atarionline.pl Laura Konstruktor 2 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorSzafir
    • CommentTime21 Jan 2018 zmieniony
     
    Hej,

    Chciałem przedstawić Wam moją interpretację edytora poziomów do "Laura Wyprawy". W Konstruktorze stworzonym przez Larka brakowało mi kilku funkcji, po za tym poczułem potrzebę rozruszania szarych komórek ;)

    Założenia wstępne:
    - 100% kompatybilność z edytorem Larka (odczyt etapów, archiwum)
    - możliwość edycji do 5 zestawów etapów
    - kopiuj, wklej - etap
    - wielopoziomowe undo/redo
    - wstawianie elementów 'ciągiem' (rysowanie)
    - zamiana etapów miejscami

    Rozbudowa:
    - kolorowanie grafiki zgodnie ze zdefiniowanymi kolorami użytkownika


    Jak by ktoś miał jakieś uwagi, co by się jeszcze przydało to chętnie uwzględnię w projekcie takie uwagi.

    Edytor do testów udostępnię jak tylko zrobię zapis/odczyt etapów.

    Laura to wspaniała gra, jedna z najlepszych w jakie miałem ostatnio okazję grać na Atari. Brawo Larek!
    • 2:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime21 Jan 2018
     
    Odnoszę wrażenie, że Laura nie tylko zaczęła żyć własnym życiem, ale ma już własne dzieci i wnuki :D
    • 3: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime21 Jan 2018 zmieniony
     
    No to na Dzień Babci mamy wysyp edytorów :)
    Mi też brakuje tych i innych opcji np.
    operacji na fragmencie mapy, czy obsługi innych języków - wpisywania wszystkich dostępnych znaków, wyboru języka interface-u i jak sądzę w LK nie można wstawić wszystkich dostępnych elementów gry.
    ->link<-
    I zacząłem pisać własny edytor :)
    ->link<-

    Co do "opcji" 'rysowania' to już jest - patrz instrukcja na stronie LK, ale niezbyt wygodna, bo nie można jej zablokować.

    Dla wygody podgląd LK2:


    Z tego co widać ustawienie "ostatni etap" jest równie niedostępne jak w LK, tzn. nie można się zorientować, które etapy są oznaczone.
    • 4: CommentAuthorSzafir
    • CommentTime21 Jan 2018
     
    QTZ, właśnie trochę się wzorowałem Twoimi uwagami, musisz mi na razie dać trochę czasu na resztę, bo edytor piszę dopiero od wtorku :)

    Chcę zrobić najpierw w pełni funkcjonalną podstawkę a dopiero potem dodawać funkcje.
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Jan 2018 zmieniony
     
    Brawo, bardzo fajnie to wygląda. Nie jest tajemnicą, że ten mój LK nie jest za bardzo wygodny, więc każdy nowy będzie mile widziany.

    Szafir:

    - wstawianie elementów 'ciągiem' (rysowanie)

    To akurat jest. Warto przeczytać instrukcję do LK: ->link<-

    Jeśli chcemy "rysować" wybranym obiektem, a nie tylko wstawić go w jedno wybrane miejsce pola - należy dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszki. Wówczas poruszając strzałką (i trzymając lewy przycisk wciśnięty) możemy wstawiać wybrany obiekt wielokrotnie.
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Jan 2018
     
    Szafir, myślę, że już na etapie tworzenia "podstawki" pewne założenia powinny być przemyślane. Później niektóre elementy będziesz zmuszony zrobić inaczej.

    Ja mój edytor zacząłem od "dodatków", bo podstawka już istnieje (LK) :). Główne okno programu (którego nie pokazałem, bo na razie jest to pusta lista) ma zawierać listę wszystkich poziomów i ich podstawowych parametrów, a dopiero kliknięcie w poszczególne elementy będzie otwierać odpowiednie okienka edycji.

    Lista (jak w LK, w postaci przycisków) może nie jest niezbędna (choć mi się wydaje, że wygodna), ale warto chociaż wyświetlić numer pierwszego poziomu, który został oznaczony jako "ostatni".

    Liczba elementów przydałaby się dla każdego z nich, a nie tylko wybranych, warto też sprawdzić w grze czy da się wstawić więcej "pochodni" czy "maszyn", czy dodać możliwość wstawiania elementów w inversie - o czym Larek napisał w wątku dotyczącym mojego edytora (odpowiednie przyciski są w LK, ale ukryte).

    Powodzenia.