atarionline.pl Gotek, wgrywanie softu bez programatora - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    Wie ktoś z was w jaki sposób bez programatora zmienić/wgrać nowy soft do Gotek/a ,wiem że istnieje taka możliwość , ewentualnie można przerobić kabel usb ,nie mogę nigdzie natrafić na schemat ...
    no i jeszcze jakieś oprogramowanie pod PC zapewne jest potrzebne,w każdym razie kupiłem takiego golasa pod A ,no i nie wiem co począć .
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Mar 2018
     
    wie ktoś może jak ustawić te j@#%^ne zworki tak by przeszedł w tryb flashowania -bez programatora przez USB ???

    No nie wierzę że nikt do St/ka albo Falcona Goteka nie używa .
    • 3:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime13 Mar 2018
     
    Też kupiłem to ustrojstwo od majfrendów, już płynie do mnie.
    Ale kupiłem też programator do tego cuda.
    Jak wyląduje, zacznę zabawę.

    Podepnę się pod temat: czy soft FlashFloppy też obsługuje ST?
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Mar 2018 zmieniony
     
    Irata - właśnie zanabyłem od Drygola to ustrojstwo i faktycznie, łatwo o informację nie jest. Wszystko jest w istocie banalne, ale dopóki ktoś nie wytłumaczy podstaw, pewnych szczegółów - to można kręcić się w kółko.

    W moim egzemplarzu akurat Drygol już wgrał firmware, więc przynajmniej ten krok mi odpadł, ale i tak nie mogłem odpalić Goteka od razu tylko musiałem przekopać pół internetu w poszukiwaniu podstawowych informacji.

    Po pierwsze pamiętaj o tym, że taśmę w ST/STE podłączasz do Goteka "odwrotnie" - musi być przekręcona tak jak na zdjęciu 1 (zdjęcie 2 to Gotek leżący w drugą stronę, widać, że dopiero wtedy taśma jest wyprostowana). Gdyby mi tego Drygol nie powiedział, to bym nie wiedział, bo nigdzie o tym nie wyczytałem.

    Jeżeli chodzi o zworki to u mnie działa z ustawieniem na S1 (tak jak masz na zdjęciu 3). Musiałem przestawić tylko tę pierwszą, z S0 na S1.

    Prawidłowe podłączenie poznasz po tym, że przez chwilę na wyświetlaczu pojawi się "F-F", a zielona dioda najpierw się zapali, a potem zgaśnie (będzie się zaświecać i gasić razem z diodą komputera od stacji dyskietek). Nic dziwnego, w końcu Gotek udaje stację dyskietek :)

    Teraz możesz szykować pendrive'a z softem... Co też wymaga poszperania za informacjami w necie. Update firmaware jeszcze nie robiłem, ponoć da się z pendrive'a bezproblemowo.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Mar 2018
     
    Renton - wedlug informacji na stronie o FlashFloppy, wygląda, że tak:

    ->link<-

    ->link<-

    (obsługuje format .ST)

    pracuje w trzech trybach, w tym całkowicie takim jak HxC:

    ->link<-

    Na razie nie próbowałem w praktyce, ale za jakiś czas chciałbym potestować.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Mar 2018
     
    Dzięki , jutro będę wrzucał soft przez usb i zdam relacje , może się komuś przyda , zamierzam wrzucić Flash Floppy pod A1200 -ponoć śmiga ,widzę że masz chyba taki sam model gdzie aby włączyć go w tryb flashowania trzeba zmostkować (wersja bez zworek)kilka pinów ,jutro zrobię fotki i napiszę co i jak ,wygodna sprawa a dla mnie w sumie jedyny ratunek gdyż coś mam uwalone i PCMCIA działa niepoprawnie - błędy podczas kopiowania a jak się rozgrzeje to przy samym wetknięciu karty błędy wyskakują uniemożliwiające odczyt ... siłą rzeczy jestem skazany na stacje by cokolwiek wrzucić na CF pod IDE,co prawda można poprzez emulator , ale na nim stawiałem już system ,emulator nie jest w pełni kompatybilny a poza tym taka zabawa mnie nie bawi :-).

    Dzięki.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Mar 2018
     
    Rozmawiałem z Drygolem, okazało się, że on mi wgrał właśnie firmware FF, więc nie muszę nic zmieniać :).

    Ale update, bo ostatnio się ukazał, zrobię.
    • 8: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime11 Apr 2018
     
    jeśli Gotek nie chce Wam zastartować trybu programowania, to podciągnijcie z programatora 3,3V do zworki wywołującej tryb programowania. Podchwyciłem na RetroGrupach i u mnie się sprawdziło...