atarionline.pl 15 kHz - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthormakary
    • CommentTime14 Nov 2018

Ciekawostka taka, w TMC2 udaje się uzyskać coś w stylu PWM, przy czym względnie jest to kontrolowalne i stabilne, no i mówimy o istniejącym trackerze, więc muzycznie coś można wydziergać. Względnie kontrolowalne = na szybkość zmiany wypełnienia można wpływać długością pętli w obwiedni (ta "klamerka"). Względnie stabilne = przebieg modulacji zbliżony dla kolejnych grających dźwięków, nie ma przypadkowości. Przykładowy instrument na obrazku.

Na realnym pokey'u działa (nagranie w linku), w Altirze nie do końca. Nie mam bardziej rozgarniętego muzycznie przykładu na razie niż to:

->link<-
    • 2: CommentAuthormakary
    • CommentTime17 Nov 2018

Tu na audio monitorze Altirry, na pierwszym kanale, można zobaczyć jak się fala / wypełnienie kształtuje:

• 3: CommentAuthorR0ger
    • CommentTime18 Nov 2018

Interesting ! Now how does it work ? Can we have the tracker file ? Or xex ?
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Nov 2018

kapitalny ten bass
    • 5: CommentAuthoremkay
    • CommentTime18 Nov 2018

The real challenge is to get such a composing tool / tracker able to handle the modulations for several purposes. If things get stable, it is also possible to control the waveform directly, to do some pitch corrections and pulse intensity for volume adjustments.
    Here an example:
    • 6: CommentAuthormakary
    • CommentTime18 Nov 2018

@ gorgh:
    no właśnie mnie też wkręcił ;)

@R0ger:
    I'll share everything when back to my other computer. The idea comes from Raster. If you look into his 'Delta' cover or into his 'C64 synth' instrument particularly, he gets a sort of PWM by using 6$XY envelope command. I mean he's using it in an interesting way, within a loop. I started from there and tried to use different values. Then I moved to TMC and used a bit more complex 'filter fq' control provided by the tracker 'till I got this result. Sorry for being vague now, I'll try to explain it a bit better later on.
    • 7: CommentAuthormakary
    • CommentTime18 Nov 2018

xex + .tm2
    • 8: CommentAuthormakary
    • CommentTime25 Nov 2018

Jakby kogoś ciekawiło, jak wyglądają próby pokumania o co biega w pokey'u i jak znaleźć coś ciekawego muzycznie, to mogą one wyglądać np. tak:

To konkretnie uproszczony model, dotyczy 'filtrowania; ułatwia np. sprawne szukanie takich częstotliwości dla kanałów, na których da się potem jakieś ciekawe instrumenty budować, pooglądanie jak się dźwięk moduluje itp. Chociaż nie zawsze w sumie mam pewność, że tak się sprawy mają jak spatchowałem moduły, no ale jakoś się tam sprawdza :D