atarionline.pl UCB Cassette Capture - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorKarsa
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    Cześć. Mam pytanie techniczne odnośnie zgrywanie kaset do pliku (Atari, C64, ZX). Czy mogę do tego użyć czegoś takiego? ->link<- , ewentualnie czegoś w ten deseń (żeby nie było, że krypto reklamę robię) - tzn. czegoś co mogę użyć via USB bez konieczności korzystania oryginalnego komputera, bo mi się po prostu nie chce :). Cel mam jasny - zgranie do wav i konwersja do pliku atr, d64, etc. jak najmniejszym wysiłkiem :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    ATR, D64, etc. to są formaty obrazów dyskietek, a nie kaset. Nagranie WAV kasety można skonwertować co najwyżej do obrazu kasety, czyli CAS, T64, TAP itd. Ewentualne kopiowanie z kasety na dyskietkę to już inna para kaloszy.

    Bezmarkowe walkmany z portem USB odradzam. Ktoś mi niedawno wysyłał nagrania wykonane podobnym "Cassette Digitizerem", i nie nadawały się do konwersji - silniczek w urządzeniu był za słaby, żeby równomiernie przesuwać taśmę. Do konwersji kaset dużo bardziej nada się zwykły, tani, ale markowy radiomagnetofon. Ja mam taki, 15-letni - podłączam wyjście słuchawkowe do wejścia liniowego w PC i kasety konwertują się bardzo ładnie.

    Należy mieć świadomość, że wszystkie te digitizery to są tak naprawdę takie same dziadowskie chińskie walkmany, jakich było pełno na polskich bazarach 25 lat temu, tylko z dołożonym przetwornikiem analogowo-cyfrowym i portem USB. Do kopiowania dźwięku nadają się jako tako, ale o takich szczegółach jak równy przesuw taśmy czy odwzorowanie tonów niskich i wysokich, można zapomnieć.
    • 3: CommentAuthorKarsa
    • CommentTime11 Mar 2018
     
    Ok, to spróbuje tradycyjnym sprzętem, skoro można go podpiąć łatwo do PC. Myslałem, ze przy takim dobrym czasie dla retro ktos zrobił łatwiejsze rozwiązania mimo wszystko :). CAS, T64, TAP racja, pisałem na szybko. Ważne zeby w emulatorze działało :)