atarionline.pl Tensor Trzaskowskiego - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 May 2019
     
    No i fajnie!

    @mgr: weno podeslij biedakowi oryginalną grafę, bo to nieco na "odpierdol się" wygląda. :D
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 May 2019
     
    Przecież autor wyraźnie napisał, że rżnął z czego się dało :)
  1.  
    Dokładnie. Nie wygląda na to, żeby zamiarem autora było wierne odtwarzanie oryginału. Zresztą, jakby co, to wszystko co potrzebne jest na GitHubie.
    • 4: CommentAuthorVidol
    • CommentTime12 May 2019
     
    Jak pisal MIR grafa jest dostepna, plansze, pliki g2f, na tyle co znam komode to uwazam ze tensora da sie przeniesc 1:1
  2.  
    Zagrałbym, ale ni cholery nie mogę zaemulować joya w WinVICE. Mieszam od 15 minut w konfiguracji, ale nic to nie daje... Komodor pozostaje głuchy na machanie wirtualnym drążkiem.

    Może ktoś coś?
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime12 May 2019
     
    mgr_inż_rafał: joy musi być w drugim porcie
    pograłem na moim c64 i gra się rewelacyjnie, dużą robotę robi kolorowa grafika
    • 7:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime12 May 2019 zmieniony
     
    No ja mam ustawione tak jak na obrazku.

    Jak wciskam klawisze numpada to:
    1. Z włączonym num-lock nic się nie dzieje
    2. Z wyłączonym - wciśnięcie 1 na numpadzie powoduje powrót do BASIC

    ¯\_(ツ)_/¯
    • 8:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime13 May 2019
     
    A tutaj jest gameplay z gry:
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 May 2019
     
    taki port "na kolanie", rozczarowująca jakość wykonania
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 May 2019 zmieniony
     
    mgr_inż_rafał: ja ustawiam klawisze dla obu dżojów jako "keyset a" i definiuję keyset jako strzałki plus lewy ctrl.
  3.  
    OK, udało się. W moim przypadku "Keyset A" należało zostawić tylko w Joyu 2, a do tego zaznaczyć w settingsach "Allow keyset joystick".

    Gra się jakoś tak inaczej niż na Atarynce, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.

    Plik sobie zostawiam, bo może kiedyś odpalę w końcu moją comodę.
    • 12:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    To kiedy jakiś apdejt? Bo już wyobracałem co się dało kilka razy :)
  4.  
    Nic się na razie nie zapowiada... Ale jeśli ktoś w to jednak gra to może pokuszę się o edytor leveli :)
    • 14: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    @mgr_inz_rafal

    Świetna gra.Gram na androidzie.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Nov 2019
     
    A ta wersja C64 nie podchodzi pod bootleg?
    • 16:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime14 Nov 2019 zmieniony
     
    Czy wiecie, że...?

    Pieczara #17 jest jedyną, która posiada niebieskie murki? I to tylko w wersji na Atari:



    Wykryłem to, jak mi się edytor map zaczął wyje*.*wać... Wygląda na to, że gra w sumie mogłaby być jeszcze bardziej kolorowa :)
    • 17: CommentAuthorVidol
    • CommentTime15 Nov 2019
     
    Kolor niebieski byl zarezerwowany dla przedmiotow i dlatego nie chcialem uzywac go do kolorowania innych elementow gry.
    Kazdy element na planszy mobl byc w jednym z 4 kolorow jednak przyjolem pewne zasady odnosnie kolorowania aby plansze byly czytelne.
  5.  
    Vidol, spoko, nie chciałem, żeby to zabrzmiało jak jakiś zarzut czy coś... Bardziej byłem zaskoczony swoim własnym nieogarnięciem :)

    Chyba zostawię ten niebieski, czy nawet "migdałowy" w edytorku, co umożliwi tworzenie celowo nieczytelnych map, takich jak np. ten level z Laury:
    • 19: CommentAuthormono
    • CommentTime16 Nov 2019
     
    @mgr_inz_rafal: Temat może nieco spóźniony a w każdym razie już nie tak emocjonujący, ale czy nie planowałbyś kontynuacji nurtu gier fekalnych i wypuszczenia kolejnej pozycji nawiązującej do niedawnych wydarzeń w stolicy? Nawet nazwisko bohatera by się zgadzało :>
    • 20:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime16 Nov 2019
     
    Taki np RiverRaid kupą po Wiśle do Gdańska :D , pokonując mosty z rur do oczyszczalni... W sumie dobry materiał na grę
    • 21: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime16 Nov 2019
     
    A na brzegu rzeki stali by policjanci?

