atarionline.pl Książki SOETO - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    Biblioteczka Atarowca... ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime12 Jun 2017
     
    Pięknie to wygląda. W jakim okresie czasu chcesz wydać pozostałe książki?
    • 3: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime24 Jun 2017
     
    Zbylu, czas przygotowania jednego tytułu to ok. 2-3 miesiące. Jeśli zainteresowanie będzie duże, mogę wziąć kogoś do pomocy, ale znów będzie "że za szybko i nie ma czasu kasy uzbierać..."
    • 4: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime24 Jun 2017
     
    Cały czas dostaję od kogoś informacje, że przegapił wątek z książkami. W takim razie dla podsumowania:

    Dostępne jest jeszcze kilkanaście sztuk Asemblera 6502 J. Ruszczyca z dodatkami o nieudokumentowanych rozkazach oraz programowaniu w środowisku WUDSN (Montezuma, XXL, 0xF) - cena 89 zł

    Obecnie zbieram zamówienia i wpłaty na Poradnik Programisty Atari (W. Zientara) z dodatkami o xBios (XXL) oraz dokładny opis 1kb gry napisanej w asemblerze (Montezuma). - cena w przedsprzedaży 89 zł (orientacyjny czas ukazania się to sierpień 2017)

    Szykuję także pomału do wydania Atari Basic W. Miguta, Commodore Basic K. Dybowskiego i wiele innych tytułów. Można składać deklaracje chęci zakupu już teraz. Od liczby deklaracji zależeć będzie nakład, cena, a także fakt, czy w ogóle dany tytuł się ukaże. Tradycyjnie: zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu
    • 5: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime23 Sep 2017
     
    Ponieważ wciąż dostaję zapytania o datę wysyłki Poradnika Programisty Atari oraz kiedy będą przedpłaty na inne książki, pora na mały update:
    1. Poradnik Programisty Atari nie jest jeszcze skończony. Lada moment otrzymam materiał dodatku o pisaniu gry od Montezumy. Wtedy dokończę skład i pokażę pierwsze rendery książki. Bardzo przepraszam za to opóżnienie, ale mam nadzieję, że wszystkie osoby, które się zapisały i zapłaciły - wybaczą mi to opóźnienie. Zapewniam, że warto czekać! Książka będzie naprawdę ciekawa.
    2. Atari Basic - na razie nie ma przedpłat, zapisów, ani terminu wydania - mogę tak z przybliżeniem podać, że będzie to luty 2018, ale jak życie pokazuje - pewnie się przesunie.
    3. To samo dotyczy innych pozycji.

    Naprawdę robię wszystko, aby te pozycje ukazały się jak najszybciej. Ale z drugiej strony, jeśli będą ukazywać się w odstępach np. dwumiesięcznych, to niektórzy powiedzą, że za szybko, bo nie dają rady uzbierać kasy na nie...
    Mam jednak nadzieję, że uda mi się wydać wszystkie pozycje w rozsądnym terminie.

    I jeszcze jedno: jeśli osoby, które wpłaciły, uznają, że nie chcą już dłużej czekać - zwrócę wpłatę. Ale jednocześnie chcę poinformować, że dzięki przedsprzedaży kupujecie taniej, bo książka rozrosła się sporo - sam dodatek Montezumy ma kilkadziesiąt stron i to w kolorze. Jej koszt wydania jest o wiele wyższy niż zakładałem - dlatego gdy się ukaże, będzie dostępna w wyższej cenie.
  1.  
    Jakby co, to ja wybaczam :)
    • 7:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime23 Sep 2017
     
    Wszystko ok. Na dobre trzeba poczekać.
    • 8: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime10 Nov 2017 zmieniony
     
    Książka "Poradnik Programisty Atari" ukaże się 5 grudnia - ze sporym opóźnieniem, ale warto było czekać! Wprawdzie musiałem usunąć dodatek o xBios (ukaże się wraz z innym tytułem), ale za to dodatek o pisaniu gry, autorstwa Marcina "Montezumy" Sochackiego jest po prostu świetny! Zajmuje 50 stron w kolorze! Cała książka liczy 320 stron. A jak się zapowiada...? Oceńcie sami. (Szukających błędów spieszę poinformować, że to są rendery i przy eksporcie z InDesigna czasem coś się rozjedzie, więc nie oznacza to, że tak będzie w druku)

