atarionline.pl Laura - zrób sobie własną... Kasetę. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Mar 2018 zmieniony
     

    ccwrc:

    Nie ma na to szans. Egzemplarze numer 1 tylko dla autorów poziomów :)


    Żeby było sprawiedliwie, wszystkie egzemplarze będą miały numer 1 :)
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime12 Apr 2018
     
    Są flamastry, może być nawet 10 numerów 1, nie ma przeszkód :)

    Przy okazji: dla osób, które przesłały mi poziomy, będzie mały gratis

    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Apr 2018
     
    Fajne :)
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime12 Apr 2018 zmieniony
     
    Nice ;) Jeżeli z drugiej strony jest Laura to szybko obracając uzyskamy animację :)

    Edit: w zasadzie nie animację, a obrazki się nałożą :)

    Co do numeracji, to jeżeli w przypadku kaset będzie tak jak Larek planował, to flamaster na niewiele się zda ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime6 Sep 2018
     
    Po 9 miesiącach od zakończenia konkursu (czyli prawidłowy termin)
    urodziła się Laura na kasecie.

    Wersja dla upartych i niereformowalnych kolekcjonerów o tytule "new
    adventures of Laura":
    - 16 nowych, dziwnych poziomów (ich autorzy wymienieni na wewnętrznej
    stronie okładki),
    - system kodów do poziomów,
    - bez intra, ale za to gra mieści się na kasecie i wgrywa się
    "jedynie" 15 minut (albo dłużej?),
    - angielska wersja językowa,
    - wymagane tylko 128kB RAM, czyli Atari 130XE :)

    Zamówienia na adres (w tamacie wiadomości "Laura kaseta + imię i nazwisko"):
    zamowienia (małpa) retronics.eu
    Z tego co wiadomo 60zł + wysyłka wystarczy aby stać się posiadaczem
    kasety. Nie trzeba się spieszyć, jest ich aż kilkanaście sztuk ;)

    Vlepka na kasecie:
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Sep 2018
     
    O, i to jest dobra wiadomość! :D
  1.  
    Bardzo fajnie. Plansz do Laury nigdy za wiele. Muszę kurcze się kiedyś wziąć za dodatkowe poziomy, Tylko kiedy - czasu brak. Gratuluje autorom poziomów i wydawcom kasety, no i Larkowi, że jego dziecko rośnie!
  2.  
    Zamówienie poszło. W końcu prawilny nośnik :)
  3.  
    Odebrałem paczkie.
    • 10:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Sep 2018 zmieniony
     
    Małe podsumowanie wraz z krótkim info :)

    Wygrywającym konkurs jest Paweł Kuczmański, którego plansze były najbardziej dopracowane. Jego imię i nazwisko jest na pierwszym miejscu na okładce kasety.
    Pierwszy przegrany to ccwrc.
    Trzeci wygrywający to zagranica, czyli Mr. Germán González-Morris.
    Czwarty, najbardziej leniwy, to Larek, który i tak czitował ponieważ to on oceniał plansze.
    Wszyscy wymienieni dodatkowo do kasety otrzymali breloki.

    Sława i chwała:


    Dla osób, dla których nie starczy(ło) kaset będą jeszcze dwie szanse na ich zdobycie:
    1. konkurs na stronie retronagazie ->link<- (wystarczy go wygrać żeby otrzymać kasetę),
    2. licytacja na portalu allegro (wystarczy być bogatym) edit: aukcja zakończona :)
    Kasety na konkurs i licytację różnią się delikatnie od tych, które były w normalnej sprzedaży. Mają 4 nalepki, brelok i opakowanie a'la lata 80-te (+ standardowy plastik, jeśli komuś nie spodoba się staroć).
    Uwaga: CAŁY dochód ze sprzedaży kasety poprzez allegro przeznaczę na piwo. Lubię piwa smakowe (śliwka, miód), które są trochę droższe, więc proszę żeby każdy licytujący miał to na uwadze i sięgnął głębiej do świnki-skarbonki :P

    Limitowana edycja limitowanej edycji (prawie jak rekurencja, ale bardziej fraktal):


    Taśma nie ma strony A i B, obie strony są identyczne. Po wgraniu wystarczy przewinąć kilka obrotów do końca i na następną sesję druga strona jak znalazł ;)


    Napis, którego na emulatorze nie uświadczysz:


    Niektóre levele są... pokręcone. W jednym z nich jest np. zakodowany napis do strony internetowej.


