atarionline.pl Silly Venture 2k18 - 10th Celebration of United Atari Scene Art - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Dec 2017 zmieniony
     


    10th Celebration of United Atari Scene Art - pierwsza połowa listopada 2018.

    logo by: mOOnie / MSB

    SV2k18 web-site: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2017
     
    Ładny logosik by Moonie, czy to grafika jakiegoś trybu Falcona?

    No i widzę, że kroi się jakaś imprezka przez SV :P
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Dec 2017
     
    A jaka impreza?
    • 4: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime24 Dec 2017
     
    Yes! Y-E-S! Y-eeeeeee-sss :)

    Wesołych Grey! Teraz są jeszcze weselsze!
  1.  
    Hmmm,

    change the subtitle to "United Scene Atari" or "United Scene Atari Festival" and you have a funny abbreviation: 10th Celebration of U.S.A. or 10th Celebration of U.S.A.F. hahaha...

    I already collected some prizes for the SV 2k17 but was too late to send them, so it is good to have another chance to send them to you and the participants...
    • 6: CommentAuthorpgru
    • CommentTime24 Dec 2017
     
    Ciekawe czy jakby ktoś złożył sobie Atari na podzespołach z demoludów byłoby dopuszczone albo osobna kategoria :-)
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Dec 2017
     
    Suuuper!!!!
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Jan 2018 zmieniony
     
    @CharlieChaplin: hehe, indeed, that sounds quite funny :D Thanks for the prizes!
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Feb 2018 zmieniony
     
    Nieco ponad miesiąc temu (dokładnie 20-go stycznia 2018) ukazała się pierwsza video-invitka na tegoroczne Silly Venture w Gdańsku.

  2.  
    Fajosko! :)
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Feb 2018
     
    Fajna animacja pikselowa oraz fajne wspomnienia minionych SV!;)
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Mar 2018 zmieniony
     
    Przepraszam za tą nieco przydługą ciszę, ale zmagam się z problemami "natury życiowej". Był nawet taki moment, kiedy poważnie rozważałem możliwość wycofania się z tegorocznej edycji SV (m.in. z uwagi na ciągnące się problemy z party-place), ale nie mógłbym Wam tego zrobić - zwłaszcza osobom, które mają już zabookowane bilety lotnicze oraz plany związane z pracami na compo. Dlatego "wszystkie ręce na pokład" i... lecimy!

    Oto mała porcja newsów związanych z tegoroczną edycją Silly Venture:

    Nadchodzą pierwsze nagrody dla zwycięzców compo! Kolega STU (Szwajcaria), który grał dla nas koncert na Silly Venture 2k14 przeznaczył 2 szt. swojej najnowszej płyty (vinyl!) - "Escape Return" ( ->link<- )



    Thanks, STU !!!

    Na tegorocznej edycji SV nie może także zabraknąć koncertu... w tym roku specjalnie dla Was zagra Ultrasyd (Francja) ! Będzie to Jego druga wizyta na Silly Venture (poprzednia miała miejsce w 2013 roku). Ostatni swój koncert Ultrasyd miał w Melbourne/Australia i właśnie tam chciał zrobić sobie przerwę od muzyki. Udało się Go jednak namówić na koncert w Polsce (cytat):

    Ultrasyd:

    My last show ever should have been Melbourne Australia, but it will be Silly Venture, Poland


    Dla osób które nie słyszały o naszym Gościu podaję kilka linków z Jego twórczością:









    Jeszcze w tym miesiącu zostanie zaprezentowana strona eventu, a wkrótce kolejna porcja Silly newsów.

    So... STay tuned!
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Mar 2018
     
    Gratulacje Grey, ciesze się, że znowu Ci się uda. Bo że Ci się uda, nie ma wątpliwości, przyzwyczaiłeś wszystkich :D

    Co do Ultrasyda, to czy wiadomo, dlaczego kończy z koncertami? Przecież robił to na świetnym poziomie i ludzie się dobrze bawili.
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Mar 2018
     
    @Kaz: dzięki za słowa otuchy. Co co decyzji Ultrasyda to raczej "zmęczenie materiału" i jego obecna aktywność zawodowa niezwiązana ze sceną. Będzie okazja Go o to spytać na SV2k18 - może dostanie wiatru w żagle i zmieni zdanie? Kto wie :)
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Apr 2018
     