    Osoby, które jeszcze chciałyby się załapać na niższą, przedsprzedażową cenę, proszę o wpłatę kwoty 89 zł plus wybrana przesyłka (14 zł Poczta Polska, 19 zł kurier UPS) na konto:

    Retronics
    Olchy 41/1
    05-506 Magdalenka
    56 1140 2004 0000 3102 7434 1496

    oraz o przesłanie na zamowienia(małpa)retronics(kropka)eu adresu wysyłkowego.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Nov 2017
     
    Mocne i fajnie, że jest wartość dodana w postaci dodatku i poprawek.
    • 10: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime4 Dec 2017
     
    Chciałbym niniejszym bardzo przeprosić oczekujących na książkę Poradnik Programisty Atari. Drukarnia się nie wyrobiła, nie będzie jej na SV, nad czym ubolewam. Mają ją finalnie dostarczyć do mnie do 20.12. W związku z tym, że chciałbym ją dostarczyć wszystkim na święta, będą wysyłane kurierem UPS - wszystkie bez wyjątku - nawet do tych osób które prosiły o pocztę polską. Jeśli ktoś z jakichś przyczyn nie chce kuriera, proszę o informację.
    Na osłodę udostępniam fragment rozdziału i dodatku Montezumy. Do pobrania tu:

    ->link<-
    • 11: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime24 Dec 2017 zmieniony
     
    Drukarnia zrobiła niespodziankę i dostarczyła przed świętami Poradnik Programisty Atari! Wysyłka od 8 stycznia, bo dopiero wtedy wracam z wyjazdu.
    Ostatnie sztuki z nakładu można zakupić np. tu: ->link<-
    Pod tym linkiem znajdują się też zdjęcia rzeczywistego produktu.
    Lub zamówić bezpośrednio u mnie, wtedy nieco taniej.
    • 12: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime24 Dec 2017
     
    Kupione, ale tylko 4 sztuki zostały już :)

    Wesołych wszystkim!
    • 13: CommentAuthormar_tec
    • CommentTime24 Dec 2017
     
    Również kupuję i proszę o wysyłkę.

    Wysyłam maila.

    Wesołych Świąt!
    • 14:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime25 Dec 2017
     
    Jestem rozczarowany, że Duddie nie wspomniał tutaj, że dodatek do "Poradnika programisty" jest pełen błędów sad
    Dodatek skończyłem pisać pod koniec września.
    Duddie przygotował go do druku i podesłał mi do sprawdzenia w czwartek 30.11.2017.
    W niedzielę podesłałem mu swoje uwagi i dowiedziałem się, że już za pożno, bo książka w piątek poszła (bez mojego sprawdzenia) do druku!
    Okazało się niestety, że kopiując w Wordzie fragmenty kodu źródłowego z dokumentu LibreOffice (w którym przygotowałem dodatek), Duddie nie skopiował ostatnich linijek w 15 fragmentach kodu...
    Po moich protestach i nieudanych próbach podmiany dodatku w drukarni, okazało się, że jedynym rozwiązaniem jest errata.
    Uważam, że uczciwie byłoby o tym napisać.
    Wynegocjowałem z Duddiem, że errata będzie wydrukowana jednostronnie i w kolorze, tak, żeby dało się wyciąć brakujące linijki kodu i wkleić je do książki.
    Jestem uczulony na książki techniczne zawierające błędy.
    Tym bardziej jestem więc zły, że w tak głupi sposób materiał, nad którym pracowałem kilka miesiecy trafi do was w stanie, na który nigdy bym się nie zgodził, gdyby to ode mnie zależało.
    • 15:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime25 Dec 2017
     
    Do tej pory wstrzymywałem się również z darmową publikacją mojego dodatku.
    Nie miałem w tym żadnego interesu, po prostu chciałem, żeby Duddie nie miał problemów ze sprzedaniem się nakładu.
    Ponieważ książka się już ukazała, nic nie stoi więc na przeszkodzie, żebym udostępnił dla wszystkich opis gry 1K ATASCII BLASTER:

    ->link<-

    Miłego czytania!
    • 16: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime26 Dec 2017 zmieniony
     
    To prawda, że dodatek został wydrukowany z błędami, ale już drukuje się poprawiony nakład. Jako wydawnictwo biorę całkowitą odpowiedzialność za ten fakt. Przyczyny tego stanu rzeczy:
    1. Dodatek został dostarczony przez Marcina w pliku Libre Office, niekompatybilność oprogramowania spowodowała ucięcie ostatnich linii w polach z listingami.
    2. Pośpiech, wynikający z chęci wydania książki jak najszybciej (bo i tak był ogromny poślizg czasowy) i to przed świętami, spowodował, że Marcin miał niewiele czasu na sprawdzenie. Książka powędrowała do druku, zanim Marcin zdążył to sprawdzić.
    3. Pomimo próby zablokowania procesu oprawiania książki (zgłoszenie o błędzie wysłałem do drukarni w momencie, gdy książka była wydrukowana, ale nieoprawiona), drukarnia dała d... i książka jakimś cudem poszła jednak do oprawy.

