atarionline.pl Ataribox - informacje zebrane. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime28 Jun 2018
     
    No to fajnie
    • 2: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime29 Jun 2018
     
    "Może ktoś to jednak kupił i podzieli się wrażeniami."

    Nie wiem czy coś przegapiłem w temacie, ale toż chyba nawet jeszcze nie pokazali działającego prototypu to jak to miał ktokolwiek kupić/testować?

    Po pobieżnym przeglądnięciu tego artykułu po angielsku (kilka postów temu) to już nawet nie daję 1% na to, że kompletny hardware ujrzy kiedykolwiek światło dzienne ...
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Jun 2018
     
    obecne atari to firma troll, sprzedaje licencje i tyle, jak powstanie jakies "nowe atari" to bedzie to produkt na licencji atari zaprojektowany i wyprodukowany przez firme udus
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Jun 2018 zmieniony
     
    Atari VCS™ Team Officially Welcomes Rob Wyatt, System Architect of Original Xbox® Console and Innovator of Notable Game Hardware and Graphics Projects


    ->link<-
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime29 Jun 2018
     
    Konsola ma zdaje się ujrzeć światło dzienne w pierwszej połowie 2019 roku. Więc ci co kupili to póki nabyli jedynie gruszki na wierzbie.
    • 6: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime30 Jun 2018
     
    Ok.
    Trzeba poczekać do premiery.
    Może coś z tego będzie
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Jul 2018
     
    No, wróżę sukces tym większy im bliżej premiery PS5 ;-)
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    minęło 4 miesiące od zakończenia zbiórki, czas leci, a Atari milczy, co o tym myślicie?
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    Mam złe przeczucia. Próbowałem skontaktować się z samym CEO Atari i cisza. Strasznie dziwny ten obecny "twór". Szkoda, że ktoś niszczy taką markę :( I jeszcze ostentacyjnie obnosi się z poparciem środowisk LGBTQ i chce pisać jakieś aplikacje pod tą społeczność... Straszny tam bałagan. Nawet HASBRO miało lepsze podejście do fanów Atari, robiąc z Jaguara "otwartą" platformę... Pamiętacie?

    "Hasbro Interactive is strictly focused on developing and publishing entertainment software for the PC and the next generation game consoles," said Richard Cleveland, Head of Marketing for Hasbro Interactive's Atari Business Unit. "We realize there is a passionate audience of diehard Atari fans who want to keep the Jaguar system alive, and we don't want to prevent them from doing that. We will not interfere with the efforts of software developers to create software for the Jaguar system."

    ...i to było COŚ "namacalnego" i pożytecznego. Cała reszta to jakaś tragikomedia :(
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    Ciekawe, dzięki Michał.
    Atari parę lat temu sygnowało grę w typie Sim City w której chodziło o rozwój LGBT, obecnie wspiera jakiś dodatek też w typie homoagendy (mogłem coś pomylić).
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Oct 2018
     


    Świeże informacje, firma odpowiedzialna za PR Atari zlewa pytania youtubera, atakując go
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2018
     
    Mówiłem wam że gówno z tego będzie to śmialiście się że czarno widzę i złorzeczę a swoje info miałem , ktoś zapominał że mam dostęp do pewnych informacji o których nie zawszę mogę otwarcie mówić , a na grach zjadłem zęby ...
    • 13: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Oct 2018
     
    możesz coś zdradzić z tych źródeł, o których nie możesz mówić?
    • 14: CommentAuthortebe
    • CommentTime6 Oct 2018
     
    ok, zdradzę Wam, ale nikomu nie mówcie bo to tajemnica... ;)
    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Oct 2018
     
    nowy filmik, to już przekracza granice Poznania :)
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Oct 2018
     
    chociaż autor filmiku zrobił błąd, bo Atari w cytowanym artykule wyraźnie pisze, że używało dev boardu AMD
    • 17: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Oct 2018
     
