atarionline.pl Ataribox - informacje zebrane. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Oct 2019 zmieniony
     
    Jadą na nostalgii, wprost żerują na tym, hehehe.
    • 2: CommentAuthorPecet
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    Tak sie z tym grzebią, że już ze dwa razy zdąrzyłem zapomnieć o tym projekcie. Miało być gotowe jakoś ze dwa lata temu, a teraz mi płytkę pokazują...
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    ...ja tam ogólnie mam gdzieś ten projekt i inne podobne , mam masę sprzętu i nie jestem w stanie ograć wszystkiego , na co mi kolejny grat ???
    chyba że faktycznie dało by się gry z A8 uruchamiać i coś by mnie do tego przyciągnęło - o ! wiem - jak by google Vr dodawali i znane hity z Atari w VR albo AR ,tzn nie darmo ...
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    @IRATA4: ten projekt wypali. Wypaliło mini, wersja full na pewno powstanie. Pytanie tylko czy sprzeda się jak należy. Ale jeśli zrobią fajną klawiaturę i niezły joystick - może się sprzedać lepiej od mini.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    @TheFender
    ... nie wróże im sukcesu , zrobili wielki błąd wypuszczając mini z atrapą klawiatury ,mogli zaczekać ,zebrać więcej kasy i zrobić to porządnie ,ci co kupili to w takim wypadku mogą czuć się poszkodowani...
    • 6:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    Powiedz to wszystkim, którzy kupili mini nes, mini snes, mini sega klony. Wszystko jakoś się sprzedaje.
    Wbrew pozorom obudowa mini ma dużo zalet (przede wszystkim to że zajmują mało miejsca) np firma Roland (instrumenty muzyczne) od kilku lat wypuszcza mini wersje swoich flagowych syntezatorów z lat 80. I cieszą się wielką popularnością, mają też swoich fanów. Firma Korg, firma Yamaha podobnie + nowe modele w wersjach pocket.
    Myślę, że prawdziwy geek będzie chciał mieć mini i full jako komplet.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    no to ja jestem nieprawdziwy .
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime9 Oct 2019
     
    A ja to nawet nie jestem nieprawdziwym geekiem :D
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime10 Oct 2019
     
    • 10: CommentAuthorpgru
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    Moim zdaniem mini mają sens wtedy kiedy jest "wartość dodana" względem emulatora z kontrolerami na USB. Bo wiele z tych mini wygląda po prostu jakby ktoś wziął najprostszy emulator, pierwszą lepszą płytkę, dodał obudowę i joysticki/pady na USB.

    Jeśli już robić wersje retro nowego sprzętu to dodać takie rzeczy które były w przeszłości. Np. porty SIO, joysticka etc. Tak, że podłączając kontroler z epoki ma się w dłoniach podobne odczucia jak grając na starym sprzęcie.

    Z racji tego, że mini się dobrze sprzedają to prawdopodobnie większość firm "z historią" w branży myśli o wypuszczeniu czegoś takiego. Tylko, że albo w niektórych firmach najważniejsi są księgowi i robienie po kosztach, albo zajmują się tym ludzie którzy nie mają wizji zrobienia retro sprzętu który będzie czymś więcej niż emulatorem w pudełku i USB.
    • 11:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime13 Oct 2019 zmieniony
     
    Już nawet na interii piszą o tym:
    ->link<-

    Ciekawe, czy to definitywny koniec tej historii. A może za kilka lat ktoś odgrzebie temat?
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Oct 2019 zmieniony
     
    GRUBO:

    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Oct 2019
     
    @pgru
    "Moim zdaniem mini mają sens wtedy kiedy jest "wartość dodana" względem emulatora z kontrolerami na USB. Bo wiele z tych mini wygląda po prostu jakby ktoś wziął najprostszy emulator, pierwszą lepszą płytkę, dodał obudowę i joysticki/pady na USB."

    No i masz niestety racje , nawet Sony z PLaystation mini tak odpierniczyło ,ba ,przeszli samych siebie ,w pudełeczko władowali sprzęt który ledwo ciągnie słabo zoptymalizowany emulator i pod tym kątem ładowali weń gry w imię zasady - wersja Pal(50klatek) ma spadki animacji więc załadujmy gry w wersji NTSC(60klatek) - zyskamy 10 klatek i spadków nikt nie zauważy a że Europa dostanie wersję z USA -trudno
    ... niestety dla Sony gracze zauważyli , dziwili się co z tym Tekkenem się dzieje ,combosy nie wchodzą ???
    Czemu Jumping Flash tak tnie ???

    Ale tak to jest ,Sony wyłapywało i blokowało dobre Emulatory przechwytywało je ale nie rozwijało i takie są efekty .

    Dlatego ja mam gdzieś te wszystkie wznowienia starych gratów , mam Playstation ,PS One , jak chce to podłączam pod monitorek 4/3 i sobie gram w retro na oryginalnym sprzęcie , jak chce Emulator to odpalam PC,PSP ,jak chcę grać w gry z PSX odpalam PSP/PS VITA i też mogę grać.
    Gdybym chciał to kupił bym Raspberry Pi zainstalował co tam bym chciał ,nazwał jak chciał ,podpiął pady USB i się bawił w emulacje bez dodatkowych kosztów taki jak zarobek cwaniaka .
    Nie robię tak gdyż emulatorów mam dość , czuje że to nie to i nic tego nie zmieni ,ja należę do osób które muszą mieć sprzęt .
    • 14:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    Nowe C64, wersja full size już jest.

