atarionline.pl Mr Egg (Włóczykij) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime20 Oct 2017 zmieniony
     
    grywalność: bd/d
    grafika: bd
    msx: db
    sfx: none
    animacje: bd
    kolory (oryginał): bn

    ranking: lista ATARI TOP 50

    bd - bardzo dobrze
    d - dobrze
    n - nie dobrze
    bn - bardzo nie dobrze





    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Oct 2017
     
    ... a nie masz tego w bardziej strawnym dla side2 bez u1mb formacie? Bo akurat tylko to mam "pod ręką".
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Oct 2017
     
    ... obraz singla na 64kB - no to, to już prawie przerabiałem na SV ;)-
    • 4: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime21 Oct 2017
     
    pin - niestety nie mam, to jest zrzut z altirki, jeśli można to podać w jakiejś bardziej strawnej formie to jak najbardziej, tylko niech ktoś powie jak to zrobić...
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Oct 2017
     
    Wróciłem się po ide+. Odpaliło, choć xex w przyszłości byłby niczego sobie ;)
    • 6: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime21 Oct 2017
     
    ok, super
    • 7:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime22 Oct 2017
     
    Wypróbuję. Wygląda bardzo fajna :)
    • 8: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime23 Oct 2017 zmieniony
     
    To jedna z gier, które strasznie chciałam mieć po przeczytaniu o nich w jakiejś gazetce. Miałem przez jakiś czas pożyczonego Pegasusa, na którym tłukłem w Super Mario, i bardzo się łudziłem, że wreszcie na Atarynce coś podobnego powstało. Gierkę zamówiłem w Avalonie, przyszła, i... nie powiem, lekki zawód był, ale ogólnie i tak mi się podobała. Nie ukończyłem jej wtedy, bo należę do osób, które szybko się irytują podczas grania w zręcznościówki, ale często ją odpalałem choćby dla samej grafiki. Jak dla mnie sterowanie jest trochę "anemiczne", i zawsze denerwowało mnie słabe dopracowanie niektórych kolizji, jak np. to, że bohater jakby słabo łapał się brzegu platformy, przez co skok, który wydawał się pewnym, często kończył "przeniknięciem w dół" przez jej brzeg, szczególnie, gdy trzeba było dość precyzyjnie wylądować.

    PS Kupiłem też Smusia, w których mechanika postaci jest jak dla mnie żywcem zerżnięta (ew. mogło być na odwrót).
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Oct 2017
     
    mnie się gra podobała... ...no tak na pierwszy strzał ,później odkryłem że to nie żadna "wyprawa" tylko dla zamydlenia oczu krótkimi lewelami obowiązkowe zbieranie pierdół i księżycowe tempo akcji -czyli syf i standard JIL z ładną choć nieco zerzniętą grafiką i miłą muzyczką ,jedna rzecz w moim odczuciu na plus tak oczywista a nie częsta na Atari to występujące w tej grze niebieskie niebo z chmurkami-(
    nawet w Top Sekret to zachwalali) ... no i kolizje ,ale to już kolega opisał- Smuś to samo w tym samym czasie ale muzykę miał lepszą.
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Oct 2017
     
    Dla mnie:
    -Świetna gra zagrywałem się w dawnych czasach..
    Oczywiście mam oryginał.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Oct 2017 zmieniony
     
    ... świetna bo nie było nic innego , ja już przestałem się oszukiwać ,na Atari była garstka dobrych gier i tylko tyle było , za to teraz doszło kilka perełek np taki Crownland -podobny do Włóczykija tyle że ma dynamikę i wygląda jak powinien ale żeby zrobić więcej plansz to już się nie chciało ,no może jakby na ABBUC/u za lewel z osobna płacili.... ... gra na jeden wieczór 100wy nie warta ,dobra by pokazać że się da i tyle , co innego Yoomp! -ale to już inna bajka .

    Ps. na fotach nawet zachęcająco się ten Włóczykij prezentuje ale nie oceniamy książki po okładce ...nie?,
    kto pogra przez 10 minut ten zrozumie .