    Szczerze mówiąc nie wiem, czym tu się ekscytować. Od początku pojawienia się pierwszych wzmianek niewiele wskazywało na to, aby produkt był wart uwagi i należało podchodzić do niego sceptycznie. Wiadomo też było, że aktualna firma Atari poza nazwą nie ma nic wspólnego z dawną firmą i że ludzie zaangażowani w promocję Atari Boxa mieli już swoje grzeszki w kampaniach crowdfundingowych innych produktów. Zdaje się, że przez ostatni rok nie wydarzyło się nic pozytywnego, co mogłoby uwiarygodnić produkt, więc chyba szkoda czasu inwestować swoje emocje w ten temat...
    • 18: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Oct 2018
     
    ekscytujące jest to, że "Atari wzięło miljony" a produktu pewnie nie zobaczymy
    • 19: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Oct 2018
     
    Nie Atari, tylko "przebierańcy posługujący się legalnie nazwą Atari" ;)
    • 20: CommentAuthorpgru
    • CommentTime13 Oct 2018
     
    W sumie to trochę dziwne. Firma tej wielkości nie potrafi zaprojektować płyty głównej z Linuxem i emulatorem plus dodatki w rodzaju choćby gniazda SIO?

    Może to mało poprawne na forum o Atari, ale jakoś w zasadzie "jeden człowiek z wizją", być może nawet znacznie mniejszą gotówką niż mają obecni od Atari zlecił zrobienie płyty głównej z PPC i nietypowym rozszerzającym i dzisiaj można sobie kupić X1000 czy kolejne wersje.
    • 21: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Oct 2018
     

    pgru:

    W sumie to trochę dziwne. Firma tej wielkości (...)

    Słucham? A jaką wielkość masz na myśli? Nie wiem, jak jest teraz, ale w 2014 roku, po bankructwie, Frédéric Chesnais przyznał, że wszystkie 3 spółki współczesnego Atari zatrudniają, uwaga, nie zakrztuście się: 10 osób. Tak, wszystkich pracowników można było wówczas policzyć na palcach obu rąk. A ponieważ mieli prawa do tytułów starych gier, to zdaje się sprzedawali licencje do nich innym lub zlecali tworzenie nowych wersji zewnętrznym developerom. Nie muszę chyba dodawać, że nie mieli żadnego doświadczenia z tworzeniem hardware'u.

    Jeśli masz aktualniejsze informacje na temat rozmiaru Atari, to chętnie je poznam.
    • 22: CommentAuthorAdam
    • CommentTime13 Oct 2018
     
    Widzę na stronie Bloomberga informację, że obecnie jest 66 pracowników Atari. Nadal nie za wiele. Pewnie składa się na to głównie kierownictwo, ludzie od marketingu, PR-u, od social media, od zlecania prac na zewnątrz... ;)
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Nov 2018
     
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Mar 2019
     
    zgadnijcie co?
    Atari ogłosiło, że w czerwcu konsoli nie będzie, ma być rzekomo w grudniu, ogłosiło też, że konsola ma miać silniejszy procesor... ciekawe po co komu 4 rdzeniowy procesor do uruchamiania Froggera ROTFL
    • 25: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime27 Mar 2019 zmieniony
     
    Mi się wydaje że raczej skupili się na koszulkach z logo Atari, teraz co drugi hipster taką nosi, jak poduszą z copy-rightem to pewnie wycisną z tego niezłą kasę, Metallica na przykład prawie zupełnie zrezygnowała z muzyki i zajeli się koszulkami, brelokami, obcinarkami do paznokci i innymi niezbędnymi fetyszmi. No czasami też koncertują z nudów. Jak chłopaki z nowego Atari będą robić hardware to pewnie zlecą to mancie i będzie elegancja francja.
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Mar 2019 zmieniony
     
    Ta konsola jest super ,nie czepiajcie się ona nawiąże walkę z PS5 ,Xbox-Zero i Nintendo Knob .Pady będą miały wbudowany rzutnik ,na ścianie wyświetli się tarcza i będzie trzeba ebnąć w środek padem zanim tarcza zniknie ...
    No kuźwa ściema straszna , już widzę jak ludzie się zabijają o ten syf i wybierają to coś zamiast nowych konsol znanych i sprawdzonych marek .
    Dobra , gdyby Apple , Google zrobiło konsolę to miałbym jeszcze jakiś cień nadziei ,w tym przypadku nie mam dobrego przeczucia .