    Dla niedowiarków widjo
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Nov 2019 zmieniony
     
    to już nie to co kiedyś ,nie te układy .
    Ile plastiku , ile lat te gówna będą się rozkładały ...????

    Atari jak powstanie to będzie ECO ;)



    Ps.Jakby na JIL był duży popyt to mój znajomy który ma w Chinach produkcję podzespołów do Apple(prowadzi serwis) uruchomił by produkcje , problem taki że to nisza .
    No a drugi problemem jest to że dokumentacji technicznej układów z Ataryny nie ma i ciężko je odtworzyć .
    • 16: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime1 Nov 2019 zmieniony
     
    @TheFender

    Nie kop leżącego....
    • 17: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    Ale to C64 to jest emulacja na linux/pii jedynie obudowa jest skopiowana. Ciekawe czy patent na obudowe Vic20/C64 wygasl juz :)
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    niektórzy nie rozumieją że tak naprawdę to wali mnie C64 i inne sprzęty które mnie nie kręcą jak również to co się tam u nich dzieje , mam swoje Atari plus inne sprzęty i klapki na oczach na to co mnie nie interesuje , tak trudno to pojąć ?
    Bo mam wrażenie że najwidoczniej ból nie pozwala .
    A teraz idę na cmentarz zapalić znicz.
    • 19:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Nov 2019
     

    MADRAFi:

    Ale to C64 to jest emulacja na linux/pii jedynie obudowa jest skopiowana. Ciekawe czy patent na obudowe Vic20/C64 wygasl juz :)


    A Ataribox miał być na oryginalnych podzespołach? ;)

    Poza tym to nie tylko emulacja C=64 ale i VIC-20.
    A co do tego, że to emulacja ... Cudów nie będzie, nikt nie odpali starych linii produkcyjnych (których dawno już nie ma) więc należy się cieszyć z takiego urządzenia i mieć nadzieję na dobrą emulację. Czekam tylko na sprzętowy emulator z zapiętym na stałe fajnym pixelshaderem imitującym CRT.
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Nov 2019 zmieniony
     
    @TheFender
    No tak ,na oryginalnych .
    Atari Box nie miał udawać Atari z serii XL/XE tylko miał być czymś nowym .

    Wiesz bo dopóki taka fabryka nie zostanie uruchomiona to zawsze będzie od takich projektów zalatywać tanim plastikiem ,tandetą i chęcią zarobku na nostalgii ,więc nie rusza mnie to specjalnie ,od lat różne firmy tłukły i tłuką klony NES/a ,później jak wygasły prawa to zaczęli robić klony Segi na potęgę , technologicznie z dzisiejszej perspektywy to żadna technologia więc i produkcja nie stanowi problemu , teraz zgodnie z modą robią klony C64 ,Spectrum już też przecież był i co ? i popłuczyny po Spectrum . My jesteśmy i nasze dzieci są(będą) być może ostatnimi ludźmi którzy mają styczność z oryginalnymi sprzętami więc na żadne zamienniki się nie godzę ,gardzę nimi gdyż mam i wolę oryginały tym bardziej że firmy nie ma a czasu nie cofnę , kręci mnie to a nie emulacja xxx .
    • 21: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    Co innego zrobic komp na fpga , kompletna obudowe i sprzedac jako nowy "stary" dla tych co cha.
    Zipelnie inaczej to wyglada jak bierzesz gotowy pii wrzucasz tam dystrybucje z elumatorem i dodajesz czipo obudowe jak to mialo miejsce wiele razy w przypadku konsol retreo :)
    • 22: CommentAuthormlc
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    Ładnych parę lat temu powstała taka maszynka jak c64dtv. I było to niemal wierne sprzętowe odtworzenie c64 + dodatkowe nowe ficzery. Jednak dziś o tym nikt nie pamięta. Także stworzenie nowego-starego komputera czy to poprzez emulację czy nawet inżynierię wsteczną, nie wskrzesi na szerszą skalę tego muzealnego sprzętu.
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 Nov 2019
     
    SID nie był zbyt wierny, ale cała reszta OK, sprzęt podatny na modyfikacje, można było podłączyć klawiaturę, stację dyskietek...
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    • 25:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime27 Nov 2019 zmieniony
     
    @gorgh, grey już wrzucał ten film. Niemniej. To. Jest. Dramat.
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    a to sorki
    • 27: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Nov 2019
     
    taki obrazek mi się przypomniał po twoim zdaniu
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    o, a dzisiaj taki news...
    ->link<-
    • 29: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime28 Nov 2019
     
    świeci się to jak psu jajca. Będą śmigać gry z unity, także będzie przynajmniej robbo - kolega na forum zaimplementował wersje 3d. To znaczy gra inspirowana robbo. Ciekawe czy będzie też emulator xe, a jak tak to jaki ....
    • 30:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Dec 2019 zmieniony
     
    Nie żeby coś. Nie jest to też reklama sieci z mojej strony, ale ... czoto czoto :)?
    • 31:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    ja pierdziu,jak co to mam Playstation 1 na sprzedaż za 599 jak nowa z napędem laserowym,bez Hdmi,model 7502.Pierwsza konsola 3D :-D .