    Pojechał policjant na ryby i słyszy głosy:
    - Kolego, kolego.
    Ogląda się a tam nic, no to łowi dalej i znowu słyszy:
    - Kolego, kolego.
    Ogląda się patrzy a tam woła płynące środkiem rzeki gówno i policjant zapytał:
    - Jaki ja tam dla Ciebie kolega?
    A gówno odpowiedziało:
    - Bo ja też jestem z organów wewnętrznych.
  6.  
    mono, coś gównianego chętnie bym zrobił... Tylko z czasem dla Atari ostatnio mega krucho :(
    • 23:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime17 Nov 2019 zmieniony
     
    Edytor prawie gotowy. Można dodawać niebieskie murki, oraz murki w kolorze migdałów :D



    • 24:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime17 Nov 2019
     
    Ale to będzie edytor:
    na atari dla atari?
    na pc dla atari?
    na pc dla androida?
    na androida dla androida?
    na androida dla atari? :D
    na atari dla androida? :D :D
  7.  
    Będzie "na pc dla atari".

    Sprawdzę, czy da się zrobić na Androida, ale pewnie nie. Zwykłe spaczowanie pliku .apk raczej nie wystarczy, bo podpisy cyfrowe, certyfikaty, sumy kontrolne, sranie w banie...
    • 26:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime17 Nov 2019 zmieniony
     
    Ja kiedyś myślałem, jak to rozwiązać u siebie.
    Najszybszy sposób i najskuteczniejszy, jaki wymyśliłem, to upload z pc na serwer, a wewnątrz apki pobierać z serwera i zapisywać lokalnie w plikach gry.
    Jedyny "minus" to własny serwer, który to obsługuje.
    Plus z kolei to szybka wymiana poziomów między innymi graczami.
    • 27:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime19 Nov 2019 zmieniony
     
    mav, to ciekawy pomysł, ale nie "sondzem", abym go kiedykolwiek zrealizował... Ograniczę się na razie do wersji ataryjnej.

    A oto i on:



    ->link<-

    Binarka na Windows:
    ->link<-

    Zrobione w .NOT na szybko, więc może wymagać pierdyliarda frameworków zanim zacznie działać :/
  8.  
    PS. Załączam też plik .xex, kompatybilny z edytorem.

    W bibliotece gier jest tylko jakaś prehistoryczna wersja gry i nie będzie działać.
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Nov 2019 zmieniony
     
    1. Jak wykasować postawiony obiekt?
    2. Przy postawieniu wielu chłopków robi się nieciekawie ;)
    • 30: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Nov 2019
     
    panie inżynierze, a nie planuje pan wydać gry na karcie?
  9.  
    No tak, kasowanie... Miałem dodać :)
    Zrobi się.

    Walidacji mapy chyba mi się jednak nie chce robić, może ktoś odkryje featury takie jak voodoo doll w Doomie...

    @gorgh
    Nie umiem w karty...
    • 32: CommentAuthormakary
    • CommentTime20 Nov 2019
     
    Ucieszyłeś parę osób tym edytorem. Dzięki Ci dobry człowieku.
  10.  
    Jest już nowy release z możliwością czyszczenia elementów prawym guzikiem myszki.