    Jak już pisałem wcześniej, organizacja SV w tym roku będzie dla mnie bardzo trudna. Nie chciałbym wchodzić w szczegóły i pisać o sprawach prywatnych, ale chciałbym Was o coś poprosić. Zbliża się okres płatności za domenę Silly Venture, a w moim domu nadal leży dużo rzeczy, które nie zostały rozdane na ostatniej edycji imprezy, ponieważ osoby biorące udział w konkursach opuściły wcześniej party-place. Były też prace wysłane drogą pocztową, które zajęły miejsca na podium. Chciałbym nagrodzić te wszystkie osoby, wysyłając im paczki (także za granicę). Często są to bardzo wysokie koszta. Myślałem też, aby "dorobić" kilka statuetek (fotka poniżej) i również wysłać do osób, które w innych kategoriach konkursowych się nie nie załapały (statuetek było 10 szt.). Myślę, że dzięki temu udałoby się "zmobilizować" więcej osób do uczestnictwa w 10-ej edycji SV (zarówno do przyjazdu jak i do wystawienia pracy). Jest mi bardzo niezręcznie zwracać się do Was z taką prośbą, ale postanowiłem spróbować.

    Jeśli ktoś chciałby wesprzeć SV w ten sposób - podaję nazwę konta na PayPal: greymsb@poczta.fm

    oraz nr konta bankowego: 94124029331111001052279738

    Z góry bardzo dziękuję. Wszyscy "darczyńcy" zostaną wymienieni na oficjalnej stronie eventu, a także podczas jego trwania.

    Grey / Mystic Bytes

    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Apr 2018
     
    Poszło co nieco :)
    • 17: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime13 Apr 2018
     
    Też poślę, nikt mnie nie zna i nie trzeba mnie wymieniać,
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Apr 2018
     
    No jak nikt nie zna? Każdy wie, żeś Rosomak :P
    • 19: CommentAuthorjesionen
    • CommentTime13 Apr 2018
     
    @grey: przelane co nie co :)
    • 20:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime13 Apr 2018
     
    j.w.
    • 21: CommentAuthorMKM
    • CommentTime14 Apr 2018
     
    j.w. :)
    • 22: CommentAuthorelvis
    • CommentTime15 Apr 2018
     
    j.w.
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Apr 2018
     
    Panowie, bardzo dziękuję! Jeszcze nie sprawdzałem, ale zrobię to najpóźniej jutro i poinformuję.
    • 24:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime19 Apr 2018 zmieniony
     
    Wysłałem jeszcze! Kwota adekwatna do dochodów lecz każdy grosz liczy się po równo. Oby służyło.
    • 25: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime19 Apr 2018 zmieniony
     
    Grosz do grosza i będzie kokosza :-)
    Poszło małe co nieco.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    Grey - informuj :)
    • 27: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime26 Apr 2018
     
    lepsze dziś jajko, niż jutro kokosza
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 May 2018 zmieniony
     
    Przepraszam za nieco dłuższą zwłokę z info, ale jestem obecnie poza granicami naszego kraju.

    Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie akcji "paczkowej" - konkretnie 30 osobom, dzięki którym w przeciągu tygodnia-dwóch powędrują nowe statuetki oraz fanty (m.in. komputery - małe Atari i ST) do osób zarówno z Polski jak i z zagranicy.

    A oto osoby, dzięki którym stało się to możliwe:

    - Britelite
    - pLayer
    - Johey/Sys5
    - Mr. Quiet
    - Felice
    - Jakub MacHnio
    - Łukasz Maśko
    - Marcin Gryszkalis
    - rj1307
    - Filippo Santellocco
    - JAC!
    - Elvis
    - Martinez
    - Bartłomiej Sroczyński
    - Marcin Dworaczek
    - t27
    - XXL
    - MkM
    - KAZ
    - Jesionen
    - stRing
    - Tomasz Wojtowicz
    - Jarosław Kwiatkowski
    - Biolog
    - Tomasz Andrzej Święch
    - Szymon Urbaniak
    - Creonix
    - Szeryf
    - Sachy
    - Mały_Swd

    Przepraszam, ale nie znam xywek wszystkich osób, więc posłużyłem się danymi z przelewów - podczas imprezy będzie wyświetlona ta lista w nieco innej formie, dlatego jeśli ktoś życzyłby sobie aby była zamiast imienia i nazwiska była xywka - bardzo proszę o kontakt.

