atarionline.pl Historia gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Dec 2015 zmieniony
     
    Historia gier na Planète+? W tle usłyszałem gdy reklamowano jakiś cykl programów, w których omawiane będą lata 80, wspominano o konsoli (chyba Atari), o grze E.T. itp. dlatego to może być ciekawe.

    Jak dowiem się coś więcej do napiszę - chyba że ktoś z Was wie o czym mowa, co, kiedy itp. to dajcie znać albo link - Dzięki!;)
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    wczoraj bylo w nocy... slabe - glownie chodzilo o pokazanie historii zakopania na pustyni gier na a2600 po krachu w 83 chyba. nie ogladales? niczego nie straciles.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    ... jak co to mam na dysku ,jak chcesz to mogę przesłać-379 MB
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    Irrat wrzuć na ja jakiegoś dropbox-a czy cuś takiego...
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Dec 2015
     

    xxl:

    nie ogladales? niczego nie straciles

    Nie zgadzam się. Fajnie było posłuchać o tym, jak tworzono wówczas gry, a szczególnie warto było zobaczyć, jak kiedyś i dziś wygląda gość, który stworzył "najgorszą grę świata", która wg wielu wcale nie była taka zła. Już nie wspomnę o radości, jaka ogarnęła ludzi po odnalezieniu gry na wysypisku - cieszyli się conajmniej jakby chodziło o odnalezienie dowodów potwierdzających, że Elvis Presley żyje ;). Widok bezcenny :-)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    podajcie jakiś link gdzie się logować nie trzeba to wrzucę .
    • 8: CommentAuthorAdam
    • CommentTime14 Dec 2015 zmieniony
     
    Film w wersji anglojęzycznej prezentowaliśmy dawno temu na profilu facebookowym AtariOnline, jest dostępny w sieci w kilku językach, np. tu w oryginale:



    A tutaj możecie wysłuchać dłuższej rozmowy z autorem tego dokumentu:

    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    O dzięki za info;) Tylko dziwię się że wczoraj usłyszałem zapowiedź filmu, a emisja już była, może będą jeszcze następne?
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    ja mam wersje oryginalną , H264(374MB).
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 May 2020
     
    Poniekąd historia Atari, ale na pewno historia gier, bo Datasoft sporo w swoim czasie wydawał, w tym wiele hitów:

    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2020
     
    Wieloodcinkowy film dokumentalny z zeszłego roku, o francuskim gamedevie, zaczyna się od wielkiego hitu na Atari ST, a potem Amidze i PC, gry "Captain Blood". Potem wiadomo, "Another World", etc. Film po francusku, ale z polskimi napisami:

    ->link<-

    odc.1:

    W 1988 roku Didier Bouchon i Philippe Ulrich stworzyli „Captain Blood”: grę, która pozwala nam rozmawiać z kosmitami.

    Bohaterem Captain Blood jest żyjący w biedzie programista Bob Morlock (posiadający pseudonim Blood), który stwarza własną grę komputerową umiejscowioną w realiach kosmicznych. Zostaje jednak wchłonięty do świata gry i sklonowany 30 razy. Żeby wrócić do świata rzeczywistego, musi on zniszczyć wszystkie klony samego siebie. Pokonawszy 25 alter ego, Blood ma za zadanie wytropić pięć pozostałych klonów. Dla urzeczywistnienia swojego celu Morlock–Blood musi dokonać eksploracji kosmosu i zasięgać informacji u mówiących obcym językiem ras kosmicznych
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    No i historia człowieka, który stworzył na dużym Atari sporo softu, z demoscenowej grupy Aggression. Jani Penttinen:



    ->link<-