atarionline.pl Ultimate problem setup - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime24 Feb 2018 zmieniony
     
    Mam problem z ultimate. Nie mogę wejść do setup. Ładuje się tylko spartados.gdy przechodze do selftest poprzez bye z basica to od razu wskakuje ramtest.po wyjeciu baterii setup wyskakuje po wlaczeniu komputera,ale po restarcie nie przechodzi do basica jesli wylaczony jest sparta dos.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Feb 2018 zmieniony
     
    Jeśli nie przechodzi do Basica, to jak wpisujesz BYE w Basicu?

    Jeżeli po przejściu do Self Test włącza się test pamięci, to może problem jest z klawiszem Start, który cały czas jest wciśnięty?
    Da się z tego testu pamięci wyjść i wybrać inny test?

    edit
    ----

    Spróbuj w Basicu wpisać
    ?PEEK(53279)
    i oczywiście zatwierdź klawiszem RETURN

    Jaki wynik się wyświetlił?
    • 3:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime25 Feb 2018 zmieniony
     
    Wymontowałem Ultimate, wsadziłem oryginalny rom i po uruchomieniu nie wchodzi do BASICA. Pojawia się tylko ekran tak jak przy ładowaniu czyli niebieski ekran z kwadratem w rogu. Wylutowywałem GTIA z płyty. Czy w mogłem coś uszkodzić w okolicy tego scalaka? Czy GTIA m jakiś związek z klawiaturą?
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    Uruchom komputer z wypiętą klawiaturą
    • 5:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    Tak też właśnie zrobiłem. Raz wyskoczył komunikat boot error.
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    W takim razie jest prawdopodobieństwo, że GTIA został uszkodzony albo gdzieś ścieżki biegnące do tego układu.

    To właśnie w GTIA jest rejestr odpowiadający za klawisze konsoli (START, OPTION, SELECT) ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    No Larek masz wiedzę :). Nóżka 30 w GTIA nie miała styku z podstawką. W czasie wylutowywania poprostu ułamała się. Co prawda nie do końca ale jednak to jest powodem. Na razie BASIC wskoczył.Kamień z serca. Pozdrawiam.