    Dlatego proponuję rozwiązanie, które chociaż po części zrekompensuje niedogodności osobom, które zamówiły książkę:
    1. Możliwość wymiany na egzemplarz z nowego nakładu, wolny od błędów - powinny być gotowe w drugiej połowie stycznia.
    2. Zakup książki z błędem, ale z profesjonalną erratą, z której można wyciąć linijki tekstu i wkleić do książki (taka sama czcionka i jej wielkość i kolor) i dodatkowo kupon zniżkowy -30% na zakup produktów z oferty Retronics, lub np. na kolejne dwie książki.

    Książka wygląda naprawdę ślicznie, zdjęcia tego nie oddają. Została włożona naprawdę ogromna praca w jej skład na nowo, trwało to pół roku. I jest mi przykro, że tak wyszło. Przepraszam Was za to, jak również Marcina, który wykonał kawał solidnej roboty, a złośliwy chochlik drukarski wykorzystał mój pośpiech. Mam nadzieję, że zechcecie, pomimo wszystkiego, zamówić kolejne książki w reedycji. Niebawem zapisy na Atari Basic.
    • 17:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime26 Dec 2017 zmieniony
     
    Oh ale szkoda. I tak nie zdążyliście z całością (czyli włącznie z wysyłką) do Świąt, więc nie trzeba było się już spieszyć.

    Co z tym poprawionym nakładem? Będzie jakaś zniżka na niego, czy cokolwiek takiego?

    Duddie:

    Zemściło się używanie darmowego oprogramowania przez Marcina.

    No tak, ale nie dałeś mu sprawdzić.
    • 18: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime26 Dec 2017
     
    Człowiek uczy się na błędach, a błędów nie popełnia ten, co nic nie robi. Książka i tak wygląda o niebo lepiej niż pierwszy wydany przez Retronics Publishing tytuł. Trzecia i kolejne może będą wydane bez przeszkód dzięki doświadczeniu zdobytemu przy pierwszych tytułach.
    Zastanawiam się, czy w ogóle te dodatki się Wam podobają? Może z nich zrezygnować? Jeśli ktoś ma pomysł na dodatki do kolejnych książek, zapraszam do rozmów na ten temat. Może ktoś chce zostać autorem? Osoby, które napiszą dodatek, są dopisywane w bazie ISBN jako autorzy, więc zaistnieją w Bibliotece Narodowej. Dodatkowo, istnieje możliwość o ubieganie się o własny numer ISNI.
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Dec 2017
     
    Ja w zasadzie kupuję te książki właśnie ze względu na te dodatki.
    • 20: CommentAuthorEagle
    • CommentTime26 Dec 2017
     
    Ja poproszę wersje z erratą. Większa wartość kolekcjonerska ;)
    • 21: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime26 Dec 2017
     
    Ja również jestem OK na o wersję z erratą :) I dzięki jednocześnie dla Montezumy za udostępnienie dodatku w PDFie. Będzie co czytać zanim książka nie przyjdzie :).
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2017
     
    He he, zamiast wygodnej wersji dla potencjalnych programistów, będzie gratka dla kolekcjonerów, ten świat jest przewrotny :D

    PS. Zniżka na następne dwie książki 30% - ale w sensie że po 15% na każdą czy 30% na każdą? Tak czy siak dobry deal, ale chciałem się upewnić :D

    PS2. A dużo jest tej erraty? Zastanawiam się ile tych naklejek trzeba nakleić. No i ma to swój urok, bo nigdzie wcześniej takiego rozwiązania nie widziałem - to Twój oryginalny pomysł?
    • 23:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime26 Dec 2017
     
    Duddie:
    Cieszę się, że odpowiedzialnie podszedłeś do tej porażki. Ja wolałbym wersję poprawioną. Przypomnę się mailem później.