    Przypadkowym przypadkiem Larek i ja "inspirowaliśmy" się tą samą grą przy robieniu jednego z poziomów, więc jeden etap z kasety jest prawie lustrzanym odbiciem bonusowego etapu z kartridża. Pewnie dałoby się tego uniknąć gdybym grając w oryginalną Laurę z carta doszedł dalej niż do drugiego poziomu. Kiedyś (?) "na pewno" będę miał więcej czasu na granie :D


    Kody do poziomów na każdej kasecie są identyczne, więc każdy gracz może się nimi dzielić z innymi. Dla posiadaczy kasety istnieje także Ostateczna Droga Ratunku. Każdy posiadacz taśmy, który uzna, że jakiś etap jest nie do przejścia może poprosić o kod do następnego poziomu wysyłając maila na adres ccwrcltd (małpa) gmail.com
    W tytule maila musi się znaleźć nick z forum lub ksywa + dopisek "jestem lamerem". Prośba nie równa się otrzymaniu kodu, ale jest na to mała szansa.

    Ze swojej strony chciałbym podziękować osobom, które uznały, że fajnie się w to zaangażować.
    To tyle na dzisiaj :)
    • 11:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    Dziękuje bardzo za wsparcie Retro Na Gazie tą świetną grą z przeznaczeniem na Konkurs! My jako redakcja RnG mamy czas do wymyślenia konkursu do momentu fizycznego przybycia New Adventures of Laura. Oczywiście będzie to konkurs związany z Atari XL/XE (lub i innymi 8bitowymi komputerami).

    Zostanie on ogłoszony na stronie, oraz zarówno na każdym forum 8-bitowym, na którym się udzielam plus na facebooku. Zresztą, kto uczestniczył w naszym ostatnim konkursie ten wie, że damy radę i tym razem :-).

    Jeszcze raz Dziękuje, Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru!
  4.  
    Czy można poprosić o plik *.cas? Tak do kolekcji.
    • 13:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    @Yolk

    Plik *.cas zostanie udostępniony publicznie w troszeczkę późniejszym terminie.
    • 14:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    Już po screenie widać, że Robbo :D
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    Nie sądziłem, że wersja kasetowa kiedykolwiek powstanie. Miła niespodzianka :)

    No i dziękuję, wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.
    Nowe poziomy nie są jakoś strasznie trudne, więc każdy sobie powinien z nimi poradzić. Miłej zabawy.
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    fenomen Laury to coś godnego podziwu
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Sep 2018
     
    opłacało się Larek pisać grę tyle lat
    • 18:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Sep 2018 zmieniony
     
    Info o kasecie pojawiło się jeszcze na innych stronach:
    floppydisk: ->link<-
    graczpospolita: ->link<-
    idpixel: ->link<-
    atariteca: ->link<-
    retroinvaders: ->link<-
    try2emu: ->link<-
    Się nie spodziewałem, że ktoś jeszcze zauważy :)
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Sep 2018 zmieniony
     
    "Laura - zrób sobie własną... Kasetę."

    Już nie trzeba robić sobie własnej kasety... można ją kupić :)
    • 20:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime23 Sep 2018
     
    U nas także było info w sierpniowych RetroRozmaitościach:

    ->link<-

    Czekamy i będzie grane! Kilem'All Levels!
    • 21:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    Informuję, że gra dzisiaj do mnie doszła i konkurs wystartuje najprawdopodobniej 1 października 2018.

