atarionline.pl Pixel art - nowa książka - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    Witam
    Może kojarzycie książkę o pixel arcie wydaną przez Prowlera (to ten taki grafiki z Amigi).
    ->link<-
    Prowler robi teraz drugi album tym razem o 8bit. Poprosił mnie abym pomógł mu dotrzeć do kolegów Ooza i Odyńca bo chce umieścić ich prace w albumie.
    Sorry, że tak otwarcie tu na forum, ale próbowałem na FB ale bez odzewu a nie znam zbyt wielu atarowców.
    Tak więc panowie Ooz i Odyniec, jeśli chcielibyście więcej info od Prowlera to albo piszcie do mnie na priv albo bezpośrednio do niego. Dość łatwo go znaleźć.
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime16 Aug 2016
     
    poszło na prv
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Aug 2016 zmieniony
     
    Jeśli z A8 ma być tylko dwóch grafików to słabo... Co np. z Piesiem i Replayem? Nie zasługują na wzmiankę tam? :o
    • 4:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime17 Aug 2016
     
    Właśnie, a co z resztą grafików na scenie Atari?:)
    • 5:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime17 Aug 2016 zmieniony
     
    ok dzięki za feedback i dzięki za priv.
    obaj panowie już chyba rozmawiają z właścicielem tematu...

    no bo właśnie... pytania Dracona i krisa3d chyba nie do mnie? tylko do Prowlera. ale myśle że to jego projekt i jego decyzje. poza tym poprosił mnie że nie może dotrzeć do tych dwóch grafików. Może do Piesia i innych dotarł? hm?
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Sep 2016 zmieniony
     
    Ja się skontaktowałem z Prowlerem i z tego co się dowiedziałem:

    1. Zbiera on fundusze na w/w książkę tutaj:
    ->link<-

    Okładka dzieła:
    ->link<-


    2. Z małoatarowskich grafików będą tam pokazani Piesiu, Ooz oraz Odyn1ec. Po mojej interwencji, Prowler być może doda jeszcze Ripka (myślę, że mu się należy, prawda?).
    • 7: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime17 Sep 2016
     
    Myślę, że nie tylko Ty interweniowałeś:)
    • 8:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime18 Sep 2016
     
    Generalnie warto by było również wspomnieć o Vidolu, Ravenie i ś.p. Piorunie.
    • 9:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Sep 2016
     
    Co do innych grafików z A8-sceny, to oczywiście nie zapominałbym o ANJ'u i Titusie.

    Jednakże Prowler ma oczywiście wytłumaczenie: nie dałby rady zmieścić w tej książce wszystkich (chętnych). :P

    Co do mnie, to nie czuję się typowym "pikselowym" grafikiem, bo za dużo popełniałem eksperymentów. ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    Anj i Titus powinni byc obowiazkowi, bo ich grafiki byly w owych czasach szczegolnie dobre. Jakies kryteria doboru w tej ksiazce sa czy totalny chaos, na kogo trafilo na tego bęc?
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    Grafiki Anj są ciągle bezkonkurencyjne.
    • 12:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime23 Sep 2016 zmieniony
     
    @Kaz
    Kryteria są takie, że autor albumu samodzielnie wybierał co chce w nim zawrzeć - takie jego prawo IMO.

    Gdyby ktoś chciał wesprzeć to:
    ->link<-
    tutaj jest link do kickstartera.
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Sep 2016 zmieniony
     
    No i brakuje jeszcze twórczości Yerzmyeya :)



    A tak na poważnie - sądząc po zajawce na YT książka może być super.
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    Wszystkie prace w takiej książce być powinny jednakże ta mogła by nie przejść cenzury ;-)
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    @irata4: dlaczego? z powodu nosa? :) eee. poza tym tytuł pracy brzmi bardzo zgrabnie "women's friend".
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    tytuł powinien brzmieć "Jabolowy Flirt"
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    Kryteria są takie, że autor albumu samodzielnie wybierał co chce w nim zawrzeć - takie jego prawo IMO.


    Jezeli autor ustalil kryteria, to przeciez to tez jest jego wybor, ale ma to charakter powazniejszej pracym. Jezeli zadnych kryteriow, poza wlasnym widzimisie, nie ma - to slabo swiadczy to o pracy. Tylko tyle. Mnie tam to nie przeszkadza, ale chyba jeszcze trzeba poczekac na fajne opracowanie na temat pixel artu.