    Kolejnych raczej nie będę kupował i nie chciałem wcześniej z zupełnie innego powodu: nie chcę uczyć się Basica. Zależało mi tylko na Assemblerze. Jeśli znajdzie się coś, co omija temat Basica, to możesz na mnie liczyć.
    • 24:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime26 Dec 2017
     
    a nie pisałem moich uwag, żeby kogoś zniechęcić do kupowania "Poradnika".
    Wręcz przeciwnie, uważam, że nowe wydanie jest o niebo lepsze od starego.
    Chciałem jednak, żeby każdy wiedział o problemach z dodatkiem
    i że zrobiliśmy wszystko, żeby udało się je "naprawić" (errata).
    • 25: CommentAuthorAdam
    • CommentTime9 Jan 2018
     
    Jeśli chodzi o "Poradnik programisty Atari", to mnie interesuje tylko wersja poprawiona, bez błędów w dodatku.
    • 26: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime15 Jan 2018
     
    Zbliżam się do końca wysyłek, dzisiaj i jutro powinny wszystkie być wysłane. Ale... część osób nie podała adresów wysyłkowych, a część wpłaciła tylko 89 zł za poradnik, bez przesyłki. Te drugie osoby otrzymają przesyłki Pocztą Polską, prośba o wpłatę brakujących 14 zł. Jeśli ktoś chce kuriera, to 19 zł, ale szybko proszę o informację o tym! Pozostałe osoby proszę o uzupełnienie adresów.
    Niebawem zacznę zbiórkę na Atari Basic i jeszcze jeden tytuł - prośba o przesyłanie KOMPLETNYCH danych, bo potem mnóstwo czasu tracę na identyfikację. Najlepiej: nick, imię nazwisko, adres wysyłkowy, telefon (jeśli kurier) oraz sposób wysyłki.
    • 27:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime15 Jan 2018 zmieniony
     
    .
    • 28: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime19 Jan 2018 zmieniony
     
    Długo biłem się z myślami, czy kontynuować prace nad następnymi pozycjami. Ale jednak będzie ciąg dalszy, głównie dzięki osobom, które pozwoliły mi uwierzyć, że moja praca ma sens - nawet jeśli zdarzają się błędy.
    Dlatego niniejszym zaczynam zbierać zamówienia na Atari Basic p. Wiesława Miguta, powiększony o dodatek Sławka Woźniaka "Blukiego" o Turbo Basic XL 1.5. Wizualizacja w załączeniu, termin (przewidywany) ukazania się pozycji to kwiecień/maj 2018, cena 95 zł w przedsprzedaży. Nakład będzie zależał od liczby zebranych zamówień.

    Proszę o przesyłanie zamówień na zamowienia(małpa)retronics(kropka)eu wraz z KOMPLETNYMI danymi, co pozwoli mi uniknąć dopytywania się o to mailowo: Adres wysyłki (wraz z telefonem dla kuriera), wybrany sposób wysyłki (kurier 19 zł, poczta 14 zł), proszę też o ewentualny nick z forum. Nie pamiętam wszystkich osób zamawiających z imienia i nazwiska i czasem mam problemy z identyfikacją wpłat.

    Wpłaty na konto:
    56 1140 2004 0000 3102 7434 1496
    Retronics
    Olchy 41/1
    05-506 Magdalenka

    Tytuł wpłaty: Atari Basic

    Kolejna pozycja to Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne p. W. Zientary, powiększona o dodatek Piotrka Fusika "0xF" o tym, jak zmieścić DOS w 384 bajtach, a może także o czymś jeszcze.... ale to zobaczymy. Niebawem też ogłoszę zbieranie zamówień, jak już będzie znana objętość i koszt książki.
  2.  
    Ja odebrałem knigę dzisiaj i już leży w kiblu na półeczce jako lektura wspomagająca skupienie.

    Szkoda tego errora, który się tam wkradł, ale wiadomo, kto nie popełnia błędów... - tylko ja oraz Ci co nic nie robią ;)

    Duddie, kawał dobrej roboty! Zamawiam oczywiście następną pozycję - po weekendzie przetransferuję bitcoiny :)
    • 30: CommentAuthorsid7039
    • CommentTime20 Jan 2018
     
    Dzięki dla Duddiego za te książki!
    Skąd w ogóle pomysł na nie?!?!
    Ciekawe jakby się sprzedało przetłumaczone na ENG...

