atarionline.pl Atari ST + Cortex i kabel FDD - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime21 Jan 2018
     
    Jakiś czas temu zrealizowałem swoje marzenie z lat 90-tych i zakupiłem Atari 1040STFM. Podłączyłem emulator stacji Cortex. I tutaj mam pytanie. Kabel od floppa w Amidze jest wyjmowany z portu tak jak w PC. W Atari ST jest bardzo krótki ichyba zamontowany na stałe? Na Amidze można Cortexa wrzucić jako stację zewnętrzną. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z Cortexami na Atari ST?
    • 2:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime21 Jan 2018
     
    Jeżeli pisząc Cortex masz na myśli Goteka z firmware Cortex, to firmware ten działa tylko i wyłącznie na Amidze. Do Goteka zarówno dla Amigi jak i Atari ST polecam firmware FlashFloppy. Polecam również mody Goteka opisane na stronie FlashFloppy.
    Strona FF: ->link<-
    Co do używania Goteka w Atari, to zapraszam do poczytania o moim projekcie, który kompleksowo uwzględnia wiele spraw. Nie mówię, że koniecznie trzeba się zainteresować tym moim projektem, ale odsyłam do wątku, bo jest tam dużo spraw szczegółowo opisanych w tematach, o które pytasz.
    Tu link do wątku: ->link<-