atarionline.pl Przykra sprawa, gdy kupujący jest nieuczciwy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Mar 2018 zmieniony
     
    Dostałem cynk o przykrej sprawie dotyczącej Polaka kupującego sprzęt retro z USA. Zostało sformułowane podejrzenie, że specjalnie uszkadza zakupiony sprzęt, aby dostać pełną refundację kosztów, odsyła, ale z odsyłanego sprzętu jakiś element zatrzymuje:

    ->link<-

    Dane dane adresowe oraz nick aukcyjny są podane w tym wątku. Ktoś ma takie nieprzyjemne doświadczenia z tym lub podobnymi kupującymi?
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime23 Mar 2018
     
    Lotharek mógłby pewnie wiele podobnych historii opowiedzieć.
    Generalnie masę razy słyszałem, że podejście eBay/Paypal jest utrapieniem dla sprzedających: kupujący może zgłosić cokolwiek (że coś nie działa, nie podoba mu się, czy wygląda inaczej niż na zdjęciach) i najczęściej natychmiast otrzymuje pełny refund, który paypal automatycznie przerzuca jako dług na sprzedawcę. To, czy reklamacja kupującego jest zasadna, albo co gorsza, czy odesłał towar, obchodzi ich rzadko.
    Słyszałem dziesiątki takich historii. Nic dziwnego, że jakiś cwaniak postanowił zrobić sobie z tego źródło zarobku :/ Wstyd, że to Polak i potencjalnie zaszkodzi uczciwym kupującym, którym będzie się odmawiać transakcji ("do Nigerii i Polski nie wysyłam").
    • 3: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime23 Mar 2018
     
    Zaczynam rozumieć już tych co mają shipping tylko wewnętrzny (do US albo UK). Przypuszczalnie dzięki temu są jakoś przez prawo lokalne chronieni.
    • 4: CommentAuthorDuddie
    • CommentTime23 Mar 2018
     
    Akurat znam człowieka, o którym mowa w tym wątku. I absolutnie mi to do niego nie pasuje. Prawdą jest, niestety, że niektórzy niedzielni sprzedający nie mają pojęcia o zabezpieczaniu sprzętu do wysyłki. A jeśli kupuje się sprzęt kolekcjonerski za 300 funciszy, to nie dziwi mnie, że kupujący poprosił o zwrot kasy, gdy otrzymał rozwalony sprzęt, gdzie oryginalny box był owinięty folią stretch, w środku styropiany były od innego sprzętu, a całość latała po pudełku.
    • 5:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime23 Mar 2018
     
    Drugą prawdą jest to, że jak celnicy dobiorą się do przesyłki to czasami wióry lecą...
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime24 Mar 2018 zmieniony
     
    Przykra sprawa jeżeli ktokolwiek jest nieuczciwy i szkoda tego sprzętu.

    PS. A jak się patrzy na listę topic-ów, to "Przykra sprawa, gdy kupujący jest..." i tu pseudo tego, kto pisał ostatni... :/
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Mar 2018
     
    Pseudo jest w drugim wierszu pod spodem, a nie za tytułem wątku. Za tytułem wątku jest liczba odpowiedzi.

    W ogóle w tej sprawie poprosiłem Duddiego, skoro zna oskarżanego, żeby wskazał mu te posty oskarżajacych. Niech ma szansę bronić swego imienia i wytłumaczyć sytuację, jeżeli jest niewinny.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Mar 2018 zmieniony
     
    ... oszukuje - jego życie ,pewno poniesie jakieś konsekwencje,zablokują mu konta i będzie wyłączony ,z drugiej strony trochę to podłe gdyż niektórzy latami szukają sprzętu w dobrym stanie a taki Popsuje i chust..., albo gość ma pecha i trafia ciągle na uszkodzony , sam tak miałem dopiero co z Grą NIER na PS3 aż w końcu kupiłem w sklepie ,poprosiłem i sprowadzili mi nówkę mimo że gra jest z 210roku ,w każdym razie było warto :-) .

    Ps. można jeszcze wejść z nim w spółę ... ej kolego potrzebuje kartę turbo do A1200 -dasz radę cuś wymontować ;-) ...