atarionline.pl RetroArch, emulacja Atari800, smartfon z OTG, a joystick? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpgru
    • CommentTime29 Jan 2018
     
    Mam smartfona z OTG (takie coś do podłączania urządzeń przez przelotki microusb-USB "tradycyjne") - Samsung Galaxy Zoom IV, oraz emulator RetroArch. Próbuję podłączyć joystick przez adapter USB-DSUB9, działa bez problemu na Linuxie i Atari800.

    Natomiast pod emulatorem na smartfonie muszę coś źle robić, bo nie mogę ani ruszać np. w różnych grach, ani nie reaguje na przycisk. Tymi samymi przelotkami podłączony do tego smartfona bez problemu działa z Nesoidem(co prawda oczywiście jako jednoprzyciskowy).

    Czy ktoś wie(z góry dziękuję) co zrobić, żeby w RetroArch joystick zadziałał? Jak ustawić?
    • 2: CommentAuthorpgru
    • CommentTime21 Feb 2018
     
    Nie wiem czy komuś to się przyda ale udało mi się rozwiązać ten problem. Przechodzi do opcji ("koło zębate" na dole) wybieramy Input, potem Input User 1 Binds. Ustawiamy na RetroPad. Definiujemy kursory góra, dół, lewo, prawo oraz przycisk A naciskając odpowiednie opcje, a potem joystickiem.