    Z opisu projektu wynika, ze ponad 85% to grafiki C64. Jestem bardzo ciekawy, czy zostana w ksiazce ujete te rozne przerobki zdjec, ktorych na scenie C= jest masa, czy faktycznie wybrane sa tylko oryginalne prace. Na scenie Atari jest to zjawisko tepione, na scenie C64 nie bardzo. Mnie nie przeszkadza, ale jestem ciekawy potraktowania w ksiazce.
    • 18:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Sep 2016 zmieniony
     
    album nr 1 jest wydany super i warto go mieć. Zresztą "mój" egzemplarz przeznaczyłem na nagrodę na SV także można go będzie wygrać.

    Dobór grafików zawsze komuś się nie spodoba (np. w albumie nr 1 nie ma Yogi) ale każdemu dogodzić sie nie da. Przewaga c64 w albumie nr 2 nie jest jakąś fanaberią, wg mnie.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    Nie chodzi o to, czy dobor sie podoba, tylko jaki jest ten dobor. I czy w ogole jest jakis dobor czy przypadek.

    No i czy dobor, obojetnie czy przypadkowy czy nie, obejmuje prace zrobione na podstawie zdjec.
    • 20:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    zawsze możesz napisać że wg Ciebie to przypadek - i co to niby zmienia? Autor sam jest grafikiem i wg mnie ma o tym spore pojęcie - na pewno zależy mu na jak najwyższej "ogólnie pojmowanej jakości". Nr 1 jest nie tylko bardzo ładnie wydany ale i ciekawy.

    polecam
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    Xeen, zamiast tego gdybania, proszę tylko o przytoczenie kryteriów. Masz książkę, jak rozumiem. Autor je podał?

    Obrona Częstochowy jest tu zbędna, nikt autora nie atakuje. Ciekawią mnie kryteria, a nie czy autor jest dobrym czy złym grafikiem.
    • 22: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    Polecam przeczytać recenzję pierwszego albumu napisaną przez Slayera. sporo wyjaśnia:

    "Prowler wspominał mi, że czasem otrzymywał pytania, dlaczego w albumie nie znalazł się grafik X lub Y. Przyjęty przez niego filtr wydaje się jednak sensowny. Przede wszystkim grafiki musiały być ręcznie pikselowane, po drugie nie mogły być ewidentnymi kopiami, a po trzecie nie mogły pokazywać zbyt mocno roznegliżowanych niewiast tudzież umięśnionych młodzieńców z dużymi... toporami."

    ->link<-

    Prowler poprosił o udostępnienie szkiców i faz rysunków, więc o "przerysowanki" bym się raczej nie martwił.
    • 23:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Sep 2016
     
    Jezeli zadnych kryteriow, poza wlasnym widzimisie, nie ma - to slabo swiadczy to o pracy. Tylko tyle.


    Chce ci tylko uświadomić, że nie musi tak być. I zawsze na końcu jak się wybiera jest jakieś widzimisie w przypadku tej książki której ilość stron jest ograniczona.
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Sep 2016
     
    Nie zgadzam sie. Ale poniewaz to nic nie wnosi do dyskusji, to dopoki nie zobacze ksiazki sam albo ktos nie przekaze istotnych informacji - to dalsza dyskusja nie ma sensu.
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Prowler teraz pyta o namiar (e-mail) aktualny do Ripka (Replay'a). Możecie pomóc?
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    @dracon: ripek77(AT)gmail.com
    • 27:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Super! Dzięki za błyskawiczną reakcję. Już zapodaję dalej. :)
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Prowler wspominał mi, że czasem otrzymywał pytania, dlaczego w albumie nie znalazł się grafik X lub Y. Przyjęty przez niego filtr wydaje się jednak sensowny. Przede wszystkim grafiki musiały być ręcznie pikselowane, po drugie nie mogły być ewidentnymi kopiami, a po trzecie nie mogły pokazywać zbyt mocno roznegliżowanych niewiast tudzież umięśnionych młodzieńców z dużymi... toporami."


    O, i to jest jakas informacja. Dzieki Mono.
    • 29: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Sep 2016
     
    Raczej "dzięki Odyniec1"? :) No chyba że Mono podesłał Ci niezależnie ten sam cytat.
    • 30: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime5 Oct 2016
     
    Prowler oficjalnie wciągnął Ripka na listę grafików prezentowanych w albumie. gratulacje:)
    • 31: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    UWAGA


    Prace nad książką powoli dobiegają końca, w związku z czym powstał pomysł zmajstrowania wspólnej paczki dla polskich odbiorców, żeby obniżyć koszty przesyłki ze Szwecji. Wstępnie rozesłania albumów po kraju podjął się Piesiu. Jeśli ktoś zamówił książkę lub zamierza a chciałby partycypować w przedsięwzięciu to prosimy o informację. zgłoszenia zbieramy do końca miesiąca, po czym wysyłamy info do Prowlera z prośbą o podanie kosztu przesyłki.



