atarionline.pl Sio2SD problem podpięcie dyskietki do napędu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime19 Nov 2017 zmieniony
     
    1.Przejrzałem sporo postów na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi. Sio2sd firmware 3.1/konfigurator 35.Nie mogę załadować obrazu dysku do stacji w konfiguratorze za pomocą klawiszy 1-9. Czyszczenie napędu za pomocą shift+1....9 działa. Nie działa też ładowanie obrazu (option+trzymanie RETURN), tak jak mówił Larek w którymś z postów. Ładowanie obrazów za pomocą wyświetlacza działa. Konfigurator wchodzi automatycznie do katalogu Atari i nie można też wyjść poziom wyżej.
  1.  
    U mnie efekt braku możliwości zmiany katalogu pojawia się jak jest za mało prądu w systemie lub też brakuje innej mocy. Wyświetlacz Sio2Sd wyraźnie wtedy przygasa podczas operacji.

    Usuwam tę przykrość albo gmerając trochę kablami SIO i dociskając je lub też wymieniając zasilacz lub komputer na inny.

    Problem nie jest dokładnie taki sam, ale może, byćmoże...
    • 3:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime19 Nov 2017
     
    Prądu raczej jest wystarczająco. Nie mam już pomysłów.
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Nov 2017 zmieniony
     
    Zakładam że firmware masz 3.1 RC2 a nie RC1.
    Zakładam też, że klawiatura w Atari działa dobrze.
    Jaka wersja SIO2SD?
    Jeżeli stara (nie Lotharkowa), to pokusiłbym się o przeprogramowanie układu z poprawnym ustawieniem fuse-bit - gdzieś na AtariArea jest wątek z poprawnymi wartościami.

    Na wszelki wypadek spróbowałbym z inną kartą SD, ale skoro z przycisków SIO2SD wszystko łapie, to raczej nie to, chociaż...
    Karta SD nie jest zabezpieczona przed zapisem? SIO2SD zapisuje plik konfiguracyjny i jeśli zablokowany jest zapis, to może być kłopot. Jeżeli ma problemy z zapisaniem pliku na karcie (bo nie lubi tej karty), to też może być zonk.

    Możesz też spróbować wykasować plik z ustawieniami z karty i wówczas SIO2SD zapisze sobie nowy, czysty plik.

    Jeszcze tak mi przychodzi do głowy jakość połączenia między SIO2SD a Atari. Wszystkie kable są sprawne i podłączone właściwie? Tak mi się jeszcze zdaje, że może komunikacja Atari z SIO2SD kuleje. Słabe zasilanie też może być tego przyczyną.
    • 5:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime19 Nov 2017 zmieniony
     
    Klawiatura sprawna, z tą uwagą, że mam TKIIstereo board wsadzone.Czyli klawiatura "nieatarowa" Wcześniej miałem SDrive i nie było żadnych problemów. W basicu wszystkie klawisze działają jak należy. Płytkę Sio2SD wykonałem sam. Firmware wgrałem 3.1 (raczej RC2- da się sprawdzić?). Tyle dziwi mnie to, że z wyświetlacza wszystko idzie. W konfiguratorze shift+1,....+9 działa. Tyle, że nie mogę wejść do żadnego katalogu. konigurator sam wchodzi do katalogu atari i tyle. Może rzeczywiście karta? A czy Ultimate trzeba jakoś skonfigurować do współpracy z sio2sd? Mam wgrane romy od Ciebie Larek. HELP HELP HELP!!!
  2.  
    No dobra, a metoda eliminacji? Tzn. kombinacje różnych egzemplarzy Atari / kabli / zasilaczy? Może też inny egzemplarz sio2sd, o ile jest w zasięgu.
    • 7:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime19 Nov 2017 zmieniony
     
    Ha panie magistrze mam tylko jedno atari :) Zasilacz ma 1.5A. Spróbuję inna kartę włożyć. 8GB podejdzie? Bo teraz to minimum jakie można od ręki dostać. Nie wiem czy oryginalne sio2sd jest też takie kapryśne co do kart. Nieraz jest ok , a po wyjęciu i włożeniu tej samej karty mamy init error.
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Nov 2017 zmieniony
     
    To jeszcze pytanie kontrolne: SIO2SD od początku tak działało, czy wcześniej było ok, a teraz się coś zepsuło?

    No nie wiem, jak z tym TKIIstereo. Mało prawdopodobne, ale może Configurator "czyta" klawiaturę w niestandardowy sposób? Tu by się musiał Pajero wypowiedzieć.

    Ultimate nie ma żadnych ustawień związanych z SIO2SD... no, chyba że załadowałeś jakiś nietypowy OS.

    Jeśli SIO2SD to Twoje rękodzieło, to może w tym jest problem, że coś nie do końca jest dobrze zrobione. Przepraszam, że o tym wspominam, ale tak jakoś mi się nasunęło na myśl. W takim przypadku to chyba zdalnie nikt nie będzie w stanie pomóc.

    edit--
    Configuratorem nie wyjdziesz poza katalog ATARI. To normalne.
    • 9:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime19 Nov 2017 zmieniony
     
    Właśnie czytałem na forum, że identyczny problem miał już simi77 ->link<- Błędu nie można wykluczyć. Wczoraj pierwszy raz uruchomiłem urządzenie i od razu tak to "działało". Muszę raczej zrobić dokładny przegląd płytki.