    Gdybać można więc pogdybajmy.
    - Gdyby "Atari" zrobiło konsole i przygotowało na premierę kilka znanych z Atari, klasycznych gier w dzisiejszej grafice z możliwością odpalenia oryginału ,to w moich oczach mieliby jakiś cień szansy na sukces ,a przynajmniej ja bym to kupił , gdyby dobrali dobrze tytuły i zrobili np Draconusa- gra z półotwartym światem ,coś jak Castlevania:Lord of Shadow - taka wyprawa przez niebezpieczne tereny ,zdobywanie mocy i wkroczenie do zapomnianego zamku by odszukać i pokonać bestie .
    Zybex- Kosmiczna strzelanina 3D z odgórnie narzuconym rzutem kamery -16 światów i bosów do pokonania (swego czasu próbowałem z kolegą zrobić remake na pc,skończyło się na wyrenderowaniu 16 animacji poprzedzających każdą planetę ) .
    River Raid - Wojenne klimaty ,lot kamikaze nad rzeka biegnącą nieopodal jakiejś głównej bazy - trzymamy niski pułap by nie zostać wykrytym ,przelatujemy pod mostami,niszczymy tamy a poo takiej akcji woda robi się niebezpieczna i niektóre z okrętów wroga zostają zniszczone , niszczymy wrogie okręty ,balony,i samoloty zwiadowcze,wszystko w mega grafice 3D z naciskiem na grafikę bo w końcu ograniczenie pola gry do szerokości rzeki zobowiązuje ....

    Ale tego nie będzie ... chyba że sami zrobimy taką konsole , myślę i wiem że tym dawnym ATARI za którym poniekąd tęsknimy jesteśmy my sami, jest nią teraz SCENA ,a nie nazwa firmy którą prowadzą zupełnie inni ludzie.

    Ech , coś jak wygląda jak Atari 2600 nie może się udać ;-),:-p @-) .
    • 27: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime27 Mar 2019
     
    Chłopaki chyba wzięli najlepsze idee na świecie, czyli atari 2600, syjonizm , lgbt, oraz diody led ,umieścili w jednym pudełku i teraz liczą że ich produkt będzie znosił złote jajka, zapomnieli jeszcze połączyć tego z maszyną do robienia dymu. Pewnie lepsze było by coś w stylu atari mini (tak jak jest commodore mini - choć ten produkt cuchnie lagiem i emulem na kilometr) z zestawem starych gier, tylko niekoniecznie na atari 2600...
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Mar 2019
     
    ...dobrze napisane- lagi i stare gry ... bo to wszystko dla $$$$$
    • 29: CommentAuthorjpacanowski
    • CommentTime27 Mar 2019 zmieniony
     
    Za darmo nie chciałbym tego gówna od tych ludzi...
    Wszystko co świeci i ma RGB robi won z mojego domu...
    Do świąt i choinek jeszcze daleko...

    Ludzie, wracajmy do naszych kochanych Atarynek...
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Mar 2019
     
    czyli Crt/ków nie lubisz ,a jak wiadomo lepsze to niż LCD ;-)
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Mar 2019
     
    Po takim czasie taki projekt powinien już być gotowy. To przecież gotowe, stare technologie, do których trzeba tylko zrobić nową obudowę. Do załatwienia w najwyżej parę miesięcy. A nie jest nic gotowe, co sugeruje, że chodziło nie o zrobienie, tylko o robienie.

    Ponieważ ogłoszono, że zebrano dużo pieniążków ze zbiórki, to podejrzewam, że teraz będą długo robić "development", żeby uzasadnić pobieranie tych pieniążków w ramach pensji. To nie pierwszy i pewnie nie ostatni taki projekt crowdfundingowy z naciąganiem ludzi.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Apr 2019 zmieniony
     


    znacie to ?
    Jestem w trakcie załatwiania taniego dostępu do tej konsolki .
    Jak macie jakieś źródła to podajcie ,150 zł to trochę drogo , a przypadkowo od pewnego znajomego Chińczyka mogę mieć bliźniacze kopie za DUŻO niższą cenę .
    Niebawem wybieram się do Chin ,jak niektórzy wiedzą tooprócz DTP handluję i mam dostęp do fajnych i ciekawych dziecięcych zabawek ,nie tylko chińskich,tam jadę po latawce które to wywodzą się z Chin i samoloty .
    Są jakieś osoby zainteresowane taką konsolką , bądź jakimiś konsolkami w stylu Dingoo A-320 ? ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    Irata - do takich komunikatów moim zdaniem lepiej założyć nowy wątek, będzie to czytelniejsze. Bo w ten wiele osób, niezainteresowanych Atariboxem, a być może zainteresowanych Twoim apelem - wejdzie.
    • 34: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime13 Jun 2019 zmieniony
     
    Witam.

