atarionline.pl Pigwa FTP - zbiórka na koszta energii elektrycznej - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime22 Oct 2015 zmieniony
     
    Stryker na forum AA zaproponował organizację zbiórki pieniążków dla Azbesta, który z własnej kieszeni pokrywa koszty utrzymania serwera Pigwa znajdującego się właśnie u niego.

    Umówmy się, że ściepę robimy do końca listopada, a uzbieraną sumę przelewam Azbestowi 2. grudnia, by upewnić się, że wszystkie przelewy już się zaksięgowały. Kolejna zbiórka w kwietniu.

    Po wykonaniu przelewu do Azbesta podam zestawienie przelewów i uzbieraną kwotę.
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 Oct 2015
     
    62,02 pln to taka piękna suma ....
    Na naszą pigwę!!!
    • 3:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Oct 2015
     
    politycznie poprawnie było by 65,02 - chyba, że się nadto postarzałem.
    • 4:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime23 Oct 2015
     
    As zawsze był "inny" ;)
    • 5: CommentAuthorbrx
    • CommentTime23 Oct 2015
     
    Jak ktoś jest bogaty, niech wpłaci 6502 zł. A jeśli ktoś nie wie co naprawdę robić z pieniędzmi, to 68000 zł jest fascynująco bardzo symboliczną i atrakcyjną sumą :)
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Oct 2015
     
    As się na***bał pewnie przy łikendzie i porąbały mu się klawisze ;) Spokojnie... ;)
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime24 Oct 2015
     
    Taka była cisza w tym temacie i w końcu ktoś zauważył ...
    • 8:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime29 Oct 2015
     
    Przypominam, że zbiórka potrwa jeszcze przez miesiąc. :)

    Dzięki za dotychczasowe wpłaty - dzięki Wam Pigwa się rozwija. Z dnia na dzień kwota ładnie rośnie, a im większa, tym szerszy uśmiech Azbesta. :D
    • 9: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime29 Oct 2015
     
    @voy: to super:)
    • 10:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Nov 2015
     
    Doszły kolejne wpłaty. :) Dziękujemy i z chęcią przyjmiemy ich więcej. :)
    • 11: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime15 Nov 2015
     
    A co to jest pigwa? To serwer, na którym działa atarionline.pl?

    Jeśli tak, to chętnie się dorzucę, ale u mnie na serwerze mam zawsze nieużywane ze 300GB (trzysta GB) - wolne i puste do użytku, więc nie wiem, czy jest sens dopłacać do czyjegoś, jak u mnie jest zawsze tyle wolnego.

    Dziwne by to było w jakimś sensie, chociaż nie w oczywistym wprost w jakiś sposób, ale jednak. Hmm...

    Zamiast dopłacać do serwera pigwa mogę udostępnić na zawsze ze 100GB z własnym hasłem FTP, tylko żeby mi nie próbować grzebać gdziekolwiek indziej, bo byłby 'Del & Erase 100% all' i usunięcie natychmiastowe całości bez odzyskania, oczywiste. Ile by to się przeliczało na kwotę, którą musiałbym dorzucić do pigwy?

    Chyba, że symbolicznie, jako podziękowanie za możliwość korzystania z Atari Forum i całego tego online o Atari, bo to fajna rzecz. Lubię to.

    To chodzi o serwer atarionline.pl?
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Nov 2015
     
    Na pigwie leży mnóstwo materiałów, można grzebać jak w pudle z książkami. To powinno być miejsce zaufane i sprawdzone.
    • 13: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime16 Nov 2015
     
    OK. Nie znam tego ftp pigwa, to nie muszę się dorzucać? Gdyby zabrakło miejsca, to 100GB w razie czego u mnie zawsze jest, od ręki na teraz, łącznie z podpięciem domeny, bazy danych SQL, pełna obsługa serwisów internetowych w sumie, obojętne co trzeba, może być pudło z książkami. :)

    Ale nie narzucam się, jak będzie potrzeba emergency dla ratowania czegoś, to można dać znać. Udostępnię w 5 minut max. Wieczyście, jeśli trzeba.

    To nie przeszkadzam. Miłej pigwy. :)

    Jak coś trzeba płacić za atarionoline, że tu korzystam czasem to trzeba gdzieś powiedzieć, bo nikt nie mówił.

    Nie będzie windykacji jakiejś za używanie? Gdzie jest regulamin, bo nie jestem pewien teraz już. Hmm... kurde. :)
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Nov 2015
     
    to ty darmo korzystasz bez opłaty klubowej ;-),regulamin był na Wapniaku ;-)
    • 15: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime16 Nov 2015
     
    Nie znam żadnego Wapniaka i nie jestem w żadnym klubie. Nie wiem nic, nikt mnie nie informował. Zapisałem się tylko na Forum i w mailu przywitalnym nic nie napisali na temat obowiązku czytania jakichś regulaminów, jedynie dwa punkty - jeden o kulturze, a drugi nie pamiętam, ale chyba nic trudnego do przestrzegania, więc zapomniałem nawet, inaczej bym zapamiętał.

