atarionline.pl 4 listopada - Inscenizacja Giełdy Bajtka w Warszawie. Spectrum,Atari,Commodore - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime13 Oct 2017
     
    Miejsce:
    Klub Remont
    Waryńskiego, Warszawa

    4 listopada w godzinach 10:00 - 22:00

    Ze strony organizatora:
    Zapraszamy na inscenizację Giełdy "Bajtka" już 04.11.2017 (godzina 10:00)!
    Dzięki naszemu wydarzeniu będziesz miał niepowtarzalną okazję sentymentalnego powrotu do lat 80/90 - poczucia się tak, jak na legendarnej giełdzie komputerowej przy ulicy Grzybowskiej. Więc jeśli odwiedzałeś ww miejsce, jeszcze raz zabierz swoją Amigę, ST-ka, Atari czy Commodorka i przyjdź spotkać się ze znajomymi! A jeśli nie odwiedzałeś, będziesz miał jedyną (chyba) okazję takie miejsce odwiedzić.
    U nas możesz sprzedać/kupić elektronikę z lat 80/90, taką jak:
    - mikrokomputery Atari, Commodore, ZX Spectrum itp.
    - telewizory i monitory Neptun, Rubin i inne z epoki
    - magnetofony kasetowe i szpulowe wraz z kasetami
    - radia tranzystorowe oraz lampowe
    - adaptery i płyty winylowe
    - odtwarzacze CD
    - gry telewizyjne(konsole), gierki elektroniczne i kartridże do nich
    - zegarki elektroniczne, z kalkulatorem i melodyjkami
    - magnetowidy, odtwarzacze i kasety z filami VHS
    - gry i oprogramowanie na mikrokomputery (takie jak River Raid)
    A także kulturę:
    - komiksy, książki, plakaty, obrazy, płyty, kasety itp.

    Będziesz miał okazję porozmawiać na żywo z ludźmi dzielącymi Twoje zainteresowania. Pomyśl, na żywo – nie na forach internetowych. Tak jak w latach 80/90…
    Pierwsza edycja „Giełdy80/90” odbyła się 24.07.2016 i uczestniczyło w niej ponad 350 odwiedzających oraz wystawców!

    Po zakończeniu Giełdy zapraszamy Państwa na koncert artystów sceny muzyki elektronicznej 8/16 bit (szczegółowy wykaz wykonawców wkrótce).
    • 2:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime13 Oct 2017
     
    • 3: CommentAuthorpgru
    • CommentTime13 Oct 2017
     
    @Creonix - będziesz? Bo mi się nie udało wybrać do Wrocławia i raczej do końca października nie uda :-(

    Wiesz czy ktoś będzie sprzedawał coś do Elwro?
    • 4: CommentAuthor65owner
    • CommentTime13 Oct 2017
     
    ide!
    • 5:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime13 Oct 2017 zmieniony
     
    pgru nie wiem, zapewne nie choć różnie bywa. Wziąłbym tę gazetę dla Ciebie. Nie wiem czy będzie ktos z Elwro.

    Dołączam nowe informacje:
    za wystawienie sprzętu nie ma dodatkowych opłat ale save the floppy odpowiedzieli mi że trzeba wykupić bilet wstępu na giełde.
    • 6: CommentAuthorpgru
    • CommentTime13 Oct 2017
     
    Dziękuję za odpowiedź. Postaram się pojawić, z góry dzięki za wzięcie.
    • 7:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime13 Oct 2017 zmieniony
     
    Jeśli chcesz coś wystawić, skontaktuj się z Savethefloppy, jest możliwość wrzucenia zdjęć Twojego sprzętu
  1.  
    Za stare piniodzne w milionach będzie można nabyć Amige 500 za 7 mln ?
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime16 Oct 2017
     
    Gorąco zapraszamy na giełdę, gdzie Atarionline.pl będzie miało swoje spore stoisko! Będzie u nas fajnie i bardzo atarowo;)

    Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze moglibyśmy zrobić atarowego to proszę się skontaktować ze mną lub z Kazem.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2017 zmieniony
     
    Fajnie ,zabiorę Conic tv sports z 77'no i chyba gwóźdź imprezy -"Po zakończeniu Giełdy zapraszamy Państwa na koncert artystów sceny muzyki elektronicznej 8/16 bit (szczegółowy wykaz wykonawców wkrótce)." -ale co tak nieśmiało ???
    • 11:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime18 Oct 2017 zmieniony
     
    Na pewno będzie SKIPP Marek Biliński, AceMan
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Oct 2017
     
    Zgodnie z info jakie poszło na fejsie, w koncercie Marka Bilińskiego będzie wykorzystany komputer Atari!;)
    • 13: CommentAuthormartinez
    • CommentTime5 Nov 2017
     
    Byłem wczoraj na trochę, ze trzy godziny przed zakończeniem części giełdowej. Napiszę parę słów.