    ->link<-
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    CHCĘ!
    • 33:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    Ja +1
    • 34: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    @ Xeen - tzn razem dwie czy jedna?
    • 35:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime17 Nov 2016
     
    Jedna :)
    • 36: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    dla jasności - zawiązujemy spółdzielnię wyłącznie dla celów przesyłki. rozliczenia za album każdy dokonuje indywidualnie z Prowlerem
    • 37: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    Tylko jak będziemy się rozliczać osobno, jak oni powiążą te zamówienia w całość?
    • 38: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime18 Nov 2016
     
    Dam znać Prowlerowi, że będzie wspólna paczka i czyje w niej książki. Zresztą zgodził się na takie rozwiązanie. Płacisz za samą książkę a potem wspólnie płacimy za przesyłkę.
    • 39: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Nov 2016
     
    Ok, to daj znać o szczegółach, gdzie wpłacać, czy coś dopisywać, jaka procedura, żeby się na tę akcję załapać.
    • 40:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Nov 2016 zmieniony
     
    Czy ktoś wie (oprócz samego Prowlera) dlaczego nie ma w sprzedaży edycji elektronicznej w/w albumu? :o
    W końcu mamy XXI wiek.
    Czyżby autor obawiał się czytelników pobierających jego dzieło z księgarni "Torrent" ? ;)
    • 41: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Nov 2016
     
    To co jest wewnątrz tego albumu, to możesz w postaci elektronicznej na sieci znaleźć :) A sensem tego albumu jest prezentacja tego ładnie wydrukowanego na przyzwoitym papierze :)
    • 42:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Nov 2016 zmieniony
     
    OK, OK. Może nie mam do tego emocjonalnego stosunku więc na razie nie zabiegam o papierową wersję. :)
    Masz rację co do intencji i źródeł, ale czy słyszałeś o tzw. artbookach? To albumy prac, szkiców koncepcyjnych (i nie tylko) z gier itp. Bywają w wersjach elektronicznych. Nie obraziłbym się jeśli kiedyś będzie w album z tego wątku. :)
    • 43: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime19 Nov 2016
     
    A coś takiego i owszem. Ale z tego co się orientuję, to jest zbiór prac twórców, które już są jakoś tam dostępne, więc rzecz dla miłośników tego typu formy :)
    • 44: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime20 Nov 2016 zmieniony
     
    Xeen, Wieczór. na razie nie zamawiajcie książki przez nicepixel.se, bo tam rozliczenie jest razem z przesyłką i tego się nie da rozdzielić.

    odnośnie wersji pdf książki - ma być, ale na razie Prowler ma inne priorytety i nie zastanawiał się nawet nad ceną.
    • 45: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime29 Nov 2016
     
    podbijam,

    na chętnych czekamy do jutra (30.11)
    • 46:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime1 Dec 2016 zmieniony
     
    ok mamy 1.12.
    więc jak z płatnościami? tzn mamy już mu płacić paypalem? każdy samodzielnie?
    CRRN
    • 47: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime1 Dec 2016
     
    Piesiu prześle Ci maila z prośbą o potwierdzenie. wysłałem listę chętnych uprzedzająco do Prowlera i on ma przesłać szczegóły płatności.
    • 48: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime1 Dec 2016 zmieniony
     
    @Carrion - jeśli możesz to potwierdź ludzi od C64:

    vol 2 odbiór:

    - Carrion
    - Odyn1ec
    - Ooz
    - Piesiu,
    - Ripek
    - Valsary

    vol 2 kupno:

    - Wieczór
    - Xeen
    - Esial?

    vol 1 kupno:

    - Carrion
    - Ooz
    - Ripek
    • 49:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime2 Dec 2016
     
    @Odyniec
    Tak jak pisałem w emailach
    Na pisałem na forum PM do esiala i czekam na odzew - na razie cisza.
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Dec 2016
     
    Uwaga : Jeżeli ktoś chciałby wydać cokolwiek to za jakieś rozsądne pieniądze - bez zdzierstwa ,mógłbym załatwić całość,do wyboru do koloru ,klejone twarda okładka,miękka ,zeszyt,no co kto chcę .
    A,z ISGN ma się rozumieć .

    Ps. Ze zdzierstwem też mogę ;-).