    Czy jetem ścigany już? Będę się bronił. Uzasadnienie powyżej. Nikt mnie poinformował.

    A naliczanie bez informowania przed korzystaniem, z którego miałoby wynikać naliczenie nie jest dozwolone prawnie. Musiałbym wiedzieć przed i zgodzić się pisemnie.

    A nic takiego nie było, nawet w formie małymi literkami: 'zapisując się na Forum Atarum zobowiązujesz się z własnej woli do opłacania abonamentu okresowego w kwocie:' - kliknij 'ZGODA' żeby zapisać się na Forum z własnej woli.

    Nic takiego nie widziałem. Jeśli kliknąłem, to nie z własnej woli i nieświadomie, czyli nie liczy się, nie będę płacił.

    Ktoś wie, gdzie to jest napisane? Bo mnie podliczą potem i wmówią, że sam się zgodziłem. ?

    ... i będę musiał następne zwłoki ścigać, a to są koszta... zwłok...:)
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Nov 2015
     
    ...większość nieświadomie podpisała cyrograf w momencie ujrzenia Atari :-)
    • 17:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime16 Nov 2015
     
    Smaku, atarionline.pl i Pigwa FTP to dwa osobne byty. Ten drugi dostępny jest pod adresem ->link<- lub ftp://ftp.pigwa.net

    Możesz tam znaleźć kolekcje oprogramowania na różne maszyny Atari, programy narzędziowe, emulatory, dokumentację w znacznej ilości, zdjęcia i produkcje z wielu demoparties i masę innych rzeczy. Nikt cię nie zmusza do datku; jest on całkowicie dobrowolny. :)
    • 18:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Nov 2015
     
    Im więcej piszesz na forum tym większa opłata. Dobrowolna oczywiście ;)
    • 19: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Nov 2015
     
    Rotlf!!!
    • 20: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime16 Nov 2015 zmieniony
     
    Jeśli mogę dać datek w postaci nie finansowej, to do 100GB sensownie zagospodarowane przez użytkującego mogę pożyczyć bezterminowo bez opłat. Tam napisano, że całość zajmuje 350GB, to można się zmieścić w limicie 300GB standard powiedzmy - przy opłatach, mając 100GB gdzie indziej i jedynie przekierowanie niezauważalne dla użytkownika - wystarczy kilka folderów przenieść w inną lokalizacje fizyczną, hmm...

    Z opisu wynika, że to prywatny serwer czyjś, czyli koszta własne. To trudno coś wymyślić w takim razie. :)

    Na razie nie używałem, to nie powinienem się dokładać. Jeśli jest potrzeba, to 100GB mogę odstąpić z pełną obsługą domen i poddomen, obsługą baz SQL automatyczną, maile, etc. Więcej nie mogę. Bez opłat, jako przysługa.

    A propos cyrografów, to u mnie zawsze płaci wystawca. :) Nie ma zmiłuj. Lubię podpisywać cyrografy, obojętnie czy świadomie, czy nie, ważne, żeby mieć cyrograf - wtedy mam forsę. :)

    Im więcej piszę, tym więcej mi płacą, dobrowolnie, oczywiście. :)
    • 21:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime16 Nov 2015
     
    Na Pigwa FTP mamy więcej wolnego miejsca na pliki, niż jest u ciebie. Dziękujemy, ale nie skorzystamy z oferty. :) P.S. Tak, serwer jest prywatny; stoi u Azbesta.
    • 22: CommentAuthorsmaku
    • CommentTime16 Nov 2015
     
    Bardzo proszę. Polecam się na przyszłość na wypadek pojawienia się potrzeby uzasadnionej sensownie lub w przypadku emergency. Do plików dla ratowania w trybie emergency mogę przeznaczyć na krótki okres do kilkuset TB (ale max miesiąc - dwa). Więcej nie mogę. Trzeba by płacić, to pewnie zrozumiałe. :)

    Życzę powodzenia. Ładnie wygląda ta obsługa FTP, prosta, klarowna i jeśli sprawna w obsłudze przez użytkownika i niezawodna oraz trwała w dostępie (bez przerw), to w sam raz super. Lubię to.

    [kciuk do góry].

