atarionline.pl Reedycje gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    Niezły zonk z tą DL
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    @mono bardzo chętnie ją udostępnię o ile ją znajdę , od lat nie widziałem tej kasety , może być w kilku miejscach ,na pewno gdzieś ją mam ,sprawdzę .

    To było kilka wersji tej gry ?

    Pierwsze słyszę że była dostępna wersja niedziałająca ,ja swoją dostałem w 95roku,zakupiona była w pawilonie handlowym "CENTRAL" ,było to tuż przed zakupem Segi Mega Drive a akurat ten tytuł dał mi nadzieję na przedłużenie żywota Atari ,pojawienie się grupy"Stan Bit"także wróżyło dobrze ...tyle że była to już agonia, nie tyle co Atari
    ( ale także platform 16Bit , ja w tamtym czasie nie wiedziałem o istnieniu sceny i jedynym wyznacznikiem żywota sprzętu była dostępność legalnego oprogramowania z sklepowego źródła , na Łódzkich giełdach Atari już dawno było martwe ,a ludzie którzy bawili się w komputery zbytnio Atari nie lubili ,doradzali zakup C64 ,Amigi.
    Rockman to jedna z lepszych gier na małe Atari ,tytuł jak z szesnastobitowca ,świetnie animowana ,dynamiczna gra do tego znakomicie udźwiękowiona (trzy podkłady).
    Wymieniali zepsute wersje ?
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime24 Apr 2019
     
    Nie tyle było kilka wersji, co po prostu puszczono partię z błędem. Sama gra jest identyczna z wersjami poprawionymi bo w samej grze nie ma żadnych poprawek ani zmian.
    • 4: CommentAuthorFUJI
    • CommentTime25 Apr 2019
     
    @mono, wydaje mi się, że odpowiedź jest w rozdziale 4.12 Altirra Hardware Reference Manual, nawet w pierwszym akapicie wzmianka o czymś takim jest.
    • 5:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime25 Apr 2019
     
    Zawsze w paczce z kasetami znajdowałem słodkie krówki. Dziś kasety otrzymałem w opakowaniu od glukometru (krówek już nie było).

    Duddie stosuje najlepsze dealerskie wzorce :D
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime25 Apr 2019 zmieniony
     
    A czy są planowane jakieś dalsze tytuły w zmienionym wydaniu kolekcjonerskim, ewentualnie jakie? :-)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2019
     
    Wątek zrobił się o reedycjach Retronics, ale przecież zaczął się od informacji o reedycjach klasyków poprawianych przez fanów, między innymi Mario Bros, Pop Eye. I kolejna z takich gier została wypuszczona, jeszcze raz Pop Eye, ale inaczej.

    Wczoraj kolega Tix udostępnił finalną wersję gry "Pop Eye" ze swoimi poprawkami, o których pisał tutaj:

    ->link<-

    Plik w załączniku. Jak sama nazwa wskazuje - nie możemy być pewni, że to finalny finał :)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2019 zmieniony
     
    Pograłem chwilę, gra faktycznie wygląda ładniej i jest pełniejsza.
    • 9:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime1 Oct 2019
     
    A tutaj można zerknąć na rozgrywkę Popeye:
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2019
     
    Już nie rendery, ale prawdziwe produkty kolejnej serii z Retronics. Ładnie to wygląda:
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2019 zmieniony
     
    Moja rozgrywka w "Popeye hack" obejmuje skończenie wszystkich trzech plansz, które są w grze dostępne. W sumie gra łatwa, ale wciągająca:

    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Oct 2019
     
    Film miał ustawienie prywatne, ale już poprawiłem błąd.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Oct 2019
     
    Kiedyś tak w pierwszej połowie lat 90' gdy szedłem z tatą albo kumplem po gry na A8 ,to właśnie tytuł wybierało się po okładce ,często i gęsto kijowe okładki kryły dobrą grę(Rockman) i na odwrót(Misja ,Fred) .
    Znacie może jakieś miejsce gdzie można przejrzeć okładki , tu na głównej widzę że nieaktualizowane ...
    • 14: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime6 Nov 2019 zmieniony
     
