atarionline.pl Nowa gra na C64 - "pohandlujmy" z tym... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime27 Oct 2018
     
    chodzi mi o gry takie jak Defender of the Crown, Rolling Ronny, North&South etc
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Oct 2018
     
    ja pamiętam że w większość ładnych gier na C64 to raptem kilka plansz i Press Play on Tape a później syntax error ;-)
    • 3:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime27 Oct 2018
     
    Kumpel miał stacje do c64, gierki były rozbudowane - nie żeby większości nie dało się dobrze zrealizować na maluchu...

    rozbudowane != platformówki w których głównie duszki się liczą :D
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Oct 2018
     
    tak były i na dyskietkach ,ja głównie spotykałem pocięte na kasetach i co kilka minut doczytywanie , zabawa w operatora magnetofonu a nie w granie ,na A8 by to nie przeszło ze względu na wolną transmisję w normalu - kto pamięta Karateke ten wie jak trudno było wczytać ostatni level ,Atari było stworzone do pracy ze stacją , kuzynka miała stacje i to było coś pięknego w tamtych latach .
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Oct 2018
     
    wypytałem się komodorowców, jak wiele gier miało elementy doczytywane i odpowiedzieli "lots"
    • 6: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime28 Oct 2018
     
    kaseta byla glownym zrodlem na komodzie. za srajda kupmpel mial brata we wloszech i zwozil mu gry na kasetach i tego bylo najwiecej tam (takze gry doczytywane, lacznie z defender of the crown). wiekszosc graczy operowala na kasetach.stacja kosztowala drugie tyle co kompletny c64 z magnetofonem.
    • 7:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime12 Nov 2018
     
    Tymczasem na Amstradzie ... :




    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Nov 2018
     
    8-) o ja , ale giery ...
    • 9: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime12 Nov 2018
     
    ja pierd...ę o_O
    • 10:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime12 Nov 2018 zmieniony
     
    Zajebiste! Jarlaca znałem reszty nie. To na zwykłym 464 poleci? Normalnie, niektóre jak z NESa albo i lepiej. Brawo amstradowcy.
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Nov 2018
     
    A jak dla mnie żaden szał, typowe CPC, czyli kolorowa pikseloza, ale za to scrolla brak, a jak już jest, to bardzo kiepski jak w tej ostatniej z powyższych gier.
    • 12: CommentAuthorurborg
    • CommentTime13 Nov 2018
     
    Te gry na Amstrada...
    Jarlac wygląda fajnie. Postać jednak porusza się skokowo więc jak podejrzewam sterowanie nią do łatwych nie należy i grywalnośc z tego powodu pewnie kuleje. Operation Alexandra wygląda bardzo ładnie, postać porusza się płynnie, ale sama rozgrywka...to strzelanie się z czerwonymi pulsującymi glutami tak porozmieszczanymi żeby nie było za łatwo. Retrodev byłby fajny gdyby Amstrad potrafił płynnie scrolować ekran, bo ten skokowy scroll zabija grę. Na atarowcu te gry mogą zrobić wrażenie kolorowością, pod warunkiem że tylko ogląda fragmenty z gameplayu a nie sam gra. Kolorowość gier wynika z możliwości graficznych Amstrada. Jak wiadomo ten komp miał jednak spore problemy z płynnością rozgrywki, bo ani sprzętowo nie umiał scrolować ekranu, ani spritów nie było.
    • 13:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime13 Nov 2018
     
    To są gry nadesłane na #CPCRetroDev 2018 Game Contest (dokładnie jest ich 41). Żeby nie było tak różowo, zamieszczam film z rozgrywki z 38 z nich (3 za diabła nie dało się uruchomić). Zapraszam do oglądania:
    • 14:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime13 Nov 2018
     
    Ojtam ojtam Panowie - na ABBUCUto takie specjały były prezentowane, że nic tylko zajadać... Z wyjątkiem Kowalksy's Fury dostaliśmy gry typu włącz, aha i wyłącz..

    Na kochanej Atarynie ilość run n gunów z elementami platfomowymi = 1 (Kowalsky's Fury) więc tego z glutami to bym przyjął z otwartymi ramionami. Nasze komnatówki gdzie tylko skaczemy i zbieramy przedmioty (często w marszu powlonym) to są fajne? A Amstradowe gdzie dodatkowe strzelamy (agenda) lub walczymy (Jarlac) to już nic specjalnego? Hmm...

    Mi się podoba, że na Amstrada wychodzi dużo gier w lepszej oprawie i często grywalnosci niż w czasach świetności tej maszynki. Dobrze, że u nas na szczęście są jeszcze magicy co Flimbo robią i wielu innych utalentowanych ludzi - to jest nadzieja na fajowe gry. Pozdro.
    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Nov 2018 zmieniony
     
    Flimbo's Quest na CPC (kolorowy dramat):


    Dobrze, że przynajmniej Prehistorik 2 na CPC ma ten pseudo scroll z parallaxą.

    Za to Prince of Persia możemy Amstradowi zazdrościć ;-)
    • 16: CommentAuthorPecet
    • CommentTime13 Nov 2018
     
    piekne te gry na amstrada. Chociaz giera z 2 filmiku wydaje sie byc jakas rozmazana, to jakas nizsza rozdzielczosc?
    • 17:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Nov 2018 zmieniony
     
    :)



    Atari? Panie, ja nie jestem rolnikiem...
    • 18: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime16 Nov 2018
     
    zajebiste. i te wydania na c64. czuc ta ilosc ludu.
    • 19:
       
      CommentAuthorsmector
    • CommentTime16 Nov 2018
     
    Chętnie bym zobaczył to na Atari, już samo oglądanie gameplay'u mnie wciągnęło ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Nov 2018
     
    jednak C64 ma powerka do tego robią fajne gry,port w miarę wierny,do tego prawie foto realistyczna grafika jak na możliwości 8bit robią wrażenie ...
    Oglądając takie produkcje czuję się jak za starych czasów gdy odwiedzałem kumpla Commodorowca -(szczena na podłodze) podejrzewam że nad ATARI ciąży jakaś klątwa...
    • 21: CommentAuthortebe
    • CommentTime17 Nov 2018
     
    może więcej tytułów z Coleco Vision będziecie pokazywać, wtedy podreperujecie samopoczucie :P
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Nov 2018 zmieniony
     
    obawiam się że tam też mogą być grywalniejsze giery ...



    I niewiele się myliłem ,niektóre wersje tych samych wydają się lepsze.
    • 23: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 Nov 2018
     
    colecovision ciekawy sprzęt, ale zjebanana metoda stawiania pixli- przez kanał OUT :)
    • 24: CommentAuthortbxx
    • CommentTime17 Nov 2018
     
    @gorgh - sprzęt może i ciekawy, mnie nie "porwał"... a zjebanany to tam był kontroler/joypad? - tragedia podobna do tego co było przy Intellivision.
    • 25:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime20 Nov 2018
     
    Witam Braci Atarowców
    wątek chyba odpowiedni....

    zerknijcie na filmik z X2018 z prezentacji Eye of the Beholder.
    Nagrałem tylko fragmenty, ale:
    Pokazuję kilka slajdów + fragmenty gameplayu + tworzenie grafiki, i sesja Q&A z coderem - wg mnie warto. Zapraszam.
    ->link<-