    Powodzenia, wygląd ładnie. :)
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Nov 2015
     
    Zbiórka na pigwę jest przecież dobrowolna.
    Więc o co chodzi?
    • 24:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Nov 2015 zmieniony
     
    Heh...
    • 25:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime28 Nov 2015
     
    Do końca zbiórki zostały jeszcze 2 dni. :)
    • 26:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime3 Dec 2015 zmieniony
     
    Spieszę donieść, że zbiórka została zakończona pełnym sukcesem. Dzięki Wam udało się zebrać aż 1680,93 PLN!

    Oto lista darczyńców:

    Jer, Norbert Z., Piter, Bluki, ilr, Jesionen, Pajero, Seban, hsimpson, Montezuma, takron27, AdamK, MarekP, Eagle, Ender, Lotharek, mpolak, Grzybson, Czarek K., AS..., Stryker, Duddie, Nosty, Monsoft, Jarkeczek, lemiel, Koala, FaustXXX, MWK, Adam W., sikador, KTO_SIE_PODSZYWAL_POD_AA, Miker, Voy.

    Ekipa Pigwy bardzo dziękuje! :)
    • 27: CommentAuthornosty
    • CommentTime4 Dec 2015
     
    faaak, aż się zalogowałem i sprawdziłem, że faktycznie przelałem 65.05zł ;) Karygodna literówka.

    BTW. Voy, upublicznienie listy darczyńców i to z kwotami, to wg mnie małe faux-pas, jak mawiają francuzi... Ale rozumiem, że chodziło o transparentność zbiórki.
    • 28:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime4 Dec 2015 zmieniony
     
    Ok, zmieniłem. :) Choć jeśli chodzi o podanie kwot, to wzorowałem się na zbiórce na serwer AOL.
    • 29:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime4 Dec 2015
     
    A co jak ktoś by przelał 0.01 zł?
    • 30: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime4 Dec 2015
     
    @Enjo: to byłoby 1680,94 PLN :)
    • 31: CommentAuthorstryker
    • CommentTime6 Mar 2018 zmieniony
     
    Panowie i Panie ? :) mamy 2018 r. czy są chętni do kolejnej zrzutki ?
    • 32:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    ja tak
    • 33: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    Tak.
    Gdzieś są podane namiary na konto do przelewu?
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    Stryker - nie ma co pytać, tylko trzeba zarzucać informacją gdzie i jak wpłacać :)
    • 35: CommentAuthordzeq_pl
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    +1
    • 36:
       
      CommentAuthorsmector
    • CommentTime6 Mar 2018
     
    Też się chętnie dorzucę więc jakiś numer konta by się przydał...
    • 37:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime8 Nov 2018 zmieniony
     
    Uwaga! Achtung! Wnimanie! Pozor!

    Niniejszym zaczynamy kolejną zbiórkę pieniążków na koszta utrzymania serwera Pigwy. W tym roku będzie można przekazać środki trzema drogami: na konto bankowe, adres PayPal i konto Patronite. Konto paypalowe podam chętnym przez PM, gdyż chcę uniknąć dodatkowego spamu w skrzynce mailowej. :)

    W tym roku Pigwa miała kilka awarii (zasilacz, płyta, kontroler RAID, dyski)… Korzystając z potrzeby wymiany sprzętu chcielibyśmy kupić coś mniej prądożernego i bardziej elastycznego. Ponieważ jest zainteresowanie ze strony obecnych i potencjalnych użytkowników, aby była możliwość udostępniania całych VM (linuks niektórym nie pasuje i woleliby *BSD, inni wolą mieć "ogródek" tylko dla siebie), taki właśnie sprzęt chcielibyśmy kupić.

    Przy okazji chcemy też podkreślić, że serwer Pigwa to nie tylko archiwum ftp.pigwa.net, ale i kupa mniejszych i większych projektów około-atarowskich i/lub stuffu ludzi związanych z Atari, np. lecąc po objętości: od 2MB dla ->link<- po +200GB dla ->link<- albo lecąc po przekroju od konkretnie atarowskich ->link<- czy ->link<- aż po związane z Atari jedynie (aż) przez zainteresowania prowadzących, np. ->link<- czy ->link<-

    Umówmy się, że zbiórka potrwa do końca roku, a w Nowy Rok podam listę darczyńców wraz z sumą wpłat ze wszystkich źródeł.