    W oryginale to były perełki na skalę Świata. Skąd oni w ogóle wtedy brali tę wiedzę? Kradli z literatury zachodniej??
    Oryginały teraz ciężko dostępne, drogie, w dosyć słabym stanie.
    Reedycje z automatu wchodzą do historii polskiego IT!
    A errata? Na szczęście dotyczy jednego rozdziału. Łatwiej się czyta z większą erratą jeden rozdział niż gdy cała ksiąka wymaga mniejszej erraty. Zresztą przy wadze dzieła jakaś errata to szczegół.
    Dla autora rozdziału chyba nie będzie to (po czasie) duży problem bo wchodzi do historii :), a każdy wie, że "nie jego wina".

    a teraz ognia: są dwie dobre i trudno dostęne książki na Amigę Adama Doligalskiego dot. assemblera oraz 'Vademecum Programisty' oraz 'Stwórz własne demo'. Też by były dobre reedycje... tylko nie krzyczcie, że nie to forum pls.
    • 31: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime20 Jan 2018
     
    Witam. Dokonałem właśnie wpłaty na Atari Basic. Myślę, że wszystkie dane dotarły mailem ;). Spokojnie oczekuje książki. Jeszcze raz dziękuję za możliwość zakupu ;). To była moja pierwsza książka do Atari - i poprostu muszę ją mieć. Pozdrawiam wszystkich - i również Duddie - dziękuję za Twoją pracę - to odświeżanie książek to rewelacyjny pomysł !!!
    • 32: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime21 Jan 2018
     
    @Duddie: wpłata poszła + dane do wysyłki na maila. Z góry dziękuję i już nie mogę się doczekać.
    • 33: CommentAuthordzeq_pl
    • CommentTime21 Jan 2018
     
    @Duddie: Przelew poszedł, dane do wysyłki jak zwykle mailem.
    • 34: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime21 Jan 2018
     
    @sid7039: Pytasz, skąd pomysł? Po prostu źle mi się czyta rozpadnięte książki z luźnymi kartkami, a do tego pisane na maszynie do pisania.... Postanowiłem coś z tym zrobić. Jak niektórzy już zapewne wiedzą, jeśli coś produkuje Retronics, to zapewne tego właśnie produktu brakowało Duddiemu w jego hobby ;). Skąd brali wiedzę? Z pozycji zachodnich. Stąd pomysł tłumaczenia nie jest najlepszy. Poza tym sama reedycja pochłania mnóstwo czasu i jest na granicy opłacalności finansowej (skanowanie, skład, rysowanie rysunków, korekta, produkcja zajmują mnóstwo czasu, liczone to jest w miesiącach - wszystko robię sam). Jeśli doszłoby jeszcze tłumaczenie, to dołożyłbym do interesu. Sprzedaje się tego 100-200 sztuk nakładu. Jeśli sprzedałoby się 1000 po angielsku, to miałoby to sens. Ale ponieważ oni mieli już swoje książki w epoce, to nie sądzę, że chcieliby kupić nasze.
    A co do pozycji Amigowych - one chyba były wydane przez Adama Zalepę?
    • 35: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime21 Jan 2018
     
    Doszedł jeszcze drugi dodatek do wymienionej książki, cena bez zmian! Dodatek o 10-linijkowcach w Basicu, będący tłumaczeniem książeczki Gunnara Kanolda (fragmenty), a tłumaczenia z niemieckiego podjął się Marcin "Montezuma" Sochacki. Będzie to już trzeci dodatek Marcina, za co mu bardzo serdecznie dziękuję!
    • 36: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime21 Jan 2018
     
    Duddie, z ciekawości, możesz zdradzić co zawiera dodatek o TBXL? Tylko omówienie dodatkowych rozkazów, czy też np. opis kompilatora? Dzięki.
    • 37: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime22 Jan 2018
     
    Jest to opis nowych komend wraz z przykładami, kody błędów, skróty klawiszowe itp.
  3.  
    Poszła zaliczka na Atari Basic.
    • 39:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime23 Jan 2018 zmieniony
     
    > Doszedł jeszcze drugi dodatek do wymienionej książki, cena bez zmian!
    > Dodatek o 10-linijkowcach w Basicu, będący tłumaczeniem książeczki Gunnara Kanolda (fragmenty), a tłumaczenia z niemieckiego podjął się Marcin "Montezuma" Sochacki.
    > Będzie to już trzeci dodatek Marcina, za co mu bardzo serdecznie dziękuję!