    ;-).

    Mam te wszystkie z gazetki i to oryginalne,ale ta "nowa" stara Sega podobno całkiem w porządku,ciekawe jak z Atari 2600.
    • 32: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    @TheFender

    Pewnie są to te wersje mini.Sega wydała coś takiego,Sony i Nintendo(jako pierwsze zrobiło remeika) też wydali.
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    @pyniek9999

    ... właśnie o to chodzi że Sega tamtych badziewi nie wydała,prawa do Mega Drive wygasły,podobno Sega dopiero w tym projekcje maczała palce,dlatego być może jest to warte uwagi o ile poprawnie gra.
    • 34:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    Chodziło mi tylko o Atari, no przecież to nie wątek o MD :)

    Wersja mini to też widzę, myślałem że ktoś testował tę Atarkę. Ciekaw też jestem czy to oficjalne od Atari bo jest tam logo Atari. A przecież taka firma jak Lidl nie pozwoliłaby sobie na reprodukcję logo na produkcie nieoficjalnym.
    • 35: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    @ TheFender

    Znalazłem coś takiego:

    i to

    wygląda na to z gazetki.
    • 36: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    wyglada ze w srodku ma to samo co sporo wiekszosc podejzanych sprzetow z allegro czyli wszystko od atari 2600 to neogeo, z masa gier, bez xe niestety...tylko ze na allegro takie konsole chodza od 50zl. Ta za 300, w sumie fajny dizajn, ale zeby tyle za to placic ?
    • 37: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    @ IRATA4

    Faktycznie to podróba Segai na licencji.Tu recenzja Segi Mini wydanej przez SEGE:
    • 38: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    A to czytaliście???Info z 14 czerwca 2019 chodzi o Ataribox
    ->link<-
    • 39: CommentAuthorpajero
    • CommentTime14 Dec 2019 zmieniony
     
    W temacie....

    Porównując ofertę LIDLa a nowego AtariVCS to obecnie stan bazy gier ten sam (no a różnica cen 1:6).
    Może ten Lidl to nie była taka zła oferta :D

    Różnice w obudowie, sprzętowe - ale to obietnice. Czy znaleźliście cokolwiek ponad emulacje A2600?

    Zbudowane na AMD R1000
    Żródło: ->link<-
    Wersja PL: ->link<-
    Czyli trochę lepiej niż Intel Core-I3, cały procek załatwia im GPU czyli obraz w 4K oraz sieć.




    Atari VCS 800 System

    Dimensions
    11.6” x 5.9” x 1.9” (Approx.)
    Weight
    3 lbs. (Approx.)
    Materials
    Plastic, Metal, Wood
    Operating System
    Atari Custom Linux OS (Linux Kernel)
    APU
    AMD Raven Ridge 2
    GPU
    Ryzen
    Storage
    32GB eMMC internal, unlimited external USB HD/stick, cloud (subscription required)
    RAM
    8GB DDR4 RAM (upgradable)
    Compatible Systems
    Linux, Windows, Steam OS, Chrome OS
    Power
    Low TDP architecture - Less Heat & Noise
    Wireless Connections
    Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4/5GHz, Bluetooth 4.0
    Wired Connections
    HDMI 2.0, Gigabit Ethernet, 4x USB 3.1
    USB Ports
    2x front, 2x rear
    External Inputs
    Classic Joystick, Modern Controller, Microphone, Others TBD
    Mouse & Keyboard Support
    Yes, USB or Bluetooth
    4K Video w/ HDCP 2.2 Integration
    Yes
    Internet Connection Required
    Not for classic gaming but required to access all features

    Atari VCS 400 System

    Dimensions
    11.6” x 5.9” x 1.9” (Approx.)
    Weight
    3 lbs. (Approx.)
    Materials
    Plastic, Metal, Wood
    Operating System
    Atari Custom Linux OS (Linux Kernel)
    APU
    AMD Raven Ridge 2
    GPU
    Ryzen
    Storage
    32GB eMMC internal, unlimited external USB HD/stick, cloud (subscription required)
    RAM
    4GB DDR4 RAM (upgradable)
    Compatible Systems
    Linux, Windows, Steam OS, Chrome OS
    Power
    Low TDP architecture - Less Heat & Noise
    Wireless Connections
    Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4/5GHz, Bluetooth 4.0
    Wired Connections
    HDMI 2.0, Gigabit Ethernet, 4x USB 3.1
    USB Ports
    2x front, 2x rear
    External Inputs
    Classic Joystick, Modern Controller, Microphone, Others TBD
    Mouse & Keyboard Support
    Yes, USB or Bluetooth
    1080p streaming video
    Yes
    Internet Connection Required
    Not for classic gaming but required to access all features
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Sep 2020