atarionline.pl Nowa gra od gorgha - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Aug 2020
     
    ok, dzięki za opinię
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Aug 2020
     
    A gdzie filmiki Gorgh? :D
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Aug 2020
     
    Tutaj:

    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Aug 2020
     
    no nie,ludzik szary lepiej wygląda,tak trochę jak cyborg;),po prostu tu ma wspólny kolor z innymi obiektami i to widać od strzała ,gdyby był szary to odcinał by się nieco ...
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Aug 2020
     
    mały postęp
    • 6: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime16 Aug 2020
     
    Z czarnym tłem i jednolitym podłożem (jak w liknu od Kaza) wg. mnie wygląda najkorzystniej. Powodzenia!
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Aug 2020 zmieniony
     
    dzięki za opinię, ale chciałbym zachować kolorowe podłoże, bo gra jest tylko w 5 kolorach a oryginał miał 15 :) zobaczę, jakby tu czarne tło się sprawdziło
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Aug 2020
     
    tak, miałeś rację, czarne tło lepsze, bardziej podbija kolory, poza tym ten niebieski na prawdziwym sprzęcie był za jasny, dzięki
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 Aug 2020 zmieniony
     
    Poruszanie się jest fajnie animowane, ale za tym MUSI pójść równie dobra animacja skoku, powyżej chyba była taka zapowiedź, więc trzymam kciuki. Może Another World i Flashback mogłyby być inspiracją.
    Taki mały detal, ale bardzo odróżnia potem grę porządną od mniej porządnej :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime17 Aug 2020
     
    Moim zdaniem lepiej będzie wyglądać w hiresie, negatyw + podkolorowanie.
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 Aug 2020
     
    dzięki za głosy koledzy, biorę pod uwagę :)
    • 12: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Oct 2020 zmieniony
     
    czołem towarzystwo atarowe,
    robimy w grupie Hokuto Force nową grę na C64, silnik jest prawie gotowy i zostało zrobienie poziomów. Mam już jednego kolegę, który robi poziomy, ale gdyby ktoś chciał z was porobić poziomy, to byłoby super.
    Poziomy tworzy się w prosty sposób w edytorze PETSCII Editor ( ->link<- ), level można od razu testować w grze. Przygotowałem szczegółową instrukcję po angielsku, jak się tworzy poziomy.
    • 13:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime28 Oct 2020 zmieniony
     
    Skoro wszyscy opiniują, to ja tylko powiem, że jest to pierwsza gra, gdzie rozgrywkę obserwuje się "zza krzaka" ;) a na serio, to płynność animacji chyba trochę kuleje na moje oko.

    P.S.
    Chodzi o tę grę na Atari :)
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime28 Oct 2020
     
    @gorgh weź od razu portuj tą gierę na atarkie, to z poziomamy nie będzie problemu.
    • 15:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime28 Oct 2020
     
    @gorgh
    ooo fajne zaskoczenie z tym że robisz coś na C=
    nie wiedziałem, że jesteś w Hokuto Force, ale na CSDB widniejesz jako nieaktywny member.
    Ty jesteś głównym koderem tej gry? tak czy siak trzymam kciuki za projekt!

    ps. ten screen chyba nie wygląda na PETSCII...
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Oct 2020 zmieniony
     
    pirx: planuję zrobić wersję Unity, co do Atari to bym musiał zrobić silnik soft sprite z dynamicznym przysłanianiem duszków, za dużo roboty jak na taki mały projekt.
    crrn:
    Tak, jestem koderem tej gry, dzięki. Oczywiście to nie petscii, ale znaków wykorzystuję niewiele.
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Nov 2020 zmieniony
     
    oto pliczki
    mała zagadka: kto znajdzie easter egga w rozmiarze pliku Persistent? :)
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Mar 2021
     
    Mały projekt, który robimy z Iratą oraz Acemanem, nie wiem jeszcze czy puszczę to na Abbuc czy do Jurka dam :)
    • 19:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime22 Mar 2021
     
    Gra sieciowa po FujiNecie mogłaby dodać temu projektowi rumieńców ;-)
  1.  
    gorgh, jaki jest zamysł? strzelanka, skradanka, crawler?
    • 21: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 Mar 2021
     
    Rafał: strzelanka raczej
  2.  
    Ambitnie! No ale to gorgh, to jestem spokojny o efekt :)
    • 23: CommentAuthorMaterion
    • CommentTime26 Mar 2021
     
    @gorgh

    Fajnie się zapowiada :). A co z gierką o której była mowa w sierpniu tamtego roku ? Coś poszło do przodu bo zapowiadała się bardzo ciekawie :).
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Mar 2021
     
    Materion: dzięki. Do poprzedniej gierki nawet trochę ostatnio wróciłem, ale teraz zajęty jestem innymi projektami nie growymi
    • 25:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime27 Mar 2021
     
    @gorgh zapowiada się ciekawie,
    Swoją drogą wygląda podobnie do Substation z Atari ST.
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Apr 2021 zmieniony
     
    ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
    • 27: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Nov 2021
     
    nudziło mi się, więc wrzuciłem filmik z gry, którą aktualnie robię, potem znowu mi się nudziło, więc postanowiłem tutaj też to wrzucić :)
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Nov 2021
     
    załączam grę Kowalsky's Fury 2, dzięki za wszystkie głosy i gratulacje dla wszystkich autorów
    • 29: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Nov 2021
     
    Gratulacje Kamil!
    • 30:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime14 Nov 2021 zmieniony
     
    @gorgh: wyczuwam Zenji :) Nie, żebym coś miał do tego... To świetna gra.
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2021
     
    Super Kamil, dzięki za grę. Już ją skończyłem, bo trudna nie jest, jak się człowiek chwilę wprawi. Dla mnie przede wszystkim świetna, klimatyczna grafika - gratulacje! Masz talent graficzny i odmienny, własny styl artystyczny, to cenię.

    A tu kiedyś Gorgh opowiadał i pokazywał zajawkę swojej gry:

    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2021
     
    I gameplay ode mnie:

  3.  
    Muzyczka pasuje idealnie.