    Dzięki!
    Tym razem autorem dodatku jest Gunnar Kanold a.k.a. Bunsen, czyli organizator konkursu (ja tylko przetłumaczyłem).
    Książeczka, o której wspomniałeś zawiera opisy programów w Turbo Basic-u XL ( ->link<- ).
    Ponieważ do nowego wydania książki p.Miguta potrzebowaliśmy przykładowych programów w Atari Basic-u, więc Bunsen na moją prośbę przygotował zestawienie 11 programów w Atari Basic, które nadesłano na konkurs. Tak więc tekst dodatku powstał specjalnie na potrzeby tej książki. Bunsen ma nadzieję, że zachęci to czytelników do nadsyłania swoich prac na konkurs.
    Następna edycja konkursu już w kwietniu (06.04.-08.04.2018), a więc do dzieła!

    Kontakt do Bunsena: ->link<-

    Kody źródłowe programów opisanych w dodatku są już do ściągnięcia:
    ->link<-

    Polskim akcentem w zestawieniu jest gra "Drunk Pistol", której autorem jest mgr inż. Rafał. Gratulacje!
  4.  
    Znaczy się będę w książce? Ale karbid!
    • 41:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime24 Jan 2018
     
    Tylko nie wykup całego nakładu ;-)
    • 42: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Jan 2018
     
    mamo nastaw budyń!
    • 43: CommentAuthormotoman
    • CommentTime28 Jan 2018
     
    @Duddie: "Dlatego proponuję rozwiązanie, które chociaż po części zrekompensuje niedogodności osobom, które zamówiły książkę:
    1. Możliwość wymiany na egzemplarz z nowego nakładu, wolny od błędów - powinny być gotowe w drugiej połowie stycznia."

    Cóż, błędy zdarzają się. Grunt, aby wyjść z nich z twarzą. Cieszy mnie to, że postanowiłeś wziąć błąd na klatę i być uczciwym wobec Montezumy i czytelników. Ponieważ mamy już koniec stycznia, to mam nadzieję, że egzemplarze wolne od błędów są już gotowe. Chciałem zapytać, gdzie można kupić egzemplarz "Poradnika programisty Atari" bez błędów?
    • 44: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime29 Jan 2018
     
    Jeszcze nie można. Proces druku, szycia i twardej oprawy trochę trwa. Nie wiem, ile finalnie zostanie tych książek z dodruku, bo w pierwszej kolejności dostaną je osoby, które o to poprosiły. A to co zostanie będzie ewentualnie na sprzedaż.
    • 45: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime29 Jan 2018
     
    @sid7039: Pozycję z PalmaPress można byłoby wznowić, ale na razie mam za dużo innych pozycji, nad którymi pracuję. Helion na 100% nie sprzeda mi licencji, a firmy Jurex nie znam.
    • 46: CommentAuthorRocky
    • CommentTime30 Jan 2018
     
    Witam
    Poszła wpłata na Atari Basic :)
    • 47: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime4 Feb 2018
     
    Zapraszam spóźnialskich do składania zapotrzebowania na dodruk Asemblera 6502 J.Ruszczyca z dodatkami o WUDSN i nieudokumentowanych rozkazach - oba w kolorze. W tej chwili na liście są cztery osoby, a potrzeba co najmniej 30, żebym zdecydował się na minimalny dodruk 50 sztuk. Tradycyjnie: mail zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu
    • 48: CommentAuthorsp
    • CommentTime5 Feb 2018
     
    Jestem klientem, który otrzymał książkę `Poradnik programisty Atari' z błędami w dodatku. Po przeczytaniu na forum (16: Duddie 26 Dec 2017), że ma być robiony dodruk tej książki w wersji poprawionej, poprosiłem o wymianę książki. W odpowiedzi otrzymałem informację, że nie ma decyzji o dodruku ze względu na niewielką liczbę chętnych. Teraz czytam, że książka jest drukowana (44: Duddie). Przyznam, że się trochę pogubiłem i mam wrażenie, że nie tylko ja.
    • 49: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime5 Feb 2018 zmieniony
     
    Poprosiłeś o wymianę książki już po otrzymaniu wersji z erratą. Ja napisałem, że poproszę o wpłatę ponownie kosztów wysyłki i wyślę poprawioną (jak będzie) po czym otrzymałem odpowiedź, że nie masz możliwości zapłaty za ponowną wysyłkę i prosisz o zwrot pieniędzy. Prośbę wykonałem bez zająknięcia.
  5.  

    Duddie:

    termin (przewidywany) ukazania się pozycji to kwiecień/maj 2018

    Hej Duddie,
    Czy coś się może powoli klaruje z datą?