atarionline.pl Atari ST hicolor video - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime16 Feb 2018 zmieniony
     
    Kompletuję The Besty w kategorii dema na STe i HD. Ma ktoś może link do plików filmów HiColor video?

    Przykładowe dema w linkach






    Szukam gołych np tokyohdr.cav - wersje zaopatrzone w loader "nie chodzą" na MegaSTe.

    pzdr.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Feb 2018
     
    Bardzo fajna inicjatywa.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Feb 2018
     
    Jak się dogrzebiesz do działających programów, to podlinkuj to. Próbowałem na STe onegdaj odpalić jakiś player, ale po 2-3 sekundach się wywalał i tyle, co zobaczyłem.
    • 4: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime17 Feb 2018
     
    ten pierwszy filmik jest z ST czy STE?
    • 5:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime18 Feb 2018
     
    rosomak: ta wersja z STE. Na ST też "chodzi" ale bez dźwięku.
    ps. mam jakieś, krótkie klipy z filmem z Cloneyem. Odtwarza się idealnie na Mega STe i Ultrasatan.
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Feb 2018 zmieniony
     
    A jakieś linki skąd można pobrać playera i przykładowe filmy?
  1.  
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Feb 2018 zmieniony
     
    Donoszę, że to nie działa.

    "Error in file getting location" .. i w zasadzie tyle.

    (nawet na gołym tos)
    • 9: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime19 Feb 2018
     
    @hopes
    Aż dziwne że taką jakość daje radę ST które ma dość skromne możliwości graficzne, niestety
    Dzwięk to oczywiste że to było STe ale w opisie jest ST co mnie dziwiło i dziwi mocno.
    W każdym razie świetna robota, gdyby coś podobnego pokazać światu np w 87-88 :)
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Feb 2018
     
    Przykłady na stronie autora niestety są dość marne, brakuje takich fajnych filmów jak pokazywanych w tamtejszych AVI...
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Feb 2018
     
    ale odpaliło Ci to?

    Ja mam przy okazji problem ze zbyt wolnym transferem z usatana (ok. 650kB/s), kupię jakąś lepszą kartę to może jakoś poleci. Nie wiem jednak czy to w tym problem jest, bo player nie raczy o tym poinformować.
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Feb 2018
     
    Ściągnąłem ze strony autora jakieś dwa archiwa z dwoma różnymi playerami, które zawierały po jednym przykładowym filmiku i zadziałało (Mega ST4 + Ultrasatan). Tylko w porównaniu z tymi przykładami w avi jednak gorsze filmiki.
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Feb 2018
     
    ja mam tu "ASC.HAV", wrzuciłem jak było wpisane w docu na max drugą partycję w obrębie pierwszego GB. .. no i Hoovno wypisuje komunikat, że: Error in getting file location, lub nie napisze nic i wraca do tos.
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Feb 2018
     
    dobra. Dziś nie mam siły kopać się z koniem, idę spać ;) Jutro się temu poprzyglądam.
    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Feb 2018
     
    Ja uruchamiałem z Ultrasatana z kartą ze sterownikami Putnika (jego obraz 1GB).
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Feb 2018
     
    sorki, że tu - ale o STe ;)- Odpalili my internet na MegaSTe + grafika na ET4000 :)



    jak to wszystko ogarnę do końca (na razie zajęło to 22 dni konfigurowania :D ) to wrzucę gdzieś obraz karty z uSatana.
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Feb 2018
     

    rosomak:

    Aż dziwne że taką jakość daje radę ST które ma dość skromne możliwości graficzne, niestety

    No na załączonych filmikach widać, że jednak Atari ST nie ma aż tak skromnych możliwości graficznych - lecz super extra wielgachne:D

    Ostatnio oglądaliśmy z sąsiadem filmiki z Amigi to jakość obrazu była bardzo bardzo słaba, uznałem że jakość obrazu w filmikach na Amigę bardziej jest porównywalna z trybem 256 kolorów na małym Atari niż z Atari ST! Powaga!
  2.  
    A czytaliście tekst na stronie autora, panowie?

    Po pierwsze trzeba pamiętać o nagraniu danych w odpowiednim miejscu na karcie. Te nagrane na dalszych partycjach nie zadziałają prawidłowo. Obszar na film musi być również pozbawiony nieciągłości.

    Po drugie trzeba się upewnić, że mamy supportowany driver do dysku. Te Putnikowe działają OK.

    Po trzecie zabawa z UltraSatanem w tym przypadku nie ma za bardzo sensu. Wbudowane złącze HDD ma za wolny transfer i działają sensownie tylko dwa z dziewięciu trybów wideo (oczywiście te gorsze). Trzeba się zaopatrzyć w CATA albo inne rozwiązanie pchające dane bezpośrednio na szynę danych.

    Po czwarte (tego już nie ma na stronie, ale piszę dla przypomnienia) w przypadku trybów wielokolorowych należy się upewnić, że komputer uruchomił się w warm wakeup. Inaczej będą mrówki.