atarionline.pl Nowa gra od gorgha - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Jan 2020
     
    ha, ciekawe, ale to jak już to skończę
    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime22 Jan 2020
     
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime25 Jan 2020
     
    dzięki zbyti, ciekawe
    melduję o postępach- dodałem strzelanie oraz 7 sprajtów zamiast 4 i odrębne kolory dla każdego sprajta. Czeka mnie optymalizacja, bo w NTSC gra się nie wyrabia w ramce.
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 May 2020
     
    Privet druzya!
    Dłubię sobie taki mały projekt- symulator rozrostu drzewa, będzie można zmieniać kierunek wiatru, kierunek nasłonecznienia i przycinać gałęzie. Gra ma na razie 2,8 kb, postaram się zmieścić w 4 kb ze wszystkim
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime9 May 2020 zmieniony
     
    @gorgh czaderskie! :]

    ps. źródła udostępnisz?
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 May 2020
     
    zbyti: oczywiście, tylko dopiero po ABBUCu bo chcę to tam wystawić
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 May 2020
     
    swietn pomysl. byla taka gra na zx ze trzeba bylo chronic roslinke a tu jest odwrotnosc. np. ogrodnik z sekatorem ma przyciac drzewko do odpowiedniego ksztaltu albo cos polskiego, masz plantacje jablek, musisz zdarzyc przed owocowaniem i przcinac drzewka (od tego zalezy urodzaj) - poruszasz sie w sadzie jak w hover bover :-)
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 May 2020
     
    xxl: dzięki, co do Twoich uwag to zastanowię się
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2020
     
    @ gorgh
    taka uwaga,skoro to ma być symulator,to po ucięciu gałęzi nie powinna ona dalej rosnąć,powinny za to z boków tej uciętej wyrastać nowe...
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 May 2020
     
    Irata: i nie rośnie dalej, ale z dodatkowymi gałęziami to może być problem, bo rosną one jak gałąź się rozwija, pomyślę, czy jest to do obejścia. Dzięki za komentarz
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2020
     
    @ gorgh
    fajne masz pomysły,kurde mnie się ciśnie ze można by z tego zrobić niezły symulator ogrodnika,takie gry mają niezłe wzięcie,a na coś aż tak oczywistego i szczegółowego nikt jeszcze nie wpadł,i prócz kilku zręcznościówek o koszeniu trawnika,czegoś takiego nie ma.
    Albo można by wprowadzić kalendarz i np rok suszy,drzewko słabiej rośnie a niepodlewane może uschnąć ... no niezły ma potencjał :D.
    ciekawe jak to się rozwinie,zastanawiam się jak wygląda kod tak krótkich programów.
    • 12:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime9 May 2020
     
    Była kiedyś takie gra, tree surgeon
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2020
     
    na siłę podobne,tyle że cały pień i gałęzie na grafice,jakieś odrostki wyrastają,u Gorgh a masz jak w symulatorze z krwi i kości,klikasz i ucinasz,co chcesz i kiedy chcesz,strzyżesz o ono rośnie :D.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 May 2020
     
    Wczoraj Gorgh pokazywał swój program, faktycznie bardzo ciekawy i obiecujący projekcik!
    • 15:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime10 May 2020
     
    Zamiast strzałki daj nożyce/sekator albo topór :) Zależnie na jakiej wysokości jesteś.
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 May 2020
     
    mały_swd: dobre!
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 May 2020
     
    tak tylko chciałem się pochwalić, że wszystkie funkcjonalności zostały zrobione, tydzień po rozpoczęciu projektu i taki był plan, żeby to w tydzień zrobić :) jeszcze drugi tydzień na dopieszczenie i "gra" gotowa
    • 18:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime10 May 2020
     
    Może dodaj konewkę i "ulewę" ;)
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 May 2020
     
    symulator drzewka bonsai więc konieczna doniczka ;)
    • 20: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 May 2020
     
    dzięki za propozycje, rozważę
    • 21:
       
      CommentAuthorsmector
    • CommentTime10 May 2020
     
    Czy w planach masz jakieś audio do tego? Bo ja bym chętnie posłuchał jak wyrastają nowe odrosty, dźwięku sekatora, nożyc, bulgotu wody... Dwu kanałowa muzyczka i 2 kanały na efekty dźwiękowe. Oczywiście żadnych sampli tylko czysty pokey. Gra zapowiada się iście ciekawie ale z dźwiękiem będzie zajebiście ;)
    • 22: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 May 2020
     
    hej, planuję jakąś prostą muzyczkę i odgłosy
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 May 2020
     
    ...a zrobisz jakieś źródło światła,rozumiem że domyślnie dla drzewa jest nim słońce,ale jakby wprowadzić sztuczne i dowolnie je ustawiać,to można by tym samym wpływać na kierunek wzrostu drzewka :D
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 May 2020
     
    jest zaimplementowane już, że zmieniając kierunek naświetlenia ma się wpływ na kierunek nowych pędów
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2020
     
    Piękne toto :)
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2020
     
    A dzisiaj trwa premiera opowieści Gorgha o programie "The Three Simulator 4K", którą prezentował na ostatnim KWAS-ie 13 maja:

    • 27: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 May 2020
     
    Byłem na prapremierze ;P
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2020
     
    Szczęśliwiec! :)
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 May 2020
     
    ja też byłem,nie chciałem pisać na YT,ale po troluję w domu ;p.
    Czemu drzewo jest niebieskie ? ja rozumiem że C64 ma ubogą paletę,ale to przecie na Atari :D,więc chyba można by zrobić drzewko brązowe a listki zielone,albo drzewko ciemno zielone a listki dwa odcienie w dół...nawet kosztem niebieskiego nieba-każdy Atarianin wie że w świecie ATARI nie ma atmosfery i niebo jest czarne . ;)
    • 30: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 May 2020
     