    Dziewiąta dziesiątka za kilka dni będzie dostępna. Nakład jest symboliczny, więc zapraszam chętnych do składania zamówień już teraz. Do setki wydanych tytułów już niedaleko!
    • 15: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime6 Nov 2019
     
    IRATA4: co do okladek pelna zgoda, pierwotna okladka do misji i freda byla super. Do rocknamna lepiej pominac milczeniem. Nie rozumiem tylko czemu Fred jest według Ciebie słabą grą? Kiedyś się zagrywałem, a ostatnio jak odpaliłem to też nie było tak źle, niby powolniak ale nie pozbawiony uroku.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 Nov 2019
     
    @ astrofor
    chodziło mi że okładki Misji i Freda nie należały do najładniejszych a same gry były dobre -analogicznie jak Rockman.Źle,niejasno się wyraziłem.
    • 17:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Nov 2019
     
    Może nie były najładniejsze, choć i tak się wybijały w tym względzie w porównaniu z innymi polskimi produkcjami, Misja miała świetną grywalność, Fred podobnie i tworzył jakiś taki fajny, nieco mroczny klimat (pewnie przez czarne niebo ;-) ).
    Absolutne hity i tyle.
    • 18: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime13 Feb 2020 zmieniony
     
    No i prawie jest gotowa 10-ta dziesiątka. Tak, to już 100 tytułów będzie wydanych! Jeśli ktoś ma ochotę zamówić, zapraszam, liczba zestawów będzie niewiele większa niż liczba zebranych zamówień.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    Świetnie! To są wersje dyskietkowe, kasetowe czy takie i takie?
    • 20: CommentAuthortbxx
    • CommentTime13 Feb 2020
     
    Z tego co widzę to tylko kasety (classic edition) Dyskietki były tylko w wersjach kolekcjonerskich... I chyba nie sprzedawały się najlepiej...
    • 21: CommentAuthorpgru
    • CommentTime14 Feb 2020 zmieniony
     
    Czy do Cywilizacji jest dołączana wyczerpująca instrukcja? Albo chociaż przesyłana na e-maila.

    Na Amigę gra tego typu miała dość duży podręcznik i jego znajomośc, czy Civilopedii przynajmniej mi się przydawała, nie wiem jak jest z wersją na Atari.
    • 22:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Feb 2020
     
    Z tego co pamiętam w oryginale atarowska Cywilizacja nie miała zbyt dużego manuala. :)
    • 23: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime19 Feb 2020
     
    Jest manual do Cywilizacji.
    • 24: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime20 Mar 2020 zmieniony
     
    10-ta dziesiątka i zarazem sto wydanych tytułów gotowe!
    • 25:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime20 Mar 2020
     
    Gratuluję zacięcia i wytrwałości!
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Mar 2020
     
    Przepiękne to jest. 100 sztuk - dogadywanie praw, robienie remasteringu, nagrywanie. I tak przez kilka lat. Jestem pełen podziwu wobec wysiłku, bo efekt widać.
    • 27: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime23 May 2020 zmieniony
     
    Kolejna, już czwarta seria dyskietek dla Atari. Tym razem pięć nowych tytułów, ale i pięć wznowionych, które były wydane kilka lat temu w reedycji bigboxowej. Nakład dawno się wyczerpał, a co chwilę ktoś o nie pyta, więc są. Cena nowych 90 zł/tytuł, tych wznowionych - 80 zł/tytuł. Produkcja praktycznie tylko na zamówienie, może kilka zestawów więcej będzie. Za dużo zostaje mi potem towaru. A i dyskietek coraz mniej. Także jak ktoś jeszcze reflektuje, zapraszam - mail: zamowienia(małpa)retronics.eu (nie piszcie na priv, rzadko zaglądam!)