atarionline.pl SIO2IDE i CD ROM - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorszary
    • CommentTime19 Aug 2017
     
    Znalazłem na dnie szuflady od dawna nie używane SIO2IDE (wersja 4.4) i pomyślałem że szkoda by tak leżało bezużytecznie.
    Podobno działa "toto" z napędami cd rom ale dotychczas nie udało mi się zmusić urządzenia do działania z jakimkolwiek z posiadanych przeze mnie napędów i stąd moje pytanie: Czy komukolwiek z Was to się udało?
    Na jakimś zagranicznym forum dawno temu wyczytałem, że SIO2IDE nie współpracuje z napędami szybszymi niż 4xspeed. Czy ktoś mógłby ten poglad zweryfikowac?
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2017
     
    Osobiście nie słyszałem, by ktoś do SIO2IDE podłączył CD.

    Jedynie co, to kiedyś miałem podłączony napęd CD (jako slave) do KMK/JŻ, odczyt danych realizowało się przez program dla MSC_IDE przerobiony pod KMK. Domniemam, że powinno dać się to podłączyć jeszcze pod IDE+.
    • 3: CommentAuthorszary
    • CommentTime20 Aug 2017
     
    A jednak w opisie urządzenia (SIO2IDE) czytamy, że obsługuje Standard ISO 9660 więc współpraca taka powinna być możliwa.
    Aż nie chce się wierzyć, ze nikt przez te lata nawet nie próbował i stąd moje pytanie.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2017
     
    .. ale i tak ostatecznie, to taka ciekawostka i tyle. Przynajmniej odnosząc się do możliwości tego interface'u ogólnie.