    Klimat i ludzie na piąteczkę z plusem, natknąłem się na same sympatyczne i pozytywne osoby. Pomimo obecności alkoholu nie słyszałem, żeby ktoś darł mordę i przeklinał. Normalnie miałem poczucie, że trafiłem w lepsze towarzystwo.

    Miejscówka zupełnie do kitu. Zaduch, ciemności i ciasnota trudna do zniesienia. Nie było na czym usiąść ani nawet specjalnie gdzie stanąć, żeby ktoś się za chwilę nie przeciskał. Ciężka woń "frytury" wisiała w powietrzu, Gesslerowa od razu by wyszła.

    Atmosfery giełdy z Tamtych Czasów nie poczułem w ogóle. Nie ma sensu wymieniać dziesięciu różnic, ale mówienie o Giełdzie Bajtka to chwyt reklamowy, a nie próba rekonstrukcji czegoś zbliżonego to tego, co było kiedyś.

    Stanowisko Atarionline eleganckie, chyba jedno z większych na imprezie. Sprzęt atari w ogóle był mocno obecny, nawet na stoisku speccy.pl stało jakieś 800xl dla dekoracji, a w miejscu sprzedaży płyt winylowych - 65xe w kartonie na podłodze. Trochę zabrakło mocnej reklamy wizualnej tutejszego serwisu - proponuję zrzutę na baner, trzy metry długości conajmniej. Redaktorzy Atarionline mogli by wozić go ze sobą w rolce, i rozwijać w miejscach udzielania się.
    • 14:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Nov 2017 zmieniony
     
    deptanie po butach, ścisk i zaduch to jest atmosfera giełdy, którą pamiętam z Wro :)
    Ech, szkoda, że ja nie mogę jeździć na te wszystkie imprezki.

    Pamiętam, że raz ukradli mi portfel na giełdzie to poszedłem to Pana od mikrofonu, żeby zaanonsował uczciwego znalazcę czeka nagroda (może zatrzymać kasę). Pan za friko dał "ogłoszenie" a cała hala - muahahahahahahha. Mi do śmiechu nie było, ale wspominam w sumie jako coś zabawnego. Złodziej okazał się "uczciwy" - poradzili mi abym poszukał w śmietnikach bo wg kodeksu złodziejskiego tam zostawiają dokumenty bez kasy i .... znalazłem!!!!
    • 15: CommentAuthorAdam
    • CommentTime5 Nov 2017
     
    W sieci można znaleźć pierwsze filmiki robione przez odwiedzających:

    • 16: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime7 Nov 2017 zmieniony
     
    Dziękuję Łapuszowi i pozostałym organizatorom.

    Pod AtariOnLine oficjalnie podszywali się:
    TDC, Gzynio, JHusak, QTZ i być może inni. Przez dłuższy czas byli z nami również Miker i Sylwia.

    Na stoisku, które z racji asortymentu głównie od Duddiego było nazywane stoiskiem Retronics, odwiedziło nas mnóstwo osób w tym z naszych zaprzyjaźnionych forów.

    Przedmioty do sprzedaży dostarczyli: Gzynio & Duddie, TDC, QTZ, Adam (nie ten znany z naszego forum)... Wielkie dzięki dla Gzynia za obsługę stoiska.

    Sprzęt do grania udostępnili: Gzynio, TDC, QTZ.

    No i oczywiście koncert był Mega (tak słyszałem ;)) :)

    Pozdrawiam też wszystkich, którzy chcieli w giełdzie-imprezie uczestniczyć, a im się nie udało.

    Niestety nie jestem w stanie wymienić osób nas odwiedzających, możliwe też, że kogoś pominąłem, jak ktoś coś, to proszę o uzupełnienie :)
  2.  
    Wygląda jak kolejne DKiG albo Retrospekcje. A gdzie handlarze z beretem na głowie i fają w pysku zdejmujący z Żuka pudło z A500 ?
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Nov 2017
     
    Tak było bardzo fajnie!

    Oficjalnie naszym stoiskiem zajmowało się 8 osób, w tym 2 odpadły (jedna pomyliła termin, druga odwołała przyjazd na godziny przed).

    Niemniej myślę że się wszystko udało;)

    Dzięki QTZ za próbę podsumowania (w tym co cenne osobowego) tego wydarzenia ;)