    Irata4 nie da się bo to hires
    • 31:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime19 May 2020
     
    @Irata4
    Popatrz a na C64 się da... nawet w limitowanej palecie :P ;)

    @gorgh
    fajnie to wygląda. dobra robota.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 May 2020
     
    @ crrn
    da się,Gorgh ściemnia :),można to pewno inaczej wykombinować...
    • 33: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Jul 2020
     
    Czołem brygada, jako, że Literally już skończone, to zacząłem nowy projekt. Chcę zrobić grę inspirowaną tą grą (jedną z moich ulubionych)

    Animacja będzie co znak, co ułatwi sporo rzeczy
    W załączniku efekt pracy po jednym dniu
    • 34:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime29 Jul 2020
     
    no no...
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Jul 2020
     
    Niezły ludzik. Szczególnie podoba mi się ruch jednocześnie do przodu i do tytułu :D (klawisz strzałki w lewo i prawo, trzymane równocześnie).
    • 36: CommentAuthortebe
    • CommentTime29 Jul 2020 zmieniony
     
    :) czyżby ludzik z GILP przerobiony na LoRes
    • 37: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Jul 2020
     
    tebe: mam słabość do realistycznych postaci
    • 38:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime29 Jul 2020
     
    Fajna zajawka ludzika. Przyłóż się do mechaniki i precyzji postaci w grze, bo właśnie w GILP jest to takie trochę kulawe jeśli chodzi o grywalność, a szkoda, bo zarówno postać jak i reszta grafiki były koncepcyjnie fajne i innowacyjne jak na małe Atari, mogło być z tego coś fajnego. Ważne, żeby była jakaś porywająca fabuła, ciekawy gameplay, przyjemne sterowanie itd.
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jul 2020 zmieniony
     
    ... w Glip! było niejasne zasady,niewidoczne bądź słabo widoczne platformy po których się poruszamy,realistyczna postać i tajemniczy świat przywodzący na myśl Another World robiły klimat który rozpieprzało niedopracowanie wielu elementów... i fajna muza.

    Trzymam kciuki za nowy projekt.Walnij jakiś nowy pomysł,może wykorzystaj w grze jakieś efekty jak z demka by ludziom oczy zbielały i poopadały szczęki -byle tylko nie ze starości he,he .
    Ale sukcesywnie kończysz produkcje więc nie ma się co martwić :D.
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Jul 2020
     
    powoli do przodu, dodałem maskowanie ludzika
  1.  
    @gorgh: Do you wish help on graphics for it?
    I think is possible to get something nice and colourfull.
    Contact me for the mail if you wish: www.atarijosepereira@gmail.com
    Thanks.
    • 42: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Jul 2020
     
    Thanks Jose but one of the graphicians already contacted me
    • 43: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime1 Aug 2020
     
    fajna animacja ruchu, brawo gorgh
    • 44:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Aug 2020
     
    ... ale w dalszym ciągu źle podskakuje -prawie jak Kernaw he,he,wybić się w górę z prostych nóg to niemały wyczyn,no i bez udziału stóp,jak ludek nauczy się skakać to będzie git,chyba że gość będzie miał lasery w butach albo skakał wykorzystując siłę odrzutową pierdu,no albo kolega dopracuje skok a wtedy to ho,ho przyjemnie będzie patrzeć na doskonale animowanego fajnie oświetlonego ludka który wygląda trochę jak zdigitalizowany ... wygląda trochę jakby trzymał broń - która powinna też odbijać światło,generalnie to broń mogła by tak pobłyskiwać a gdy postać stoi to też powinna lekko się ruszać -oddech,oglądać za siebie i takie tam mimowolne minimalne ruchy by nie wyglądała jak zastygły posąg...
    • 45: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    Kolega Odyn1ec zrobił mi animację skoku, jeszcze nie uwzględniona. Tym czasem już jest jakiś zarys rozgrywki
    • 46: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime3 Aug 2020 zmieniony
     
    wiem, że już wrzucałem dzisiaj pliczek, ale jestem dumny z siebie, bo udało mi się uzyskać 5 kolor za pomocą duszków, poza tym dzięki Ilmenitowi nie przepisuje całej pamięci (gra jest w trybie bitmapy, nie znakowym, bo potrzebuję przynajmniej 256 "znaków"), tylko stosuje w każdej linii LMS (nowy wskaźnik pamięci), dzięki czemu każde przesunięcie to tylko 192 bajty do przepisania.
    Odnośnie duszków, to wykorzystałem 4 graczy poczwórnej szerokości i po prostu przesuwam bity w ten sposób:
    .rept 96, #
    asl duszek3+#
    rol duszek2+#
    rol duszek1+#
    rol duszek0+#
    .endr

    I puste miejsce po prawej wypełniam biorąc dane z tablicy "znaków"
    • 47:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Aug 2020 zmieniony
     
    ... pogorszyła się kolorystyka ....
    ...a bezdenne przepaście to czasem nie wyszły z mody ? ;)
    • 48: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Aug 2020
     
    zmieniłem kolory, bo rzeczywiście były słabe, teraz jest chyba lepiej, dodałem też kolory na dli
    • 49: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Aug 2020
     
    chyba jednak szary zamiast brązowego bardziej pasuje
    • 50:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime5 Aug 2020
     
    Brąz mi się bardziej podobał. Szary jest za zimny