atarionline.pl Atari Font Creator - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMikeAtari
    • CommentTime23 Dec 2018 zmieniony
     
    Przy okazji mojego powrotu po cos ok. 30 latach do zabawy w programowanie Atari, natrafilem na program Szafira i jestem zachwycony! super wygodny i swietny program!

    Ale mam jedno pyranie: w trybie "GFX" (Antic mode 4/5) sa 4 kolory oraz piaty przy inversie znaku (defalutowo to taki purpurowy), racja?

    I tego koloru nie potrafie tam uzyskac.
    Wybieram znak z zakresu inverse ale nie moge tego koloru wybrac jako koloru do rysowania.
    Probowalem tez buttonu "INVERSE" ale to nie to w ogole.
    Robie cos zle?
    • 2:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    No nie da się znakami powyżej 127 rysować, ani w setach ani w view editorze. Zgłosiłem to już Szafirowi w ostatnim mailu, ale cytuje:

    "Czasu po prostu nie mam, czasami cały tydzień lub nawet po dwa nie odpalam kompa. Tak czasami jest, sa ważniejsze sprawy."

    Więc wszyscy trzymajmy kciuki, aby Artur znalazł trochę czasu i poprawił swój już niemal doskonały program ;)
    • 3: CommentAuthorMikeAtari
    • CommentTime23 Dec 2018 zmieniony
     
    ah, ok
    Po prostu po takiej przerwie nie czuje sie za pewny jeszcze "w te klocki",
    wiec myslalem, ze ja cos zle robie.

    Ale w sumie to nie taki problem, w edytorze mozna tymczasowo podmieniac kolor PF2 (bo to ten sie przy inversie zmienia o ile pamietam)...

    Dzieki za info, teraz przynajmniej wiem na czym stoje:)
    • 4: CommentAuthorPecet
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    Na dole widać cały zestaw znaków łącznie z tymi, które posiadają kolor inverse. Czyli malujesz przy uzyciu PF2, a podmiana na PF3 w dolnym widoku następuje automatycznie.

    A sam program - paluszki i cycuszki lizać:)
    • 5:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    Większy problem jest wtedy, gdy chcemy sobie zrobić jakieś ascii arty w view edytorze, a bez znaków w inwersie niestety jest dosyć kiepsko. Już to zgłosiłem jakiś czas temu Szafirowi, i mam nadzieje że poprawi :)
    • 6: CommentAuthorSzafir
    • CommentTime23 Dec 2018
     
    Hej.

    Jestem ;) Czytam uważnie wszystkie uwagi i próbuję wykrzesać z siebie trochę chęci na programowanie. Niestety nie ma już tej iskry co 30 lat temu :), a i obowiązki zupełnie inne. Niemniej wszystko notuję i w miarę moich umiejętności będę starał się wdrażać to i owo. Obecnie rozgrzebany mam zapis projektu do formatu xml (ale to bardziej testowo). Nie wiem dlaczego macie problem z zapisem kolorów przy zapisie projektu, u mnie wszystko działa jak należy, szukam tutaj jakiegoś błędu.

    Może spokój i atmosfera wyciszenia w świąteczny czas pozwoli mi pchnąć AFC do przodu :)
    Niezmiernie cieszy mnie że AFC jest tak docenianym programikiem, dziękuję.

    No i Wszystkim życzę ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT! :)
    • 7: CommentAuthorSzafir
    • CommentTime25 Dec 2018
     
    Wersja 1.03.4

    - poprawiony błąd z kolorami w projekcie
    - dodana możliwość rysowania w ViewEditor znakami w inverse (środkowym przyciskiem myszy)
    • 8:
       
      CommentAuthorPhilsan
    • CommentTime25 Dec 2018
     
    Hi.
    Could you please add FastBasic format in "Export As"?
    It has the following format:

    data font() byte = 0,0,0,0,0,0,0,0,
    data byte = 0,24,24,24,24,0,24,0,
    data byte = 0,102,102,102,0,0,0,0,
    ...
    data byte = 16,24,28,30,28,24,16,0

    Last line doesn't have the comma.

    Thank you!
    • 9: CommentAuthorSzafir
    • CommentTime25 Dec 2018
     
    Hi Philsan,
    No problem :)

    Wersja 1.03.05:

    - dodany eksport do FastBasic
    • 10:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime25 Dec 2018
     
    Dziękuję!
    Sprawiłeś, że moje święta stały się jeszcze lepsze ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorPhilsan
    • CommentTime25 Dec 2018
     
    Thank you very much Artur!
    • 12: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Dec 2018
     
    Dzięki, Szafir :)
    • 13: CommentAuthorSzafir
    • CommentTime27 Dec 2018 zmieniony
     
    Wersja 1.20

    A w niej:
    - dodany podgląd 'dual font', z poziomu tego podglądu można wskazać znak do edycji, wczytać/zapisać 2 czcionki w jednym pliku (.fn2)
    To jest taka namiastka edycji jednocześnie 2 czcionek. Może się komuś przyda.

