowy język dla procesorów rodziny 65xx (prowadzi KK)

    godz. 16:00 - oficjalne powitanie wszystkich gości + poczęstunek, w tym "Silly Energy Drinks" w puszkach z logo Atari oraz SV2k16 (szkoła)

    godz. 18:00 - devil's show (18+) + koncert (klub)
    godz. 20:30 - "Silly Venture Atari Star Award" - wyróżnienie dla osób zasłużonych dla środowiska Atari (szkoła)
    godz. 21:30 - Crazy compo (Whip! Pong)

    SOBOTA - 12 listopad
    godz. 10:00 - pobudka z Red Bull'em (szkoła)
    godz. 10:30 - drugie crazy compo
    godz. 11:30 - druga część paneli dyskusyjnych (ECS), w tym:

    11:30-12:00 - premiera gry Laura, prezentacja przedstawiająca powstawanie gry (prowadzi Larek & Wieczór)
    12:00-12:30 - Atari 2600 VST - plugin VST do tworzenia muzyki dla Atari 2600 (prowadzi KK)
    12:30-13:00 - programowanie Atari VCS 2600 (prowadzi JAC!)
    13:00-13:30 - opowieści ze sceny Atari 8-bit - budowa timeline'u (prowadzą Pirx i Frankenstein)
    13:30-14:00 - jak umiejętności nabyte przy programowaniu dem dla Atari 8-bit mogą pomóc w budowie enginów handlowych o niskiej latencji. Czy kodowanie przy użyciu instrukcji AVX na Core i7 jest podobne do 6502?
    (prowadzi były Wiceprezes Goldman Sachs, Dyrektor wykonawczy JP Morgan i demo coder.)

    14:00-15:00 - godzinna prezentacja na sali kinowej najlepszych produkcji z SV2k - SV2k14 (wszystkie platformy Atari)

    godz. 16:00 - start compo (szkoła)

    NIEDZIELA - 13 listopad
    godz. 09:00 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród. Wśród osób obecnych na sali zostali rozlosowany przynajmniej 1 bilet (wartości 100 zł) na koncert Gwiazdy sceny muzyki elektronicznej - Marka Bilińskiego, który odbędzie się właśnie w ostatni dzień SV2k16 - 13-go listopada (niedziela) o godz. 18:00 w budynku gdańskiego NOT na ul. Rajskiej 6. Więcej info na tej stronie: ->link<-

    UWAGA: Podczas odbywających się konkursów drzwi party-place będą zamknięte.
    • 29: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime5 Oct 2016
     
    czy licznik na stronie nie mógłby też pokazywać dni pozostałych do deadline? teraz to jak stan konta z debetem :)
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Oct 2016
     
    Mógłby. A jaki jest właściwe deadline? Regulamin wspomina o tygodniu przed party, to jest oficjalny? Tzn 4 listopada?
    • 31: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime5 Oct 2016
     
    Jak dla mnie powinien być jak najpóźniejszy:)
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Oct 2016 zmieniony
     
    Proszę bardzo, już jest :) Czujesz się z tym lepiej? :D
    • 33: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime5 Oct 2016 zmieniony
     
    nie bardzo ;)

    dzięki
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Oct 2016
     
    Ok, zdjąłem ten licznik, bo się okazało że jest dla niektórych demotywujący :))

    To nie jest biznes, deadline nie jest oczywiście bardzo ścisły to jest tylko taki guideline żeby ułatwić sobie życie - ale ostatnio też był i problemów po terminie nie było, także bez ciśnienia :)
    • 35: CommentAuthorRocky
    • CommentTime6 Oct 2016
     
    widać, plan naładowany... w zasadzie nie ma miejsca na posiłki... w sumie red bule powinny wystarczyć..

    Co do ECS, to tak z buta >2km jakby co...
    Rozumiem, że autka jedynie na terenie szkoły?

    Pozdr.
    • 36:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime6 Oct 2016 zmieniony
     
    A'propos piwa...

    Grey, a może zagadasz do imć Walaszka o invitkę? :D
    To byłby hit!
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Oct 2016
     
    Co do ECS, to tak z buta >2km jakby co...
    Rozumiem, że autka jedynie na terenie szkoły?