    Wkońcu więcej wiemy na temat nowego Atari VCS ;)

    ->link<-

    Wygląda na to, że faktycznie będzie to małe HTPC z linuxem na pokładzie i zintegrowaną wersją AMD Ryzen ;)

    Tutaj jest opis układu zastosowanego w Atari

    ->link<-
    • 35: CommentAuthorPecet
    • CommentTime13 Jun 2019
     
    No spoko, jak już konsola zaliczy flopa, to może ją wezmę za jakiś bezcen z wyprzedaży.
    • 36: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Jun 2019
     
    Atari Box? More like Atari Shmox
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Jun 2019
     
    Raspberry Pi z oryginalnym A2600 wyjdzie taniej,w środek da radę upchnac, a można do tego podłączyć Arcade sticka i uruchomić Mame,A800 i inne emulce.Jedyna pozytywna informacja to wsparcie dla HDR.
    • 38: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime13 Jun 2019
     
    No Raspberry Pi napewno jest "nieco" tańsze w zakupie ;). W przypadku konsoli Atari walorem będzie jednak wydajność też "nieco" większa od Raspberry Pi ;). Pozatym tutaj też będzie możliwość wgrywania wielu systemów operacyjnych i przy okazji nowych gier. Komputer Atari już mamy ;) - może pora na konsole, która umożliwi granie w nieco nowsze gry ? ;) Czas idzie do przodu - Atari też. Cieszy mnie to, że konsola w swojej funkcjonalności będzie dużo nowocześniejsza od Xbox i PS4. Bo te niby retro konsole od Nintendo i ostatnio Sony - to już dramat.

    Czekam z niecierpliwością ;)
    • 39: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Nie bardzo rozumiem, po co tworzyc takiego potwora (w sensie szybkosci) do emulacji atari 2600.
    • 40: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    Emulacja Atari 2600 na nowym VCS jak najbardziej jest fajną opcją, ale to przecież tylko ułamek możliwości tej konsoli ;). Pojawienie się możliwości grania w nowe tytuły, kożytstania z internetu, i wogóle traktowania jej jako HTPC daje świeży powiew w urządzenia od Atari ;). Jest to takie uzupełnieie Xboxa, PS czy Switcha ;) z dodatkową opcją konfiguracji - fantastyczna rzecz - moim zdaniem.
    • 41: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime14 Jun 2019
     
    250$ = 200$za pc + 50$ za logo Atari. Ale trzeba przyznać dość estetycznie to wygląda.
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Jun 2019
     
    Fajnie, mam dużo caryridge do A2600 w końcu będę mógł je ograć ;)
    • 43: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime19 Jun 2019
     
    In your dream :)
    to nie jest VCS 2600
    • 44: CommentAuthorAdam
    • CommentTime8 Oct 2019 zmieniony
     
    Kolejny odcinek tej opery mydlanej, być może jeden z końcowych:

    "Game over: Atari VCS architect quits project, claims he hasn’t been paid for six months"
    "Retro console a mess, may never launch, sources allege"
    ->link<-
    • 45:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime8 Oct 2019 zmieniony
     
    Na otarcie łez:

    The C64 ->link<- raczej powstanie.
    • 46: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    Adam: od początku wiedziałem, że tak to się skończy
    • 47: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    A JA JEDNAK LICZYLEM ZE BEDZIE WIELKI COMEBACK :(
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    "Na otarcie łez:

    The C64 ->link<- raczej powstanie."

    Oby się im nie udało -he,he
    skoro na otarciue łez ;-)
    • 49: CommentAuthorAdam
    • CommentTime8 Oct 2019
     
    No popatrzcie, a tu równie świeżutki tekst napisany przez Atari, że wszystko jest OK i jak fajnie wygląda produkcja (ze zdjęciami płyty głównej i linii produkcyjnej): ->link<-
    • 50: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    daj im Boże, żeby to wypaliło oczywiście