    Przy wysyłce gadżetów całość będzie oczywiście udokumentowana i zaprezentowana na forach AA, AOL, oficjalnym profilu SV2k18 na FB itd.

    Mam nadzieję, że zaraz po powrocie do Polski statuetki będą już do odbioru. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ.
  3.  
    Hello folks,

    to sponsor SV 2018 and other A8 events (too late already for Wapniak, sorry!), I need some postal adresses where I can send the parcels and packages to. Or at least a confirmation that the adresses I have are still correct...

    @KAZ
    @Sikor
    @Gorgh
    @Grey

    please contact me at [andiko@web.de] Thank you ! Have some packages and parcels here with 5,25" DD-disks (for A8, C64, etc.), 3,5" DD-disks (for ST, Amiga, etc.), commercial A8 stuff (original disks + tapes for A8), rock+pop music CD's (self-recorded and originals) and some other stuff.

    All I need is your postal adress and I will send the stuff for free...
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2018
     
    Hi Andreas,

    You are the one of the most kindest person I've ever met :)
    This is very nice offer, will receive this with pleasere because all discs can be utilized for public project! However, my question is: how we can help YOU? Is it any way to do it? :)
  4.  
    Well, in the last two days I did send some parcels, e.g.

    - KAZ: two parcels with approx. 160 diskettes inside two diskboxes (5,25"-DD)
    - Gorgh: one parcel with approx. 80 diskettes (5,25"-DD) inside a diskbox
    - Sikor: did not contact me, so all stuff was send to Grey
    - Grey: six parcels with various stuff for Silly Venture (A8 hardware, A8 software, etc.; two parcels still left to be send)

    Hopefully the parcels do arrive fine (without damage). And no, I am not leaving A8 scene, only reducing my collection a little bit...
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 May 2018
     
    @CharlieChaplin: thank you once again, Andreas! And I really hope to see you finally at Silly Venture this year! :)
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 May 2018 zmieniony
     
    W Finlandii dobiega właśnie końca "Simulaatio 2018" party, gdzie wczoraj została zaprezentowana kolejna invitka na tegoroczną edycję "Silly Venture". Praca wzięła udział w kategorii "Oldschool Intro Competition", a wykonała ją grupa "Dentifrice" w osobach: Kezax (kod), Easy (gfx), Glafouk (msx) i Remdy (txt).

    Invitka znajduje się na serwisach:

    pouet.net - ->link<-
    demozoo.org - ->link<-

    A także YouTube:

    • 34:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Jun 2018
     
    W ciągu ostatnich dwóch tygodni przychodziły do mnie kolejne paczki od Charlie Chaplin'a (Andreas Koch), dzięki czemu udało mi się "zbudować" tę oto piękną "wieżę nagród" :) Ich zawartość powędruje oczywiście do osób biorących udział w tegorocznej edycji Silly Venture! W 6 pudełkach znajdują się m.in. oryginalne gry na małe Atari (jak Dimos Quest, Robbo Forever, Ninja Commando czy Druid), magnetofon do Atari Phonemark, czasopisma, kasety, nowe dyskietki 3.5" i wiele wiele innych "słodkości"!

    Oto kilka fotek z "prize tower":













    Ich danke dir für alles, Charlie!
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Jun 2018
     
    Także kolega JAC! z Niemiec zdecydował się ufundować tę oto piękną bluzę:



    Ich danke dir, Peter!
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Jun 2018 zmieniony
     
    Prośba do wszystkich planujących wystawić prace na compo: bardzo proszę o wstępne deklaracje za pośrednictwem wiadomości prywatnej bądź e-mail'a (jest na stronie eventu). W tym tygodniu chciałbym uruchomić zakładkę "zapowiedzi". Wszystko wg. starego schematu:

    Atari XL/XE
    kategoria 256b, 1 praca - prawdopodobieństwo: 100%

    Atari ST/STe
    kategoria 96kb intro, 1 praca - prawdopodobieństwo: 80%

    itd.