    Będzie to (najprawdopodobniej) konkurs na opis/recenzję ulubionej gry logicznej na retro sprzęty (mikrokomputery + konsole) - żeby zachęcić użytkowników. Oprócz New Adventures of Laura - pojawią się także dodatkowe nagrody.

    Pozdrawiam i Dziękuje jeszcze raz!
    • 22:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime24 Sep 2018
     
    Aha - bardzo zaciekawiły mnie te naklejki, którymi były sklejone woreczki. Czyzby wersja kartridżowa Scramble się szykowała czy cuś?
    • 23:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime25 Sep 2018
     
    @RetroBorsuk
    Cart Scramble już został zrobiony w 3 egzemplarzach i mają go zainteresowane osoby :)

    Mała wzmianka o kasecie w Chile (taki kraj ;) ):
    ->link<-
    • 24:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime3 Oct 2018
     
    Aha, jakby ktos przegapil New Adventures of Laura to konkurs do wygrania tej gry juz uruchomiony.

    ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Sep 2020
     
    Laura na kasecie doczekała się własnej, pirackiej kopii z ksero okładki i vlepek na kasetę :]

    ->link<-



    • 26: CommentAuthornowy80
    • CommentTime26 Sep 2020 zmieniony
     
    Wersje kasetową mam, jednak nie udało mi się kupić w porę kartridża. Poniżej mój prywatny pirat zrobiony z wersji plikowej. Okładka, naklejki oraz instrukcja wydrukowana na śliskim papierze. Finalnie gra się prezentuje jak poniżej. Chętnie kupię oficjalnego carta jak wyjdzie wznowienie :)
  5.  
    Nie wiem dlaczego, ale ten wątek natchnął mnie do pewnego pytania. Ile lat jeszcze będą powstawały nowe gry lub nowe wersje gier dla Atari? Pewnie wiele osób na tym forum, to osoby, które pamiętają Atari z czasów młodości. Zastanawiam się ilu jest pasjonatów w wieku powiedzmy tych kilkanaście lat na tym forum? Natomiast niesamowite jest, że wciąż dzieje się coś nowego w temacie komputera, który nie jest produkowany od kilkudziesięciu lat...
    • 28: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime4 Oct 2020 zmieniony
     
    @itguyinaction: Myślę że jeszcze trochę, to znaczy do puki spece programiści atari są wciąż aktywni, skoro poświęcili tyle czasu na nauczenie całej architektury atari i wszelakich sztuczek to raczej nie przestaną tworzyć. Myślę że dużo gorzej z następnym pokoleniem, osobiście nie sądze aby był ktoś kto nie pamięta czasów atari stworzył coś poza
    prostymi programami w basiku, bo to straszna duża inwestycja czasu i wynagająco dodatkowo sporej inteligencji. Więc pewnie jakieś 10, 20 lat. Osobiście dorzucę jeszcze przypuszczenie że na ziemi za 15 , 20 lat będzie tak chujowo, że nikt raczej nie będzie się zajmował takimi rodzajami ekstrawagandzkich hobby.
    Edit: No chyba że powstanie jakiś język wysokiego poziomu i jakieś AI do przerabiania tego kodu do wysoko zoptymalizowanego kodu na 8 bitowce, ale to już sci fi
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Oct 2020
     
    @itguyinaction
    ... puki my żyjemy,co nam Commodore wzięło szablą odbijemy ...

    Zależy od wychowania dzieci,ja swoje dzieci wychowam bez nowinek technicznych tzn powiem że jedynym komputerem jest Atari,dzięki nowym produkcją nie będzie to takie trudne...tak do piątego roku życia będą w nieświadomości,to wystarczy HA,HA,HA ;),a sam będę grał w piwnicy na nowym Playstation .