    ->link<-
    • 34:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Nov 2019
     
    A zmiana tytułów plansz? :)
    Chociaż nie wiem, czy jestem w stanie wymyślić cokolwiek kreatywnego jak magister, no ale jednak..
  11.  
    @makary
    cała przyjemność po mojej stronie - miłej zabawy :)
  12.  
    @mav
    Tak, zmiana nazw plansz jest na liście do zrobienia. Prawdopodobnie też tekst na ekranie tytułowym będzie można zmieniać.
    • 37:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Oct 2020
     
    Magistrze! Czy do androidowej wersji użyłeś "po chamsku" muzyczek w formacie ogg/mp3 czy jest tam coś innego?
  13.  
    Są to po chamsku muzyczki mp3 :)

    ->link<-
    • 39:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Oct 2020 zmieniony
     
    Nowy rilis! Może poprawi coś, bo mam buga na #07, po przejściu gra wychodzi "z siebie" :) Andriu 10.
    Edit, doczytałem, że chodzi o edytor plansz :(
  14.  
    Noo, trzeba będzie wrócić do tematu... Jest tam skumulowanych już kilka problemów. Najchętniej bym to od nowa napisał :)
    • 41:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Oct 2020
     
    Kibicuję :)
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2020
     
    O! Napisane od nowa, z nową grafiką, nową muzyką i nowymi poziomami - będzie kolejny hit! :D
  15.  
    Hej,
    Przygotowuję właśnie bugfixowy release na Andorida. Jak ktoś przypadkiem odkrył jakieś nowe problemy, to jest to dobry czas, aby się podzielić informacją :)

    Znane sprawy:
    1. Brak niebieskich murków na planszy #17
    2. Nierówny speed na różnych telefonach
    3. Crashe
    4. Najważniejsza rzecz - błędy w fizyce, np. czasem nie można wziąć migdała, a czasem nie spadamy do dziury, itp.

    PS. Jest to też dobry moment, aby rozszerzyć grę o nowe levele, więc jeśli ktoś coś w międzyczasie wytworzył to proszę o wrzutkę. Prawdopodobnie takie nowe levele zmieszczą się także w wersji na Atari, ale to ewentualnie później.
    • 44:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Jan 2021
     
    Mam taki dylemat, bo nie wiem, czy nowe poziomy, bez jakiejkolwiek nowej mechaniki, są w stanie jeszcze wnieść jakieś nowe wyzwania? Klikało się wybornie, przeszedłem całe, ale mimo zastanawiam się, czy da się jeszcze coś tu wymyślić. Oczywiście każdej nowej wersji kibicuję :)
    • 45:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Jan 2021 zmieniony
     
    Przychylam się do zdania mav'a. Ja w Tensora grałem dużo, przeszedłem na Atari całego i gra mi się super podoba. Natomiast zamiast nowych poziomów w tej samej grze, wolał bym Tensor 2 z jakimś powiewem świeżości, drastyczną zmianą niektórych zasad, mechaniki, kształtu ekranu, może jakiś scroll, nie wiem, coś co pozwoli na nowo ucieszyć się innowacyjnym tytułem. Główny temat mógłby pozostać, żeby było widać, że to dalszy ciąg przygód, ale właśnie przydało by się coś świeżego dodatkowo.

    Edit: aha, no i na Atari niech to będzie, bo na androidach i innych takich, to ja nie gram w nic.
  16.  
    Trudno się nie zgodzić... 51 leveli przy tak prostej mechanice to w sumie i tak aż nadto :)

    W takim razie ja tam sobie popoprawiam na Andku to co wiem, że nie działa, a potem pomyślimy.
    • 47:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Jan 2021
     
    Chociaż w sumie po krótkim zastanowieniu, to zamiast Tensora 2, wolał bym Rzygonia 2:-) - ale jednocześnie wiem, że mgr_inz_rafal robi coś nowego aktualnie, więc bardzo możliwe, że wolę to coś nowego zamiast tych wszystkich cosiów starych:-)
    • 48:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime4 Jan 2021
     
    Ja tam chętnie relaksacyjnie pogram na androidzie, zatem czekam :)
  17.  

    Mq:

    ale jednocześnie wiem, że mgr_inz_rafal robi coś nowego aktualnie


    Robi, robi, ale to raczej taka mała i szybka rzecz skrojona pod moje dzieciaki ;)
    • 50:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime5 Jan 2021
     
    Coś tam jednak zacząłem dłubać