atarionline.pl Poszukuję gry z 90. 4 kolory z interlace - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Dec 2016
     
    W chyba drugiej połowie lat 90 grałem w chyba polską grę zrobioną przez naszych scenowców, na ekranie jakiś labirynt itp. ale to co mi zapadło w pamięci że całość grafiki była w 15 lub 12 trybie i miała interlace.

    Pamiętam że pod polem gry, znajdowała się część jakiejś ładnej grafiki (może tam były jakieś score itp.). Grafika ta była fajna, ładna, miała więcej kolorów niż zwykle, ale migała z powodu interlace.

    Czy ktoś pamięta, może było więcej gier z tego okresu z interlace?


    Trafiłem w moim śledztwie na coś takiego, może to jest jakiś trop, który Wam coś powie:

    en.wikipedia:

    In 1993, Michael Franczak of the Polish demo group TIGHT wrote a graphics paint program called InterPainter. It creates 160x192 pictures which use 9 colors, by switching two 160x192 bitmaps every Vertical Blank Interrupt.




    Chodzi mi po głowie ta gra odnośnie tego artka, który teraz piszę.
    • 2: CommentAuthorVidol
    • CommentTime1 Dec 2016
     
    Mozliwe ze chodzi o Getris'a.
    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime2 Dec 2016
     
    Getris - rok prod. 2006, więc raczej nie połowa lat 90-tych...
    Ja nic takiego nie kojarzę, ale może podasz więcej szczegółów odnośnie zasad gry, to może będzie łatwiej.
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 Dec 2016
     
    W gronie redakcyjnym AtariOnline doszliśmy do tego, że pewnie chodzi o grę Mental Age, ale TDC nie odpisał, czy to to :)

    Dodatkowa informacja od TDC była następująca: "Pamiętam tylko chyba labirynt i na dole ekranu wydzieloną grafikę ozdobną, która była bardzo ładna i migała."
    • 5: CommentAuthorVidol
    • CommentTime2 Dec 2016
     
    I tak i nie, prace nad gra zaczely sie w 96 r. Pierwotnie grafika byla 7 kolorowa i wlasnie na potrzeby tej gry powstal InterPainter.
    Po tym jak Gumi odpuscil sobie atari projekt upadl. Dopiero w nastepnym stuleciu Tebe namowil mnie do podkolorowania grafiki w g2f. W 2006 Getris zostal skonczony i puszczony w wersji kolorowej jaka wszyscy znaja.

    Co do gier z interlacem to chodzi mi jeszcze po glowie Mental age. ->link<-
    Ta gra, podobnie jak Getris, tez dlugo powstawala i ma dolny panel w interlace.