    Dobrze, że sam do tego doszedłeś, bo jakby jakiś miejscowy Cię uprzedził, to dopiero byłaby afera na zniechęcanie i marudzenie... ;)
    • 38:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime9 Oct 2016
     
    Czy organizator otrzymał mojego e-maila z 5.10 :) ?
    • 39:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime9 Oct 2016
     
    ja się (na razie) grzecznie pytam o której będzie fasolka po bretońsku?
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Oct 2016
     
    @stRing: hey, tak, właśnie jest w trakcie odpowiadania na maile :)

    @xeen: powinna być all the time :) i inne polskie specjały ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime10 Oct 2016
     
    Fasolka po bretońsku, prawie zabiła klawiaturę do mojej Megi STe, po zdradzieckim ataku z talerzyka;)
    Do postanowień typu: Nigdy Nie pije przy komputerze, doszło nie jem Fasolki przy Klawiaturze;)
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Oct 2016 zmieniony
     
    Jeśli chodzi o rozgłośnie radiowe to wzorem lat ubiegłych stacja ESKA ponownie objęła patronatem nasze wydarzenie.



    5-go października o godz. 12:00 po raz pierwszy została wyemitowana zapowiedź Silly Venture na antenie tej rozgłośni - najczęściej słychać ją w południe podczas głównych wydarzeń.

    Link do materiału: ->link<-

    Jeszcze w tym tygodniu dostanę odpowiedź odnośnie patronatu ze strony stacji telewizyjnej. Niestety nadająca w sieci kablowej POMORSKA TV już nie istnieje.
    • 43: CommentAuthortakron27
    • CommentTime17 Oct 2016
     
    :P panowie z tvn'u, którzy dziś kręcili się po Giełdzie, zostali poinformowani o SV i jego międzynarodowym wręcz charakterze. ale czy się sami z siebie zainteresują?...
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2016 zmieniony
     
    @takron27: taką informację dostałem już od Bart'a, ale bardzo dziękuję również i Tobie :)

    "One picture is worth a thousand words..."



    LISTA OBECNOŚCI SV2k16 ->link<-
    • 45:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Oct 2016
     
    Co za odmiana, po dziewiczej edycji:


    Gorąca fasolka non stop plus pierogi albo bigos... Stłoczenie w sali gimnastycznej niczym imigranci w dojczalandzie, do późna w nocy. ;) Będzie się działo! ;o
    • 46:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime18 Oct 2016
     
    GREY -- BEDZIE ???????
    • 47:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Oct 2016 zmieniony
     
    CZARNA? F.C.M.C.? ;)
    Ma już swoje lata...
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Oct 2016 zmieniony
     
    @Lotharek: nie wiem czy w takiej roli jak myślimy oboje, natomiast powinna się pojawiać ;)

    @Dracon: na SV2k było 38 osób, z czego połowa z zagranicy :) Wiedziałem że w końcu "wykopiesz" tę fotkę ;)

    A tak z innej beczki...

    Aleeee.... o cccco chodziiii? No cóż, jednym z Crazy compotów będzie Pyjama Compo. Posiadasz najśmieszniejszej lub najfajniejszej piżamy otrzyma nagrodę :) Osoby które wybiorą się w takowej z hotelu na party place otrzymają dodatkowo setkę wódki na rozgrzewkę :) (z uwagi na panującą aurę). W konkursie mogą brać udział Panie i Panowie.



    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Oct 2016 zmieniony
     
    Jest już pozytywny odzew co do Pyjama Compo :) Oto jedna z wypowiedzi koleżanki Kya pod tym samym wątkiem na FB:

    KYA:

    "dosko, mam hotel blisko i piżamę wyjebistą.


    Zapraszamy do udziału kolejnych chętnych!

    p.s. Niewykluczone że będzie również konkurs na najbardziej odjechane kalesony.
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Oct 2016 zmieniony
     
    Kolejne compo, tym razem jurorkami będą tylko obecne na party Panie:



    Tradycyjnie uczestnicy udający się w kalesonach bezpośrednio z noclegowni na party-place otrzymają premię :)