    Oto numer konta:
    ING Bank Śląski S.A.
    55 1050 1908 1000 0023 1357 0505
    Pigwa FTP


    tytuł przelewu: Na koszta utrzymania Pigwy + ksywka lub nazwisko darczyńcy

    Adres profilu na Patronite:
    ->link<-

    Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy! :)
    • 38:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime10 Nov 2018
     
    Dziękujemy za pierwsze wpłaty! <3
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Nov 2018
     
    Jak mi Voyu przypomnisz, to za jakieś dwa tygodnie wrzucilibyśmy na stronę główną, żeby było to lepiej widoczne. Pigwa od lat dobrze nam wszystkim służy, należy jej się dofinansowanie :)
    • 40: CommentAuthoras...
    • CommentTime11 Nov 2018
     
    Przydało by się przypomnienie pod koniec miesiąca, pigwa to jest to.
    Jak zawsze chętnie coś skrobnę $ :)

    p.s.
    Azbest przeczytałeś, jak chcesz więcej :P ... daj znać !
    • 41: CommentAuthorazbest
    • CommentTime13 Nov 2018
     
    Chciałem Wam bardzo podziękować za cieple słowa i za wsparcie. Nie tylko finansowe ale również za przekazywanie informacji o akcji dalej.
    Część z Was pytała mnie o patreon-a... Początkowo byłem sceptyczny ale z drugiej strony dlaczego nie. Przed chwila 'zmajstrowałem' ->link<- - na razie treści trochę 'drewniane' ale będę jeszcze nad tym pracował...

    Dzięki jeszcze raz!
    • 42:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Nov 2018
     
    To jeszcze dodaj płatność blikiem na telefon :) To już w ogóle będzie czad.
    • 43: CommentAuthorazbest
    • CommentTime15 Nov 2018
     
    Hej, może to kogoś zaciekawi - starałem się zebrać (i przypomnieć) info, czym się w PIGWIE zajmujemy.
    post na patronite
    Jeśli ktoś pamięta o czymś jeszcze, albo nie chce widnieć na liście, proszę kontakt.
    • 44: CommentAuthorRocky
    • CommentTime19 Nov 2018
     
    Przelew poszedł.. pozdrawiam
    • 45:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime19 Nov 2018 zmieniony
     
    Dzięki, Rocky. :)

    Wpłat systematycznie przybywa i za wszystkie bardzo dziękujemy. :)
    • 46:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime1 Jan 2019 zmieniony
     
    Z dumą możemy obwieścić, że zbiórka zakończyła się sukcesem i pozwoliła na zakup potrzebnego sprzętu. :) Ilość środków przesłanych przez wpłacających na konto bankowe i na PayPal wyniosła 2467,22 PLN. Bardzo dziękujemy!

    Oto lista darczyńców:

    RJ1307, Pancio, AdamK, ZuluGula, Duddie, Stryker, damanloox, MWK, Jer, Krótki, Kaibro N, Szeryf, mpolak, Voy, Seban, micromax, Eagle, pawel, Mark Fechtner, ggn, JAC!, Simius, ucroBee, tf_hh, Rocky, Grzybson, Lee Barnes, slx, takron27, ilr, Jarob, youxia, ccwrc, Lucy, MotionRide, Kabal, Habba Babba, Różyk, pawel, Telthaur i Pasiu.


    Jeden wpłacający prosił o zachowanie anonimowości.

    Azbest kupił już docelowy sprzęt. Zebrane środki w znacznej mierze pozwoliły pokryć poniesione koszty. A są nimi:

    - macierz QNAP TVS-673e-8GB - 2890 PLN,
    - M2 cache 2x120GB - 290 PLN.

    Łącznie 3180 PLN.


    Pozostało dołożenie pamięci, bo 8 GB pozwala na uruchomienie tylko jednej wirtualnej maszyny (właśnie Pigwy) - to około 450-550 PLN. Dyski twarde to na razie nie problem, gdyż mamy obecnie 4x4 TB w RAID5, co przekłada się na dostępnych ok. 9-10 TB. W związku z tym pojawi się na dniach temat dotyczący darowizn w postaci dysków; ostatni zgłosił się Willy i z nim będziemy się bezpośrednio kontaktować. Prosimy, aby skontaktowały się z nami pozostałe osoby, które przekazywały sprzęt. Mamy kilka rzeczy do ustalenia. :)

    Na nowy sprzęt powoli i sukcesywnie przenoszone są dane i usługi. W pierwszej kolejności będą to strony www, później ftp, a na końcu poczta. Mieliśmy nadzieję zakończyć proces do końca roku, ale niestety to się nie udało... Powinniśmy się uporać ze wszystkim do 7. stycznia, o czym damy Wam znać.

    Serdecznie też dziękujemy darczyńcom z Patronite i Patreon. Wasze wpłaty odciążą nas od kosztów związanych z kupnem i rozbudową serwera, a w dalszej perspektywie umożliwią sfinansowanie lepszego łącza.

    Zbiórka się skończyła, ale jeśli ktoś chciałby z nami wypić wirtualne piwo, przeznaczając comiesięczną niewielką wpłatę na Patronite czy Patreon, serdecznie do tego zachęcamy. Będzie nam niezmiernie miło. :)