    - mały podgląd aktualnie skopiowanego znaku
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Dec 2018
     
    Dzięki. Z pewnością się przyda.
    • 15:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime27 Dec 2018
     
    Dzięki. Już się przydaje. Najlepszy edytor ever.

    Bojówka AFC
    • 16:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime28 Dec 2018
     
    Ładne, i działa idealnie pod wine, chwali się chwali :)
    • 17: CommentAuthortr1x
    • CommentTime9 May 2020 zmieniony
     
    Cześć!

    Dziękuję za Atari Font Creator.

    Byłbym wdzięczny, gdyby była możliwość zaprogramowania eksportu do formatu języka C, jak poniżej:

    uint8_t fonts[] = {
    0x07, 0x18, 0x20, 0x40, 0x40, 0x80, 0x80, 0xFF,
    0x00, 0xC0, 0x20, 0x10, 0x10, 0x08, 0x08, 0xF8,
    0xFF, 0x80, 0x80, 0x80, 0x80, 0x80, 0x80, 0xFF,
    0x80, 0x60, 0x10, 0x08, 0x08, 0x10, 0x60, 0x80,
    0x07, 0x18, 0x20, 0x40, 0x40, 0x80, 0x80, 0x80,
    0x80, 0x60, 0x10, 0x08, 0x08, 0x00, 0x00, 0x00,
    0xFF, 0x80, 0x80, 0x80, 0x80, 0x80, 0x80, 0x80,
    0x00, 0xC0, 0x20, 0x10, 0x10, 0x08, 0x08, 0x08,
    0xFF, 0x80, 0x80, 0x80, 0x80, 0x80, 0x80, 0xFF,
    i tak dalej
    };


    Wcięcia powinny wynosić 4 spacje (nie tabulator).

    Dobrze by było, gdyby liczby heksadecymalne miały zawsze dwa znaki, tj. 0x00, 0x01, ..., 0x0F, a nie 0x0, 0x1, ..., 0xF. Dotyczy to nie tylko C, ale także Asemblera.

    O możliwości wyboru między dużymi a małymi literami w liczbach heksadecymalnych (tj. 0x0F albo 0x0f) nawet nie marzę ;)

    Z góry dziękuję za wzięcie moich propozycji pod uwagę :)

    ‧∷⁚⋮ ₳⊤Åℜℹ ⋮⁚∷‧ ❤
    • 18: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 May 2020
     
    dlaczego 4 spacje ?

    p.s.
    tabulator kojarzy mi się z 8 spacjami
    • 19: CommentAuthortr1x
    • CommentTime9 May 2020
     
    Tebe, 4 spacje zamiast tabulatora albo innej liczby spacji, to moje przyzwyczajenie. Wziąłem to chyba ze stylu K&R, gdzie zdaje się stosują 4 spacje. Najlepiej by było, gdyby użytkownik mógł ustawiać, czy chce tabulator, czy spacje (i w jakiej liczbie).

    Indentation style
    • 20:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Oct 2020
     
    Dlaczego @tr1x twoje przyzwyczajenie ma być zakodowane w programie dla wszystkich? Każdy IDE sformatuje Ci to po twojemu, jak również i vim. Najlepsze są najprostsze rozwiązania.
    • 21: CommentAuthoroxy
    • CommentTime3 Dec 2020 zmieniony
     
    Bardzo pomocne narzędzie, ale... przydałoby się wypisywać wartości HEX/DEC danej linii dla edytowanego znaku.
    Sprawa jest taka, że przygotowuje sobie jakiś element i potem chcę go szybko wrzucić do programu. Potrzebuje tylko 8 wartości które wrzucam sobie do programu. Może przy całości to ok - ale przy testach dużo zachodu z wyszukaniem (a edytuję już w konkretnych pozycjach). Na razie radzę sobie tak, że wrzucam do znaku "0" i mam na początku podczas eksportu.
    Drugą rzeczą która by się przydała to 'copy from atascii', czyli kopiuje do danego znaku inny znak, ale wybiera się z domyślnego charsetu. Przykład: projektuję znak na bazie np. małpki, ale takową małpkę już sobie wcześniej przedefiniowałem na coś całkiem innego, a w toku prac przydałoby się mi ją przywrócić/przekształcić w innym miejscu. W tym momencie radzę sobie tak, że definiuję drugi font i tam przywróciłem podstawowy ATARI font.