    Z góry dziękuję za wszelkie info!
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Jun 2018
     
    Dzisiaj doszła do mnie kolejna (siódma!) paczka od Charlie Chaplin'a :) Tym razem wypchana po brzegi muzyką na płytach CD :)



    Nochmals, vielen Dank, Andreas!
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Jul 2018 zmieniony
     
    Na stronie imprezy znalazło się kilka aktualizacji w następujących działach:

    - newsy
    - historia
    - wsparcie
    - zapowiedzi

    Prosiłbym o dopisywanie się do listy obecności, a także o podsyłanie informacji odnośnie planowanych prac na compo.

    Z góry dziękuję!
    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Jul 2018
     
    W najnowszym numerze magazynu ABBUC znalazła się obszerna relacja z ostatniej edycji Silly Venture 2k17 napisana przez Slatora :)

    • 40: CommentAuthorRocky
    • CommentTime15 Jul 2018
     
    Uśmiecham się o to zdjęcie w wysokiej rozdzielczości... widzę tam wnętrze swojego atari i swoją grafikę :)
    • 41: CommentAuthorRocky
    • CommentTime16 Jul 2018
     
    Grey.. wielkie dzięki, pełne zaskoczenie.. statuetka śliczna stoi na honorowym miejscu :)
    PS. tak zamierzam być na następnej edycji..
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Jul 2018 zmieniony
     
    @Rocky: cała przyjemność po mojej stronie. Po prostu zasłużyłeś :) Aaa... no i cieszę się, że TeBe się nie wygadał :) (bo pytałem Jego o Twój nowy adres) :)

    Jak "donosi" nam kolega Rich Spowart (Felice), na SV2k18 wybiera się twórca STOS Basica na Atari ST - François Lionet! :D



    Być może będzie to też jeden z punktów Silly Talks :)
    • 43:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Jul 2018
     
    ...i nie tylko

    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Jul 2018
     
    @TheFender: "a ten dalej swoje..." :D Słuszna uwaga :)
    • 45:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime19 Jul 2018
     
    .. ale będzie miał kontrakt na mówienie tylko o STOSsie :D
    • 46:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 Jul 2018
     
    Meanwhile on SV'2018... ;)

    "Francois, pros and cons about your environment"
    "ok, at the first I have to say that Poland is a great country, especially shopand,walensa and zubrovka ofcourse.
    At the second: you have beautiful womens! :)"
    "ok Francois, but if you'll answer..."
    "ok ok, so many people ask me - hey Francois where is AGA commands. I always answered that amos is ocs native and kick 1.xx."
    "...and maybe few words about the second one env..."
    "ofcours amos is not only one env i made, the second is amos pro ..."
    "i'm sorry i must break in this moment- Francois maybe something about stos"
    "stos is the father and mother of both of them: amos and amos pro"
    • 47:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime19 Jul 2018 zmieniony
     
    TheFender:
    STOS w roku 2018 jest DUŻO bardziej zaawansowany niż w wersji z roku 1989. Jest BARDZO dużo nowych rozszerzeń dedykowanych STE
    Mogę się nawet pokusić, że obecnie jest lepszym i wygodniejszym środowiskiem do pracy niż AMOS PRO
    Obsługa DMA, BOBów na bliterze, HScroll i many, many more ;)



    Tutaj próbka dema w wersji STE:
    - Stereo DMA moduł
    - scroll - NIC nie szarpie, to Hatari albo YT taką kiszkę robi
    Robiłem to "demo" w weekend i jeszcze nieskończone;)

    edit:
    zrzutka z telefona. Nic nie szarpie. Pod spodem środowisko do kodowania w STOSie



    edit2:
    Tyle basów specjalnie dla Rocky'ego :D
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Jul 2018
     
    @ Rocky 4
    Piękna ta statuetka :-).

    @Grey
    no bardzo się postaram ,kuźwa za 3 miejsce są też takie ???

    nie żebym tak nisko mierzył ale Piesiu,Odyniec ,i mój brak obsługi G2F więc chyba rozumiesz ;-) ...

    ... tym razem dowalę ,szykuję coś naprawdę extra więc może ,jak spodoba się widowni to się załapię .
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Jul 2018
     
    @Irata4: zobaczymy na co budżet pozwoli w tym roku ;)

    Na stronie SV2k18 pojawiło się kilka update'ów, w tym w dziale "Deklaracje" (niektóre dość istotne i obiecujące) :)
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Jul 2018
     
    @ greymsb
    nie wygłupiaj się ,nie wiem teraz czy ładnie rysować ;-)